Ranking 4 najlepszych głowic termostatycznych Wi-Fi w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Głowice termostatyczne Wi-Fi – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zakup głowicy termostatycznej Wi-Fi to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą efektywnie ogrzewać mieszkanie i nie tracić zbyt dużo czasu na ustawianie grzejnika. Jeśli należysz do tej grupy konsumentów i zastanawiasz się nad inwestycją w tego typu urządzenie, przeczytaj nasz ranking. Tam na pierwszym miejscu uplasował się model Danfoss 014G0013. Dlaczego to właśnie ta głowica termostatyczna Wi-Fi została przez nas uznana za najlepszą? Jest ona solidnie wykonana, łatwa w obsłudze, a co najważniejsze – spełnia oczekiwania użytkowników. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria do montażu i zasilania urządzenia. Znajdujący się na obudowie, cyfrowy wyświetlacz znacznie ułatwia korzystanie z głowicy termostatycznej. Model ma estetyczny design. W naszym zestawieniu znajdziesz także opisy innych, ciekawych modeli, które są solidne i efektywnie działają. Honeywell HR92EE to głowica termostatyczna Wi-Fi z drugiego miejsca w rankingu. Model jest przeznaczony do różnego rodzaju grzejników (możliwość skorzystania z adapterów). Urządzenie jest zrobione zgodnie z wymogami prawa europejskiego, co potwierdza odpowiedni certyfikat.

4 najlepszych głowic termostatycznych Wi-Fi. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jedynie 3 przyciski na obudowie produktu sprawiają, że jego obsługa nie jest problematyczna. Montaż urządzenia jest bardzo łatwy i możemy to zrobić samodzielnie. Sprzęt czytelnie pokazuje temperaturę na wyświetlaczu - w postaci okręgu, który może być podświetlony.

Wady

Prawidłowa konfiguracja może być stosunkowo problematyczna i zająć trochę czasu. Niektórzy użytkownicy uważają także, że przydałaby się funkcja wysyłania temperatury do centralki.

Podsumowanie

Zasięg transmisji tego urządzenia wynosi około 30 m. Produkt może pracować w sytuacji, kiedy w jego otoczeniu temperatura nie spada poniżej 0 st. C i nie wynosi więcej niż 40 st. C. W zestawie znajdują się dobrze wykonane adaptery do różnych zaworów.

Drugi wybór

Zalety

Specjalna funkcja sprawia, że głowica termostatyczna zamyka grzejnik, kiedy okno w pomieszczeniu jest otwarte i ma miejsce intensywny napływ zimnego powietrza. Urządzenie ma bardzo duży wyświetlacz, który wyraźnie pokazuje temperaturę oraz inne ustawienia.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że produkt jest mało funkcjonalny. Aby sprawdzić temperaturę, musimy podnieść wyświetlacz umieszczony na specjalnej płytce. Może to być dość niekomfortowa czynność, jeżeli chcemy często kontrolować temperaturę.

Podsumowanie

Jest to termostat elektroniczny o bardzo nowoczesnym wyglądzie. Dlatego prezentuje się on dobrze z każdym grzejnikiem. Programowanie głowicy przebiega szybko, a ustawienia pozostają takie same aż do kolejnej zmiany.

Rozważ też

Zalety

Głowicę można ustawić w taki sposób, że grzejniki nie będą tracić energii i zaczną grzać w momencie, kiedy tego potrzebujemy. Jest to sprzęt bezprzewodowy, który prezentuje się elegancko oraz nie burzy harmonii pomieszczenia.

Wady

Dołączone do zestawu plastikowe adaptery, służące do instalacji sprzętu, nie zostały zbyt dobrze wykonane. Zaleca się uprzednie zaopatrzenie się w adaptery z lepszego materiału, na przykład metalu.

Podsumowanie

Głowica ma funkcję sterowania dużą ilością grzejników, dzięki czemu nie musimy ustawiać parametrów do każdego z osobna. Obsługę urządzenia ułatwia specjalna aplikacja na telefon. Montaż produktu zajmuje kilka minut.

 

1. Głowica termostatyczna Danfoss 014G0013

 

Wielu konsumentów zdecydowało się na zakup głowicy termostatycznej Wi-Fi Danfoss 014G0013. Produkt cieszy się sporym zainteresowaniem, ponieważ jest solidnie wykonany i ma wszystkie potrzebne funkcje. Dlatego też jego użytkowanie jest przyjemne – wybieranie ustawień nie zajmuje dużo czasu, a grzejniki zawsze mają odpowiednią temperaturę.

Model ma wymiary 5 cm x 5 cm x 8 cm, a jego waga jest równa 0,15 kg. Użytkownik ma możliwość ustawienia temperatury w zakresie od 4 st. C. do 28 st. C. Urządzenie ma adaptery montażowe do zaworów RA-N oraz M30 x 1,5. W zestawie znajdują się także baterie alkaliczne, które zasilają sprzęt. Akumulatorki są wytrzymałe, a czas ich pracy wynosi ok. 2 lat. Przejrzysty wyświetlacz ułatwia wybieranie ustawień.

Opinie na temat głowicy termostatycznej Wi-Fi Danfoss 014G0013 są pozytywne, co sugeruje, że warto w nią zainwestować. Model pozwala na ustawianie temperatury pracy grzejników zarówno manualnie, jak i zdalnie.

Danfoss 014G0013 to bardzo dobra głowica termostatyczna Wi-Fi do 200 zł. Model jest zasilany bateriami, a maksymalna temperatura pracy wynosi 28 st. C. Produkt wyposażono w cyfrowy wyświetlacz.

 

Zalety

Łatwe sterowanie: Użytkownik może sterować temperaturą grzejnika manualnie bądź z poziomu swojego telefonu. Aby móc ustawiać sprzęt zdalnie trzeba jedynie pobrać odpowiednią aplikację i skonfigurować ją z urządzeniem.

Wytrzymałe baterie: Prezentowany model jest zasilany bateriami, które są uznawane za bardzo wydajne. Jak wskazują konsumenci, trzeba je wymieniać ok. raz na 2 lata.

Dodatkowe akcesoria: W zestawie poza głowicą termostatyczną otrzymujemy także adaptery montażowe i zestaw baterii alkalicznych. Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy przejrzystą instrukcję użytkowania.

Programowanie: Możliwość programowania pracy urządzenia w zakresie tygodnia znacznie ułatwia jego użytkowanie i jest wygodne, szczególnie kiedy większość czasu spędzamy poza domem.

Design: Model ma prosty, estetyczny design, dlatego pasuje do wystroju wnętrza. Istotną zaletą jest to, że produkt jest stosunkowo mały, więc nie skupia niepotrzebnie uwagi odwiedzających nas gości.

 

Wady

Brak dodatkowego czujnika temperatury: Dla niektórych konsumentów drobną wadą jest to, że model nie ma dodatkowego czujnika temperatury.

 

 

 

 

2. Honeywell Głowica termostatyczna HR92EE

 

Model Honeywell HR92EE to nowoczesny typ głowicy, który do komunikacji używa sieci Wi-Fi. Gwarantuje to szybsze i bardziej precyzyjne przesyłanie danych. Poza tym sterowanie bezprzewodowe sprawia, że możemy ustawić żądaną temperaturę z dowolnego miejsca w domu (zasięg to 30 m), bez podchodzenia do grzejnika.

Wymiary sprzętu to: 8 cm x 13 cm x 16 cm, a jego waga wynosi 0,33 kg. Prezentowany model działa na paśmie 868 MHz i dlatego może współpracować z popularnym systemem everhome, który znajduje się w dużych instalacjach grzewczych. Dużym atutem jest łatwe programowanie pracy i ustawianie temperatury. Podświetlany wyświetlacz , na którym pokazywane są wszystkie istotne parametry jest bardzo duży, co ułatwia odczytanie niezbędnych informacji.

Model posiada funkcję otwartego okna, co oznacza, że grzejnik zostanie zamknięty, gdy do pokoju dostanie się chłodne powietrze z zewnątrz. Czynność ta wykonywana jest automatycznie. Zakres nastawienia temperatury waha się między 5 st. C a 35 st. C.

Konsumenci docenili stabilną konstrukcję z poliwęglanu oraz elegancki design adaptera. Równocześnie konsumenci potwierdzają, że sprzęt jest wysoce energooszczędny.

Głowica termostatyczna Wi-Fi Honeywell HR92EE ma białą obudowę. Model współpracuje z przyłączem M30 x 1,5. Produkt ma cyfrowy wyświetlacz.

 

Zalety

Certyfikat: Głowica termostatyczna Wi-Fi ma certyfikat eu.bac, który potwierdza sprawność energetyczną i dokładność sterowania. Jest on nadawany dla urządzeń spełniających normy określone prawem europejskim.

Przeznaczenie: Model jest przeznaczony do zaworów grzejnikowych M30 x 1,5. W zestawie znajdują się jednak adaptery, które pozwalają na podłączenie urządzenia do innych typów grzejników.

Funkcja otwartego okna: Niezwykle przydatna jest funkcja otwartego okna, która automatycznie zamyka zawór grzejnikowy w trakcie wietrzenia pokoju. Nie musimy się martwić o to, że jeśli zapomnimy w takiej sytuacji skręcić grzejników, rachunki za ogrzewanie będą bardzo wysokie.

Wykonanie: Obudowa sprzętu jest odporna na działanie wysokiej temperatury i uszkodzenia mechaniczne. W rezultacie głowica prezentuje się nienagannie nawet przez wiele lat.

 

Wady

Obsługa: Z uwagi na wiele funkcji z początku obsługa urządzenia wydaje się skomplikowana. Nie każdy wie, jak ustawić model, jednak aby się tego nauczyć, nie trzeba poświęcać dużo czasu.

 

 

 

 

3. Głowica termostatyczna Tado 101903

 

Model Tado 101903 to bardzo innowacyjna głowica termostatyczna, która może być obsługiwana bezprzewodowo przy użyciu sieci Wi-Fi. Sprzęt może być regulowany z dowolnego miejsca w domu, które znajduje się w promieniu 30 m.

System urządzenia jest bardzo inteligentny, dlatego szybko sczytuje lokalizację użytkownika i dostosowuje do niej temperaturę pomieszczenia. Jeśli znajdujemy się w domu, zostanie ona zwiększona, a gdy z niego wychodzimy – zmniejszona. Pozwoli to na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Wyświetlacz LED jest bardzo czytelny, co gwarantuje wygodne zapoznanie się z wszystkimi parametrami pracy. Urządzenie wyposażone jest w funkcję wykrywania otwartego okna. Gdy to nastąpi, praca grzejnika zostanie przerwana, by nie narażać Cię na większe wydatki.

Poza tym sposób montowania jest bardzo prosty i wygody, co dodatkowo przekonało wielu konsumentów do zainwestowania w prezentowany model. Czynność ta nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Równocześnie jest to w pełni automatyczna głowica, która nie potrzebuje naszej ingerencji. Sprzęt sam dobiera odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu.

Tado 101903 to głowica termostatyczna Wi-Fi zasilana bateriami. Model ma obudowę wykonaną z PC i ABS. Produkt współpracuje z aplikacją mobilną Apple HomeKit.

 

Zalety

Możliwość programowania: Użytkownik może ustalić harmonogram pracy urządzenia dostosowując go do swoich codziennych obowiązków. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli mamy stały rytm dnia.

Aplikacja: Przeznaczona do sterowania głowicą termostatyczną aplikacja jest dobrze wykonana. Wybranie odpowiednich ustawień nie jest trudne. Dzięki temu nie musimy się martwić, że przez skomplikowaną obsługę zniechęcimy się do jej użytkowania.

Baterie: W zestawie znajdują się wydajne baterie, dzięki którym możemy rozpocząć korzystanie z urządzenia tuż po jego instalacji (nie musimy pamiętać o zakupie akumulatorów).

 

Wady

Adaptery: Konsumenci zwracają uwagę na to, że dołączone do zestawu adaptery nie są solidnie wykonane. Jeśli będziemy musieli skorzystać z tego typu akcesoriów, lepiej zdecydować się na ich samodzielny zakup.

 

 

 

 

4. Devolo 9356 Głowica termostatyczna

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez głowicy termostatycznej Wi-Fi Devolo 9356. Do produkcji modelu wykorzystano dobrej jakości tworzywa. W rezultacie nawet po kilku latach użytkowania sprzęt nadal wygląda estetycznie. Produkt jest sprzedawany w zestawie z: bateriami, pierścieniem osadczym, kluczem imbusowym i instrukcją obsługi.

Zakres regulacji temperatury pracy grzejnika wynosi od 4 st. C do 28 st. C. Maksymalna temperatura wody to 90 st. C. Urządzenie jest dostosowane do większości popularnych grzejników. W razie potrzeby można korzystać ze specjalnych adapterów. Model ma podświetlany ekran, na którym prezentowana jest m.in. informacja na temat temperatury pracy. Urządzenie można ustawiać ręcznie lub za pomocą specjalnej aplikacji na telefon.

Użytkownicy, którzy mieli okazję przetestować głowicę termostatyczną Wi-Fi Devolo 9356 uważają, że ma ona sporo zalet. Jednym z największych atutów jest automatyczne wykrywanie otwartego okna. Nie musimy się martwić, że przez nieuwagę będziemy płacić znacznie wyższe rachunki za ogrzewanie.

Głowica termostatyczna Wi-Fi Devolo 9356 pozwala na regulację temperatury pracy w zakresie od 4 st. C. do 28 st. C. Model jest zasilany bateriami.

 

Zalety

Wykrywanie otwartego okna: Głowica termostatyczna Wi-Fi wykrywa otwarte okno, więc nie ma obaw o to, że jeśli nie skręcimy grzejników i zaczniemy wietrzyć mieszkanie, zapłacimy wysoki rachunek za ogrzewanie.

Montaż: Jak zapewnia producent, montaż produktu zajmuje dosłownie kilka minut i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Wykonanie: Model zrobiono z dobrych gatunkowo tworzyw – nie są one podatne na działanie wysokiej temperatury.

 

Wady

Zbyt mały wyświetlacz: Grupa osób wskazuje, że umieszczony na obudowie wyświetlacz jest bardzo mały, więc aby przeczytać zamieszczone na nim informacje, trzeba podejść bardzo blisko grzejnika.

Obsługa: Dla niektórych konsumentów obsługa urządzenia jest trudna – potrzebują oni czasu, aby dowiedzieć się, jak wykorzystywać poszczególne funkcje modelu.

 

 

 

 

Jaką głowicę termostatyczną WiFi wybrać?

 

Regulowanie temperatury w grzejnikach termostatycznych bardzo często jest dość kłopotliwe. Wiele osób ma utrudniony dostęp do głowicy, więc modyfikowanie ciepła w pokoju może być trudna. Kolejna kwestia jest taka, że dopiero po dotarciu do domu możemy włączyć grzejniki i zanim pomieszczenie się ogrzeje minie trochę czasu. Jeśli powyższa sytuacja dotyczy też Ciebie, to polecamy Ci najlepsze głowice termostatyczne Wi-Fi. Sprzęty te są sterowane bezprzewodowo, co ułatwia ich obsługę. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany takim sprzętem, polecamy lekturę naszego poradnika. Znajdziesz w nim wiele przydatnych porad.

Zdecydowaliśmy się polecić Ci urządzenia bezprzewodowe, gdyż ich użytkowanie jest dużo prostsze od modeli klasycznych. Zasadnicza różnica polega na tym, że nie musisz już podchodzić do grzejnika w celu zmiany ciepła w pokoju. Czynność tę możesz wykonać z dowolnego miejsca w pokoju lub nawet domu.

W pierwszej kolejności sprawdź, jaki jest zasięg pracy interesującego Cię sprzętu. Najlepsza głowica termostatyczna Wi-Fi w 2024 roku powinna mieć spory zasięg. Szczególnie polecamy sprzęty, które można skonfigurować z telefonem. Oznacza to, że produkt wykryje obecność Twojego aparatu, gdy będziesz w pobliżu domu i wtedy rozpocznie ogrzewanie. Dzięki temu, gdy wejdziesz do pomieszczenia, będzie ono ciepłe.

Kolejną opcją, w jaką powinny być wyposażone wszystkie nowoczesne urządzenia, jest przejście w stan spoczynku, gdy nikogo nie ma w domu. Głowica analizuje, czy do sieci podpięty jest nasz telefon, smartband, Apple watch czy inny taki sprzęt. Jeśli nie, grzanie pomieszczenia zostanie zaprzestane. Takie rozwiązanie sprzyja oszczędzaniu.

Kolejnym udogodnieniem, jakie powinno się znaleźć w głowicy jest możliwość dobowego lub tygodniowego planowania temperatury. Opcja ta na pewno przyda się, gdy będziemy przez dłuższy czas poza domem. Inną, ciekawą funkcją jest samodzielne wyłączanie pracy grzejnika, gdy głowica wykryje nagły napływ zimnego powietrza. W innym wypadku grzejnik pracowałby intensywniej i pobierał dużo energii, a to oczywiście wpływa na nasze rachunki. . Innym udogodnieniem jest automatyczne włączenie przepływu wody w grzejniku, gdy temperatura zejdzie poniżej wyznaczonego poziomu.

Koniecznie sprawdź, jak duży jest ekran modelu, gdyż pomoże Ci on w odczytaniu aktualnej temperatury. Tylko głowice, które wyświetlają duże litery, okażą się praktyczne.

 

 

Jak działa głowica termostatyczna Wi-Fi?

 

Wielu z nas decyduje się na bezprzewodowe głowice termostatyczne, najczęściej takie, które z systemem łączą się z pomocą Wi-Fi. Zastosowanie głowicy jest bardzo wygodne. Aby zmienić jej ustawienia, nie trzeba nawet wstawać z fotela. Właśnie dlatego modele bezprzewodowe robią się coraz bardziej popularne. Takie produkty nie różnią się zbyt mocno od swoich poprzedniczek, lecz ich działanie nie jest takie samo. Z tego artykułu dowiesz się, jak działają głowice termostatyczne Wi-Fi oraz jak używać ich zgodnie ze wskazaniami producenta. Po lekturze z pewnością będziesz wiedział więcej nie tylko o samej konstrukcji takiego urządzenia, lecz również, jakie są jego zalety.

Jak działa głowica termostatyczna?

Na samym początku należy poprawnie zamontować głowicę termostatyczną. Nie jest to zbyt trudne, ponieważ producenci zadbali o to, abyśmy mogli szybko przygotować sprzęt do działania. Po instalacji elementu do grzejnika należy połączyć głowicę z naszą siecią Wi-Fi. Wszystkie ustawienia są widoczne na dołączonym do sprzętu wyświetlaczu. Po wpisaniu odpowiedniego hasła połączenie powinno nastąpić po kilku sekundach.

 

Jak sterujemy głowicą termostatyczną z Wi-Fi?

Sterowanie głowicą termostatyczną z Wi-Fi jest bardzo łatwe. Wystarczy, że ściągniemy specjalną aplikację i połączymy się z gadżetem. Większość aplikacji jest bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze. Dużą zaletą urządzeń sterowanych aplikacją jest to, że ustawienia możemy zmieniać bez względu na miejsce przebywania. W rezultacie nie musimy nawet przebywać w domu. Z kolei inne urządzenia tego typu są sterowane pilotem. Jak wspominaliśmy w poradniku powyżej, wybierając głowice termostatyczne tego typu trzeba zwrócić uwagę na ich zasięg. W zależności od sprzętu może on wynosić od 20 m do 30 m. Przekraczając taką odległość sprawiamy że sterowanie nie będzie możliwe.

 

Sterowanie głowicą termostatyczną przez aplikację

Z pewnością zastanawiasz się, jak możliwe jest wybieranie ustawień poprzez aplikację na telefon. Po jej zainstalowaniu widzimy wszystkie opcje na ekranie. Aplikacja pozwala nam na wybranie specjalnych programów, zmienianie temperatury, czy dostęp do innych funkcji, jakie gwarantuje producent. Wszystko odbywa się z pomocą jednego kliknięcia lub wybrania odpowiednich liczb. Dużą zaletą jest możliwość programowania głowicy na przyszłość. Możemy dokładnie ustalić, jaka temperatura ma panować w domu przez cały miesiąc. W ten sposób nie musimy robić tego codziennie, a w przypadku zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperatury wystarczy zmienić ustawienia. Sprzęt skonfigurowany z telefonem łączy się z nim od razu, kiedy go rozpozna w pobliżu. W tym momencie głowica termostatyczna zaczyna działać, a my nie musimy niczego sami włączać.

Sterowanie głowicą termostatyczną przez pilot

Niektóre z nowoczesnych modeli można podpiąć pod znany system Everhome, który pozwala na łatwe korzystanie z głowicy termostatycznej. Jeżeli nie jest to możliwe, to wszystkie ustawienia będą widoczne na pilocie. To z jego pomocą można zmieniać temperaturę oraz łączyć głowicę z innymi urządzeniami tego typu. Pilot zazwyczaj jest niewielki i nie ma zbyt wielu przycisków. Ze względu na gabaryty trzeba uważać, aby go nie zgubić.

 

Uważaj! Głowice termostatyczne Wi-Fi mogą działać samodzielnie.

Jeżeli zastanawiasz się, jaka głowica termostatyczna Wi-Fi jest polecana, to z pewnością taka, która wiele ustawień reguluje automatycznie. Niektóre urządzenia działają bez naszej ingerencji. Dzieje się tak na przykład w przypadku, kiedy system wyczuje, że zostało otwarte okno lub drzwi. W tym momencie system zamiast zwiększyć temperaturę obniża ją lub zupełnie wyłącza grzejniki. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że będziemy musieli zbyt dużo zapłacić za ogrzewanie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ