Najlepsza głowica termostatyczna Danfoss

Ostatnio aktualizowane: 02.12.23

 

 

Głowice termostatyczne Danfoss – ranking

 

 

Danfoss Click Raw 5115

 

Głowica termostatyczna nosząca nazwę Danfoss Click Raw 5115 jest modelem z wbudowanym czujnikiem cieczowym. Idealnie nadaje się on do zaworów RA oraz grzejników z wkładką zaworową RA. Za sprawą opcji ograniczenia temperatury i blokady zakresu temperatury zawsze będziemy mogli ustawić ją na najbardziej optymalnym według nas poziomie.

Powyższa głowica jest w stanie regulować temperaturę w pomieszczeniu w zakresie od 8 st. C do 28 st. C. Subtelny kształt i kolorystyka produktu sprawiają, że doskonale dopasowuje się on do grzejnika i dobrze wygląda w każdym wnętrzu. Opisywany model został wyposażony w kilka zabezpieczeń podnoszących bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, takich jak bezpiecznik mrozu.

Z opinii krążących w sieci można wywnioskować, że jest to głowica termostatyczna Danfoss w dobrej cenie i rzeczywiście zasługuje ona na uwagę. Wpływ na to ma solidne wykonanie, jak również możliwość błyskawicznego montażu i to bez użycia specjalistycznych narzędzi. Wiele osób doceniło prezentowany produkt także za estetyczny design.


 

 

 

 

Danfoss 013G2945

 

Prezentujemy Danfoss 013G2945, czyli głowicę termostatyczną z czujnikiem gazowym. Może ona dobrze współpracować nawet ze starszego rodzaju zaworami grzejnikowymi i wkładkami zaworowymi Danfoss o połączeniu RTD-N. Ze względu na minimalistyczny i estetyczny design, powyższy model z łatwością dopasuje się do wystroju każdego wnętrza.

Wymiary prezentowanego produktu wynoszą: szerokość – 6,2 cm, długość – 8,4 cm oraz wysokość – 5,4 cm. Waży on jedynie 0,14 kg. Głowica 013G2945 z pewnością szybko zareaguje na każdą zmianę temperatury w pokoju, przez co w danym pomieszczeniu temperatura zawsze będzie miała optymalną wartość.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że opisany wyżej model na pewno spełni nawet bardzo wygórowane oczekiwania. Został on dopracowany pod kątem wszystkich, nawet najmniejszych szczegółów. Poza tym głowica została wyposażona w zabezpieczenie przed mrozem. Jego obecność sprawia, że gdy we wnętrzu temperatura spadnie do 0 st. C, zawór grzejnika zostanie otwarty, aby ocieplić pomieszczenie do ok. 7 st. C.


 

 

 

 

Danfoss Living Eco 014G0051

 

Głowica termostatyczna Danfoss Living Eco 014G0051 to model elektroniczny wyposażony w dwa czujniki temperatury. To gwarantuje bardzo efektywne działanie i zadowolenie z użytkowania produktu. Jest on przeznaczony do stosowania nie tylko w domach, ale również biurach, sklepach, czy nawet szkołach.

Powyższa głowica jest doskonałym sposobem na precyzyjne kontrolowanie panującej w pomieszczeniu temperatury, jak również ograniczenie kosztów ogrzewania. Na czas naszej nieobecności w domu opisywany produkt obniża temperaturę i podnosi ją dopiero w dniu, w którym zaplanowaliśmy powrót (jest to tzw. tryb wakacyjny). Zaletą jest także funkcja otwartego okna, która wyłącza głowicę, kiedy wykryty zostanie znaczący spadek temperatury (np. podczas otwarcia okna w celu wywietrzenia pokoju).

Konsumenci wydający opinie na temat modelu Danfoss Living Eco 014G0051 wymienili kilka jego podstawowych atutów. Zalicza się do nich głównie: estetyczny wygląd, łatwość ustawienia pożądanej temperatury oraz możliwość zaprogramowania produktu według swoich potrzeb.


 

 

 

 

Jaką głowicę termostatyczną Danfoss wybrać?

 

Głowica termostatyczna, inaczej określana również mianem regulatora dopływu ciepła, to element mocowany na zaworze termostatycznym grzejnika. To właśnie on umożliwia nam swobodne ustawienie temperatury w każdym pomieszczeniu w domu. Aby taki produkt dobrze spełniał swoją funkcję, musimy kupić dobrej jakości model. W naszym poradniku zawarliśmy kilka istotnych informacji, czym należy się kierować robiąc zakupy. Na jego końcu umieściliśmy specjalne zestawienie 3 głowic firmy Danfoss.

 

 

Danfoss to cieszący się popularnością na całym świecie producent części niezbędnych do klimatyzacji, a także grzejników i innych urządzeń zapewniających optymalną temperaturę w domach czy biurach. Firma słynie z zastosowania nowoczesnych technologii i rozwiązań, które zwiększają komfort użytkowania. Pozwalają one także w lepszy sposób zadbać o naturalne środowisko.

Najlepsze głowice termostatyczne Danfoss mogą współpracować nie tylko z grzejnikami bocznymi, ale również z urządzeniami wyposażonymi w zasilanie dolne. Są one więc wielofunkcyjne. Kiedy tego typu produkty zostaną zamontowane na zaworze grzejnika, będą mogły szybko reagować na spadek lub też wzrost temperatury otoczenia (spowodowany choćby nagłym nasłonecznieniem pokoju). Głowica będzie mogła zwiększyć lub zmniejszyć dopływ ciepłej wody do grzejnika, dzięki czemu nie będzie nam w pomieszczeniu ani zbyt zimno, ani za gorąco.

Wybierając głowicę musimy sprawdzić, w jaki czujnik dostępne w sklepie modele zostały wyposażone. Do wyboru mamy produkty z czujnikiem gazowym, cieczowym lub woskowym, przy czym to zwłaszcza te pierwsze cieszą się największą popularnością. Głowica wyposażona w czujnik gazowy reaguje bardzo szybko na zmiany temperatury, dlatego precyzyjniej reguluje jej wartość.

Najlepsza głowica termostatyczna Danfoss w 2023 roku musi być dopasowana do zaworu lub wkładki termostatycznej grzejnika (w zależności od jego budowy). Tylko wtedy będzie ona mogła skutecznie i w krótkim czasie reagować na każdą zmianę temperatury. Dlatego jeszcze przed udaniem się na zakupy trzeba sprawdzić długość trzpienia. To właśnie ten element zmniejsza lub zwiększa przepływ ciepłej wody przez grzejnik (robi to poprzez otwieranie się lub zamykanie).

Istotną rolę odgrywa też możliwy rodzaj połączenia. Wkładka, bądź zawór zwykle przystosowane są do montażu głowicy z gwintem. Niektóre modele umożliwiają montaż na zatrzask. Tu wszystko zależy od tego, jak wygląda konstrukcja grzejnika, do którego chcemy dobrać produkt.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ