6 wskazówek montażowych i pielęgnacyjnych dotyczących jacuzzi 

Ostatnio aktualizowane: 03.10.24

 

Jacuzzi, czyli wanna z hydromasażem jest marzeniem każdej osoby, która kocha długie i ciepłe kąpiele. Podczas przebywania w jacuzzi można poczuć na całym ciele strumienie wody. Dzięki nim można się zrelaksować, uspokoić i pozbyć różnych rodzajów bólu. Jednak zanim to wszystko nastąpi, należy się przygotować do umiejscowienia i zamontowania jacuzzi. Oto parę przydatnych wskazówek dotyczących wanien z hydromasażem.

 

Umiejscowienie

Domowego SPA nie można tak po prostu postawić w przypadkowym miejscu. Zdecydowanie potrzeba dużo miejsca. Wymagane jest dokładne zmierzenie powierzchni, na którą chce się przenieść wannę z hydromasażem. Trzeba być pewnym, że to idealne miejsce. Jacuzzi nie może nikomu zagradzać drogi, lub przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu czy ogrodzie. Wymiary najlepiej spisać sobie na papierze, i tak przygotowanym udać się po poradę do sklepu. Specjaliści pomogą Ci wybrać najlepsze dmuchane jacuzzi. Przed przyjazdem pracownika należy dokładnie posprzątać miejsce montażu. Można też przygotować wymagane narzędzia.

Jacuzzi ogrodowe jest trochę bardziej skomplikowane w instalacji niż to, które będzie umiejscowione w domu, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę wiele aspektów. To, że masz ogródek nie oznacza, że możesz w nim swobodnie postawić jacuzzi. Musisz pamiętać o tym, aby zapewnić sobie odpływ wody. Sam wybór lokalizacji może być trudny, ponieważ nie może być to miejsce w pełnym słońcu, a także jacuzzi nie może stać bezpośrednio pod drzewami. Z pewnością większość osób się zgodzi, że jacuzzi w miejscu widocznym dla sąsiadów oraz przechodniów nie jest zbyt dobrym pomysłem. Zanim więc zdecydujesz się na kupno, upewnij się, że masz warunki do zamontowania jacuzzi. 

Mamy nadzieję, że nasze porady pozwolą Ci uniknąć najczęstszych błędów związanych z korzystaniem z jacuzzi, a także pomogą w wyborze odpowiedniego modelu. 

 

Pielęgnacja

Najlepsze jacuzzi to takie, które nie wymaga pracochłonnej pielęgnacji. Warto sobie ułatwiać życie kupując łatwe do oczyszczania domowe SPA. Sama pielęgnacja nie jest jednak taka ciężka, jak może się wydawać. Wystarczy regularnie spuszczać wodę (co dwa tygodnie). Warto uważać na to, aby do wanny z hydromasażem nie wpadały żadne zanieczyszczenia, na przykład owady lub liście. W tym z pomocą może przyjść przykrywa, która może szczelnie zakryć jacuzzi. Warto również zakupić profesjonalne specyfiki do oczyszczania wody z różnych bakterii. Najlepiej jest porządnie wyczyścić wannę, co około piątą kąpiel. W przeciwnym razie po pewnym czasie będzie można poczuć niezbyt przyjemny zapach rozwijających się grzybów. Pamiętaj, że bakterie oraz grzyby prowadzą do poważnych chorób, więc lepiej nie rezygnować z regularnego czyszczenia.

 

Doprowadzenie wody do jacuzzi

Sporym problemem dotyczącym montażu jacuzzi może być doprowadzenie wody. Można wbudować wannę z hydromasażem we wgłębieniu w ogrodzie. Montaż jacuzzi w ogrodzie jest o wiele łatwiejszy niż w łazience. Wodę można doprowadzić z gruntu lub podłączyć dopływ szlauchem.

 

Odpowiedni wybór dodatków do kąpieli

Czy mydło oraz szampon w jacuzzi to dobry pomysł. Tak, ale nie wybieraj tych produktów, które mają gruboziarnisty peeling lub bardzo się pienią, ponieważ mogą one łatwo zatkać odpływ wody. Warto też zrezygnować z korzystania z małych przedmiotów, które mogą utonąć i zatkać odpływ, ponieważ może to doprowadzić do awarii całego systemu, a to z kolei wiąże się zazwyczaj z koniecznością wezwania pomocy specjalistów, którzy rozwiążą problem. Najlepiej jest używać płynne, mało gęste środki, które się nie pienią.

Regularne dezynfekowanie jacuzzi

Jacuzzi oprócz czyszczenia potrzebuje również regularnej dezynfekcji. Do tego celu trzeba zakupić środek, który usuwa wszelkiego rodzaju osady. Dezynfekcję można przeprowadzać raz na miesiąc lub półtora miesiąca. Sam zabieg jest łatwy, wystarczy, że użytkownik napełni wannę wodą do dysz, wleje środek, a następnie włączy jacuzzi na około 15 minut. Następnie należy wypuścić wodę, a potem napuścić czystą, która przepłucze ostatki środka. Warto pamiętać, że używany środek przeciwko kamieniowi nie powinien być żrący, ponieważ może uszkodzić delikatne dysze oraz instalację jacuzzi. Ułatwieniem całego procesu może być wybranie modelu, który ma automatyczną opcję dezynfekcji, wystarczy co jakiś czas ją uruchomić. 

 

Regularne osuszanie dysz

Osuszanie dysz po każdej kąpieli sprawi, że będą działać o wiele dłużej, niż gdyby miałyby być zostawione mokre. Wycieranie każdej z nich po kąpieli jest jednak dość pracochłonne, więc alternatywą może być zaopatrzenie się w model, który automatycznie osusza dysze po korzystaniu z jacuzzi. Warto dodać, że na suchych dyszach nie rozwijają się żadne grzyby, więc jest to z pewnością dobra informacja dla naszego zdrowia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ