Ranking 14 najlepszych stacji pogodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Stacje pogodowe – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Domowe stacje pogody warto mieć blisko siebie. Nowoczesne rozwiązania pozwalają nie tylko na bieżąco kontrolować pogodę, ale przede wszystkim sprawdzają jakość powietrza. Jednym z najchętniej wybieranych urządzeń jest Netatmo NWS01, które jest kompatybilne ze sprzętem z systemem operacyjnym Android oraz iOS. Model umożliwia pomiar stężenia CO2, wilgotności w domu, poziomu hałasu oraz temperatury. Dzięki temu użytkownik może mieć stale wgląd we wszystkie parametry związane z pogodą. Innym równie dobrym urządzeniem jest Hyundai WSP 3080 R Wind, który ma wbudowany czytelny wyświetlacz LCD, na którym pokazywane są wszystkie najważniejsze informacje. Urządzenie monitoruje temperaturę wewnętrzną, wilgotność w pomieszczeniu, ciśnienie atmosferyczne czy też dokonuje pomiaru kierunku wiatru.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Domową stację pogody wyposażono we wszystkie najpotrzebniejsze funkcje, takie jak powiadamianie o wybranych parametrach, które odbywa się na bieżąco oraz możliwość uzyskania lokalnego wskaźnika jakości powietrza. Urządzenie pozwala przewidzieć szczegółową prognozę pogody na kolejne 7 dni.

Wady

Osoby, które zakupiły model podkreślają, że czujniki mogłyby być wykonane z lepszej jakości materiału, ponieważ szybko ulegają awarii i pobierają dużą ilość prądu z baterii.

Podsumowanie

Netatmo NWS01 to wielofunkcyjna stacja pogodowa umożliwiająca wykonanie pomiarów, takich jak temperatura, poziom hałasu, stężenie CO2 oraz wilgotność w domu. Rozmiar modułu wewnętrznego wynosi 45 x 45 x 155 mm, a zewnętrznego 45 x 45 x 105 mm. Zakres temperatur jednostki wewnętrznej wynosi od 0 stopni Celsjusza do 50 stopni Celsjusza, czujnik zewnętrzny wykonuje pomiar od -40 stopni Celsjusza do 65 stopni Celsjusza.

Drugi wybór

Zalety

Hyundai WSP 3080 R Wind daje możliwość podłączenia do komputera, a także publikacji wykresów z bieżącymi odczytami. Urządzenie pozwala zainstalować kilka różnych czujników osobno poza masztem na długość przewodów do 1,5 metra od siebie. Model jest bardzo prosty w obsłudze. Bardzo dokładnie mierzy temperaturę zewnętrzną oraz wewnętrzną.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że na wyświetlaczu wskaźnik wiatromierza przy małych lub średnich porywach wiatru pokazuje te same wartości. Zazwyczaj są to pomiary 1,1 km/h lub 2,5 km/h.

Podsumowanie

Model ma dobrej jakości wyświetlacz LCD z zielonym podświetleniem, na którym pokazywane są wszystkie najważniejsze informacje pogodowe. Urządzenie ma wodoszczelny czujnik IPX3 o interwale transmisji danych wynoszącej 48 sekund. Stacja pogodowa dokonuje pomiarów temperatury wewnętrznej oraz zewnętrznej, ciśnienia atmosferycznego, wilgoci oraz wielu innych.

Rozważ też

Zalety

Model zaprojektowano bardzo nowocześnie. Designem różni się od innych stacji pogodowych. Bezprzewodowy czujnik monitoruje zmiany zachodzące w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym. Ma czytelny wyświetlacz LCD oraz czuły układ odpowiedzialny za mierzenie temperatury i wilgoci.

Wady

Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM nie zawsze pokazuje dokładne pomiary. Użytkownicy twierdzą, że temperatura podana przez stację pogody jest zawyżona o 2 stopnie Celsjusza.

Podsumowanie

Urządzenie ma wbudowany inteligentny system, który łączy się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Stacja pogodowa Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM może zostać połączona z innymi urządzeniami, takimi jak klimatyzacja czy nawilżacz powietrza. Czujnik można z łatwością zamontować za pomocą magnesów lub taśmy klejącej dwustronnej. Model ma energooszczędny ekran pozwalający na dłuższe korzystanie z baterii.

 

 

14 najlepszych stacji pogodowych. Opinie w 2024 roku 

 

Prywatna stacja pogodowa to duże ułatwienie. Domownicy nie muszą martwić się o to, że zostaną nagle zaskoczeni przez intensywne opady deszczu. Rozbudowane urządzenia pozwalają o wiele lepiej kontrolować otoczenie i przekazywać wszystkie cenne informacje na bieżąco. Poniżej znajduje się ranking stacji pogodowych, który przedstawia wszystkie polecane modele. Dzięki niemu podjęcie decyzji o zakupie urządzenia do kontrolowania warunków pogodowych będzie o wiele łatwiejsze. 

 

Stacja pogodowa WiFi

 

1. Domowa stacja pogodowa Netatmo NWS01

 

Domowa stacja pogodowa z WiFi Netatmo NWS01 to urządzenie, które zostało wyposażone we wszystkie najpotrzebniejsze funkcje. Model ma wbudowany nowoczesny system umożliwiający bezprzewodowe połączenie między poszczególnymi modułami, które znajdują się w zasięgu do 100 metrów. Stacja pogodowa jest kompatybilna ze wszystkimi smartfonami wyposażonymi w system operacyjny Android oraz iOS. Producent oferuje konsumentom aplikację, którą można pobrać z App Store oraz Google Play i mieć całkowitą kontrolę nad urządzeniem. Prywatna stacja pogodowa z WiFi umożliwia wykonywanie pomiarów, takich jak temperatura zewnętrzna oraz wewnętrzna, poziom hałasu, pomiar stężenia CO2 oraz wilgotność w pomieszczeniach. 

Model Netatmo NWS01 podpowiada, kiedy następuje konieczność przewietrzenia domu lub pomaga zdecydować, kiedy można bezpiecznie podjąć aktywność fizyczną poza domem. Urządzenie pozwala uzyskać dostęp do lokalnego wskaźnika jakości powietrza, a także daje możliwość odkrycia lokalnych wzorów i cykli pogodowych, co pozwala lepiej zrozumieć otaczające środowisko naturalne. Stacja pogodowa ma zakres temperatur jednostki wewnętrznej od 0 stopni Celsjusza do 50 stopni Celsjusza z dokładnością +/- 0,3 stopni Celsjusza. Czujnik zewnętrzny ma zakres temperatur od – 40 stopni Celsjusza do 65 stopni Celsjusza. Pomiar wilgotności wynosi od 0 do 100%. Wbudowany barometr umożliwia wykonanie pomiaru od 260 do 1160 mbar z dokładnością +/- 1 mbar. 

Konsumenci, którzy zakupili urządzenie Netatmo NWS01, są zadowoleni z wyboru. Test stacji pogodowych potwierdził, że jest to jeden z lepszych modeli, który dobrze sprawdzi się w domu. Częstotliwość wykonywania pomiarów wynosi 5 minut, a wszystkie dane można bez limitu przechowywać w chmurze.  

 

 

 

 

Profesjonalna stacja pogodowa

 

2. Stacja meteo Hyundai WSP 3080 R Wind

 

Profesjonalna stacja pogodowa Hyundai WSP 3080 R Wind umożliwia stały odczyt pełnych informacji na temat pogody. Urządzenie wykonuje dokładne pomiary temperatury wewnętrznej oraz zewnętrznej. Model przekazuje informację na temat wilgotności w pomieszczeniu w czasie rzeczywistym, co zdecydowanie ułatwia określić, kiedy należy wywietrzyć dom lub mieszkanie. Na czytelnym wyświetlaczu LCD o wymiarach 80 x 115 mm można sprawdzić ciśnienie atmosferyczne oraz kierunek wiatru. Oprócz tego wbudowane czujniki mogą określić, z jaką aktualną prędkością wieje wiatr. 

Dokładna stacja pogodowa przekazuje wszystkie parametry na bieżąco. Hyundai WSP 3080 R Wind mierzy także ilość opadów. Wodoszczelny czujnik IPX3 pozwala precyzyjnie określić aktualną sytuację meteo. Zakres czujnika na otwartej przestrzeni wynosi do 100 m, a interwał transmisji danych 48 sekund. Dane przesyłane są w częstotliwości 868 MHz za pomocą sygnału radiowego. Jednostka główna zasilana jest za pomocą baterii 2 x 1,5 V / AA, czujnik temperatury 2 x 1,5 V / AA. 

Konsumenci wystawiają pozytywne opinie o produkcie. Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobra stacja pogodowa, którą zdecydowanie pomaga określić, jakie warunki atmosferyczne panują aktualnie na zewnątrz. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, co zdecydowanie wpływa na jego korzyść. 

 

 

 

 

Stacja pogodowa Xiaomi

 

3. Odkryj czujnik temperatury i wilgotności Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM 

 

Bezprzewodowy czujnik temperatury i wilgotności Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM pozwala monitorować wszystkie zmiany w pogodzie w czasie rzeczywistym. Model wyposażono w czytelny wyświetlacz, na którym pokazane są wszystkie najważniejsze informacje. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo czułym i precyzyjnym układem Sensirion, który z dużą dokładnością mierzy temperaturę, a także na bieżąco rejestruje zmiany w wilgotności powietrza. Stacja pogodowa Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM odświeża się raz na sekundę, dzięki czemu można stale uzyskiwać dokładne pomiary. 

Urządzenie zasilane jest baterią AAA, która pozwala na użytkowanie stacji przez około rok. Model w kolorze białym ma wymiary 60,8 mm wysokości, 60,8 mm szerokości oraz 22,5 mm grubości. Stacja pogodowa z Bluetooth waży zaledwie 43 gram i można ją z łatwością zamontować za pomocą magnesów lub taśmy klejącej. Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM można połączyć z innymi urządzeniami, aby stale monitorować temperaturę oraz wilgotność w pomieszczeniu. Połączenie odbywa się za pomocą bramki Mi Bluetooth, która jest dostępna w aplikacji Mi Home. Urządzenie ma zakres temperatur od -9,9 stopni Celsjusza do 60 stopni Celsjusza. 

Dokładna stacja pogodowa Xiaomi zyskała dużą popularność, dzięki swojej niezawodności. Osoby, które zdecydowały się zakupić model, wystawiają pozytywne opinie o urządzeniu. Sprzęt wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. 

 

 

 

 

Domowa stacja pogodowa

 

4. Radiowa stacja pogody Technoline WS6760

 

Radiowa, bezprzewodowa stacja pogodowa Technoline WS6760 charakteryzuje się rozbudowanymi funkcjami, takimi jak wskaźnik tendencji zmian ciśnienia z 24 godzin oraz graficzna prezentacja poszczególnych faz księżyca. Domowa stacja pogodowa ma wbudowany kalendarz oraz automatyczny zegar w formacie 12/24. Oprócz tego użytkownik ma do dyspozycji budzik z opcją drzemki, a także praktyczny wskaźnik komfortu, który pomaga określić, jakie warunki panują w otoczeniu człowieka. Urządzenie wyposażono w praktyczny ekran LCD, który jest podświetlany i na bieżąco przekazuje najważniejsze informacje. 

Technoline WS6760 to urządzenie wykonujące wiele pomiarów jednocześnie. Użytkownik ma do dyspozycji pomiar wilgotności mierzony względem otoczenia, a także odczyt z zewnętrznych czujników bezprzewodowych. Model może wykonać pomiar ciśnienia atmosferycznego, co jest bardzo ważne szczególnie dla osób mających tendencję do negatywnego reagowania na zmiany pogody. Zakres pomiaru temperatur dla czujników wewnętrznych wynosi od 0 stopni Celsjusza do + 50 stopni Celsjusza. W przypadku zakresu temperatury zewnętrznej czujniki mierzą od – 20 stopni Celsjusza do + 60 stopni Celsjusza. 

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup modelu, są zadowoleni z wyboru. Potwierdzają, że sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, a czytelny wyświetlacz pozwala z łatwością odczytywać wszystkie parametry przekazane przez bezprzewodowe czujniki. 

 

 

 

 

Stacja pogodowa meteo

 

5. Domowa stacja pogodowa Meteo SP84

 

Domową stację pogodową wyposażono we wszystkie najważniejsze opcje. Urządzenie Meteo SP84 ma czujniki umożliwiające bezprzewodowy pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Urządzenie ma wbudowany zegar z systemem DCF, datownik oraz alarm z funkcją drzemki. Model wykonuje bieżące pomiary wilgotności powietrza, a także ma opcję barometru. Pokazuje również aktualne fazy księżyca w postaci graficznej. Osoby negatywnie reagujące na warunki atmosferyczne mogą skorzystać z możliwości pomiaru ciśnienia barycznego. 

Stacja pogodowa Meteo SP84 zasilana jest 4 bateriami AA / 1,5 V, moduł główny ma dołączony zasilacz sieciowy. Pomiar temperatury zewnętrznej jest dokonywany za pomocą specjalnego czujnika, który działa nawet do 30 metrów. Zakres pomiarowy temperatury wokół budynku wynosi od – 20 stopni Celsjusza do + 50 stopni Celsjusza. Pomiar wilgotności jest możliwy w zakresie od 20% do 95%. Urządzenie znajdujące się wewnątrz budynku mierzy temperaturę od 0 stopni Celsjusza do + 60 stopni Celsjusza.

Opinie o stacjach pogodowych Meteo są pozytywne, dlatego wiele osób, decyduje się na wybór modelu. Urządzenie ma najpotrzebniejsze funkcje, które mogą przydać się w codziennie. Użytkownicy potwierdzają, że jest to produkt godny uwagi. 

 

 

 

 

Stacja pogodowa Oregon

 

6. Stacja pogody Oregon RAR502SX

 

Stacja pogody Oregon RAR502SX współpacuje z 3 czujnikami dołączonymi do zestawu. Praktyczne urządzenie wyposażono w czytelny, kolorowy wyświetlacz, na którym prezentowane są na bieżąco wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pogody. Na ekranie pojawiają się pomiary wykonane z 3 czujników oraz stacji pogodowej jednocześnie, co zdecydowanie ułatwia określenie realnego pomiaru. Urządzenie wykonuje pomiar wilgotności i potrafi ostrzec użytkownika przed ryzykiem wystąpienia pleśni. 

Urządzenie pokazuje za pomocą 5 symboli aktualną pogodę. Na ekranie można sprawdzić prognozę pogody, temperaturę wewnętrzną oraz zewnętrzną, a także wilgotność powietrza. Zakres temperatury wewnętrznej wynosi – 5 stopni Celsjusza do + 50 stopni Celsjusza. W przypadku pomiaru zewnętrznego urządzenie pozwala na jego precyzyjne wykonanie w zakresie – 20 stopni Celsjusza do + 60 stopni Celsjusza.  Stacja zasilana jest za pomocą dołączonego zasilacza oraz 4 baterii AAA jako backup. Czujniki potrzebują 2 baterii AAA. 

Domowa stacja pogodowa Oregon RAR502SX pozwala śledzić temperaturę i wilgotność powietrza w czasie rzeczywistym. Model jest bardzo łatwy w obsłudze, a osoby, które zdecydowały się na jego zakup, są zadowolone z wyboru. Sprzęt wykonuje precyzyjne pomiary. 

 

 

 

 

Stacja pogodowa z radiem

 

7. Stacja pogody bezprzewodowa GreenBlue GB540

 

Nowoczesne urządzenie GreenBlue GB540 to bezprzewodowa stacja pogodowa z radiem, która pozwala wykonywać precyzyjne pomiary temperatury. Sprzęt ma duży, czytelny wyświetlacz, na którym przedstawione są wszystkie najważniejsze informacje. Elegancka i prosta w obsłudze stacja pogodowa to dobry sprzęt, który wyposażono w bezprzewodowe czujniki temperatury o zasięgu do 60 metrów. Wysoka jakość urządzenia jest gwarantowana przez producenta. 

Domowa stacja pogodowa ma wbudowany automatyczny regulator czasu DCF oraz funkcję drzemki. Produkt może dokonać pomiarów w czasie rzeczywistym temperatury wewnętrznej oraz zewnętrznej w jednostce Fahrenheita. Bezprzewodowy czujnik mierzy także wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz pokazuje trendy panujące w temperaturze. Stacja pogodowa zasilana jest na baterie lub akumulatorki AA. Wymiary głównego modułu to 16 x 11,5 x 3,5 cm. 

Konsumenci posiadający bezprzewodową stację pogody GreenBlue GB540 są zadowoleni z wyboru produktu. Model ma wszystkie niezbędne funkcje. Według użytkowników jest to dobra i tania stacja pogodowa, którą bez problemu można zainstalować w każdym budynku. 

 

 

 

 

Stacja pogodowa Hyundai

 

8. Stacja Meteo Hyundai WS 2303

 

Dobrej jakości stacja pogodowa to jeden z najlepszych gadżetów, na jaki warto się zdecydować. Hyundai WS 2303 to urządzenie, które pozwala dokonywać pomiarów temperatury oraz wilgotności powietrza na bieżąco. Model wyposażono w kolorowy wyświetlacz LCD z regulowaną intensywnością podświetlania. Czas sterowany jest sygnałem radiowym, na ekranie pojawiają się również takie informacje, jak fazy księżyca. Urządzenie ma wbudowany budzik z funkcją SNOOZE. 

Stacja pogodowa Hyundai WS 2303 mierzy temperaturę wewnętrzną w zakresie od + 9,9 stopni Celsjusza do + 50 stopni Celsjusza. Pomiar wykonywany na zewnątrz budynku wynosi od – 20 stopni Celsjusza do + 50 stopni Celsjusza. Urządzenie ma możliwość zmierzenia wilgotności powietrza od 20% do 99%. Sprzęt informuje o minimalnej oraz maksymalnej wilgotności. Czujnik temperatury zasilany jest na 2 baterie 1,5 V / AAA. 

Urządzenie ma wiele pozytywnych opinii użytkowników, którzy zakupili sprzęt. Model Hyundai WS 2303 jest polecany przez konsumentów. Urządzenie wykonano z dobrej jakości materiałów, które pozwolą użytkować stację pogody przez długi czas. 

 

 

 

 

Stacja pogodowa z projektorem

 

9. Stacja pogody z projektorem Meteo SP66

 

Stacja pogodowa z projektorem to dobre rozwiązanie dla osób poszukujących ciekawego gadżetu do swojego domu. Projekcja aktualnej godziny oraz temperatury wyświetlana na suficie lub jednej ze ścian to zupełnie coś innego niż klasyczny kolorowy wyświetlacz. Urządzenie wyposażono w czujnik temperatury zewnętrznej, który pozwala sprawdzić, jakie warunki atmosferyczne są aktualnie na dworze. Dzięki temu użytkownik wie, w co powinien się ubrać i czy musi zabrać ze sobą parasol lub pelerynę przeciwdeszczową. 

Model wyposażono w bezprzewodowy czujnik oraz zegar sterowany za pomocą radia DCF. Urządzenie przewiduje prognozę pogody z dużą dokładnością. Oprócz tego stacja pogody Meteo SP66 ma budzik oraz kalendarz. Urządzenie jest zasilane za pomocą 2 baterii AAA. Wymiary modelu to 13,5 x 8,5 cm. W zestawie znajduje się czytelna instrukcja obsługi w języku polskim. 

Sprzęt ma wiele pozytywnych opinii, które potwierdzają, że warto kupić stację pogodową z projektorem Meteo SP66. Urządzenie ma najpotrzebniejszą funkcję pomiaru temperatury otoczenia i spełnia swoje zadanie. 

 

 

 

 

10. Stacja Meteo Hyundai WS 2244 B

 

1-hyundai-ws-2244-bNasz ranking stacji pogodowych otwiera Hyundai WS 2244. Jest to niewielkie, gustowne urządzenie, które pokazuje temperaturę, wilgotność, czy też aktualny czas. Prognoza pogody przestawiana jest w formie graficznej. Dzięki tej najlepszej stacji meteorologicznej nie tylko sprawdzimy aktualną pogodę, ale również dowiemy się, jakie zmiany czekają nas w najbliższych dniach.

Nie potrzebujesz żadnych przewodów, gdyż stacja zapewnia bezprzewodowy odbiór temperatury zewnętrznej i wilgotności. Prognoza z animacjami sprawia, że nawet dziecko odczyta informację o pogodzie. Na urządzeniu wyświetlają się następujące animacje: słonecznie, zachmurzenie lub częściowe zachmurzenie, zachmurzenie z deszczem, mróz i śnieg.

Poza tym sprawdzimy temperaturę wewnętrzną z zakresu od – 10 st. C do + 50 st. C oraz temperaturę zewnętrzną od -20 st. C do + 50 st. C. Ponadto pokazuje się informacja o wilgotność wewnątrz i na zewnątrz w zakresie od 20% do 99%. Model ten ma również kalendarz, budzik i alarm temperatury zewnętrznej.

Ta najlepsza stacja pogodowa została uznana przez konsumentów za wysokiej jakości produkt, który wyróżnia się atrakcyjną ceną.

Stacja pogodowa Hyundai WS 2244 to niewielkie urządzenie, które pokazuje nam nie tylko aktualną temperaturę, ale też wilgotność i czas. Sprzęt działa bezprzewodowo.

 

Zalety

Prezentacja pogody: Bardzo pozytywnie oceniane jest to, w jaki sposób urządzenie pokazuje temperaturę, wilgotność, a nawet aktualny czas. Jest to forma graficzna z animacjami – słońce, zachmurzenie, deszcz, śnieg itd. Dlatego pogodę bez większego problemu odczytają też dzieci.

Łatwa obsługa: Jest to produkt łatwy w obsłudze, wybranie jego funkcji i odczyt informacji to proste czynności, z którymi poradzi sobie nawet dziecko. Nie musimy nic ustawiać w sprzęcie, pracuje on automatycznie.

Bezprzewodowość: Urządzenie bezprzewodowe to wygodne rozwiązanie, bo nie musimy się ograniczać przewodami, ustawiać produktu w takim miejscu, aby umieszczony na zewnątrz czujnik stale był z nim połączony. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Wykonanie: Jest to bardzo solidna stacja, która uważana jest za wysoce bezawaryjną, zarówno jeśli chodzi o jakość obudowy zewnętrznej, jak i podzespoły znajdujące się we wnętrzu sprzętu.

Dodatkowe funkcje: Stacja pogodowa ma kalendarz, budzik i alarm temperatury zewnętrznej, co sprawia, że urządzenie jest bardzo funkcjonalne, a przy tym nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

 

 

 

 

11. Stacja Pogody Oregon RAR502X

 

2-oregon-scientific-rar-502Stacja pogodowa z dużym wyświetlaczem LCD Oregon Scientific RAR 502 to nasza druga propozycja, która wyświetla dane przesyłane przez czujniki. Warto tutaj wspomnieć, że mogą być to aż 4 czujniki umieszczone w różnych miejscach. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie dla osób prowadzących gospodarstwo rolne, które muszą śledzić temperaturę w zagrodach.

Aktualna pogoda przedstawiana jest za pomocą 5 ikon – słonecznie, częściowe lub całkowite zachmurzenie, deszczowo i śnieg. Wiele osób doceniło też wbudowany alarm rozwoju pleśni. Nie musisz nic klikać, ani aktualizować, gdyż dane pogodowe są na bieżąco uaktualniane. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość nazwania zakładek na ekranie głównym, więc bez problemu opiszesz, gdzie znajdują się czujniki, aby nie mieć problemu z odczytem.

Transmisja bezprzewodowa wynosi do 30 m. Urządzenie ma 3 odporne na zachlapanie czujniki. Wymiary sprzętu to 134 mm x 27 mm x 134 mm. Zakres temperatury wewnętrznej wynosi – 5.0 °C do + 50.0 °C, a temperatury zewnętrznej: – 20 °C do + 60 °C.

Stacja pogodowa z wyświetlaczem LCD, model Oregon Scientific RAR 502, to sprzęt z czujnikiem o zasięgu 30 m. Urządzenie obsługuje do 4 czujników (1 znajduje się w zestawie, resztę można dokupić).

 

Zalety

Czujniki: Urządzenie obsługuje do 4 czujników, które łączą się z nim bezprzewodowo. Możesz zamontować je w różnych częściach domu lub na zewnątrz, aby mieć bardziej całościowy pogląd na panującą temperaturę. To dobre rozwiązanie dla osób prowadzących gospodarstwo rolne.

Ikony: Pogoda przedstawiana jest za pomocą 5 ikon – słonecznie, zachmurzenie, częściowe zachmurzenie, deszczowo i śnieg. Jest to wygodne rozwiązanie sprawiające, że informacje o pogodzie odczytają też dzieci.

Aktualizacja: Aktualizacja pogody, temperatury, wilgotności i czasu odbywa się automatycznie. Nie trzeba nic odświeżać. Nawet gdy zmieniamy czas z letniego na zimowy i odwrotnie, sprzęt sam się aktualizuje.

Alarm pleśni: Ciekawym rozwiązaniem jest alarm pleśni. Jeśli w jakimś pomieszczeniu przez dłuższy czas utrzymuje się duża wilgotność, urządzenie informuje nas o tym, że może zacząć rozwijać się pleśń, a my możemy w porę zareagować.

 

Wady

Cena: Produkt kosztuje prawie 300 zł. Jest to więc jedna z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

 

 

 

 

12. Bezprzewodowa stacja pogodowa GreenBlue GB520

 

Wszystkim, którzy poszukują nowoczesnej stacji pogodowej polecamy GreenBlue GB520. Jest to wydajny i bardzo dokładny sprzęt, który udzieli Ci informacji o temperaturze, ciśnieniu i fazach księżyca.

Produkt został wyposażony w duży i bardzo czytelny wyświetlacz. Dzięki temu odczytanie informacji z ekranu jest wyjątkowo łatwe. W zestawie znajduje się bezprzewodowy czujnik, który należy umieścić w odległości do 60 m od stacji. Dane aktualizowane są co kilka minut, więc masz gwarancję właściwego odczytu. Ponieważ na wyświetlaczu ukazują się kolorowe animacje, również dzieci nie będą miały trudności z poprawnym używaniem sprzętu. Stacja ma również opcje kalendarza (do roku 2099), budzika, zegarka, a nawet radia. Ciekawą funkcją jest zapamiętanie i wyciąganie średniej ciśnienia atmosferycznego i wilgotności na podstawie pomiarów z ostatnich 24 godzin.

Opinie konsumentów o sprzęcie są bardzo pochlebne, gdyż został on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Stację można ustawić na stole, ale również powiesić na ścianie, by łatwiej było odczytać dane.

Model GreenBlue GB520 to nowoczesna stacja pogodowa, która odczytuje dane z czujnika umieszczonego nie dalej niż 60 cm. Na ekranie wyświetlają się dane o ciśnieniu, temperaturze, wilgotności, fazach księżyca i przypływach.

 

Zalety

Opcje pracy: W czasie pracy pobierane są dane o temperaturze w okolicy czujnika, wilgotności na zewnątrz, przypływach i fazach księżyca. Jednak sprzęt posłuży Ci również jako kalendarz, w którym możesz zapisać ważne wydarzenia oraz budzik z opcją drzemki.

Bezprzewodowy: Czujnik należy ulokować w odległości do 60 m od stacji, jednak nie ma potrzeby łączyć go ze stacją przy pomocy licznych przewodów. Dzięki temu nie musisz martwić się o nieestetyczne kable na podłodze w pokoju.

Wyświetlacz: Produkt ma duży, kolorowy wyświetlacz, na którym w czytelny sposób ukazywane są wszystkie, niezbędne informacje o panujących na zewnątrz warunkach pogodowych. Na ekranie zobaczymy również ciekawe animacje o sile wiatru, fazach księżyca czy przypływach, co ułatwi nam odczytanie interesujących nas danych.

Design: Stacja bardzo dobrze prezentuje się na półce.

 

Wady

Zasięg czujnika: Niejednokrotnie czujnik nie działa tak, jakby tego oczekiwano.

 

 

 

 

13. Ramka cyfrowa Intenso 8″ Weatherstar TFT-LCD 3919800

 

4-intenso-3919800Intenso 3919800 to świetna, 8-calowa ramka cyfrowa o rozdzielczości 800×600, która pozwoli nam na szczegółowe śledzenie pogody lub temperatury w domu i na zewnątrz. Urządzenie jest wyposażone w czytnik kart pamięci SD, SDHC, MMC, MS i port USB 2.0, i obsługuje pliki w formatach JPEG. W efekcie nie tylko pokazuje nam warunki pogodowe, ale wyświetla też zdjęcia.

Model ten ma funkcję zegara, alarmu, kalendarza oraz czujnika światła. Szczegółowo pokazuje nam temperaturę wewnętrzną, zewnętrzną, jak również wilgotność. Chociaż nie informuje nas o tym, jaka jest pogoda na zewnątrz, trzeba pamiętać o funkcji prezentacji zdjęć, której nie znajdziemy w innych prezentowanych przez nas modelach.

W zależności od naszych potrzeb możemy odczytywać temperaturę w stopniach Fahrenheita lub Celsjusza. Wymiary ramki to: szerokość – 204 mm, głębokość – 85 mm, wysokość – 174 mm, przekątna ekranu – 8 cali. Stacja wyposażona jest w wygodny pilot ułatwiający obsługę. Użytkownicy tego sprzętu docenili jego niezwykle nowoczesny, atrakcyjny design i niezawodność działania.

Model Intenso 3919800 to 8-calowa ramka cyfrowa o rozdzielczości 800×600 pikseli. Sprzęt ten ma czytnik różnych kart i port USB. Do stacji dołączony jest pilot.

 

Zalety

Czytniki: Czytnik kart pamięci SD, SDHC, MMC, MS oraz port USB 2.0 sprawiają, że sprzęt jest bardzo funkcjonalny i nie tylko służy nam za stację, ale może też wyświetlać zdjęcia.

Funkcje: Urządzenie ma wbudowany zegar, kalendarz i alarm. Ciekawym dodatkiem jest też czujnik światła, który sprawia, że łatwiej jest nam odczytać informacje o pogodzie.

Ustawienie pracy: Z łatwością możemy dostosować ten sprzęt do swoich potrzeb. Przede wszystkim może nam wyświetlać temperaturę w dwóch różnych skalach. Dodatkowo do zestawu dołączony jest pilot.

 

Wady

Cena: Jest to drogi model, kosztuje prawie 300 zł i pozostaje poza zasięgiem wielu osób.

 

 

 

 

14. Stacja pogody Hama EWS-800 Higrometr Bezprzewodowa

 

5-hama-ews-800Stacja pogody EWS-800 z barometrem to ostatnia propozycja w naszym zestawieniu. Ten 2-częściowy zestaw zawiera stację bazową i bezprzewodowy czujnik zewnętrzny o zasięgu do 100 m. Urządzenie jest wyposażone w niezwykle precyzyjny zegar DCF,w którym godzina jest synchronizowana drogą radiową i nie ma konieczności jego nastawiania. Do modelu możemy dokupić dwa dodatkowe czujniki, aby sczytywały dane z kilku miejsc.

Model ten z łatwością zamontujemy na ścianie lub postawimy na stole. Zakres temperatury wewnętrznej od 0 st. C do + 60 st. C, a temperatury zewnętrznej: -40 st. C do + 65 st. C. Istnieje możliwość pomiaru temperatury w stopniach Celujesz i Fahrenheita. Urządzenie zapamiętuje maksymalną i minimalną wartość temperatury oraz wilgotności. Prognoza pogody przedstawiana jest za pomocą symboli graficznych.

Użytkownicy tego sprzętu docenili fakt, że na wyświetlaczu pokazuje się wykres słupkowy prezentujący zmiany ciśnienia w ciągu 24 godzin, a także prognoza zmian ciśnienia. Higrometr wskazuje wilgotność powietrza w zakresie od 20% do 99%. Poza tym model ten pokazuje godzinę w formacie 12 lub 24- godzinnym. Opinie o stacjach pogodowych tego producenta są bardzo pozytywne.

Hama EWS-800 z barometrem to dobra stacja pogody do 200 zł. Urządzenie składa się ze stacji bazowej i czujnika o zasięgu 100 m. Sprzęt posiada zegar.

 

Zalety

Zegar: Urządzenie ma precyzyjny zegar DCF, z synchronizacją radiową, więc zawsze możemy mieć pewność, że pokazuje nam prawidłową godzinę. Nie trzeba go ustawiać po tym, jak nastąpi zmiana czasu.

Zakres temperatur: Stacja pokazuje nam temperaturę zewnętrzną w zakresie od 0 st. C do + 60 st. C, a temperaturę zewnętrzną od -40 st. C do + 65 st. C. To naprawdę dobre parametry, jak na taki domowy sprzęt.

 

Wady

Trudność odczytu: Jakość wyświetlacza nie jest najlepsza, co utrudnia odczytanie informacji.

Jakość obudowy: Niesyty obudowa stacji jest kiepska gatunkowo i szybko się niszczy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką stację pogodową kupić? 

 

Mała stacja pogodowa zainstalowana w domu oraz wokół budynku to bardzo praktyczny gadżet, który niejednokrotnie może pomóc rozwiać wątpliwości dotyczące pogody na najbliższe kilka godzin. Większość osób, aby sprawdzić, jaka będzie pogoda, uruchamia komputer lub patrzy na smartfona z zainstalowaną aplikacją. Jak się jednak okazuje, jest o wiele lepsza i szybsza droga, która pozwoli pomóc, chociażby w wyborze garderoby na dany dzień. Prywatna stacja pogodowa daje możliwość stałego monitorowania warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. 

Dużą zaletą domowej stacji pogodowej jest śledzenie pogody na bieżąco. Większość modeli pozwala śledzić zmiany w czasie rzeczywistym. Dzięki temu osoby korzystające z wygodnego rozwiązania mogą bez problemu stwierdzić czy w danym dniu powinny wziąć ze sobą parasol. Innymi zaletami stacji pogodowej są m.in. czułość na zmieniającą się pogodę oraz stała kontrola panujących warunków atmosferycznych, takich jak ciśnienie. Dzięki temu osoby mające problemy ze złym samopoczuciem będą wiedziały, z jakiego powodu nie czują się najlepiej. Najlepsza stacja pogodowa ma również niewielki rozmiar oraz prostą konstrukcję. Ważne jest to, aby zakupiony produkt był prosty w użytkowaniu i miał czytelny wyświetlacz, na którym pokazane są wszystkie najważniejsze informacje. 

Jaką stację pogodową wybrać? 

Zastanawiając się, jaka jest najlepsza stacja pogodowa, należy brać pod uwagę wymagania użytkownika. Jeśli osoba korzystająca z urządzenia pragnie dowiedzieć się, jaka aktualnie jest temperatura, powinna wybrać podstawowy model z taką funkcją. Ludzie poszukujący bardziej zaawansowanego sprzętu powinni zakupić stację pogodową ze wszystkimi dostępnymi opcjami, które pozwolą kontrolować wszystkie bieżące warunki atmosferyczne. Jakie cechy musi mieć dobry sprzęt, aby wykonać poprawny pomiar, który będzie zgodny z rzeczywistością? 

 

Zakres temperatur 

Zakres temperatur określa, w jakiej rozpiętości może działać dane urządzenie. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów producenci zazwyczaj podają zakres dla temperatury panującej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Warto zwrócić uwagę, że im większy jest parametr, tym lepiej dla użytkownika. Dobrej jakości urządzenie może wykonać pomiar od – 20 stopni Celsjusza do + 50 stopni Celsjusza. 

 

Wyświetlacz 

Czytelny wyświetlacz to bardzo ważny element całego zestawu. Można zakupić model z wersją monochromatyczną lub kolorową. Ważne jest jednak, aby był czytelny pod każdym kątem widzenia. Niektóre modele mają funkcję podświetlania ekranu. 

 

Łączność 

Stacja pogodowa, która ma czujniki, powinna mieć funkcję łączności bezprzewodowej. Rozciąganie kabli pomiędzy czujnikami nie jest wygodne, szczególnie jeśli trzeba to zrobić w ogrodzie lub w domu. Stacje pogodowe z możliwością połączenia za pomocą Bluetooth lub WiFi gwarantują o wiele większy komfort użytkowania. 

 

Liczba czujników 

Liczba czujników odpowiedzialnych za dokonywanie pomiaru jest bardzo istotna. Jak się okazuje, im większa jest ich ilość, tym lepsze pomiary można uzyskać. Czujniki zewnętrzne, które zostaną rozmieszczone wokół domu, mogą zrobić pomiary zgodne ze stanem faktycznym. 

 

Jakie funkcje ma stacja pogodowa? 

Wysokiej jakości stacja pogodowa musi mieć wszystkie niezbędne funkcje, które pozwolą określić, jakie warunki atmosferyczne panują na dworze w danej chwili. Na rynku jest sporo modeli, które oferują wyłącznie podstawowe pomiary, takie jak temperatura i wilgoć. Poszukując lepszego urządzenia, warto zainwestować większą kwotę pieniędzy i kupić sprzęt, który spełni oczekiwania najbardziej wymagającego konsumenta. Jakie parametry pogodowe musi mieć stacja pogodowa, aby była jak najbardziej praktyczna? 

 

Pomiar temperatury 

Pomiar temperatury to jedna z podstawowych funkcji, jakie spełnia każda stacja pogody. Wartość podawana jest w zależności od posiadanego urządzenia wewnątrz pomieszczenia, a także na zewnątrz budynku. Lepsze modele potrafią także podawać informację o temperaturze odczuwalnej. Uwzględniają przy tym parametry, takie jak wilgoć oraz prędkość wiatru. 

 

Wilgotność powietrza 

Wilgotność powietrza może być podawana zarówno dla warunków panujących wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Regularne pomiary wilgotności powietrza są szczególnie ważne dla ludzi cierpiących na dolegliwości układu oddechowego. Optymalny wynik uzyskuje się, gdy wilgoć w pomieszczeniu mieści się w granicy od 40% do 60%. 

 

Pomiar ciśnienia 

Pomiar ciśnienia to jedna z funkcji, która bardzo często przydaje się osobom reagującym na zmianę pogody. Wskaźnik podawany jest w hektopaskalach – hPa. Nowoczesne stacje pogodowe mogą przewidzieć, jakie ciśnienie będzie w najbliższych dniach. 

Siła wiatru 

Siłę wiatru można zmierzyć wyłącznie w przypadku stacji pogodowych z czujnikami zewnętrznymi. Urządzenie jest jednak o wiele bardziej wymagające i potrzebuje znacznie więcej przestrzeni. Czujnik najlepiej zamontować na dachu, gdzie nie będzie zasłonięty przez wysokie drzewa lub inne budynki. Tylko wtedy będzie mógł dokonać właściwego pomiaru. 

 

Promieniowanie UV

Wiele nowoczesnych urządzeń ma wbudowany miernik UV. Promieniowanie ultrafioletowe ma pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka. W trakcie ekspozycji na słońce skóra chłonie sporą ilość witaminy D, która przyczynia się do lepszego humoru. Oprócz tego promienie słoneczne opalają skórę, która po odpowiednim zabezpieczeniu kremem z filtrem UV staje się delikatnie brązowa. 

 

Stacje pogodowe w dobrych cenach 

Cena za prywatną stację pogodową może się różnić w zależności od modelu. Najtańsze, podstawowe urządzenia, które mierzą wyłącznie dwa parametry, takie jak wilgotność i temperaturę to wydatek około 50 – 150 zł. Model, który ma bardziej rozbudowane funkcje może kosztować około 500 zł. Za produkt wysokiej jakości, który mierzy wszystkie najpotrzebniejsze parametry, trzeba zapłacić nawet 1000 zł. Urządzenie charakteryzujące się wysoką technologią i zaawansowanymi funkcjami pozwala określić nie tylko wilgotność powietrza i temperaturę w czasie rzeczywistym, ale także intensywność promieniowania UV czy stężenie CO2. 

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie umieścić czujnik stacji pogodowej? 

Umieszczenie czujnika stacji pogodowej zależy od posiadanego urządzenia. W zależności od tego, czy jest to model monitorujący temperaturę wewnątrz pomieszczenia, czy na zewnątrz, należy sprawdzić, jakie zalecenia daje producent. Ważne jest, aby w obu przypadkach czujnik stacji pogodowej znajdował się z dala od słońca. Intensywne promienie słoneczne sprawiają, że wynik uzyskany po pomiarze może być niepoprawny. Urządzenia dokonującego pomiar nie należy umieszczać naprzeciwko okna. Taka lokalizacja również wpływa niekorzystnie na prawidłowość uzyskanego wyniku. W przypadku czujników bezprzewodowych konieczne jest sprawdzenie, w jakiej odległości można je ustawić, aby wszystko działało prawidłowo. Informacje o zachowaniu maksymalnej odległości będą zapisane w instrukcji obsługi. 

 

P2: Jak działa stacja pogodowa? 

Domowa stacja pogodowa to elektroniczne urządzenie, które pozwala określić, jakie warunki pogodowe panują aktualnie w miejscu zamieszkania. Sprzęt niezbędny do wykonania pomiarów składa się z kilku ważnych elementów. Zazwyczaj jest to bezprzewodowy czujnik, który należy zamontować na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Oprócz czujników jest również wyświetlacz elektroniczny, który warto zamontować w widocznym miejscu w domu. Domowa stacja pogodowa informuje użytkowników o aktualnej temperaturze, wilgotności powietrza oraz ciśnieniu. Bardziej rozbudowane modele mają zamontowany czujnik prędkości i kierunku wiatru oraz ilości opadów. Profesjonalna stacja pogodowa odbierająca sygnały radiowe z Niemiec pozwala na automatyczne ustawienie daty i godziny. W Polsce znajdują się w regionie gdańskim, krakowskim oraz warszawskim. Obsługują szwajcarski sygnał radiowy, który jest zdecydowanie dokładniejszy i pomaga określić prognozę pogody na kilka dni do przodu oraz ostrzec o innych zagrożeniach, takich jak gwałtowne burze. 

P3: Jak ustawić stację pogodową meteo? 

Prawidłowe ustawienie stacji pogodowej ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o poprawność wykonywanych pomiarów. Ważne jest to, aby umieścić urządzenie na otwartej przestrzeni, która jest pozbawiona jakichkolwiek przeszkód w postaci wysokich drzew lub budynków. Mogą one negatywnie wpływać na poprawność dokonywanych pomiarów temperatury, wilgotności, opadów, prędkości oraz kierunku wiatru. Aby użytkownik mógł uzyskać poprawne wyniki, stacja pogodowa powinna być umieszczona w dużej odległości od pobliskich drzew i budynków. W zależności od posiadanego modelu, urządzenia pomiarowe powinny być zamontowane w taki sposób, aby w trakcie intensywnego wiatru nie doszło do ich uszkodzenia. Wybierając odpowiednie miejsce do umieszczenia czujników, należy brać pod uwagę zakłócenia, które mogą powodować wieże radiowe, telewizyjne oraz inny sprzęt elektroniczny. 

 

P4: Gdzie kupić stację pogodową? 

Zakup dobrej jakości stacji pogodowej to gwarancja uzyskania poprawnych pomiarów, które będą zgodne z rzeczywistością. Decydując się na wybór urządzenia, koniecznie należy udać się do sklepu, gdzie będzie można uzyskać profesjonalną pomoc w doborze sprzętu. Dotyczy to szczególnie bardziej zaawansowanych urządzeń, które mają różnego rodzaj czujniki wymagające prawidłowego ustawienia. Wysokiej jakości stacje pogodowe można również zakupić w marketach budowlanych, które oferują wybór różnego rodzaju produktów. W sklepach budowlanych można znaleźć zarówno zwykłe, podstawowe modele, które oferują jedynie pomiar temperatury i wilgotności, jak i bardziej profesjonalne urządzenia pomiarowe. Zakupu stacji pogodowej można także dokonać przez Internet. Na wielu portalach sprzedażowych są dostępne sprzęty w różnych cenach. 

 

P5: Ile kosztuje stacja pogodowa?

Wysokiej jakości stacja pogodowa to koszt około 1000 zł. Droższe modele mają wszystkie potrzebne funkcje, które pozwalają uzyskać precyzyjny wynik. Urządzenia dokonują pomiaru zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wysokiej klasy czujniki przekazują informacje o aktualnej temperaturze, wilgotności powietrza, prędkości i kierunku wiatru P1: oraz o ilości opadów. Zazwyczaj są to urządzenia, które można obsługiwać bezprzewodowo za pomocą smartfona. Tańsze produkty, które zazwyczaj mierzą wyłącznie temperaturę oraz wilgotność powietrza w pomieszczeniu to wydatek od 50 do 150 zł. Dobrej jakości stację pogodową, która ma bardziej rozbudowane funkcje, można kupić za około 500 zł. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ