Podgrzewaczy gazowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.02.23

 

Podgrzewacze gazowe są nadal chętnie wybierane przez konsumentów. W celu zakupu jednego z nich polecamy zapoznanie się z opisem przepływowego podgrzewacza Saunier Duval Opalia C 11/1, który w bardzo krótkim czasie uzyska odpowiednią temperaturę wody bieżącej. Piecyk umożliwia obsługę kilku punktów poboru wody, dlatego bardzo dobrze sprawdzi się w mieszkaniach, zmodernizowanych budynkach oraz domkach letniskowych. Konsumenci chętnie polecają również podgrzewacz gazowy Bosch Junkers Hydro 4200 WR, przystosowany do gazu ziemnego 50 GZ. Wyposażenie w automatyczny zapłon bateryjny gwarantuje ciche oraz szybkie rozpoczęcie pracy urządzenia, a nowoczesny panel sterowania zapewnia regulację odpowiednich parametrów, pozwalających na automatyczne dopasowanie mocy palnika.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie w krótkim czasie zapewnia odpowiednią temperaturę wody użytkowej. Bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku domków letniskowych. Będzie odpowiednim rozwiązaniem również w mieszkaniu lub modernizowanym budynku. Podgrzewacz przepływowy ma możliwość obsługi kilku punktów poboru ciepłej wody.

Wady

Osoby, które dokonały zakupu piecyka gazowego, zauważają, iż w trakcie stygnięcia produkt wydaje trzeszczące dźwięki, co powoduje lekki hałas w pomieszczeniu.

Podsumowanie

Urządzenie ma niewielkie wymiary i jest łatwe w obsłudze. Może być zasilane gazem GZ 50. Podgrzewacz gwarantuje cichą pracę, szybkie podgrzanie wody oraz płynny zapłon po wykryciu poboru wody. Biała obudowa bez problemu dopasuje się do każdego pomieszczenia.

Drugi wybór

Zalety

Piecyk gazowy wyposażono w automatyczny zapłon bateryjny, który gwarantuje ciche rozpoczęcie pracy urządzenia. Nowoczesny panel sterowania umożliwia bezproblemowe dostosowanie parametrów pracy podgrzewacza. Po ustawieniu odpowiednich parametrów sprzęt automatycznie dostosowuje moc palnika w celu uzyskania optymalnej temperatury.

Wady

Użytkownicy zauważyli, iż produkt wymaga profesjonalnego montażu i sprawdzenia przez odpowiedniego fachowca. W innym przypadku nagrzewnica piecyka nie działa prawidłowo.

Podsumowanie

Nominalna moc użytkowa urządzenia wynosi 17,4 kW. Produkt przystosowano do gazu ziemnego GZ 50. Użytkownik sam dostosowuje parametry do pracy podgrzewacza. Niewielkie wymiary oraz prosta budowa pozwalają na umieszczenie piecyka w łazience lub w kuchni.

Rozważ też

Zalety

Podgrzewacz przeznaczono do zainstalowania w kuchni lub w łazience starego lub odremontowanego budynku. Urządzenie spełnia wymogi Dyrektywy ErP odnoszącej się do emisji spalania poniżej 56 mg/kWh, co sprawia, że piecyk jest energooszczędny oraz ekologiczny. Sprzęt uruchamia się w bardzo krótkim czasie, regulowana moc podgrzewacza pozwala na uzyskanie stałej temperatury wody.

Wady

Konsumenci zgodnie twierdzą, że zastosowane w urządzeniu pokrętła nie są komfortowe podczas ustawiania określonych parametrów. Użytkownicy mają również wątpliwości, co do materiału ich wykonania.

Podsumowanie

Podgrzewacz gazowy ma niewielkie wymiary, dlatego bez problemu zainstalujemy go w mniejszych pomieszczeniach. Ma prosty i klasyczny design, co w znacznym stopniu ułatwia jego obsługę. Piecyk przystosowano do gazu ziemnego GZ 50.

 

 

Najlepsze podgrzewaczy gazowe w 2023 roku

 

Większość mieszkańców miast nie musi martwić się o dostęp do ciepłej wody – dzięki podłączeniu do systemu miejskiego, zawsze, niezależnie od pory dnia, mogą wykąpać się w ciepłej wodzie. Natomiast mieszkańcy wielu kamienic, czy też domów jednorodzinnych sami muszą zadbać o zapas ciepłej wody. Wśród najpopularniejszych rozwiązań są podgrzewacze gazowe. Należy tutaj podkreślić, że awaria takiego sprzętu może być niebezpieczna, dlatego bardzo ważne jest by wybrać najsolidniejszy model. Dlatego też przygotowaliśmy ranking najlepszych podgrzewaczy gazowych.

 

Nasze zalecenia

 

Saunier Duval Opalia C 11/1 LI 0010023840

 

Wymieniasz stary podgrzewacz gazowy na nowy i nie wiesz, na który się zdecydować? Polecamy zapoznać się z opisem przepływowego modelu Opalia, który w bardzo krótkim czasie zapewni Ci odpowiednio ciepłą wodę. Sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu, swoje zastosowanie znajdzie również w domkach letniskowych i modernizowanych budynkach. Warto zaznaczyć, iż piecyk umożliwia obsługę kilku punktów poboru wody.

Opalia to wysokiej generacji urządzenie grzewcze z elektronicznym zapłonem. Produkt ma niewielkie wymiary, więc z powodzeniem umieścimy go w łazience lub w kuchni, gdzie zapewni optymalną temperaturę wody bieżącej. Urządzenie ma niską emisję tlenków azotu, ponieważ działa za pomocą konstrukcji palnika chłodzonego wodą. Obudowa podgrzewacza jest w białym kolorze, dlatego użytkownik nie ma problemu z wkomponowaniem jej do jednego z pomieszczeń w swoim domu.

Konsumenci są zadowoleni z działania przepływowego podgrzewacza Opalia i wyrażają o nim pozytywne opinie. Chwalą krótki czas nagrzania wody oraz prostą obsługę urządzenia, jak i również mało skomplikowany montaż.

Przepływowy podgrzewacz wody Saunier Duval Opalia C 11/1 LI 0010023840 ma 24,6 cm głębokości, 31 cm szerokości oraz 57,5 cm wysokości. Jego moc grzewcza wynosi 19,5 kW, działa za pomocą gazu ziemnego 50 GZ.

 

Zalety

Czas nagrzania wody: Użytkownik nie musi długo czekać na ciepłą kąpiel, ponieważ urządzenie w bardzo krótkim czasie zapewnia optymalną temperaturę wody.

Zastosowanie: Przepływowy podgrzewacz wody Opalia może być stosowany nie tylko w mieszkaniu, ale również w domkach letniskowych i modernizowanym budownictwie, gdzie zapewni wysoki komfort użytkowania.

Pobór ciepłej wody: Piecyk ma możliwość obsługi kilku punktów poboru ciepłej wody, co zapewnia optymalną temperaturę w kilku kranach jednocześnie.

Obsługa: Producent umożliwił użytkownikom łatwą i szybką obsługę urządzenia oraz bezproblemowy montaż.

Materiał: Obudowę piecyka wykonano z wysokiej jakości materiału, odpornego na zarysowania i inne urazy mechaniczne.

 

Wady

Wydaje hałaśliwe dźwięki: Konsumenci zauważyli, iż w czasie studzenia sprzęt wydaje trzeszczące odgłosy, które powodują niewielki hałas w łazience.

 

 

 

 

Bosch Junkers Hydro 4200 WR 7736504941

 

Ranking prezentuje podgrzewacz gazowy Bosch Junkers, przystosowany do gazu ziemnego 50 GZ. Wyposażony w automatyczny zapłon bateryjny zapewnia ciche rozpoczęcie swojej pracy. Urządzenie ma nowoczesny panel sterowania, za którego pomocą użytkownik może w szybki i prosty sposób ustawić odpowiednie parametry, pozwalające na automatyczne dopasowanie mocy palnika w celu uzyskania optymalnej temperatury wody.

Prezentowany model ma wbudowane dwie baterie, z których pobierana jest energia potrzebna do uruchomienia piecyka. Początkowo w trakcie pobierania wody zapala się tzw. płomyk pilot, a od niego cały palnik. Moc grzewcza urządzenia wynosi 17,4 kW, a ilość ciepłej wody o temperaturze 60 stopni Celsjusza to 5 l/min. Przepływowy piecyk gazowy spełnia wymogi Dyrektywy ErP odnośnie niskiej emisji NOx.

Osoby, które dokonały zakupu prezentowanego modelu są zadowolone z podjętej decyzji i wyrażają o nim pozytywne opinie. Konsumenci doceniają szybki i prosty montaż urządzenia oraz jego estetyczny wygląd, który pozwala na odpowiednie wkomponowanie do łazienki lub kuchni.

Przepływowy gazowy podgrzewacz wody Bosch Junkers Hydro 4200 WR 7736504941 ma wymiary: Głębokość 22,5 cm, szerokość 31 cm oraz wysokość 65,5 cm. Jego pojemność to 11 litrów. Urządzenie ma automatyczny zapłon bateryjny, w sprzedaży dostępne jest w białym kolorze.

 

Zalety

Płomyk pilot: Urządzenie wyposażono w automatyczny zapłon bateryjny. Tzw. płomyk pilot zapewnia cichy i szybki start piecyka.

Panel sterowania: Podgrzewacz ma wysokiej jakości, nowoczesny panel sterowania, który umożliwia bezproblemowe ustawienie wymaganych przez użytkownika parametrów.

Wymiary: Prezentowany model ma niewielkie wymiary, co umożliwia jego wygodne umieszczenie w łazience lub w kuchni.

Moc: Moc palnika przepływowego podgrzewacza wynosi 17,4 kW, którą urządzenie automatycznie dopasowuje w celu uzyskania optymalnej temperatury wody, dlatego użytkownik nie musi długo czekać, aby wziąć ciepłą kąpiel.

 

Wady

Nagrzewnica: Konsumenci mają wątpliwości, co do pracy nagrzewnicy, która niekiedy nie pracuje prawidłowo i nie nagrzewa wody do wysokiej temperatury. Aby uniknąć problemu, wymagane jest sprawdzenie i odpowiedni montaż przez fachowca.

 

 

 

 

TERMAQ GE-19-02 ECO GZ 50 WGE3723000000PL1X

 

Gazowy podgrzewacz wody TERMAQ przeznaczono do montażu w łazience lub w kuchni zarówno starego, jak i zmodernizowanego budownictwa. Wyposażenie w elektroniczny zapłon z baterii zapewnia szybki start urządzenia oraz uzyskanie optymalnej temperatury wody w minimalnym czasie. Niewielkie wymiary zapewniają montaż urządzenia w łazience lub w kuchni, nieopodal miejsca czerpania wody.

Podgrzewacz gazowy TERMAQ wyposażono w nowoczesny palnik chłodzony wodą, który pozwala na znacznie niższy poziom emisji tlenku węgla i azotu. Z tego powodu piecyk spełnia wymogi Dyrektywy ErP i jest ekonomiczny w eksploatacji. Moc urządzenia reguluje się proporcjonalnie do ilości przepływającej wody. Pozwala to na uzyskanie jej stałej temperatury. Warto zaznaczyć, iż podgrzewacz wyposażono w czujnik ciągu kominowego oraz zabezpieczenie przeciw wyciekowi gazu, dlatego jego użytkowanie jest w znacznym stopniu bezpieczne.

Konsumenci chętnie decydują się na kupno prezentowanego modelu. Doceniają jego solidne wykonanie oraz oszczędne i bezawaryjne eksploatowanie. Użytkownicy uważają, iż sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Model wyposażono w odpowiednie zabezpieczenia. Sprzęt ma nowoczesny czujnik przeciw wypływowi gazu oraz czujnik ciągu kominowego, a także wysokiej klasy zintegrowany zespół wodno-gazowy. Użytkownik nie musi obawiać się o niepożądaną awarię oraz ma zapewnioną bezpieczną eksploatację sprzętu.

Moc grzewcza: Moc grzewczą urządzenia reguluje się proporcjonalnie do ilości przepływu wody. Pozwala to użytkownikom na uzyskanie dostępu do stałej temperatury wody, co wpływa na wysoki komfort użytkowania.

Brak awarii: Urządzenie w czasie długoletniej eksploatacji jest bezawaryjne. Potwierdzają to zapewnienia producenta oraz liczne i pozytywne opinie konsumentów, którzy polecają zakup prezentowanego modelu.

 

Wady

Pokrętła: Użytkownicy zwracają uwagę na zastosowane w piecyku pokrętła, które ich zdaniem nie są komfortowe podczas ustawień wybranych parametrów. Konsumenci uważają również, że materiał, z którego wykonano elementy, jest słabej jakości.

 

 

 

 

Tremet Termaq G-19-02

 

Termet TermaQ Electronic G-19-02 to pierwszy produkt w naszym zestawieniu. Jest to gazowy podgrzewacz wody z zapłonem elektronicznym. Sprzęt ten ma niewielkie gabaryty (585 cm x 360 cm x 220 mm) i może być instalowany w sąsiedztwie przewodu kominowego lub też obok miejsc czerpania wody.

Urządzenie nie ma palnika dyżurnego, a więc zużycie gazu jest mniejsze niż w sprzętach innych marek. Wpływa to na mniejsze koszty eksploatacji. Pracuje przy bardzo niskim ciśnieniu wody – od 10 kPa. Moc regulowana jest automatycznie w zakresie od 5 kW do 19,5 kW.

Model ten jest wyposażony w system ręcznej regulacji wysokości płomienia, dzięki temu sam możesz zmienić temperaturę wody. Produkt ma niezawodne systemy zabezpieczeń, w tym: automatyczny zawór odcinający dopływ gazu, zabezpieczenie przed wypływem gazu, a także przed zanikiem ciągu kominowego.

Model ten posiada również stabilizator ciśnienia gazu, co minimalizuje ryzyko poparzenia gorącą wodą i zapewnia stabilizację płomienia. Ten najlepszy podgrzewacz gazowy uważany jest za solidne, wysoce bezawaryjne i oszczędne rozwiązanie.

Termet TermaQ Electronic G-19-02 to urządzenie o mocy regulowanej w zakresie od 5 kW do 19,5 kW. Wymiary sprzętu są następujące: 58,5 cm x 36,0 cm x 22 cm. Prezentowany model ma zapłon elektroniczny.

 

Zalety

Gabaryty: Sprzęt ten ma niewielkie gabaryty, co ułatwia jego instalację. Bez problemu znajdziesz dla niego miejsce w kuchni lub w łazience. Można go zabudować w szafce.

Koszty eksploatacji: Urządzenie nie zużywa tyle gazu, co inne sprzęty, gdyż nie ma palnika dyżurnego. Konsumenci potwierdzają, że podgrzewacz jest energooszczędny.

Regulacja: System ręcznej regulacji wysokości płomienia pozwala nam w łatwy sposób wyregulować temperaturę. Wiele osób podkreśla, że urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze.

Zabezpieczenia: Produkt ma system zabezpieczeń zapewniający nam spokój. Nie musimy obawiać się o awarię czy niekontrolowany wypływ gazu. Wśród zabezpieczeń warto wymieniać: automatyczny zawór odcinający dopływ gazu, system zabezpieczający przed wypływem gazu, jak również ochronę przed zanikiem ciągu kominowego.

Bezawaryjność: Jest to urządzenie wysoce bezawaryjne. Nie są to wyłącznie zapewnienia producenta, ale również opinie wielu osób, które wybrały ten właśnie produkt.

 

Wady

Pokrętła: Użytkownicy tego sprzętu zauważają, że ma niezbyt precyzyjne pokrętła.

 

 

 

 

Saunier Duval Opalia C11E

 

Saunier Duval Opalia C 11E to kolejny produkt w naszym rankingu. Jest to nowoczesny i bardzo wydajny sprzęt do podgrzewania wody. Dostępny jest w wersji na gaz ziemny GZ 50. Podgrzewacz został wyposażony w palnik atmosferyczny, a więc jest stosunkowo cichy.

Posiada otwartą komorę spalania. Model ten pracuje nawet przy niewielkim przepływie wody, już od 2,5 l/min. Dużym atrybutem tego produktu są jego niewielkie wymiary. Wymiary produktu to: wysokość – 65,5 cm, szerokość – 31 cm oraz głębokość 25,7 cm.

Maksymalny przepływ wody wynosi 11-14l. Moc tego sprzętu jest regulowana w zakresie od 7,7 kW do 19,2 kW, a więc bez problemu dostosujesz go do swoich potrzeb.

Natomiast minimalne ciśnienie zasilania wynosi 0,15 bar. Opinie o podgrzewaczach gazowych tej marki są bardzo pochlebne. Konsumenci zgodnie stwierdzają, że to wydajny i wysoce bezawaryjny sprzęt.

Model Saunier Duval Opalia C 11E to bardzo dobry podgrzewacz gazowy do 700 zł. Moc urządzenie można regulować w zakresie od 7,7 kW do 19,2 kW. Prezentowany model ma wymiary 65,5 cm x 31 cm x 25,7 cm.

 

Zalety

Regulacja: Urządzenie ma regulację o szerokim zakresie. Bez problemu dostosujemy sprzęt do naszych potrzeb. To odpowiednia propozycja zarówno dla mniejszych, jak i większych domostw.

Bezawaryjność: Urządzenie Saunier Duval Opalia C 11E jest wysoce bezawaryjne, co daje nam gwarancję bezpieczeństwa. Instalując taki sprzęt w naszym domu, możemy czuć się spokojni.

Cena: Jest to jeden z najtańszych produktów w naszym zestawieniu. Konsumenci podkreślają, że stosunek jakości do ceny jest w tym przypadku bardzo atrakcyjny.

 

Wady

Głośność zapłonu: Użytkownicy zauważają, że zapłon jest dość głośny, co wpływa na komfort użytkowania sprzętu. Warto więc zainstalować podgrzewacz w szafce, aby jego użytkowanie nie było problematyczne.

 

 

 

 

Ariston Fast Evo 11 ONT B

 

Ranking zamyka dobry i tani podgrzewacz gazowy Beretta Fonte 11 AE. Cechuje go nowoczesne wzornictwo, dzięki czemu ładnie prezentuje się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Urządzenie jest wyposażone w system zapłonu elektronicznego.

Nie ma płomienia dyżurnego, co zapewnia większą oszczędność gazu. Dzięki elektronicznej sondzie NTC i modulacji palnika, model ten zachowuje stabilną temperaturę. Podgrzewacz działa niezależnie od natężenia przepływu wody, jaki gwarantuje nam sieć wodno-kanalizacyjna.

Produkt ten jest bezpieczny, gdyż ma system automatycznego odcinania gazu po zaniku płomienia. Podgrzewacz został wyposażony w czujnik zwrotu ciągu kominowego, co może być przydatne, gdy dojdzie do zakłóceń w odprowadzaniu spalin.

Sprzęt ten działa nawet przy niskich wartościach ciśnienia wody, od 0,1 bara. Jego użytkownicy wysoko ocenili prosty system obsługi, atrakcyjny design oraz wysoką bezawaryjność.

Podgrzewacz gazowy Ariston Fast Evo 11 ONT B to urządzenie, które ma system regulacji mocy w zakresie od 8,5 W do 21,5 W. Wymiary prezentowanego modelu to: 58 cm x 31 cm x 21 cm.

 

Zalety

Energooszczędność: Wiele osób potwierdza, że podgrzewacz jest energooszczędny. Ma to związek z tym, że sprzęt nie ma płomienia dyżurnego, co zapewnia większą oszczędność gazu.

Bezpieczeństwo: Model ten został wyposażony w czujnik zwrotu ciągu kominowego i system przeciwwypływowy gazu. Takie rozwiązania gwarantują nam maksimum bezpieczeństwa.

 

Wady

Wytrzymałość: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że urządzenie niestety z czasem zaczyna się psuć.

Wydajność: Urządzenie ma problem z utrzymaniem stałej temperatury, przez co nie jest zbyt wydajne.

 

 

 

 

Jaki podgrzewacz gazowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Podgrzewacz wody to urządzenie, które jest niezbędne w każdym domu bez dostępu do ciepłej wody z sieci miejskiej. Jego zadaniem jest podgrzanie wody, zapewniając nam przyjemną ciepłą kąpiel, czy mycie naczyń. Problemem może się jednak okazać wybór takiego sprzętu, ponieważ polski rynek pełen jest różnego rodzaju urządzeń podgrzewających wodę. Jednak najlepszymi ze względu na funkcjonalność oraz efektywność, okazują się modele gazowe. Z tego powodu przygotowaliśmy poradnik, który odpowie na pytanie – jaki podgrzewacz gazowy wybrać.

 

 

Rodzaje – jakie podgrzewacze gazowe są najlepsze?

Ciepłą wodę w domach jednorodzinnych zapewnią podgrzewacze wody. To właśnie dzięki takiemu urządzeniu możemy cieszyć się z przyjemnej, gorącej kąpieli. Ze względu na dużą liczbę dostępnych w sklepach modeli, wybór takiego produktu może być trudny. Co więcej, podgrzewacze dzielą się na dwa rodzaje:

Pojemnościowe – to urządzenie, którego praca polega na jednoczesnym podgrzewaniu oraz magazynowaniu ciepłej wody. W ten sposób jednorazowo możemy podgrzać wodę dla całej rodziny, dodatkowo utrzymując stałą temperaturę. Wybierając tego typu sprzęt, koniecznie weź pod uwagę pojemność zbiornika, jaki posiada dany model. Powinien być on ściśle dopasowany do liczby oraz potrzeb domowników. Tego typu bojlery umożliwiają podtrzymywanie stałej temperatury dzięki specjalnej warstwie izolacyjnej.

Takie podgrzewacze pojemnościowe dostępne są w dwóch wariantach: ciśnieniowym oraz bezciśnieniowym. Pierwszy z nich charakteryzuje się dużym zbiornikiem, którego pojemność osiąga często 200 litrów. Ponadto dodatkową cechą tego sprzętu jest możliwość podłączenia do niego wszystkich kranów w domu. W przypadku modelu bezciśnieniowego, możliwe jest podłączenie urządzenia do tylko jednego kranu. Co więcej, posiada on dość mały zbiornik, którego pojemność nie przekracza 15 litrów.

Przepływowe – ten rodzaj podgrzewaczy charakteryzuje się szybką pracą. Nagrzewanie wody następuje w momencie odkręcenia kurków z ciepłą wodą. Niestety, wadą tego typu urządzenia jest to, że można je podłączyć tylko do jednego kranu. Przez to istnieje konieczność umiejscowienia ich w pozostałych pomieszczeniach, w których jest dostęp do wody. Z tego powodu, taki podgrzewacz jest najczęściej instalowany w kabinach prysznicowych. Jego dodatkową zaletą jest to, że nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki temu można go bez problemu zamontować nawet w małej łazience.

Sam koszt instalacji, jak i niskie zużycie energii sprawia, że jest to bardzo ekonomiczne urządzenie. Z drugiej strony, jego wadą jest konieczność czekania na nagrzanie się wody, gdyż po odkręceniu kurków z ciepłą wodą na początku leci jeszcze zimna.

 

Zasilanie

Podgrzewacze gazowe słyną z tego, że są bardzo wydajne i energooszczędne, oczywiście pod warunkiem, że kupimy niezawodny sprzęt nowej generacji. Takie urządzenie może wykorzystywać zarówno gaz ziemny i płynny, jak i oba naprzemiennie. Jest to opcja bardzo ekonomiczna, więc nie musimy się obawiać wysokich rachunków. Co więcej, taki gaz może być spalany nie tylko w komorach zamkniętych, ale także i otwartych. Warto również dodać, że wiele modeli podgrzewaczy gazowych posiada zainstalowany czujnik gazu, który ostrzega przed możliwym wyciekiem, którego skutkiem mogłoby być zatrucie czadem.

 

Ciśnienie

Najlepszy podgrzewacz gazowy to urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Dlatego ważnym kryterium, w wyborze tego typu sprzętu jest ciśnienie. W przypadku modeli przepływowych, ich praca zależy właśnie od ciśnienia wody w sieci. Dlatego największą wadą takiego urządzenia jest to, że w chwili, gdy ciśnienie spadnie poniżej minimum, jakie zostało ustalone przez producenta, podgrzewacz zwyczajnie przestanie działać.

Nie inaczej jest w przypadku, gdy jego wartość przekracza maksimum. Dlatego najlepiej jest wybrać taki model, którego zakres obsługiwanego ciśnienia jest największy. Nie będziemy mieli wówczas problemu z kiepsko działającym sprzętem. Warto też sprawdzić najniższe ciśnienie w naszym domu i porównać je do minimalnego danego modelu.

 

Pojemność podgrzewaczy pojemnościowych

Podgrzewacze pojemnościowe posiadają dość duże zbiorniki, ponieważ magazynują one nagrzaną wodę. Wybierając takie urządzenie, koniecznie dobierz model, do ilości zużywanej dziennie wody w Twoim domu. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że nigdy nie zabraknie ciepłej wody. Jednak obliczenie takiego zużycia może być problematyczne. Dlatego przyjmuje się, że człowiek dziennie zużywa od 30 litrów do 60 litrów wody. W przypadku czteroosobowej rodziny, liczba wzrośnie do 240 litrów. Dlatego należy wybrać model o takiej, a nie mniejszej pojemności.

 

 

Regulacja temperatury w podgrzewaczach przepływowych

Dostępną funkcją w podgrzewaczach przepływowych jest możliwość regulacji temperatury. W sklepach znajdziemy różnego rodzaju urządzenia, które posiadają inne sposoby regulacji. Do nich zaliczamy metodę hydrauliczną oraz elektroniczną. Ta pierwsza polega na tym, że im większy jest przepływ wody, tym niższa będzie jej temperatura. Elektroniczna natomiast ustala strumień wody za pomocą układu elektronicznego. To pozwala zmniejszyć rachunki.

 

Podgrzewacze gazowe w dobrych cenach

Cena podgrzewaczy gazowych zależy nie tylko od producenta, ale także funkcji, dostępnych trybów oraz jakości wykonania. Należy pamiętać, że jest to sprzęt, który ma nam posłużyć przez wiele lat, dlatego tak ważne jest aby był dobrze wykonany. Najtańsze modele możemy kupić już za kwotę ok. 450 złotych. W sklepach znajdziemy również i takie, których cena przekracza 2000 złotych.

 

 

 

Jak odkamienić gazowy podgrzewacz wody?

 

Przepływająca przez gazowy podgrzewacz woda może przyczyniać się do powstawania osadu na wewnętrznej ściance wężownicy. To z kolei prowadzi do zmniejszonej efektywności pracy urządzenia. Jak bezpiecznie usunąć kamień, nie powodując awarii sprzętu? Jaki podgrzewacz gazowy jest polecany przez konsumentów?

Jak rozpoznać, że w urządzeniu pojawił się kamienny osad?

Możemy z łatwością samodzielnie rozpoznać, że w naszym podgrzewaczu jest kamień. Jeżeli na wężownicy powstał wapienny osad, dochodzi do izolacji termicznej, a zbyt ciepłe spaliny ulatniają się do komina. Woda natomiast nie osiąga odpowiedniej temperatury, więc odnosimy wrażenie, że jest nieco chłodniejsza, niż zwykle. Kamień w podgrzewaczu sprawia także, że znacznie dłużej musimy czekać na wypłynięcie ciepłego strumienia z kranu, w efekcie czego zwiększają się nasze rachunki za zużycie gazu i samej wody.

Częstym objawem kamienia w podgrzewaczu są również wydawane przez urządzenie dziwne dźwięki, takie jak głośne dudnienie, bulgotanie i stukanie. Przyczyną powstawania tych odgłosów są odrywające się od dna, gorące pęcherze wody. Warto jak najwcześniej zareagować na sygnały zakamienienia sprzętu, aby zapobiec jego uszkodzeniu.

 

Jak przygotować podgrzewacz do odkamieniania?

Odkamieniania podgrzewacza nie powinniśmy podejmować się sami. Musi to zrobić osoba, która doskonale zna budowę takich urządzeń i posiada uprawnienia gazowe. Przed usunięciem kamienia i zastosowaniem przeznaczonego w tym celu środka, należy wyłączyć dopływ gazu do zbiornika, który znajduje się na zaworze głównym. Nie można też zapomnieć o zamknięciu dopływu zimnej wody. Kolejny krok to odkręcenie kranu (z gorącą wodą), który znajduje się najbliżej podgrzewacza – to pozwoli na opróżnienie zbiornika. Konieczny jest również drenaż, czyli spuszczenie całej, nagromadzonej w podgrzewaczu wody przez zawór spustowy oraz odkręcenie sprzętu.

Czym usunąć kamień z urządzenia?

Do odkamieniania piecyka gazowego trzeba użyć specjalistycznego preparatu, który musimy przygotować zgodnie z dołączoną do opakowania instrukcją. Środek wlewa się przez otwór wlotowy ciepłej wody. Co ważne, aby roztwór mógł zadziałać w odpowiedni sposób, powinien pozostać w podgrzewaczu przez minimum 12 godzin (maksymalnie 24 godziny). Po tym czasie osad kamienny rozpuści się i należy go wylać przez otwór spustowy. W sytuacji, gdy mimo zastosowania się do instrukcji w zbiorniku wciąż znajduje się kamień możemy całkowicie odkręcić zawór i spróbować ręcznie usunąć pozostałości osadu blokujące odpływ wody.

Większość preparatów do odkamieniania podgrzewaczy gazowych nie wymaga neutralizacji, dlatego po usunięciu kamienia można od razu ponownie zainstalować urządzenie i zamknąć zawór spustowy.

 

O czym nie wolno zapomnieć odkamieniając podgrzewacz?

Podczas przygotowywania odkamieniacza do użycia uważajmy, aby nie miał kontaktu ze skórą i oczami, ponieważ to środek drażniący. Po napełnieniu oczyszczonego podgrzewacza wodą powinniśmy odkręcić wszystkie krany w domu. Zaleca się, aby powoli wypuszczać gorący strumień, nie należy od razu odkręcać maksymalnie zaworów. Dzięki temu wypłuczemy dokładnie zbiornik i nie pozostaną w nim pozostałości detergentu. Po ponownym napełnieniu podgrzewacza można przejść do otworzenia dopływu gazu i uruchomienia palnika (czynności krok po kroku opisane są w instrukcji).

Usługa czyszczenia gazowego podgrzewacza nie jest zbyt droga, przeważnie kosztuje mniej niż 300 zł. Nie wahajmy się zbyt długo, jeśli nasze urządzenie zaczęło gorzej pracować. Sprawność pokrytej grubą warstwą kamienia wężownicy spada nawet o 50%, a tym samym koszty podgrzewania wody stają się znacznie wyższe, niż dotychczas.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ