Najlepszy podgrzewacz gazowy Junkers

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Podgrzewacze gazowe Junkers są pozytywnie oceniane przez konsumentów. To zachęca do zakupu tego typu urządzenia. Jednak ze względu na ilość dostępnych w sklepach modeli, wybór jednego z nich czasami bywa trudny. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji przygotowaliśmy ranking. Na pierwszym miejscu znalazł się podgrzewacz gazowy Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B. Jest to łatwy w obsłudze model, czego dowodem są zamieszczone w Internecie recenzje. Na obudowie znajduje się ekran LCD. Wyświetlane są na nim informacje nt. temperatury pracy urządzenia. Sprzęt ma zapłon elektroniczny, który pozwala szybko uruchomić podgrzewacz. Model jest łatwy w montażu. Dodatkowo ma atrakcyjny, prosty design, więc pasuje do każdej łazienki. Nie jesteś przekonany do zakupu tego urządzenia? Jeśli tak, polecamy Twojej uwadze nasze pozostałe propozycje. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się gazowy podgrzewacz do wody Junkers Celcius WT 14 AM 1. Ma on stosunkowo dużą moc, więc jest wydajny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Gdy sprzęt ogrzeje już wodę, utrzymuje jej temperaturę przez długi czas. Podgrzewacz ma czytelny wyświetlacz, służący do dokładnego ustawienia wody. Pozwala to również na kontrolowanie temperatury cieczy. Sama obsługa modelu nie jest skomplikowana. Poza tym sprzęt cechuje się cichą pracą.

Wady

Czas reakcji sprzętu jest dość spowolniony, przez co ustawienie właściwej temperatury jest czasochłonne. Dlatego trzeba poczekać, aż sprzęt ogrzeje wodę w całym pionie.

Podsumowanie

Urządzenie można zamontować w kuchni lub łazience. Dzięki nowoczesnemu i atrakcyjnemu designowi podgrzewacz będzie się dobrze prezentował we wnętrzu. Wyświetlacz LED służy nie tylko do ustawienia temperatury, wyświetlają się na nim również usterki. Model jest w pełni bezpieczny, bo ma wbudowany hamulec zatrzymujący wypływ gazu.

Drugi wybór

Zalety

Regulacja temperatury grzania wody odbywa się z dokładnością do 1 st. C. Urządzenie przez cały czas kontroluje temperaturę, co zapobiega przegrzewaniu się. Model może być używany w pomieszczeniach bez komina, gdyż specjalny wentylator kieruje spaliny do oddzielnej komory.

Wady

Model ma dość wolny przepływ wody. Dlatego nie można jednocześnie korzystać z 2 kranów z ciepłą wodą, gdyż w jednym z nich spadnie ciśnienie.

Podsumowanie

Jest to dobrze wykonany podgrzewacz marki Junkers z zamkniętą komorą spalania, co zapewnia bezpieczne i komfortowe używanie. Producent gwarantuje, że ryzyko wycieku gazu jest niewielkie. Obsługa maszyny jest bardzo intuicyjna. Uruchomienie następuje po naciśnięciu jednego przycisku. Obudowa jest trwała, dlatego podgrzewacz jest dobrze chroniony przed usterkami.

Rozważ też

Zalety

Podgrzewacz cechuje się cichą pracą, dlatego nie przeszkadza on domownikom. Czas reakcji jest bardzo szybki, co zwiększa zadowolenie kupujących. Obudowa jest trwała, dlatego wewnętrzny mechanizm jest dobrze chroniony. Liczne zabezpieczenia zapobiegają wyciekowi gazu.

Wady

Niestety wymiana baterii w tym sprzęcie odbywa się co 2-3 miesiące. Nie tylko generuje to dodatkowe koszty związane z używaniem, ale sama wymiana nie jest łatwa.

Podsumowanie

W sprzęcie zastosowano palnik atmosferyczny, co pozwala na zmniejszenie zużycia gazu. Obsługa podgrzewacza nie sprawi Ci trudności, gdyż wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Pokrętła na panelu sterowania służą do ustawienia mocy palnika i temperatury przepływającej cieczy. Ładny wygląd sprawia, że podgrzewacz nie szpeci wnętrza.

 

 

Podgrzewacze gazowe Junkers – Ranking

 

 

Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B

 

Jeśli szukasz wysokiej jakości podgrzewacza, którego sprawi, że zawsze będziesz mógł korzystać z ciepłej wody, model Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B powinien Cię zainteresować.

Model ten przeznaczony jest do montażu w kuchni i w łazience. Wyposażony jest on w nowoczesny generator hydrodynamiczny, zasilający zapłon elektroniczny oraz wyświetlacz LED, sygnalizujący usterki. Jego obsługa jest bardzo łatwa, gdyż odbywa się przy użyciu jednego przycisku.

Wśród głównych zalet sprzętu można wymienić niewielkie zużycie gazu, cichą pracę oraz szybki zapłon. Podgrzewacz automatycznie reguluje natężenie przepływu przy różnym ciśnieniu wody na zasilaniu. Jest on całkowicie bezpieczny, gdyż hamuje niekontrolowany wypływ gazu z palnika oraz zapobiega przegrzaniu wewnętrznego korpusu.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego modelu, które przyczyniają się do tego, że sprzedaje się on bardzo szybko. Jego niewielkie wymiary oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że jest on chętnie wybierany przez klientów.

Junkers Maxipower 2 WRDP 11-2B to gazowy podgrzewacz do wody o mocy 19,2 kW. Wymiary modelu to ok. 58 cm x 31 cm x 22 cm.

 

Zalety

Wyświetlacz LCD: Na ekranie LCD wyświetlane są informacje na temat aktualnej temperatury wody. Zdaniem wielu użytkowników poprawia to komfort użytkowania sprzętu.

Zapłon elektroniczny: Urządzenie zostało wyposażone w zapłon elektroniczny. To dzięki niemu uruchomienie podgrzewacza do wody nie zajmuje dużo czasu.

Montaż: Z racji tego, że produkt waży stosunkowo niewiele, a dodatkowo ma kompaktowe wymiary, jego montaż nie jest skomplikowany. Warto wspomnieć o tym, że dołączona do zestawu instrukcja zawiera wszystkie, niezbędne informacje na temat instalacji urządzenia.

Bezpieczeństwo użytkowania: Podgrzewacz ma zabezpieczenie na wypadek przypadkowego zgaśnięcia płomienia, przed cofnięciem spalin, jak również przegrzaniem wymiennika. Daje to pewność, że użytkowanie sprzętu nie zagraża naszemu zdrowiu czy życiu.

Obudowa: Odporna na zarysowania obudowa nawet po długim czasie użytkowania wygląda schludnie.

 

Wady

Nagrzewnica: Pewna grupa konsumentów zaznacza, że jakość wykonania nagrzewnicy nie jest najlepsza. Element ten jest stosunkowo cienki, przez co łatwo go uszkodzić.

 

 

 

 

Junkers Celcius WT 14 AM 1

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Junkers Celcius WT 14 AM 1. Jest to przepływowy podgrzewacz gazowy z zamkniętą komorą spalania, który zapewnia najwyższy komfort użytkowania.

W tym sprzęcie możemy regulować ciepłotę wody z dokładnością do 1 stopnia. Wyposażony jest on w specjalne czujniki, które wysyłają informacje o wielkości przepływu oraz monitorują temperaturę. Spaliny odprowadzane są przy użyciu wentylatora przez specjalną komorę, co zapewnia nam odpowiedni przepływ i wentylację oraz możliwość zastosowania w pomieszczeniu bez komina.

Urządzenie uruchamia się jednym przyciskiem, dzięki czemu jego obsługa jest niezwykle prosta. Współpracuje ono z układem solarnym oraz automatycznie diagnozuje usterki. Mimo iż jest to zdecydowanie najdroższa propozycja w naszym zestawieniu, jest ona pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że sprzęt jest solidnie wykonany i skuteczny.

Podgrzewacz gazowy Junkers Celcius WT 14 AM 1 ma wymiary: 70 cm x 33,8 cm x 22 cm. Moc urządzenia wynosi 23,6 kW.

 

Zalety

Diagnozowanie usterek: Istotną zaletą urządzenie jest to, że samodzielnie diagnozuje ono usterki, dzięki czemu od razu wiemy, że coś niedobrego dzieje się z podgrzewaczem. To sprawia, że możemy odpowiednio wcześnie zareagować.

Uruchamianie: Ze względu na to, że sprzęt uruchamia się za pomocą jednego przycisku nie ma obaw o to, że czynność ta zabierze nam sporo czasu.

Regulacja temperatury: Aby lepiej dopasować podgrzewacz do swoich potrzeb użytkownik może regulować temperaturę pracy urządzenia z dokładnością co do 1 st. C.

Przeznaczenie: Podgrzewacz można używać w szczelnych mieszkaniach, przy złym ciągu kominowym lub przy braku komina.

 

Wady

Montaż: Pewna grupa Internautów uważa, że montaż urządzenia jest skomplikowany.

 

 

 

 

Junkers Hydro Smart W 11 KB

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Junkers Hydro Smart W 11 KB. Jest to przepływowy podgrzewacz gazowy przeznaczony do obsługi dwóch punktów poboru wody.

Model ten wyposażony jest w elektroniczny zapłon zasilany na baterie oraz palnik atmosferyczny. Dzięki temu użytkownik ma możliwość ograniczenia rocznego zużycia gazu w porównaniu do modeli ze świeczką.

Ten podgrzewacz gazowy Junkers w dobrej cenie jest bardzo oszczędny w eksploatacji i cicho pracuje. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna, gdyż odbywa się przy użyciu tylko dwóch pokręteł. Gałka po lewej stronie pozwoli nam ustawić moc palnika, natomiast prawym pokrętłem możemy regulować temperaturę przepływającej wody.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego produktu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity sprzęt dostępny za rozsądną cenę. Użytkownikom przypadła do gustu jego cicha praca, solidne wykonanie oraz bezawaryjność.

Hydro Smart W 11 KB to dobry podgrzewacz gazowy Junkers do 800 zł. Moc urządzenia to 19,2 kW. Produkt waży ok. 10,4 kg.

 

Zalety

Funkcjonalność: Prezentowany podgrzewacz jest przystosowany do spalania gazu ziemnego typu E. Użytkownik ma jednak możliwość, aby przezbroić urządzenie na gaz płynny. To wpływa na funkcjonalność sprzętu.

Oszczędność: Z racji tego, że model nie ma płomyka dyżurnego ilość zużywanego w ciągu roku gazu jest mniejsza niż w przypadku urządzeń posiadających ten element.

Design: Produkt ma białą obudowę, dzięki czemu pasuje do każdego pomieszczenia. Warto wspomnieć o tym, że sprzęt jest odporny na uszkodzenia, więc zachowuje swój początkowy wygląd na długo.

 

Wady

Głośność: W trakcie uruchamiania urządzenie generuje stosunkowo duży hałas, co zmniejsza komfort użytkowania podgrzewacza.

 

 

 

 

Jaki podgrzewacz gazowy Junkers wybrać?

 

Podgrzewacze zapewniają ciepłą wodę w domach i mieszkaniach i dzięki nim nie musimy rezygnować z gorącej kąpieli. Ze względu na kilka rozwiązań dostępnych na rynku, klienci mogą mieć wątpliwości, jaki rodzaj sprzętu będzie najlepszy oraz na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie. Niniejszy poradnik ma na celu zaprezentowanie najważniejszych informacji dotyczących tego typu urządzeń. Na końcu znajduje się również ranking, w którym przedstawiamy trzy najlepsze podgrzewacze gazowe Junkers dostępne w sprzedaży.

 

Firma Junkers od ponad 100 lat kojarzona jest z gazowymi, przepływowymi podgrzewaczami ciepłej wody. Tak wąska specjalizacja powoduje, że przedsiębiorstwo produkuje urządzenia cechujące się bezpieczeństwem, wydajnością i niezawodnością. Marka przywiązuje najwyższą wagę do funkcjonalności oraz jakości swoich sprzętów, które osiągają najlepsze parametry pracy, są oszczędne w eksploatacji i przyjazne dla środowiska naturalnego. Nabywając nowy produkt, możemy mieć pewność, że będzie to najlepszy podgrzewacz Junkers w 2024 roku.

Ze względu na sposób podgrzewania wody, wyróżnia się dwie grupy tego typu urządzeń: przepływowe oraz pojemnościowe. W modelach pojemnościowych ciepła woda jest magazynowana, a jej wysoka temperatura utrzymywana jest dzięki dodatkowej warstwie izolacyjnej. Wielkość zbiornika należy zatem dopasować do ilości domowników. Typy przepływowe podgrzewają wodę w momencie jej odkręcenia. Zapewnia to niższe zużycie energii, a sam zbiornik zajmuje niewiele miejsca.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ