Ranking 6 najlepszych pochłaniaczy wilgoci w 2021

Ostatnio aktualizowane: 10.05.21

 

Pochłaniacz wilgoci – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

W wielu mieszkaniach wilgotność powietrza jest na nieodpowiednim poziomie. Z tego względu zaczęto wytwarzać urządzenia, które będą regulować wilgoć. Henkel Metylan pochłaniacz Aero Blue 450g jest bardzo wydajnym produktem, który dobrze się sprawdzi do regulacji poziomu wilgoci w każdym domu. Urządzenie zapobiega rozwojowi pleśni oraz zlepianiu się tapet ze ścian w pomieszczeniach. Wielu użytkowników poleca także osuszacz powietrza OPTIMUM OT-7150. Jest to model, który dobrze sprawdzi się w pralniach, suszarniach, garderobach, szafach oraz szafkach kuchennych. Jest też prosty w obsłudze. Wyposażono we wbudowany detektor poziomu wody, który alarmuje nas o poziomie cieczy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Osuszacz powietrza bardzo dobrze reguluje poziom wilgoci w pomieszczeniach. Zapobiega rozwojowi pleśni oraz niszczeniu się tapet naściennych. Aktywne kryształki soli dobrze absorbują wilgoć, gwarantując pełną skuteczność działania. Dzięki zastosowaniu wymiennych wkładów, pracę z urządzeniem możemy nadal kontynuować po uzupełnieniu niedoboru.

Wady

Część konsumentów uważa, że pojemnik na ciecz jest mały i często trzeba kontrolować ilość wody, która zdążyła się nagromadzić w naczyniu.

Podsumowanie

Pojemność urządzenia wynosi 450 ml. Model składa się z dwóch części: Górnej - pochłaniacza wilgoci oraz dolnej - zbiornika służącego do gromadzenia się cieczy. Produkt ma kolor granatowy. W środkowej części znajduje się szary pasek, natomiast zbiornik jest przeźroczysty.

Drugi wybór

Zalety

Osuszacz nie wymaga stosowania żadnych wkładów wymiennych. Wystarczy jedynie wylać wodę z pojemnika, aby urządzenie mogło pracować dalej. Model jest energooszczędny. Jego pobór mocy jest na poziomie 23 W. Dzięki temu produktowi pozbędziemy się nie tylko wilgoci i zapobiegniemy rozwojowi pleśni, ale także usuniemy z pomieszczenia nieprzyjemny zapach wilgoci.

Wady

Niektórym osobom nie podoba się wygląd urządzenia. Twierdzą oni, że jest ono bardzo widoczne i trudno je skomponować z innymi elementami wyposażenia.

Podsumowanie

Urządzenie w sprzedaży dostępne jest w kolorze białym. Jego moc wynosi 23 W. Wydajność liczy 0.3 l/ 24 h. Model zasilany jest na prąd. Jest bardzo cichy. Głośność podczas pracy wynosi poniżej 35 dB.

Rozważ też

Zalety

Stosowanie urządzenia zapobiega parowaniu okien, odklejaniu się tapet, powstawaniu przykrych zapachów, rozwojowi pleśni i innych bakterii. Produkt dostosowany jest do odwilgacania powierzchni do 20 m kwadratowych. Przeznaczony jest do stosowania w salonach, łazienkach, sypialniach, kuchniach, piwnicach, przyczepach kempingowych. Pochłaniacz wilgoci nie wymaga zasilania. Działa samodzielnie.

Wady

Według części użytkowników wygląd urządzenia jest nieestetyczny. Na jego powierzchni łatwo osiada kurz, który trudno oczyścić, z powodu nieregularnej struktury.

Podsumowanie

Pochłaniacz przeznaczony jest do pomieszczeń o wielkości 20 m kwadratowych. W sprzedaży dostępny jest w kolorze niebieskim. Wyposażony jest w wymienną tabletkę. Pojemność modelu wynosi 450 g.

 

 

6 najlepszych pochłaniaczy wilgoci. Opinie w 2021 roku 

 

Pochłaniacze wilgoci powinny znaleźć się w każdym domu, a w szczególności w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć, takich jak: Pralnia, szafa, spiżarnia, czy łazienka. Biorąc pod uwagę opinie internautów oraz popularność produktów wśród kupujących, stworzyliśmy ranking pochłaniaczy wilgoci. Mamy nadzieję, że w prezentowanym zestawieniu znajduje się produkt, który najbardziej Ci odpowiada.

 

Pochłaniacz wilgoci do domu

 

1. Henkel Metylan Stop Wilgoci Pochłaniacz Aero Blue 450 g 

 

Czy pochłaniacz wilgoci do domu jest niezbędnym elementem, w który powinna zaopatrzyć się każda rodzina? Jeżeli chcesz uniknąć powstawania pleśni oraz rozwojowi innych bakterii, z pewnością powinieneś wyposażyć się w tego typu urządzenie. Model Henkel Metylan Aero Blue jest chętnie polecany przez kupujących ze względu na wydajność.

Zastosowanie innowacyjnych technologii cyrkulacji powietrza, których działanie opiera się na zasadach fizyki, sprawia, że im większa powierzchnia pomieszczenia, tym urządzenie może zaabsorbować większą ilość wilgoci. Produkt ma aerodynamiczny kształt, przez co istnieje możliwość bezproblemowego przepływu powietrza dookoła, ale również przez powieszoną kapsułkę.

W produkcie stosowany jest także system zapobiegający rozlewaniu się cieczy. Ochrona ta jest bardzo przydatna, szczególnie w momencie, kiedy nasz pochłaniacz wilgoci się przewróci. Model jest bardzo wygodny w użyciu. Wymiana wkładów nie powinna nikomu sprawić większego problemu.

 

 

 

 

Pochłaniacz wilgoci elektryczny

 

2. Osuszacz powietrza Pochłana OPTIMUM OT-7150

 

Elektryczny pochłaniacz wilgoci OPTIMUM OT-7150 wyposażony jest w zbiornik o pojemności 0,7 l. Jego wydajność liczy 0,3 l/24 h. Produkt zasilany jest energią elektryczną. Nie wymaga stosowania wymiennych wkładów. Aby prawidłowo działał, wystarczy wylać z niego nagromadzoną wodę i gotowe. 

Konsumenci chętnie decydują się na zakup prezentowanego modelu ze względu na jego energooszczędność. Produkt pobra jedynie 23 W mocy elektrycznej. Urządzenie pracuje bardzo cicho. Emitowane przez niego dźwięki są na poziomie 35 dB. Jest to bardzo mało, dlatego nikomu nie powinien przeszkadzać dźwięk pracującego pochłaniacza.

Opinie o pochłaniaczach wilgoci OPTIMUM OT-7150 są bardzo pozytywne. Wynika to głównie z zastosowania wielu rozwiązań, takich jak oszczędność pieniędzy, która jest spowodowana brakiem potrzeby zakupu specjalnych wkładów. Dodatkowo na ilość ponoszonych kosztów ma wpływ także energooszczędność produktu.

 

 

 

 

Pochłaniacz wilgoci do łazienki

 

3. Metylan Pochłaniacz Wilgoci Stop Wilgoci Uniwersalny 450G 

 

Pochłaniacz wilgoci do łazienki to element, w który powinni wyposażyć się wszyscy konsumenci. Zapobiega on nie tylko powstawaniu wilgoci, ale także chroni przed rozwojem grzyba, pleśni, odklejaniem się tapet, powstawaniem uciążliwego zapachu oraz zapobiega parowaniu okien.

Zestaw składa się z pochłaniacza oraz tabletki, która wystarcza na 2 miesiące. Pochłaniacz wilgoci do domu przeznaczony jest do pomieszczeń o wielkości do 20 m kwadratowych. Czas działania zależy jednak od stopnia zawilgocenia oraz temperatury panującej w otoczeniu.

Konsumenci chętnie kupują prezentowany model, ponieważ jest to dobry i tani pochłaniacz wilgoci. Do jego prawidłowego funkcjonowania nie jest wymagane zasilanie energią elektryczną. Proces pochłaniania zaczyna się w momencie złożenia urządzenia oraz zamontowaniu w nim kapsułek. Pod wpływem pracy, tabletki stopniowo zmniejszają swoją objętość, aż do momentu, w którym nie rozpuszczą się całkowicie.

 

 

 

 

Pochłaniacz wilgoci Castorama

 

4. Blyss Castorama Pochłaniacz Wilgoci Duży 2X500G

 

Pochłaniacz wilgoci Castorama dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o dużym oraz średnim metrażu. Może odświeżyć pomieszczenie na naprawdę długi czas. Już po kilku godzinach użytkowania możemy odczuć znaczny efekt odświeżenia powietrza w danym pomieszczeniu.

Model nie wymaga podłączenia do zasilania sieciowego. Jego użytkowanie jest bardzo proste. Wystarczy, że wyjmiemy urządzenie z opakowania, włożymy do wnętrza pojemnika odpowiedni wkład i zakupiony przez nas produkt zaczyna działać, pochłaniając z wnętrza pomieszczenie nieprzyjemne zapachy oraz nagromadzoną wilgoć.

Większa część użytkowników uważa, że to dobry pochłaniacz wilgoci. Tak pozytywną opinię możemy zawdzięczać szybkości oraz niezawodności działania urządzenia. Dodatkowo produkt ma bardzo ciekawy design. Ustawiając go na półce obok innych dekoracji, nasi gości nie domyślą się, że jest to pochłaniacz wilgoci, lecz potraktują go jako stylową oraz bardzo oryginalną ozdobę. 

 

 

 

 

Pochłaniacz wilgoci Ceresit

 

5. Ceresit Stop Wilgoci Pochłaniacz Wilgoci AERO360 łazienkowy

 

Pochłaniacz wilgoci Ceresit działa na zasadzie czasowej wymiany wkładów. Służy on do redukcji poziomu wilgoci w pomieszczeniach, do momentu, aż będzie stanowił ok. 50%. Pochłaniacz wilgoci na wkłady chroni pomieszczenie przed rozwojem grzybów oraz roznoszeniem się bardzo nieprzyjemnego zapachu.

Używając urządzeń pochłaniających wilgoć, możemy zapobiec wielu niepożądanym skutkom, które mogą wywołać wysokie koszty remontu niektórych pomieszczeń w domu. Decydując się na używanie pochłaniacza wilgoci w pomieszczeniach bardzo zawilgoconych, unikniemy skraplania się wody na szybach, a nawet odpadania tapety.

Konsumenci często decydują się na zakup prezentowanego produktu do takich pomieszczeń, jak: Kuchnia, sypialnia, piwnica, biuro, a nawet do przyczep kempingowych, czy też łodzi. Warto go stosować wszędzie tam, gdzie poziom wilgoci jest powyżej normy. Pochłaniacz działa bardzo szybko, dlatego pierwsze efekty są zauważalne już po kilku godzinach.

 

 

 

 

Pochłaniacz wilgoci do lodówki

 

6. Węgiel Bambusowy Aktywowany ZUZii 2 x 200 g

 

Zastanawiasz się, jaki pochłaniacz wilgoci do lodówki sprawdzi się najlepiej. Wiele osób poleca zakup węgla bambusowego aktywowanego. Od stuleci produkt ten wykorzystywany jest jako naturalny i w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia sposób służący do usuwania toksyn, wszelkiego rodzaju substancji chemicznych, trucizn z organizmu oraz otoczenia.

Właściwe stosowanie węgla bambusowego może sprawić, że w Twoim pomieszczeniu będzie zachowany odpowiedni poziom wilgoci. Domowy pochłaniacz wilgoci może dodatkowo zapobiec powstawaniu oraz rozprzestrzenianiu się pleśni, a także rozmnażaniu różnego rodzaju owadów latających po pomieszczeniach naszego domu.

Użytkownicy bardzo zachwalają prezentowany produkt. Stosują go nie tylko do utrzymywania odpowiedniego poziomu wilgoci w pomieszczeniach, ale także do pochłaniania nieprzyjemnych zapachów z lodówki, butów, szafy, czy też samochodu. Test pochłaniaczy wilgoci wykazał, że czynnikiem, który zachęca do zakupu właśnie tego produktu, jest także to, że można go stosować przez długi okres czasu. Wystarczy, że raz w miesiącu wyniesiemy wilgotne opakowanie na słońce na ok. 2 h i nasz pochłaniacz wilgoci jest ponownie gotowy do użytku.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki pochłaniacz wilgoci kupić?

 

Pochłaniacze to produkty, które służą do zmniejszenia poziomu wilgoci w pomieszczeniach. Wiele osób zastanawia się, kiedy należy kupić urządzenie i na czym tak właściwie polega jego zadanie. W celu odpowiedzenia na pytanie, jaki jest najlepszy pochłaniacz wilgoci, stworzyliśmy znajdujący się poniżej poradnik. Mamy nadzieję, że po jego przeczytaniu nie będziesz miał wątpliwości, czy produkt usuwający wilgoć jest Ci potrzebny.

Kiedy powinniśmy kupić pochłaniacz wilgoci?

Nad wyborem pochłaniacza wilgoci, powinniśmy się zastanowić w momencie, kiedy zauważycie takie sytuacje, jak: Zaparowane okna, odklejanie się od ścian tapet oraz tynków lub pojawianie się w ich pobliżu przebarwień. Kiedy we własnym domu zaczniemy wyczuwać zapach stęchlizny, będzie to oznaczało, że z dużej wilgotności, w pomieszczeniu zaczęła rozwijać się pleśń. Wtedy zakup pochłaniacza wilgoci może okazać się bezcelowy. Jeżeli sytuacja nie jest jeszcze bardzo poważna, to warto przy pomocy higrometru zbadać poziom wilgotności w pomieszczeniach. Jeżeli w pomieszczeniu panuje temperatura ok. 20 st. C, to wilgotność powinna mieścić się w przedziale od 30 do 55%. Jeżeli jest większa to w takim wypadku, warto zakupić pochłaniacz wilgoci. Zaawansowana wilgoć powoduje pojawianie się na ścianie grzyba, może powodować problemy z układem oddechowym człowieka oraz negatywnie wpływać na nasze samopoczucie.

 

Jakie są przyczyny pojawiania się w pomieszczeniach nadmiaru wilgoci?

Czynnikami, które powodują pojawianie się wilgoci, są:

generowane przez ludzkie ciało opary (oddychanie, pocenie się).

tworzenie się w pomieszczeniach nadmiaru pary (częste pranie, gotowanie).

pojawianie się oparów pochodzących z pobliskich zbiorników wodnych.

nieodpowiednia hydroizolacja budynku.

 

Rodzaje pochłaniaczy

Z pewnością zastanawiasz się, jaki pochłaniacz wilgoci wybrać. Obecnie na rynku znajduje się bardzo duża ilość różnego rodzaju pochłaniaczy wilgoci. Różnią się one od siebie głównie sposobem skraplania wody w powietrzu. Możemy wyróżnić m.in.:

♦ Pochłaniacz wilgoci w tabletkach – model składa się z naczynia, do którego wkłada się specjalną tabletkę. Odpowiada ona za pochłanianie wilgoci z pomieszczenia.

♦ Pochłaniacz wilgoci w granulacie – produkt składa się z pojemnika, w którym umieszczany jest worek z granulatem.

♦ Pochłaniacz wilgoci elektryczny – jest to najdroższa opcja. Pochłaniacz  przystosowano do działania automatycznego, można go również dostosować do aktualnego poziomu wilgoci w pomieszczeniu. Takie zastosowanie sprawia, że urządzenie nie spowoduje przesuszania się powietrza. 

 

Parametry elektrycznych pochłaniaczy wilgoci

Elektryczne pochłaniacze wilgoci są nie tylko wydajniejsze, ale także o wiele droższe od tradycyjnych modeli. Zanim zdecydujemy się na ich zakup, powinniśmy poznać kilka istotnych parametrów. Są nimi:

♦ Czas działania – parametr określany jest na zasadzie częstotliwości zmiany wkładu. W wielu przypadkach okres ten może trwać od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy.

♦ Obszar działania – w zależności od modelu, urządzenie może działać w określonym zakresie. Podczas wyboru pochłaniacza warto zwrócić na to uwagę, aby w późniejszym czasie nie okazało się, że zakres działania jest zdecydowanie za mały.

♦ Zapach – obecnie na rynku większość urządzeń pochłaniających wilgoć nie wydziela żadnego zapachu. Jednak coraz częściej możemy spotkać modele emitujące różne aromaty.

♦ Zabezpieczenia – najlepszy pochłaniacz wilgoci powinien być wyposażony w filtr przepięciowy oraz mechanizm, który odpowiedzialny jest za zapobieganie wylewania się płynu znajdującego się we wkładzie.

Pochłaniacze wilgoci w dobrych cenach

Ceny pochłaniaczy wilgoci są bardzo zróżnicowane. Zwykłe pochłaniacze wilgoci z wymiennym wkładem to koszty od 10 zł do 50 zł. Modele zasilane prądem elektrycznym są nieco droższe. Wynika to z tego, że działają one znacznie szybciej oraz intensywniej. Na taki produkt będziemy musieli wydać ok. 150 zł. Zakup naturalnego, w pełni ekologicznego modelu to koszt w granicy 50 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest pochłaniacz wilgoci?

Zwykle pochałaniacze składają się ze zbiornika na wodę oraz wkładu absorbującego. Takie wkłady, w zależności od wielkości, rodzaju, oraz poziomu wilgoci, z którym muszą sobie poradzić, wystarczają zazwyczaj na kilka tygodni lub miesięcy. Z czasem wkład się zużywa, a w pojemniku gromadzi się woda. Po całkowitym wykończeniu się wkładu należy zakupić zapasowe, a zgromadzoną wodę wylać. Na rynku możemy spotkać także pochłaniacze elektryczne, które automatycznie pochłaniają odpowiednią ilość wilgoci. 

 

P2: Jak działa pochłaniacz wilgoci?

Wkłady przeznaczone do pochłaniacza wilgoci, zawierają środek, który służy do pochłaniania nadmiaru wilgoci z pomieszczeń. Najczęściej występują one w postaci granulatu. Jego działanie polega na zasadzie absorpcji. W momencie, kiedy z powietrza odsysana jest para wodna, urządzenie przyczynia się do obniżania wilgotności względnej w pomieszczeniach. Dzięki temu produktowi nie tylko zdrowie człowieka jest w pełni bezpieczne, ale także szkody wywołane długotrwałym nasiąkaniem ścian można w końcu naprawić. Pochłaniacz powietrza sprzyja pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów z pomieszczenia oraz przyspiesza proces parowania, oraz schnięcia mokrych ubrań. Produkty służące do pochłaniania wilgoci służą także do ochrony wrażliwych towarów, takich jak skórzane akcesoria oraz odzież. Pochłaniacz wilgoci należy ustawić minimum 10 cm od ściany. Dzięki temu zapewnimy odpowiednią cyrkulację powietrza w danym pomieszczeniu. 

P3: Gdzie wyrzucić zużyty pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacze powietrza są produktami, które mogą służyć nam wiele miesięcy, czy też lat. Wyposażone są w wymienne wkłady, które po zużyciu należy wymieniać co kilka tygodni. W niektórych przypadkach czas użytkowania wkładu może wynosić nawet kilka miesięcy. Kiedy granulat się zużyje, zwykle należy zaopatrzyć się w nowy. W sytuacji, kiedy nasz pochłaniacz wilgoci jest już wysłużony, wiele osób zastanawia się, gdzie można go wyrzucić. Pochłaniacz powietrza wykonywany jest zwykle z tworzywa sztucznego, dlatego możemy go bez większego problemu wyrzucić do śmieci.

 

P4: Gdzie postawić pochłaniacz wilgoci?

Pomimo tego, że w większości domów nie ma specjalnego czujnika wilgoci, to i tak bez większego trudu możemy rozpoznać, w którym pomieszczeniu znajduje się najwięcej wilgoci. Bardzo ważne jest to, żeby przeciwdziałać, jak tylko spostrzeżemy pierwsze oznaki, takie jak zapach stęchlizny. Wtedy z pewnością będziemy mogli zapobiec niekorzystnemu oddziaływaniu wilgoci na naszym zdrowiu. Po spostrzeżeniu pierwszych oznak dużej wilgoci pomieszczenia warto zaopatrzyć się w pochłaniacz wilgoci. Jeżeli w naszym mieszkaniu wentylacja nie działa wystarczająco sprawnie i nie mamy możliwości wietrzenia pomieszczeń, warto kupić produkt pochłaniający wilgoć w łazience. Przydaje się on także w miejscach, do których bardzo rzadko zaglądamy. 

 

P5: Gdzie kupić pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacze wilgoci możemy zakupić w dużych supermarketach, a także w większych sieciach sklepów spożywczo-przemysłowych. Zakupu produktu możemy dokonać stacjonarnie, jak i przez Internet. To, którą opcję wybierzemy, zależy od prowadzonego przez nas trybu życia, oraz chęci do przemierzania sklepów, w celu poszukiwania wybranego produktu. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na dokonywanie zakupów przez Internet. Wynika to głównie z prowadzenia bardzo intensywnego trybu życia. Jednak nadal jest spora liczba osób, które chętnie wybierają się do sklepów stacjonarnych, ponieważ obawiają się przed zamówieniem nieodpowiedniego produktu bez wcześniejszej porady eksperta.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments