Ranking 3 najlepszych pochłaniaczy wilgoci do łazienki w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Pochłaniacze wilgoci do łazienki – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Pochłaniacze wilgoci sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jakość powietrza nie jest najlepsza. Wybór odpowiedniego produktu do łazienki nie zawsze jest łatwy, dlatego przychodzimy Ci z pomocą. Mamy dla Ciebie ranking, a w nim opisy najlepszych urządzeń. Pierwsze miejsce zajął pochłaniacz wilgoci do łazienki Henkel Metylan Stop Aero Blue, który nie wymaga zasilania. Jest to w pełni ekologiczny wybór. Pochłaniacz działa dzięki specjalnym wkładom, a jeden jest dołączony do zestawu. Produkt znajduje zastosowanie w pomieszczeniach do 50 m2. Pochłaniacz jest dostępny w niebieskim i białym kolorze. Na liście polecanych produktów znalazł się też K&M Humistop. To przystępny cenowo pochłaniacz sprawdzający się w pokojach dziennych, łazienkach i piwnicach.

3 najlepszych pochłaniaczy wilgoci do łazienki. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Oprócz tego, że akcesorium eliminuje nadmiar wilgoć to dodatkowo neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Produkt możemy zastosować również w pomieszczeniach tapetowanych, gdyż zapobiega ich odklejaniu. Dodatkowo pochłaniacz chroni przed grzybem i pleśnią.

Wady

W pomieszczeniach gdzie panuje duża wilgotności tabletki należy wymieniać częściej niż raz na miesiąc, co może być kłopotliwe i generuje dodatkowe koszty.

Podsumowanie

Model jest złożony z przezroczystego zbiornika na wodę i pokrywki. We wnętrzu pochłaniacza trzeba umieścić tabletki, które przepuszczają powietrze. Produkt nie trzeba podłączać do prądu, a jedynie po zużyciu tabletki trzeba wymienić na inną.

Drugi wybór

Zalety

Pochłaniacz jest łatwy i bezpieczny w użytkowaniu, a także nie wymaga podłączenia do prądu. Produkt ma duży pojemnik na wodę, dlatego nie trzeba go często opróżniać. Akcesorium jest niewielkie, więc nie zajmuje dużo miejsca i jest niemal niezauważalne.

Wady

Na skutek przypadkowego upadku pochłaniacz może ulec uszkodzeniu. Jest to spowodowane tym, że wykonano go z mało trwałego plastiku.

Podsumowanie

Oprócz tego, że sprzęt zmniejsza wilgotność, redukuje też przykre zapachy. Poza tym produkt nie wymaga podłączenia do prądu, więc do efektywnego działania trzeba jedynie pamiętać o co 3 miesięcznej wymianie wkładu.

Rozważ też

Zalety

Ważnym atutem jest to, że jedyną czynnością przy eksploatacji modelu jest opróżnianie zbiornika na wodę. Co ważne, jesteśmy informowani o tym, że pojemnik pochłaniacza jest pełny i trzeba go opróżnić. Ten nowoczesny produkt nie ma w swoim wnętrzu hałasującego kompresora.

Wady

Pojemnik średnio się sprawdzi w dużych pomieszczeniach, gdyż bardzo szybko pojemnik napełnia się wodą i stosunkowo często trzeba go opróżniać.

Podsumowanie

Jest to model elektryczny, o mocy 60 W, który reguluje poziom wilgoci w pomieszczeniu. Oprócz tego eliminuje rozwój roztoczy, bakterii i grzybów, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Hałas generowany przez urządzenie utrzymuje się na poziomie 40 dB.

 

1. Henkel Metylan Stop Wilgoci Pochłaniacz Aero Blue 450 g

 

Pochłaniacz Henkel Metylan Stop Aero Blue z wymiennymi tabletkami to produkt, który zapewnia utrzymanie optymalnego poziomu wilgoci w łazience oraz w innych pomieszczeniach. Ustawiony na stałe w łazience zabezpiecza przed grzybami, pleśnią oraz brzydkimi zapachami. Ogranicza także skraplanie wody na ścianach czy szybach.

Produkt składa się z przezroczystego zbiornika na wodę oraz pokrywki. Do wnętrza pochłaniacza wkłada się tabelki AERO 360 st. C, które przepuszczają powietrze i wykazują świetne działanie przez długi czas. W skład zestawu wchodzi jedna tabletka, ale zakupienie kolejnych, które wymienia się regularnie, nie stanowi problemu. Co więcej, eksploatacja pochłaniacza wilgoci nie jest zbyt kosztowna.

Użytkownicy produktu zgodnie uznają, że jest on bardzo praktyczny, wygodny w obsłudze i tani w eksploatacji. Potwierdzają również skuteczność działania pochłaniacza, jak twierdzą, doskonale sprawdza się nie tylko w łazience, ale również w innych pomieszczeniach, w których panuje duża wilgoć.

Pochłaniacz wilgoci Henkel Metylan Stop Aero Blue jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni 50 m2. Produkt występuje w dwóch wersjach kolorystycznych.

 

Zalety

Skuteczny system pochłaniania: Pochłaniacz wykorzystuje system pochłaniania Pattex Stop Moisture Aero 360 st. Unikalny tunel powietrzny zapewnia większy kontakt zakładki z powietrzem, a tym samym lepszą efektywność pracy.

Zauważalne efekty stosowania: Osoby, które zdecydowały się kupić Henkel Metylan Stop Aero Blue i przeprowadziły test pochłaniaczy wilgoci do łazienki przyznają, że ten produkt przynosi zauważalne efekty. W łazience milej się przebywa, jakość powietrza jest lepsza.

Cicha praca: Pochłaniacz cicho pracuje i nie wymaga zasilania. Nie pobiera on energii elektrycznej, więc jest ekologicznym wyborem.

Łatwe stosowanie: Korzystanie z tego produktu jest bardzo łatwe. Właściwie nie trzeba nic robić poza pamiętaniem o regularnej wymianie wkładów.

Estetyczny design: Pochłaniacz ma ładny design. Prosty wygląd sprawia, że pasuje on do różnie urządzonych łazienek. Będzie też dobrze wyglądał np. w pokoju dziennym czy w kuchni.

 

Wady

Wydajność wkładów: Kupujący zwracają uwagę na to, że wkłady stosunkowo szybko się zużywają i trzeba je często wymieniać. To generuje dodatkowe koszty.

 

 

 

 

2. K&M Domowy Pochłaniacz Wilgoci Humistop

 

Chcesz kupić pochłaniacz wilgoci do łazienki w dobrej cenie? Jeśli tak, wybierz K&M Humistop, uniwersalny produkt odpowiedni do łazienek, piwnic, pokoi i innych pomieszczeń, w którym występuje problem nadmiernej wilgoci.

Jest to najzwyklejszy pochłaniacz chemiczny, czyli plastikowy zbiornik z miejscem na wkład. Część pojemnika, w której gromadzi się woda, jest biała, a ta, do której wkładamy wkład niebieska. Jest to niewielki produkt, więc nie będzie rzucał się w oczy. Pojemnik łatwo się myje, a wymiana pochłaniacza nie zajmuje więcej niż kilkanaście sekund. Jeden wkład wystarcza na około 3 miesiące. Trzeba pamiętać jednak o regularnym opróżnianiu zbiornika i sprawdzaniu wydajności działania pochłaniacza.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na ten produkt, potwierdzają, że skutecznie usuwa wilgoć z pomieszczeń, zapobiega powstawaniu pleśni, korozji i grzybów. Minimalizuje też zapach stęchlizny, poza tym jego cena oraz koszt eksploatacji są niewielkie.

K&M Humistop to bardzo dobry pochłaniacz wilgoci do łazienki do 15 zł. Produkt ma niebieski kolor.

 

Zalety

Szeroki zakres działania: Pochłaniacz działa w ten sposób, że zapobiega skraplaniu się powietrza. Przeciwdziała on także powstawaniu pleśni i zapachu stęchlizny.

Spory pojemnik na wodę: Jak wskazują użytkownicy, pojemnik na wodę jest dostatecznie duży. Nie trzeba go często opróżniać, co mogłoby być problematyczne.

Ekologiczny wybór: Pochłaniacz nie wymaga podłączenia do prądu. Działa on sam, dzięki specjalnym wkładom, więc jest to ekologiczne rozwiązanie.

Kompaktowe wymiary: Wielu osobom zależy nie tylko na skuteczności działania, ale też tym, żeby produkt miał niewielkie wymiary. Ten model spełnia oba wymagania. Zajmuje on mało miejsca, więc można go ustawić niemal wszędzie.

 

Wady

Nie najlepsza jakość wykonania: Model ma plastikową obudowę, która jest uznawana za średnio trwałą.

 

 

 

 

3. FreshAir Osuszacz Powietrza Pochałaniacz wilgoci iQUBE

 

Jeśli lubisz sprzęty, których działanie nie wymaga Twojej ingerencji, nie chcesz sprawdzać, czy trzeba wymienić wkład i chciałbyś, żeby pochłaniacz kontrolował poziom wilgoci, wybierz FreshAir iQUBE. Jest to urządzenie elektryczne o mocy 60 W, regulujące poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Ten niepozornie wyglądający model kryje w sobie technologię Peltiera. Co to oznacza? Nie ma w środku hałasującego kompresora, więc generowany przez urządzenie hałas utrzymuje się na poziomie 40 dB. Duży, wyjmowany zbiornik na wodę szybko opróżnisz i to będzie jedyna czynność, jaką będziesz musiał wykonać, jeśli chodzi o eksploatację sprzętu. Co istotne, model informuje nas o tym, że zbiornik jest pełny.

Użytkownicy pochłaniacza potwierdzają, że szybko redukuje nadmiar wilgoci, rozwój roztoczy, bakterii i grzybów, co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jak również wygląd łazienki. Urządzenie jest odpowiednie do pomieszczeń o powierzchni do 35 m2, a jego wydajność wynosi ok. 250 ml/24h, przy wilgotności 80%.

Pochłaniacz wilgoci FreshAir iQUBE ma moc 60 W. Wymiary sprzętu to: 18 cm x 18 cm x 18 cm. Zbiornik na wodę ma pojemność 500 ml.

 

Zalety

Technologia Peltiera: Urządzenie wykorzystuje technologię Peltiera. Oznacza to, że w środku nie ma kompresora, który mógłby powodować duży hałas w trakcie pracy. Pochłaniacz wilgoci wystarczy podłączyć do prądu. Nie ma konieczności stosowania żadnych proszków ani wkładów.

Wysoka jakość wykonania: Produkt nie należy do najtańszych, niemniej jednak jakość jego wykonania to wynagradza. Obudowa nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Nowoczesny design: Pochłaniacz wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku modeli. Ma on kwadratowy kształt i jasną obudowę. Wygląda on na nowoczesny sprzęt, dlatego podoba się wielu osobom.

 

Wady

Wymaga częstego opróżniania: W niektórych opiniach można przeczytać, że zbiornik na wodę szybko się zapełnia i trzeba go często opróżniać.

 

 

 

 

Jaki pochłaniacz wilgoci do łazienki wybrać?

 

Łazienka to pomieszczenie, w którym panuje duża wilgoć. Jeśli ma ona okno, łatwiej jest nam pozbyć się nieprzyjemnej wilgoci, która w nadmiarze wpływa na meble, ściany i inne akcesoria znajdujące się w pomieszczeniu. Jednak nawet wtedy przydaje się pochłaniacz, a w łazienkach bez okien jest on wręcz niezbędny, aby nie rozwijał się grzyb. Zastanawiasz się, co cechuje najlepszy pochłaniacz wilgoci do łazienki w 2024 roku? Jeśli tak, zapraszamy do lektury poniższego tekstu.

 

 

Pierwsze pytanie, jakie musisz sobie postawić to, jaki typ pochłaniacza wybrać – elektryczny czy chemiczny. Pierwszy z nich podłączamy do prądu, a więc teoretycznie generuje większe koszty eksploatacyjne. Z drugiej jednak strony jest bardziej skuteczny i nie musimy pamiętać o regularnej wymianie wkładu. Jeśli w łazience panuje duża wilgoć i pomieszczenie nie ma dobrej wentylacji, model elektryczny może okazać się lepszym wyborem.

Wydajność pochłaniacza to najważniejszy parametr. W przypadku modeli elektrycznych podawana jest dokładna wydajność, zwykle w litrach na godzinę, a w chemicznych producenci podają wielkość pomieszczenia, do jakiego pochłaniacz jest odpowiedni.

Jeśli wybierzesz urządzenie podłączane do prądu, sprawdź jego moc (zwykle wynosi ona od 30 W do 100 W), wydajność, jak również poziom generowanego hałasu (nie powinien przekraczać 45 dB). Przydatne okazują się również dodatkowe funkcje jak chociażby higrostat, regulacja pracy itp. Produkty chemiczne, czyli z wkładami nie mają żadnych funkcji, co nie oznacza, że każdy model jest równie dobry. Istotne jest to, jak często powinniśmy wymieniać wkład i czy jest on bezpieczny dla zdrowia. Najlepsze pochłaniacze wilgoci do łazienki mają solidną, odporną na uszkodzenia obudowę, jak również spory pojemnik na wodę – ok. 500 ml.

Nie bez znaczenia jest wygląd produktu, nikt przecież nie chce, aby pochłaniacz szpecił wnętrze. Modele elektryczne zwykle są bardzo ładne, mechanizm zamknięty jest w niewielkiej, schludnej obudowie. Natomiast pochłaniacze chemiczne nie zawsze zachwycają wyglądem i bywają zbyt duże, dlatego przed wyborem warto przyjrzeć się temu, jak wygląda produkt.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ