Opinie o Orno OR-VID-IP-1045

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt nie wymaga skomplikowanego montażu, można przymocować go w wybranym miejscu w kilka minut i to bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi. Test Orno OR-VID-IP-1045 udowodnił, że wideodomofon możemy zainstalować samodzielnie. Można nim wygodnie sterować za pomocą swojego smartfona. Urządzenie może nagrywać filmy i robić zdjęcia.

 

Najważniejsze wady:

Do zestawu dołączono pilot służący do obsługi wideodomofonu. Jednak nie generuje on odpowiednio mocnego sygnału, przez co sprzęt nie zawsze reaguje szybko na nasze polecenia. Czasami trzeba wcisnąć dany przycisk kilka razy, co bywa irytujące.

 

Werdykt: 9.7/10

Urządzenie zwiększa poczucie bezpieczeństwa domowników, bo szybko możemy sprawdzić, kto dzwoni do drzwi i zdecydować, czy wpuścić tę osobę. Model marki Orno to godny uwagi wideodomofon IP, który ma niewielkie wymiary: 5 cm x 13 cm x 3 cm. Aby z niego korzystać, wystarczy zamocować go w wybranym miejscu i podłączyć do Internetu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Nowoczesne rozwiązania

Osoby, które postanowiły opublikować własne opinie o Orno OR-VID-IP-1045 uważają, że to jeden z bardziej nowoczesnych domofonów, jakie obecnie można znaleźć w sklepach. Ponieważ sprzęt wykorzystuje protokół IP, daje możliwość zdalnego podglądania otoczenia. Dzięki temu możemy zyskać pewność, że nasz dom jest bezpieczny, a w razie konieczności szybko zareagować i powiadomić odpowiednie służby. Co więcej, domofon ma elektrozaczep, możemy nim sterować smartfonem lub tabletem i to nie tylko wtedy, gdy urządzenie mobilne jest podłączone do tej samej sieci internetowej. Żeby sprzęt działał poprawnie, wymaga przede wszystkim stałego połączenia z Internetem poprzez przewód lub bezprzewodowo, z wykorzystaniem Wi-Fi.

Niewielki panel zewnętrzny

Znajdujący się w zestawie panel, który jest przystosowany do montażu na zewnątrz, ma kompaktowe wymiary. Mocuje się go natynkowo, co nie jest bardzo kłopotliwe. Do kasety dołączono daszek, który zapewnia ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, a przede wszystkim przed wilgocią podczas opadów deszczu. Ponieważ panel jest niewielki, nie wpływa negatywnie na wygląd budynku. Znajduje się na nim tylko jeden przycisk, więc goście nie będą mieli problemu z zadzwonieniem do drzwi.

 

Kompatybilność z iOS i Android

Nie musimy się martwić, że nie będziemy mogli obsługiwać domofonu za pomocą swojego smartfona. Wynika to z tego, że jest on kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi: iOS oraz Android. Dotyczy to nie tylko smartfonów, ale i tabletów. Pod tym względem sprzęt jest uznawany za uniwersalny.

 

Dobra jakość obrazu

Mimo że zewnętrzny panel nie jest duży, rejestrowany przez kamerę obraz jest wyraźny i dobrej jakości. Mogą to być zarówno filmy, jak i zdjęcia, zapisywane bezpośrednio w pamięci podłączonego do sprzętu smartfona. Ponieważ kaseta jest wyposażona w diody IR, także w nocy możemy łatwo rozpoznać, kto dzwoni do drzwi. Rejestrowany przez kamerę obraz jest kolorowy, a nie czarno-biały, w efekcie czego zdaniem konsumentów jest bardziej wyraźny. Żeby zobaczyć, kto znajduje się przed domem, nie musimy nawet rozpoczynać rozmowy z gościem, gdyż obraz pokazuje się na ekranie smartfona zaraz po naciśnięciu przycisku. Domofon jest komfortowy w użytkowaniu, a także solidny i niedrogi. Cena Orno OR-VID-IP-1045 jest uważana za atrakcyjną.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ