Opinie o Nice Rox 600

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Napęd do bramy ma dobrej jakości silnik z systemem mechanicznym, który pozwala na otwieranie i zamykanie bramy także w trybie ręcznym. To przydatna funkcja, kiedy dojdzie do zaniku prądu elektrycznego lub awarii sprzętu (nie ma problemu z tym, aby dostać się na posesję). Użytkownik może regulować czas pracy, przerwy i siłę, z jaką działa napęd i w ten sposób dopasować go do swoich potrzeb. 

 

Najważniejsze wady:

Jak podaje producent, można podłączyć do modelu fotokomórki i lampę sygnalizacyjną, czyli elementy, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania bramy. Część osób twierdzi jednak, że ich instalacja jest skomplikowana.

 

Werdykt: 9.4/10

Przeprowadzony przez użytkowników test Nice Rox 600 wykazał, że zestaw jest zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów. Korpus i dźwignię wykonano z ciśnieniowego odlewu aluminiowego. W komplecie znajdują się m.in. dwa piloty 2-kanałowego FLO2RE i niezbędne akcesoria montażowe.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Silnik w tym napędzie ma zasilanie 230 V. Moc znamionowa urządzenia wynosi 300 W, a jego siła to 600 N. Maksymalny moment startowy wynosi 18 Nm, a brama osiąga prędkość 0,18 m/s. Intensywność pracy to 20 cykli na godzinę. Wchodzący w skład zestawu siłownik waży 11 kg. Stopień ochrony sprzętu to IP44. Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze od -20 st. C. do +50 st. C. Model jest przeznaczony do bram przesuwnych o ciężarze do 600 kg i długości maksymalnej 8 m.

Przydatne funkcje napędu

Urządzenie zostało tak przemyślane, aby korzystanie z niego gwarantowało wygodę i zadowolenie. Napęd jest samohamowny, więc brama automatycznie się blokuje, jeśli dojdzie do zatrzymania pracy silnika. Dodatkowo bramę można otworzyć także w trybie ręcznym, co jest przydatne w momencie przerwy w dostawie prądu czy innej awarii. Na uwagę zasługuje też funkcja płynnego zwolnienia podczas zamykania bramy, która zmniejsza ryzyko uszkodzenia konstrukcji. Dodatkowo model ma też funkcję łagodnego startu, więc nie trzeba się martwić o intensywne szarpnięcie. Brama pracuje płynnie i nie robi przy tym hałasu. 

 

Jakość wykonania

Czytając opinie o Nice Rox 600, można dojść do wniosku, że urządzenie jest solidnie wykonane. Do produkcji korpusu i dźwigni wysprzęglania użyto ciśnieniowego odlewu aluminium. Materiał ten jest odporny na zniekształcenia i nie ulega uszkodzeniom na skutek działania zmiennych warunków atmosferycznych. Dodatkowo w przekładni są łożyska kulkowe, które sprawiają, że napęd działania cicho. Mając na uwadze wysoką jakość wykonania Nice Rox 600, cena zestawu nie wydaje się wygórowana.

 

Centrala i silnik

Napęd do bramy ma wbudowaną centralę sterującą ROA38/39 z odbiornikiem radiowym, który umożliwia konfigurację pilotów zdalnego sterowania. Centrala dział sprawnie w niemal każdej sytuacji. Obudowa dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm, więc sprzęt działa niezawodnie, nawet jeśli warunki pogodowe nie są najlepsze. Silnik jest mocny, dobrze radzi sobie z przesuwaniem bramy o ciężarze do 600 kg. W modelu obwody są odpowiednio odseparowane, więc system elektroniczny jest dobrze zabezpieczony przed ewentualną awarią.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ