Opinie o Master DH 720

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt znajduje zastosowanie we wszystkich pomieszczeniach w domu, także w łazience. Możemy go też umieścić w piwnicy, pralni, garażu i innym miejscu o podwyższonej wilgotności powietrza. Konsumenci wydający opinie o Master DH 720 podkreślają, że osuszacz wyróżnia się wydajną oraz cichą pracą. Ma on estetycznie wyglądającą obudowę, która nie jest podatna na pęknięcia i zarysowania.

 

Najważniejsze wady:

Kiedy urządzenie pracuje, umieszczona na obudowie dioda świeci się na niebiesko. Emituje ona stosunkowo mocny strumień światła i nie da się jej wyłączyć, co może przeszkadzać w czasie snu.

 

Werdykt: 9.4/10

Osuszacz powietrza jest przeznaczony do użytku w domach i mieszkaniach o kubaturze do 50 m3. Generowany przez niego hałas nie przekracza 48 dB. Sprzęt ma kompaktowe wymiary i waży 11 kg. Ponieważ w podstawie są kółka, możemy swobodnie przesuwać go po podłodze. Jak twierdzą użytkownicy, cena Master DH 720 jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Możliwość ciągłej pracy

Sprzęt wyposażono w zbiornik na wodę o pojemności 5 l, a więc nie ma potrzeby opróżniania go kilka razy w ciągu dnia. Z tego względu osuszacz uznano za komfortowy w użytkowaniu. O konieczności wylania skroplonej wody poinformuje nas specjalny wskaźnik na obudowie. Co ciekawe, osuszacz jest też przystosowany do pracy ciągłej. W zestawie znajdziemy specjalny wężyk. Jeden koniec należy podłączyć do urządzenia, a drugi umieścić w większym pojemniku (np. wiadrze), aby móc osuszać powietrze przez wiele godzin bez przerwy. Nie ma przy tym ryzyka, że sprzęt się przegrzeje i ulegnie awarii.

Użyteczność

Osuszacz szybko obniża poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu, ale nie tylko do tego możemy go wykorzystać. Ma on aktywny filtr węglowy, który odpowiada za neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, np. jedzenia czy papierosów. Ponadto sprzęt został wyposażony w lampę UV. Zabija ona bakterie, zarazki i inne drobnoustroje, które nierzadko przyczyniają się do pogorszenia samopoczucia domowników, a także rozwoju infekcji.

 

Nieskomplikowana obsługa

Test Master DH 720 udowodnił, że obsługa sprzętu nie jest skomplikowana. Tak twierdzą również osoby, które wcześniej nie używały tego typu urządzeń. Osuszacz ma niewielki panel sterowania umieszczony w górnej części obudowy, z dobrze opisanymi przyciskami i wyświetlaczem. Do wyboru mamy dwie prędkości pracy wentylatora. Wbudowany higrostat sprawia, że urządzenie wyłącza się po osiągnięciu ustawionego poziomu wilgotności powietrza (mieszczącego się w zakresie od 40% do 90%).

 

Tworzy przyjazny mikroklimat

Dzięki urządzeniu w domu tworzy się bardziej przyjazny mikroklimat. Zbyt duża wilgotność powietrza przyczynia się do problemów z oddychaniem, w dodatku możemy odczuwać mniej energii do działania. Nie można zapomnieć o tym, że na ścianach może pojawić się grzyb i pleśń, co szybko odczują alergicy. Z pomocą osuszacza zmniejszymy poziom wilgotności powietrza, tak aby nie był niższy niż zalecane minimum. W ten sposób nie narażamy siebie ani bliskich na choroby, głównie zapalenie zatok, tchawicy i krtani. Suche powietrze w domu ma negatywny wpływ w szczególności na dzieci. Maksymalna wydajność urządzenia to 20 l/24 h, a to daje gwarancję efektywnego działania.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ