Opinie o FAAC 740 

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Najważniejsze zalety:

Napęd do bramy ma funkcje, które czynią jego pracę bardziej użyteczną. Nie zawsze trzeba otwierać całą bramę, można skorzystać z otwierania częściowego, kiedy np. jesteśmy na rowerze. Sprzęt jest dostępny w sprzedaży ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami, więc nie ma żadnych ukrytych kosztów związanych z jego użytkowaniem. Napęd działa efektywnie bez względu na pogodę.

 

Najważniejsze wady:

Konsumenci korzystający z tego napędu do bramy zwracają uwagę na to, że zabezpieczenie przed otworzeniem przez osoby niepowołane nie jest najlepiej wykonane. Istnieje więc ryzyko, że ktoś będzie mógł dostać się na naszą posesję.

 

Werdykt: 9.8/10

FAAC 740 to zdaniem niektórych kupujących najlepszy napęd do bramy. Choć ma on pewne drobne wady, wyróżnia go solidność wykonania i efektywność działania. Napęd z zębatką ma wymiary: 29,5 cm x 22,5 cm x 32,5 cm. Cena FAAC 740 wynosi niecałe 1500 zł. Model znajduje się w grupie popularnych napędów do bramy. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przeznaczenie

Opisywany napęd jest przeznaczony do automatyzacji bram wjazdowych, których długość nie przekracza 15 m. Maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać ten sprzęt, wynosi 500 kg. Waga samego produktu to około 16 kg. Urządzenie pobiera moc na poziomie 350 W. Maksymalna siła ciągu wynosi 450 N. Napęd do bramy jest przeznaczony do pracy w różnych warunkach termicznych. Producent podaje, że sprzęt działa sprawnie w temperaturze o -20 st. C. do +55 st. C. Zabezpieczenie termiczne wynosi 140 st. C. Stopień ochrony obudowy to IP44. Warto dodać, że zastosowane w modelu silniki 230 V odznaczają się efektywnością działania i dużą siłą. Ich konstrukcja oparta jest na przekładniach metalowych, wyróżnia je też precyzyjne łożyskowanie. Z tego też powodu ten napęd zapewnia niezawodną obsługę bramy wjazdowej, co dowiódł test FAAC 740.

Centrala sterująca

Model ma nowoczesną centralę sterującą 748D, która pozwala na odpowiednie dobranie parametrów pracy. Ma ona kilka przydatnych funkcji, które znacznie poprawiają komfort użytkowania sprzętu i czynią go niezawodnym. Do tych funkcji zalicza się częściowe otwarcie, dzięki któremu można łatwo dostać się na swoją posesję, kiedy jesteśmy na nogach albo rowerem. Dodatkowo napęd zwalnia przed zatrzymaniem bramy, więc nie ma obaw, że konstrukcja szybko ulegnie awarii. 

 

Elementy zestawu

Opinie o FAAC 740 są pozytywne, bo sprzęt jest solidnie wykonany i ma w zestawie potrzebne akcesoria. Poza napędem elektromechanicznym z centralą do bram przesuwnych znajduje się zestaw montażowy umożliwiający sprawną instalację sprzętu. Ponadto komplet zawiera kluczyk wysprzęglający i magnetyczne wyłączniki krańcowe. Każdy z elementów jest wysokiej jakości. 

 

Pilot i fotokomórki

Część zestawu stanowią piloty w wersji Long range, które mają zwiększony zasięg działania. W rezultacie nie często pojawiają się jakiekolwiek zakłócenia. Cały zestaw pracuje wydajnie. Piloty działają wykorzystując technologię SLH, czyli Self Learning Hopping. Oznacza to, że można programować pilota do pilota i tym samym rozbudować system sterowania zdalnego o większą liczbę użytkowników.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ