Opinie o Eura VDP-10A3

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Wideodomofon jest wyposażony w duży, 7-calowy ekran, za sprawą którego możemy szybko sprawdzić, kto dzwoni do drzwi. Ponadto jest on łatwy w obsłudze, a melodię dzwonka można wybrać samodzielnie i swobodnie regulować poziom jej głośności. Opinie o Eura VDP-10A3 pokazały też, że sprzęt działa bez zarzutu w nocy, gdyż zewnętrzną kasetę wyposażono w diody LED.

 

Najważniejsze wady:

Dotykowa klawiatura umieszczona na zewnętrznej kasecie jest bardzo czuła. Może się zdarzyć, że źle wpiszemy kod, gdyż czasami zamiast jednorazowego wybrania danej cyfry przypadkowo wciśniemy ją dwa razy.

 

Werdykt: 9.4/10

To nowoczesny domofon, który jest polecany zwłaszcza do domów jednorodzinnych. Umieszczony wewnątrz budynku wyświetlacz nie wpływa negatywnie na wystrój przedpokoju, ma elegancko wyglądającą, białą obudowę. Z kolei kaseta zewnętrzna jest odpowiednio zabezpieczona przed oddziaływaniem mrozu, promieni UV i deszczu, potwierdził to test Eura VDP-10A3.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb

Sposób działania urządzenia można dopasować do indywidualnych potrzeb. Montowany w domu monitor został wyposażony w kilka pokręteł, za pomocą których możemy swobodnie regulować poziom głośności rozmowy, a także nasycenie i jasność wyświetlacza. Ponieważ do wyboru jest 16 różnych melodii dzwonka, na pewno znajdziemy taką, która będzie odpowiadać wszystkim domownikom.

Natynkowa kaseta zewnętrzna

Kaseta zewnętrzna jest przystosowana do montażu natynkowego, a to oznacza, że nie wymaga robienia specjalnego otworu w słupku przy bramce. Ma ona podświetlany na błękitny kolor szyfrator i niewielki daszek zapewniający ochronę przed zalaniem podczas opadów deszczu. Kaseta jest wykonana z solidnego stopu aluminium, niepodatnego na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Ma ona kamerę, która rejestruje obraz w rozdzielczości 700 TVL z obiektywem o polu widzenia wynoszącym 53 stopnie. Co ciekawe, pełni ona także funkcję aparatu fotograficznego, w pamięci urządzenia można zapisać do 100 zdjęć. Na posesję możemy dostać się na dwa sposoby: wpisać ustalony kod na klawiaturze lub przyłożyć do kasety dołączony do kompletu brelok, ma ona wbudowany czytnik zbliżeniowy. Mimo zastosowania tak nowoczesnych rozwiązań sprzęt jest uznawany za stosunkowo tani. Cena Eura VDP-10A3 nie przekracza kwoty 1000 zł.

 

Gwarancja odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa

Konsumenci przyznają, że montaż wideodomofonu daje większe poczucie bezpieczeństwa. Na monitorze wyraźnie widać, kto dzwoni do drzwi, dlatego możemy szybko zadecydować, czy powinniśmy wpuścić daną osobę na posesję. Co ważne, obraz zaczyna się wyświetlać w momencie, kiedy gość wciśnie przycisk na kasecie zewnętrznej, jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy. Wideodomofon dobrze sprawdza się zwłaszcza w domach zamieszkiwanych przez małe dzieci oraz seniorów, wyświetlacz jest odpowiednio duży, a do tego kolorowy. Podczas naszej nieobecności w domu wszystkie próby dodzwonienia się do drzwi są rejestrowane przez kamerę w formie zdjęć, więc po powrocie możemy sprawdzić, czy ktoś chciał wejść na posesję.  

 

Niezawodne działanie przez całą dobę

Domofon działa niezawodnie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i to bez względu na pogodę. Kaseta zewnętrzna jest wyposażona w 5 diod LED z czujnikiem zmierzchowym, dlatego nawet wieczorami i w nocy widzimy na ekranie, kto znajduje się przy bramie. Ponadto jej temperatura pracy obejmuje zakres od -18 st. C do +40 st. C, a więc jest odporna zarówno na mróz, jak i upał.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ