Opinie o Columbia Vac OPC 1050

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Najważniejsze zalety:

To elegancko wyglądający osuszacz powietrza, który może stać w dobrze widocznym miejscu. Jego obsługa nie jest skomplikowana, znacząco ułatwia to czytelny wyświetlacz. W podstawie urządzenia są kółka pozwalające na przesuwanie go po podłodze. Tym samym nie musimy przenosić sprzętu w rękach, jeżeli chcemy ustawić go w innym pomieszczeniu.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie ma zbiornik na wodę o pojemności 2 l. Przeanalizowane opinie o Columbia Vac OPC 1050 pokazały, że dla części użytkowników regularne opróżnianie go to nieco kłopotliwa czynność. Ich zdaniem pełny zbiornik jest stosunkowo ciężki.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt jest przydatny w domu, gdyż zmniejsza wilgotność powietrza, a jednocześnie ryzyko pojawienia się pleśni i grzybów na ścianie. Poleca się go do użytku w pomieszczeniach o powierzchni do 25 m2. Wydajność modelu jest równa 120 m3/h, a moc wynosi 225 W. Na jego popularność wpływa też to, że cena Columbia Vac OPC 1050 nie jest wygórowana.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dwa podstawowe programy pracy

Osuszacz ma do wyboru dwa podstawowe programy pracy. Pierwszy z nich, automatyczny, pozwala na utrzymanie wilgotności powietrza w pomieszczeniu na poziomie 47 – 53%. Kiedy zostanie on przekroczony automatycznie uruchomi się opcja osuszania. Drugi tryb, a więc ciągły, pozwala na stałe redukowanie wilgotności powietrza, niezależnie od jej poziomu. Przydaje się on m.in. podczas suszenia wypranych ubrań czy w pomieszczeniach, gdzie stale jest wilgotno. Warto dodać, że model został wyposażony również w tryb nocny. Wówczas wentylator pracuje z mniejszą prędkością, a sygnały dźwiękowe są wyłączone. Osuszacz włącza się sam, gdy poziom wilgotności przekracza 53%, a po osiągnięciu wartości poniżej 47% automatycznie się wyłącza.

Odprowadzanie wody na dwa sposoby

Standardowo skroplona woda gromadzi się w zbiorniku umieszczonym wewnątrz obudowy. Jednak jeśli osuszacz stoi w pomieszczeniu, w którym prawie przez cały czas poziom wilgotności powietrza jest podwyższony, po pewnym czasie regularne opróżnianie pojemnika może stać się uciążliwe. Z tego względu urządzenie daje też możliwość podłączenia wężyka, aby woda od razu trafiała do większego wiaderka lub innego zbiornika (wężyk jest dołączony do zestawu).

 

Wygoda przenoszenia

Osuszacz może być używany we wszystkich pomieszczeniach w domu. Jego przenoszenie z miejsca na miejsce ułatwia wbudowany uchwyt. Jest on duży i dobrze wyprofilowany, dlatego nie należy się obawiać, że urządzenie wyślizgnie się nam z dłoni. Ponieważ sprzęt waży 11 kg, dla niektórych osób przeniesienie go w dłoniach może okazać się męczące. W jego podstawie znajdują się małe kółka, a to pozwala na wygodne przesuwanie go po podłodze (bez ryzyka jej zarysowania).

 

Funkcja jonizacji

Sprzęt ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, co pokazał test Columbia Vac OPC 1050. Wszystko ze względu na to, że wyposażono go w funkcję jonizacji. Urządzenie generuje jony ujemne, które neutralizują krążące w powietrzu zanieczyszczenia, takie jak pyłki roślinne, roztocza, cząsteczki kurzu itp. Docenią to alergicy, jak również osoby borykające się z zapaleniem krtani, astmą, zapaleniem zatok czy nawet częstymi migrenami. Przechodząc do innego pomieszczenia warto zabrać osuszacz ze sobą (zwłaszcza gdy planujemy przebywać w nim przez dłuższy czas).

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ