Opinie o Blaupunkt ADH501

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowany osuszacz z funkcją oczyszczania powietrza ma regulator czasowy, który pozwala ustawić moment włączenia i wyłączenia sprzętu. Dzięki temu można już na początku określić czas działania urządzenia i nie myśleć później o jego wyłączeniu. Osuszacz ma też wskaźnik zapełnienia zbiornika na wodę, więc widać, kiedy wymaga on opróżnienia. 

 

Najważniejsze wady:

Część osób uważa, że jakość wykonania obudowy nie jest najlepsza. Na jej powierzchni mogą pojawiać się zarysowania. Szczególnie ważne jest więc to, żeby do czyszczenia urządzenia używać np. delikatnej szmatki.

 

Werdykt: 9.4/10

Osuszacz powietrza marki Blaupunkt jest polecany do domów i do mieszkań. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występują problemy z wentylacją i w związku z tym pojawia się nadmiar wilgoci. Sprzęt znajduje też zastosowanie w domkach letniskowych czy przy pracach remontowych. Model ma wymiary: szerokość – 29,2 cm i wysokość – 55 cm, a jego waga jest równa 10,5 kg. Cena Blaupunkt ADH501 wynosi niecałe 800 zł. Urządzenie jest polecane do małych i średniej wielkości pomieszczeń.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zasady działania

Osuszacz powietrza do działania wykorzystuje metodę kondensacji. Ma on specjalny wentylator, który przepuszcza wilgotne powietrze z pomieszczenia, które przechodzi nad parownikiem i w ten sposób dochodzi do obniżenia jego temperatury. Nadmiar pary trafia, w postaci skroplin, do pojemnika na wodę. Może być też odprowadzany na zewnątrz przy wykorzystaniu węża. Powietrze po ogrzaniu do temperatury pokojowej trafia z powrotem na zewnątrz, Opisany sposób jest przede wszystkim skuteczny, a ponadto jego wykorzystanie okazuje się stosunkowo tanie. Maksymalna wydajność osuszania wynosi 16 l/24 h. 

Łatwa obsługa

Sporo osób przeprowadzających test Blaupunkt ADH501 wskazuje, że obsługa urządzenia jest prosta. To z pewnością zachęca do jego użytkowania i to nawet osoby, które nie korzystają zwykle z nowoczesnych sprzętów. Prędkość pracy można łatwo ustawić na jednym z dwóch dostępnych poziomów. Pożądana wilgotność powietrza również jest regulowana (w zakresie od 35% do 80%). Na panelu sterowania widoczny jest tryb pracy i wybrany poziom wilgotności. Wyświetlacz jest odpowiednio duży i dobrze zabezpieczony przed zarysowaniami. Na ekranie może być też wyświetlana informacja o aktualnej temperaturze w pomieszczeniu.

 

Zastosowane rozwiązania

Osuszacz powietrza wyposażono w 3,5 l zbiornik na wodę, który jest solidnie zrobiony i łatwy w opróżnianiu. Co istotne, po jego zapełnieniu sprzęt automatycznie się wyłącza, a urządzenie aktywuje sygnał dźwiękowy, który informuje o konieczności usunięcia wody z pojemnika. Użytkownik ma możliwość zaprogramowania czasu pracy, a jak wskazują zamieszczone w Internecie opinie o Blaupunkt ADH501, nie ma w tym nic trudnego. Warto wspomnieć o tym, że sprzęt ma funkcję automatycznego odszraniania. Jest też wyposażony w jonizator powietrza. U podstawy znajdują się kółka transportowe, dzięki którym przenoszenie osuszacza powietrza jest zdecydowanie łatwiejsze. Urządzenie nie generuje większego hałasu niż 48 dB.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ