Ranking 3 najlepszych nawilżacz i oczyszczacz powietrza w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Chcesz zadbać o jakość powietrza w swoim domu? Jeśli tak, dobrym rozwiązaniem będzie zakup oczyszczacza i nawilżacza powietrza w jednym. Na naszej stronie znajdziesz ranking tego typu produktów. Powstał on na podstawie analizy jakości wykonania, łatwości obsługi i opinii konsumentów wydawanych na temat poszczególnych modeli. Na pierwszym miejscu w zestawieniu uplasował się oczyszczacz i nawilżacz powietrza Philips Combi 2w1 AC4080/10. Z uwagi na klasyczny, prosty design prezentowane urządzenie sprawdzi się w każdym domu. Sprzęt jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu zyskuje uznanie użytkowników. Produkt nie generuje zbyt dużego hałasu. Możliwość skorzystania z trybu nocnego (mniejszy hałas) daje pewność, że model nie będzie zakłócał snu. Jeśli nadal masz wątpliwości co do zakupu, przeczytaj opisy pozostałych urządzeń. Wśród nich na drugim miejscu w rankingu znalazł się oczyszczacz powietrza Webber AP9405B. Osoby, które miały okazję przetestować ten sprzęt potwierdzają, że dobrze radzi sobie on z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt wyposażony jest w wygodny uchwyt, z którego pomocą model można przenosić do dowolnego pomieszczenia. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta - z łatwością można ustawić program i czas, a informacje o pracy można odczytywać na wyświetlaczu LCD.

Wady

Niektórym brakuje w urządzeniu blokady rodzicielskiej, ponieważ dzieci z łatwością mogą zmienić ustawienia oczyszczacza. Sprzęt zajmuje stosunkowo dużo miejsca, chociaż jest płaski, więc trzeba znaleźć dla niego odpowiednie miejsce.

Podsumowanie

Oczyszczacz jest odpowiedni dla osób, które mają uczulenie na kurz i pyłki, gdyż w dużym stopniu ogranicza występowanie zanieczyszczeń w powietrzu, które powodują alergiczny kaszel. Sprzęt bardzo cicho działa, więc nie jest zauważalny w domu.

Drugi wybór

Zalety

Osoby, które użytkują produkt, zauważyły, że odkąd go stosują, lepiej im się oddycha, a powietrze w pomieszczeniu jest czystsze. Model działa cicho, więc można wygodnie przy nim spać. Urządzenie pobiera niewiele prądu, dlatego nie wpływa negatywnie na stan portfela.

Wady

W modelu znajduje się stosunkowo mały pojemnik na wodę, co sprawia, że trzeba go często uzupełniać. Sprzęt przeznaczony jest do użytkowania w dość małych pomieszczeniach - nie jest w stanie oczyścić całego mieszkania.

Podsumowanie

Urządzenie pozwala na nawilżenie i jonizowanie powietrza w pomieszczeniu, nawet gdy w tym samym czasie włączone są kaloryfery. Sprzęt można obsługiwać przy pomocy poręcznego pilota. Oczyszczacz ma timer, dzięki któremu określimy czas pracy sprzętu.

Rozważ też

Zalety

Model bardzo szybko reaguje na zmianę zanieczyszczenia w pokoju, sygnalizując pogorszenie warunków i od razu skutecznie oczyszczając powietrze. Wskaźniki pokazujące jakość powietrza w pokoju są czytelne. Sprzęt można sterować z telefonu lub z komputera.

Wady

Przy zmianie ustawień produktu, może on działać z lekkim opóźnieniem. Montaż i konfiguracja modelu przed pierwszym użyciem może sprawiać trudności. Wydajność sprzętu jest średnia, więc aby skutecznie pracować, oczyszczacz musi być cały czas włączony.

Podsumowanie

Głośność sprzętu wynosi 31 dB, więc jest on dość cichy i może być ustawiony w pokoju dziecka. Urządzenie wyposażone jest w tryb ekologiczny, przez co zużywa mniej energii niż standardowe modele oczyszczaczy.

 

 

3 najlepszych nawilżacz i oczyszczacz powietrza. Opinie w 2023 roku

 

1. Oczyszczacz i nawilżacz powietrza 2w1 seria 2000 Philips AC4080/10

 

Godnym polecenia urządzeniem jest nawilżacz i oczyszczacz powietrza Philips Combi 2w1 AC4080/10. Jest to urządzenie wykorzystujące technologię VitaShield IPS oraz Nano Cloud, których zadaniem jest zapewnienie nam wysokiej jakości powietrza w danym pomieszczeniu. Taki przyrząd ma wydajność nawilżania wynoszącą 300 m3/h. Dzięki temu jest w stanie pracować w pomieszczeniu o wielkości nawet do 43 m2.

Nawilżacz Philips Combi 2w1 AC4080/10 posiada specjalny czujnik, który nieustannie dokonuje pomiarów jakości powietrza. W ten sposób wie, kiedy automatycznie się włączyć. Urządzenie wykorzystuje wysokiej jakości filtry HEPA, wzbogacone o aktywny węgiel dla efektywnej walki z zanieczyszczeniami. Co więcej, możliwe jest ustawienie prędkości dmuchania wentylatora, do dyspozycji mamy 3-stopniową skalę. W ten sposób dostosujemy ją do naszych preferencji. Specjalne diody w tym modelu informują nas również o stanie jakości powietrza w pomieszczeniu.

Opinie na temat tego produktu są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili go za wysoką jakość pracy oraz wydajność.

Philips Combi 2w1 AC4080/10 to oczyszczacz powietrza o wymiarach: 67,20 cm x 29,10 cm x 44,70 cm i wadze 10,2 kg. Wydajność modelu to 210 m3/h.

 

Zalety

Timer: Prezentowany sprzęt ma timer, który umożliwia łatwe ustawienie czasu pracy urządzenia na 1, 4 lub 8 h. W efekcie nie musimy pamiętać o tym, aby wyłączyć oczyszczacz, co jest dużym ułatwieniem.

Tryb nocny: Produkt ma opcję pracy w trybie nocnym. Wtedy ilość generowanego przez model dźwięku nie jest duża, dzięki czemu możemy mieć pewność, że nawilżacz nie będzie nam przeszkadzał w trakcie snu.

Skuteczność: Urządzenie pozbywa się do 99% bakterii znajdujących się w pomieszczeniu. W rezultacie możemy być pewni, że powietrze jest czyste.

Obsługa: Wiele osób podkreśla, że obsługa modelu nie jest trudna. Użytkownik ma możliwość ustawienia prędkości wentylatora, a tym samym dostosowania go do własnych potrzeb.

Design: Biała obudowa ładnie się prezentuje. Sprzęt ma prosty design, więc będzie pasował do każdego wnętrza.

 

Wady

Kółka: U podstawy urządzenia nie zamontowano kółek transportowych, przez co jego przenoszenie jest utrudnione.

 

 

 

 

2. Oczyszczacz Nawilżacz Powietrza Webber AP9405B

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć nawilżacza i oczyszczacza powietrza Webber AP9405B. Jest to urządzenie posiadające system filtracji Pure Vital Air, który nawilży i jonizuje powietrze w naszym pomieszczeniu. Dzięki filtrowi HEPA, oczyścimy je z wszelkich zanieczyszczeń oraz alergenów.

Bardzo przydatną funkcją jest tutaj nawilżanie, które zachowuje idealny stopień wilgotności w pokoju nawet w okresie ogrzewania, kiedy kaloryfery powodują znaczne wysuszenie powietrza. Pracę przyrządu można dostosować za pomocą ustawień i regulacji stopnia oczyszczania. W ten sposób każdy wybierze tryb odpowiedni do własnych potrzeb.

Ten oczyszczacz posiada specjalny pilot, za pomocą którego możesz wygodnie sterować sprzętem nie ruszając się z kanapy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie przez producenta lampy UV. Jej zadaniem jest skuteczna eliminacja zanieczyszczeń i bakterii z powietrza. Ponadto prezentowany sprzęt posiada wbudowany timer, za pomocą którego możesz nastawić oczyszczacz na automatyczne wyłączenie lub włączenie się po danym czasie.

Opinie na temat tego modelu są bardzo pozytywne. Konsumenci docenili go ze względu na wysoką jakość wykonania oraz funkcjonalność.

Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Webber AP9405B ma wymiary: 20 cm x 40 cm x 50 cm i waży 4 kg. Do zestawu dołączono pilot zdalnego sterowania.

 

Zalety

Tryb auto: Konsumenci doceniają tryb auto, który samodzielnie dobiera ustawienia urządzenia, tak aby praca była skuteczna, a tym samym gwarantowała czyste i odpowiednio nawilżone powietrze.

Kompaktowość: Produkt nie zajmuje dużo miejsca, więc będzie odpowiedni także do małych mieszkań. Z uwagi na to, że model niewiele waży, jego przenoszenie nie jest trudne.

Nieprzyjemne zapachy: Do zestawu dołączony filtr węglowy, którego zadaniem jest neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów. Opinie konsumentów potwierdzają, że filtr jest skuteczny – dobrze radzi sobie nawet z dymem papierosowym.

Pilot: W komplecie otrzymujemy pilot zdalnego sterowania. Wpływa on na komfort i łatwość użytkowania oczyszczacza. Nie musimy podchodzić do urządzenia, aby dostosować jego ustawienia do aktualnych potrzeb.

 

Wady

Obudowa: Część osób zwraca uwagę na jakość wykonania obudowy. Według Internautów element ten jest podatny na zarysowania.

 

 

 

 

3. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Mi Air Purifier 2

 

Godnym uwagi produktem jest również nawilżacz oczyszczacz powietrza w dobrej cenie – model Xiaomi Air Purifier 2. Jest to urządzenie, które charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz funkcjonalnością.

Wydajność nawilżania tego przyrządu wynosi 330 m3/h, więc pozwala to na efektywną pracę w pomieszczeniu o wielkości nawet 43 m2. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj zainstalowanie Wi-Fi, dzięki czemu możemy sterować nawilżaczem za pomocą telefonu, nawet poza domem. Model ten posiada wiele trybów, które dostosowane są do twojego trybu życia. Dlatego sprzęt ten świetnie sprawdzi się również w pokoju dziecka, gdyż jego głośność pracy wynosi jedynie 31 db, co nie zakłóci spokoju malucha.

Ponadto model Xiaomi jest bardzo ekologiczny, gdyż producenci gwarantują zmniejszenie zużycia energii nawet o 58%. Specjalny filtr zainstalowany w urządzeniu skutecznie oczyszcza powietrze z drobnoustrojów, kurzu i bakterii, które powodują silne bóle głowy oraz prowadzących do nasilenia alergii.

Prezentowany przez nas cen dostępny jest w atrakcyjne cenie, dzięki czemu zyskał wiele pochlebnych opinii. Konsumenci docenili go ze względu na jego dostępność oraz wysoką jakość wykonania.

Xiaomi Air Purifier 2 to dobry nawilżacz i oczyszczacz powietrza do 500 zł. Urządzenie ma następujące wymiary: 52 cm x 24 cm x 24 cm. Do kompletu dołączono 3 filtry.

 

Zalety

Głośność: W recenzjach konsumentów pojawiają się pozytywne opinie na temat głośności odświeżacza. Według Internautów produkt nie generuje zbyt dużego hałasu, dlatego jego użytkowanie jest przyjemne.

System filtracji: 3-stopniowy system filtracji gwarantuje, że powietrze będzie odpowiednio oczyszczone. W rezultacie nie musimy się martwić o pyłki czy zanieczyszczenia. Możemy mieć też pewność, że urządzenie dobrze poradzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów.

Jakość: Sprzęt wykonano z mocnych, odpornych na uszkodzenia materiałów. W związku z tym produkt nie ulega awariom.

 

Wady

Konfiguracja: Część osób twierdzi, że sparowanie modelu ze smartfonem jest stosunkowo trudne.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki nawilżacz i oczyszczacz powietrza wybrać?

 

Jakość powietrza w naszym domu jest bardzo ważna, gdyż wpływa ona na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ilości zanieczyszczeń, bakterii, kurzu i alergenów unoszących się nieustannie w pomieszczeniu. To właśnie one odpowiadają za silne bóle głowy i zatok, ale także sprawiają, że nasilają się alergie. Dlatego warto zwrócić uwagę na nawilżacze i oczyszczacze powietrza. Jest to sprzęt 2w1, który oprócz oczyszczonego powietrza, zapewnia nam również jego odpowiednie nawilżenie. Aby ułatwić Ci wybór produktu, przygotowaliśmy ten krótki poradnik oraz zestawienie, które zawiera najlepsze nawilżacze i oczyszczacze powietrza.

 

 

Wybierając nawilżacz i oczyszczacz powietrza, trzeba mieć na uwadze wydajność nawilżania danego modelu. To właśnie ona odpowiada za efektywną pracę sprzętu. Dlatego powinno się dobrać odpowiedni model do danego pomieszczenia. W przypadku najpopularniejszych urządzeń, wydajność nawilżania wynosi 300 m3/h. To oznacza, że taki sprzęt jest w stanie produktywnie pracować w pokoju o wielkości ok. 40 m2.

Decydując się na zakup oczyszczacza powietrza, koniecznie sprawdź jakość wykonania filtra. Najlepiej jest wybrać modele posiadające filtr HEPA, który jest wzbogacony o aktywny węgiel. Doskonale oczyści on powietrze z drobnoustrojów, pyłków i bakterii, a dodatkowo zapewnia jonizację powietrza.

Najlepszy nawilżacz i oczyszczacz powietrza w 2023 roku powinien być przede wszystkim wygodny w obsłudze. Dlatego warto zwrócić uwagę na sposób regulacji oraz zmiany ustawień danego urządzenia. Zazwyczaj taki sprzęt posiada kilku stopniową skalę, dzięki której każdy przystosuje pracę sprzętu do własnych preferencji. Ponadto wiele z nich ma możliwość podłączenia do Wi-Fi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam na kontrolowanie stanu powietrza w domu za pomocą telefonu.

 

 

Jak działa nawilżacz i oczyszczacz powietrza?

 

Samo posiadanie wiedzy o tym, jaki nawilżacz i oczyszczacz powietrza jest polecany do domu zamieszkiwanego przez alergików czy małe dzieci nie wystarcza, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Trzeba również wiedzieć, w jaki sposób działają poszczególne urządzenia. O tym właśnie jest poniższa część naszego artykułu.

 

 

Nawilżacz ultradźwiękowy

Wśród nawilżaczy i oczyszczaczy powietrza szczególnie dużą popularnością cieszą się sprzęty ultradźwiękowe. Mają one stosunkowo skomplikowaną budowę, ale można nimi precyzyjniej sterować, w efekcie czego wilgotność powietrza w pomieszczeniu nie będzie zbyt mała ani za duża. Tego typu urządzenia wykorzystują ultradźwięki, które rozbijają cząsteczki wody i w ten sposób generują parę wodną. Do najważniejszych części budowy tych nawilżaczy zalicza się ultradźwiękową membranę oraz generator. Po włączeniu sprzętu woda wydostaje się z pojemnika i trafia do komory rozpylającej. Powstającą mgiełkę odprowadza na zewnątrz wspomniany generator. Z uwagi na to, że niektóre produkty są wyposażone w grzałkę, wydobywająca się z obudowy urządzenia para wodna może być zimna lub ciepła.

 

Nawilżacz ewaporacyjny

Działanie nawilżacza ewaporacyjnego jest oparte na ewaporacji. To inaczej zjawisko polegające na odparowywaniu wody. Mówi się, że takie sprzęty są trwałe, a wpływa na to ich bardzo prosta budowa, na którą składają się: pojemnik, wymienne maty oraz wentylator. Ten ostatni zasysa powietrze z pomieszczenia, które jest nawilżane i oczyszczanie podczas przechodzenia przez maty. Im większa ilość wody zostaje odparowana ze zbiornika, tym mniejsza staje się wydajność urządzenia.

 

Nawilżacz parowy

Sposób pracy nawilżacza parowego możemy porównać do działania czajnika elektrycznego. Sprzęt ma wbudowaną grzałkę, która odpowiada za generowanie pary wodnej. Woda wlana do umieszczonego w obudowie sprzętu pojemnika trafia do komory odparowywania, gdzie wzrasta jej temperatura (do ok. 100 st. C, a więc dochodzi do wrzenia wody). Sprzęt nie podgrzewa w tym samym czasie całej zawartości zbiornika, co pozwala na oszczędność energii.

 

 

Jakie zanieczyszczenia neutralizują nawilżacze i oczyszczacze?

Produkty takie jak nawilżacze i oczyszczacze powietrza doskonale radzą sobie z neutralizowaniem wielu różnych zanieczyszczeń. Do nich zalicza się przede wszystkim dym papierosowy oraz smog. Takie urządzenia usuwają z powietrza także cząsteczki kurzu, wirusy, bakterie, roztocza, pyłki drzew bądź kwiatów oraz inne alergeny. W jaki sposób działają oczyszczacze? Umieszczony wewnątrz nich wentylator inicjuje wymuszony obieg powietrza, które następnie zostaje poddane filtracji i wydmuchiwane z powrotem do pomieszczenia, ale już bez zanieczyszczeń.

Za oczyszczanie powietrza odpowiadają filtry. Sprzęt nie musi mieć ich zbyt dużo, aby jego działanie było skuteczne. Najważniejsze jest to, aby urządzenie było w stanie neutralizować duże pyłki (pozwala na to filtr wstępny), brzydkie zapachy oraz lotne związki organiczne (filtr węglowy) oraz pyłki PM 2.5 (filtr HEPA).

 

Jak działa sprzęt z funkcją jonizacji?

Coraz częściej na rynku pojawiają się urządzenia wyposażone w funkcję jonizacji powietrza. Jednak niewiele osób potrafi dokładnie wyjaśnić, na czym polega ich działanie. Aby to zrozumieć, musimy mieć na uwadze, że użytkowane w domu sprzęty generują jony dodatnie. Jeśli będą one dominować w powietrzu, wówczas dojdzie do namnażania się różnych mikroorganizmów, mogących negatywnie wpływać na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Nawilżacze i oczyszczacze z jonizacją generują jony ujemne neutralizujące te dodatnie, co skutecznie hamuje rozwój wirusów, bakterii, grzybów itp. W ten sposób w domu tworzy się przyjazny mikroklimat, w efekcie czego czujemy się lepiej, mamy dobry humor i nie narzekamy na uporczywy katar, kaszel lub inne objawy reakcji alergicznej.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Marcin

August 30, 2022 at 6:51 pm

Firma Mateko. Robią takie oczyszczacze z nawilżaczami powietrza że aż targi IFA 2022 (największe targi elektroniki na świecie) nie mogą się bez nich obyć

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

September 17, 2022 at 9:35 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać