Najlepszy kominek elektryczny 3D

Ostatnio aktualizowane: 06.02.23

Trafiłeś na tę stronę w poszukiwaniu dobrych kominków elektrycznych 3D. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy poradnik, w którym zawarliśmy praktyczne rady na temat wyboru tego produktu. Kolejnym artykułem jest ranking obejmujący opisy najczęściej wybieranych przez konsumentów sprzętów. Jesteśmy pewni, że jeśli zdecydujesz się na zakup któregokolwiek z zaprezentowanych przez nas kominków elektrycznych, nie zawiedziesz się. Na samym szczycie zestawienia uplasował się model Dimplex Mini Mozart Orzech. Jest to kominek elektryczny, którego montaż zajmuje niewiele czasu. W produkcie zastosowano oświetlenie LED, które pozwala zaoszczędzić energię. Kominek wyposażono w emulator, który wydobywa przyjemne dźwięki. Użytkowanie urządzenia jest bezpieczne dla naszego zdrowia (model nie generuje spalin ani nieprzyjemnego zapachu). Z racji tego, że produkt wykonano solidnie, mamy zagwarantowany długi czas jego użytkowania. Aby poznać pozostałe propozycje, przejdź do lektury naszego rankingu. Drugie miejsce w zestawieniu zajął kominek elektryczny Dimplex Bach Optiflame. Użytkownik może łatwo regulować temperaturę grzania urządzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kominek bardzo ładnie się prezentuje, co jest chwalone przez wiele osób. Na wyświetlaczu pojawia się bardzo realistyczny obraz palącego się drewna. Produkt jest energooszczędny, co zadowoli wielu użytkowników.

Wady

Produkt można łatwo zarysować. Dlatego warto postawić go w miejscu, do którego nie mają dostępu dzieci, a my sami nie możemy przypadkowo dotknąć kominka.

Podsumowanie

Moc urządzenia wynosi 1,5 kW. Kominek jest wyposażony w termowentylator. Jego wymiary to: 76 cm x 70 cm x 28 cm. Kolor modelu to brąz, który dodatkowo ociepli dany pokój.

Drugi wybór

Zalety

Regulacja temperatury oraz innych ustawień jest bardzo łatwa, szczególnie, że kominek jest wyposażony w pilot zdalnego sterowania. Podświetlenie LED sprawia, że produkt nie pobiera zbyt dużo energii.

Wady

Detale nie są solidnie dopracowane. Dźwięki palącego się drewna często nie są zsynchronizowane z tym, co faktycznie dzieje się na wyświetlaczu.

Podsumowanie

Jest to kominek ścienny, który można powiesić w dowolnym miejscu. Jego moc wynosi 2 kW. Model ma czarną obudowę, która będzie pasowała do wielu pomieszczeń. Jego wymiary to: 62 cm x 72 cm x 19 cm.

Rozważ też

Zalety

Jest to mocny kominek, który może skutecznie ogrzać nawet pomieszczenie o powierzchni 16 m2. Może on stanowić dodatkowe źródło ciepła. Obudowa kominka nie nagrzewa się, więc jest bezpieczny w użyciu.

Wady

Według opinii użytkowników palące się drewno na wyświetlaczu nie zawsze wygląda zbyt realistycznie.

Podsumowanie

Design jest uniwersalny, biała obudowa pasuje do pomieszczeń urządzonych w każdym stylu. Moc urządzenia wynosi 1,6 kW. Eksploatacja kominka nie jest zbyt droga.

 

 

Kominki elektryczne 3D – ranking

 

 

Dimplex MINI MOZART ORZECH

 

Produkt o nazwie Dimplex MINI MOZART ORZECH jest wolnostojącym, elektrycznym kominkiem z efektem 3D, który charakteryzuje pobór mocy na poziomie 20 W. Wydajność grzewcza prezentowanego modelu wynosi do 15 m2, a więc dzięki niemu można w razie potrzeby ogrzać się w zimny dzień.

Opisywany kominek będzie się świetnie prezentować w salonie urządzonym w stylu klasycznym. Wszystko za sprawą imitacji palących się polan oraz obudowy w kolorze orzecha, która wygląda niezwykle elegancko. Wymiary modelu MINI MOZART ORZECH wynoszą: wysokość – 76 cm, szerokość – 70 cm i głębokość – 28 cm. Ze względu na to nie zajmie zbyt wiele miejsca i można ustawić go nawet w niewielkim pokoju.

Jak można wywnioskować z opinii wydawanych przez konsumentów, jednym z największych atutów przedstawionego kominka jest funkcjonalność i unikatowy design. Produkt doskonale dopasuje się do reszty wyposażenia, a ponadto pozwoli się zrelaksować po ciężkim dniu. Imitacja płomienia jest na tyle realistyczna, że w pomieszczeniu tworzy się bardziej przytulna i przyjemna atmosfera.

Kominek elektryczny 3D Dimplex Mini Mozart Orzech ma wymiary: wysokość – 76 cm, szerokość – 70 cm i głębokość – 28 cm. Moc grzewcza to 1,5 kW.

 

Zalety

Oszczędność energii: Efekt świetlny został zrobiony za pomocą żarówek LED. Producent zapewnia, że dzięki ich wykorzystaniu koszty zużycia energii elektrycznej są nawet do 10 razy mniejsze niż w przypadku zwykłych żarówek.

Emulator: W zestawie znajduje się emulator, z którego wydobywa się dźwięk prawdziwego paleniska. Został on odpowiednio przefiltrowany, aby jak najbardziej odpowiadać rzeczywistości.

Łatwy montaż: Dimplex Mini Mozart Orzech nie wymaga odprowadzania spalin, więc nie ma konieczności podłączania go do komina ani żadnego specjalnego systemu wentylacji.

Bezpieczeństwo użytkowania: Kominek elektryczny nie wydziela żadnych spalin ani nieprzyjemnego zapachu. Jego użytkowanie okazuje się bezpieczne dla zdrowia i bardzo przyjemne.

Design: Sprzęt jest elegancko wykonany, dlatego ładnie prezentuje się w salonie. Model zrobiono z wytrzymałych i estetycznie wyglądających materiałów.

 

Wady

Brak pilota do sterowania: W zestawie nie otrzymujemy pilota do zdalnego sterowania Dimplex Mini Mozart Orzech. Chcąc ustawić np. głośność paleniska, musimy podejść do modelu.


 

 

 

 

Dimplex Bach 2 kW

 

Prezentujemy kominek elektryczny Dimplex Bach 2 kW. To model ścienny wyposażony w technologię Optiflame, za sprawą której możliwa do uzyskania była wysoka jakość obrazu płomienia. Ponieważ produkt nie wymaga przewodu wentylacyjnego, ani kominowego, można go zamontować w wybranym przez siebie miejscu.

Model Bach 2 kW wyróżnia palenisko imitujące płonące polana. Pobór mocy wynosi 18 W. Urządzenie ma wymiary: szerokość – 72 cm, głębokość – 19 cm oraz wysokość – 62,8 cm. W komplecie znajduje się pilot zdalnego sterowania, który umożliwia ustawienie mocy grzewczej na odpowiednim poziomie, bez potrzeby wstawania z kanapy. Co więcej, powyższy produkt ma zabezpieczenia skutecznie chroniące przed przegrzaniem.

Jak twierdzą konsumenci, jest to kominek elektryczny 3D w dobrej cenie, który z pewnością zwróci na siebie uwagę wszystkich gości. Wpływ na to ma nie tylko doskonały efekt żarzącego się drewna, ale i stylowa obudowa w czarnym kolorze. Przez to produkt prezentuje się elegancko i niezwykle stylowo.

Dimplex Bach Optiflame to dobry kominek elektryczny 3D do 900 zł. Jest to model ścienny. Jego wymiary to: 62,8 cm x 72 cm x 19 cm. Moc grzewcza to 2 kW.

 

Zalety

Możliwość regulacji temperatury grzania: Istnieje możliwość regulacji temperatury grzania kominka. Trzeba użyć w tym celu przełącznika mocy i termostatu. Wynika z tego, że użytkownik może łatwo dopasować model do swoich aktualnych potrzeb.

Technologia Optiflame: W kominku zastosowano technologię Optiflame. Efekt rozżarzonych polan i odpowiednie odbicie światła sprawia, że możemy podziwiać piękne trójwymiarowe palenisko, które do złudzenia przypomina prawdziwy ogień.

Wykonanie: Produkt zrobiono z dobrej jakości tworzyw. Wszystkie elementy są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego kominek przez długi czas wygląda jak tuż po zakupie.

Pilot zdalnego sterowania: Komplet obejmuje praktyczny pilot zdalnego sterowania. Chcąc włączyć model lub zmienić jego ustawienia, nie ma konieczności wstawania z wygodnej kanapy.

 

Wady

Synchronizacja dźwięku w momencie włączania kominka: Konsumenci wskazują, że komfort użytkowania Dimplex Bach Optiflame byłby nieco lepszy, gdyby dźwięk mógłby być zsynchronizowany z momentem włączania kominka.


 

 

 

 

Dimplex Porto

 

Kominek elektryczny Dimplex Porto jest modelem wolnostojącym, który imituje spalanie drewnianych polan. Cechą charakterystyczną powyższego urządzenia jest bardzo elegancka obudowa w białym kolorze, wykonana z alabastru i forniru. Na dole obudowy znajduje się element ozdobny w postaci imitacji zapasowych polan do palenia.

Przedstawiony produkt ma wymiary: wysokość – 80 cm, szerokość – 92 cm i głębokość – 31 cm. Ze względu na moc grzewczą o wartości 1,6 kW, może on ogrzać pomieszczenie o wielkości do 16 m2. Energooszczędna technologia Optiflame pozwala uzyskać ciekawy i realistyczny obraz płomieni, a dodatkowo nie wpływa znacząco na wzrost rachunków za prąd. Pobór mocy urządzenia to 120 W.

Prezentowany kominek cieszy się dużym uznaniem konsumentów. Docenili go oni przede wszystkim za estetyczny wygląd (elementy sterowania ukryto za przednią osłoną), jak też komfort użytkowania. Wspomnianym urządzeniem można swobodnie sterować za pomocą pilota.

Kominek elektryczny 3D Dimplex Porto ma wymiary: wysokość – 91 cm, szerokość – 91 cm i głębokość – 31 cm. Moc grzewcza to 1,6 kW.

 

Zalety

Elementy sterowania: Konsumenci doceniają to, że elementy sterowania ukryto pod przednią, ruchomą osłoną. Przyciski nie są widoczne na pierwszy rzut oka, co pozwala zachować elegancki design produktu. Warto dodać, że w zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania.

Dostępność różnych kolorów: Prezentowany model jest dostępny w kilku kolorach: biała sosna, dąb i ciemny orzech. W rezultacie każdy ma możliwość wyboru kominka, który najbardziej pasuje do jego mieszkania.

Moc grzewcza: Dimplex Porto ma wydajny nadmuch, który dobrze ogrzewa pomieszczenie (do 16 m2).

 

Wady

Kabel zasilający: Zdaniem części Internautów dołączony do zestawu kabel zasilający nie jest najlepiej wykonany. Istnieje ryzyko, że przewód szybko się zniszczy.


 

 

 

 

Jaki kominek elektryczny 3D wybrać?

 

Kominek elektryczny 3D może być ciekawą ozdobą salonu. To doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy nie możemy pozwolić sobie na montaż w domu prawdziwego kominka, w którym pali się drewnem. Jeśli Ty również o nim marzysz, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim nie tylko wskazówki dotyczące zakupu, ale i ranking trzech modeli godnych uwagi.

 

 

Kominek elektryczny z efektem płomienia 3D ma wiele zalet. Można go zamontować w dowolnym miejscu w domu, gdyż nie potrzebuje komina, czy też doprowadzenia tlenu niezbędnego do spalania drewna. Co więcej, model elektryczny nie wymaga sprzątania popiołu, ani dokładania drewienek, dlatego można przed nim usiąść i w pełni się zrelaksować.

Wewnątrz nowoczesnych kominków tego typu znajdują się ceramiczne polana wyposażone w światła LED. Oświetlają one parę wodną, przez co można odnieść wrażenie, że w środku znajduje się prawdziwy ogień. Efekt ten potęgują wytwarzane dźwięki.

Dostępne w sklepach kominki elektryczne możemy podzielić na modele wolnostojące i służące do montażu na ścianie. Zaletą produktów wolnostojących zdecydowanie jest to, że nie trzeba ich montować. Ponieważ wystarczy ustawienie ich w wybranym miejscu, nie musimy szukać narzędzi czy prosić kogoś o pomoc. Niemniej kominek przeznaczony do montażu zajmie nieco mniej miejsca, dlatego doskonale nadaje się do pomieszczeń o niewielkim metrażu.

Najlepszy kominek elektryczny 3D w 2023 roku powinien być wyposażony w najbardziej nowoczesne technologie, np. Optiflame. Dzięki jej wykorzystaniu można podziwiać klasyczny efekt płomieni, który powstaje za sprawą odpowiedniego odbicia światła oraz zastosowaniu imitacji paleniska. Może ono wyglądem przypominać prawdziwy węgiel, drewno, kamienie ozdobne albo polana. W tej kwestii wybór zależy głównie od naszego gustu.

Najlepsze kominki elektryczne 3D wbrew pozorom nie pobierają dużo prądu. Jednak, aby nasz zakup nie wpłynął znacząco na wysokość rachunków za zużycie energii elektrycznej, musimy sprawdzić pobór mocy. Zwykle mieści się on w zakresie od ok. 15 W do 20 W, choć niektóre modele cechuje pobór mocy nawet powyżej 100 W. Upewnijmy się również, że wybrany model został wyposażony w termoregulator. To zabezpieczenie przed przegrzaniem urządzenia, za sprawą którego możemy bez obaw podziwiać płomienie przez długi czas.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ