Ranking 12 najlepszych kominków elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 06.12.24

 

Kominek elektryczny – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Jak znaleźć idealny kominek elektryczny do swojego domu? Na pewno trzeba w tym celu zapoznać się z ofertą rynkową różnych producentów. Dobrze byłoby również poznać opinie użytkowników. To wszystko zajmuje dużo czasu, dlatego zajęliśmy się tym za Ciebie. Efektem naszych prac jest ranking kominków elektrycznych z modelem Dimplex OptiMyst 3D na czele. Jest to sprzęt o prostym designie, z czarną obudową, która pasuje do każdego wnętrza. Kominek jest doceniany za realistyczny efekt płomienia i dymu Opti-myst. Drugie miejsce w zestawieniu zajął model Dimplex Synergy ECO DIM-00306 spełniający wymogi bezpieczeństwa. Jest on dostępny w zestawie z pilotem zdalnego sterowania.

12 najlepszych kominków elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Ranking kominków elektrycznych pomoże Ci wybrać solidnie wykonany sprzęt, który będzie ładnie prezentował się w Twoim domu. W zestawieniu znajdziesz modele o różnym designie, więc niezależnie od preferencji, powinieneś z łatwością znaleźć coś dla siebie. Wszystkie produkty łączy to, że zyskały one sporo pozytywnych opinii konsumentów.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model wyróżnia się głównie bardzo realistycznym efektem ognia i dymu wydzielającego się z paleniska. Po włączeniu kominka można odnieść wrażenie, że palą się w nim prawdziwe, drewniane polana. Sprzęt można obsługiwać przy pomocy pilota.

Wady

Część osób uważa, że szyba jest za mała, co może utrudniać obserwowanie efektu płonącego ognia, gdy usiądziemy pod zbyt dużym kątem w stosunku do piecyka.

Podsumowanie

Kominek służy do montażu na ścianie. Jego moc grzewcza wynosi 2000 W, i może ogrzać 20 m2. Sprzęt może być używany nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale także wczesną wiosną czy nawet latem, gdy zrobi się chłodno. Za sprawą kominka pomieszczenie jest bardziej przytulne.

Drugi wybór

Zalety

Nie ma ryzyka, że na skutek długotrwałej pracy piecyk się przegrzeje i ulegnie awarii, ponieważ ma termostat. To elegancki dodatek do wnętrza, który zapewnia przyjemne ciepło. Model jest łatwy w obsłudze, również jego montaż nie sprawia problemu.

Wady

Kominek jest stosunkowo szeroki, dlatego trzeba się dobrze zastanowić, gdzie go umieścimy. Jest to dobra propozycja głównie do pomieszczeń o większym metrażu.

Podsumowanie

Moc modelu wynosi 1200 W. Zastosowana technologia Optiflame LED sprawia, że płonący w palenisku ogień wygląda jak prawdziwy. Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu. Możemy obsługiwać go zdalnie, przy użyciu dołączonego do zestawu pilota.

Rozważ też

Zalety

Narożny kominek pełni funkcję ozdobną przy włączeniu efektu palonych polan oraz funkcją użytkową sprawiającą, że w krótkim czasie ogrzejemy pomieszczenie. Moc grzewcza sprzętu wynosi 1,5 W. Kominek wykończono fornirem drewnianym w kolorze orzecha.

Wady

Sprzęt został wyposażony w pilot zdalnego sterowania, jednak jego funkcje są ubogie, bo ograniczają się wyłącznie do włączenia lub wyłączenia sprzętu. Wszelkie inne ustawienia trzeba wykonać podchodząc do panelu sterowania urządzenia.

Podsumowanie

Wymiary kominka to: Wysokość 930 mm, szerokość 932 mm i głębokość 662 mm, a jego waga wynosi 40 kg. Wyposażono go w programator czasowy, termostat, termowentylator i elektroniczny wyświetlacz służący do dokonywania ustawień.

 

Kominek elektryczny 3D

 

1. Kominek elektryczny Dimplex OptiMyst 3D

 

Kominek elektryczny 3D Dimplex Nissum L to produkt spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Model ma delikatną czarną obudowę (rama o wysokim połysku). Sprzęt jest montowany w ścianę, dlatego pasuje do wielu wnętrz. Jego moc grzewcza wynosi 2 kW, a wydajność jest równa 20 m2. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, więc ustawienia kominka można wybierać ze swojej kanapy, co jest sporym ułatwieniem.

Na uwagę zasługuje trójwymiarowy efekt płomienia i dymu Opti-myst, który jest bardzo realistyczny. W związku z tym ciężko odróżnić rekomendowany przez nas model od standardowego kominka z prawdziwym paleniskiem. Technologia Opti-myst wykorzystuje ultradźwięki w celu wytworzenia pary wodnej, która odpowiednio podświetlona wygląda jak płomienie i dym. Model wyposażono w termowentylator i przełącznik mocy grzewczej. Sprzęt ma także wbudowany termostat zapewniający bezpieczne i efektywne działanie. 

Zdaniem licznej grupy użytkowników Dimplex Nissum L to dobry kominek elektryczny stanowiący ciekawy dodatek do salonu czy sypialni. Sprzęt działa efektywnie i jest łatwy w obsłudze. Co więcej, jego montaż nie jest skomplikowany i nie zabiera dużo czasu. Urządzenie wystarczy podłączyć do źródła zasilania i przymocować do ściany. Efekt płomieni i dymu sprawia, że wnętrze zyskuje przytulny charakter, co jest istotne szczególnie w chłodne jesienno-zimowe wieczory.

 

 

 

 

Kominek elektryczny naścienny

 

2. Kominek elektryczny Dimplex Synergy ECO DIM-00306 

 

Prezentujemy naścienny kominek elektryczny Dimplex Synergy DIM-00306 o mocy równej 1200 W. Dokładne wymiary urządzenia to: wysokość – 49,5 cm, szerokość – 128 cm i głębokość – 17,8 cm. Model ma delikatną obudowę w kolorze czarnym. Istotne jest to, że sprzęt spełnia wymagane prawem standardy bezpieczeństwa (CE), co pozwala mieć pewność, że jego użytkowanie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia domowników. W komplecie otrzymujemy pilot zdalnego sterowania.

Wkład kominkowy jest przeznaczony do zabudowy w ścianie, co sprawia, że nie ma problemu z jego dopasowaniem do wystroju wnętrza. Efekt płomieni Optiflame LED jest realistyczny. Co więcej, z funkcji tej można skorzystać niezależnie od wybranego trybu grzania. Urządzenie ma termowentylator z termostatem, który skutecznie zabezpiecza je przed przegrzaniem i ewentualnym uszkodzeniem. Warto dodać, że elementy sterowania są ukryte, dzięki czemu kominek elektryczny wygląda elegancko.

W opiniach konsumentów można przeczytać, że sprzęt działa efektywnie i jest starannie wykonany. W efekcie sprawdza się jako dodatkowe grzanie w chłodne wieczory, a także stanowi elegancki dodatek do wnętrza. Płomienie nie odbiegają wyglądem od prawdziwego paleniska, co dla użytkowników ma duże znaczenie. System obsługi jest prosty, a montaż urządzenia nie zajmuje dużo czasu. Te wszystkie zalety zachęcają do zakupu Dimplex Synergy DIM-00306.

 

 

 

 

Kominek elektryczny narożny

 

3. Kominek Elektryczny Narożny Dimplex Milano Cabrera

 

Kominek Elektryczny Narożny Dimplex Milano Cabrera charakteryzuje klasyczny wygląd i jest wykończony fornirem drewna w kolorze orzechowym. To model, który dobrze będzie się prezentował w narożniku salonu bądź gabinetu. Ten kominek elektryczny narożny wyposażono w funkcję grzania, programator czasowy, termostat, termowentylator i elektroniczny wyświetlacz służący do dokonywania ustawień. Sprzęt można ustawić wyłącznie w celach estetycznych, gdzie łudząco podobne do naturalnych płomienie polan tworzą nastrój pokoju.

Wówczas pobierana energia jest znikoma i wynosi 18 W. Jest to zasługą wykorzystania oświetlenia LED do generowania świateł płomieni. Drugą opcją jest włączenie grzania, moc grzewcza sprzętu wynosi 1,5 kW i przy włączeniu termowentylatora szybko nagrzeje średniej wielkości pomieszczenie.

Wymiary oferowanego modelu to: Wysokość 930 mm, szerokość 932 mm i głębokość 662 mm. Waga całości wynosi 40 kg. Wraz z zakupem urządzenia można otrzymać brzęczek akustyczny, który emituje efekty dźwiękowe palonego drewna. Klienci, którzy zakupili opisywany model zachwycają się efektem naturalnego wyglądu palonych polan i nastroju jaki kominek oferuje.

 

 

 

 

Kominek elektryczny wolnostojący

 

4. Classic Flame Z Obudową Prostą Kemi

 

Wolnostojący kominek elektryczny to dobry wybór, jeśli nie chcemy ingerować w ścianę i lubimy zmieniać ułożenie poszczególnych mebli. Wśród polecanych modeli znajduje się Classic Flame Kemi, czyli sprzęt, który wybraliśmy do naszego zestawienia. Kominek ma czarny 23-calowy wkład i estetycznie wykonaną białą obudowę, która nie jest podatna na zarysowania. Dokładne wymiary urządzenia to: szerokość – 99 cm, wysokość – 90 cm i głębokość – 33 cm. 

Kominek ma funkcję grzania na podczerwień i możliwość regulacji temperatury. Moc grzewcza wynosi od 1700 W do 2000 W. Sprzęt ma termostat, czyli niezwykle ważny element w tego typu produktach. Przydatną funkcją jest wyłącznik czasowy, który można ustawić od 30 minut do 9 godzin. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy pamiętać o tym, aby samodzielnie wyłączyć kominek. Wewnątrz wkładu znajdują się elementy imitujące prawdziwe palenisko. Odpowiednie oświetlenie LED sprawia, że kominek wygląda jak tradycyjny.

Aby obsługa sprzętu była wygodna, do zestawu dołączono pilot zdalnego sterowania z dobrze oznaczonymi przyciskami. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu trybów podświetlania kominka i dostosowywać je do swoich preferencji. Konsumenci doceniają tę funkcję. Podoba im się także to, że model wygląda elegancko, a jednocześnie prosto, więc pasuje do różnie urządzonych wnętrz. Biała obudowa ładnie komponuje się z czarnym wkładem.

 

 

 

 

Kominek elektryczny do zabudowy

 

5. Kominek elektryczny Dimplex Bach ECO

 

Dimplex Optiflame – Bach to nowoczesny kominek elektryczny do zabudowy, który spodoba się wielu osobom. Wszystko dlatego, że ma on prostą formę i można go łatwo dopasować do wystroju wnętrza. Model można zamontować na dwa sposoby: zawiesić na ścianie albo przytwierdzić do wnęki ściennej. Wymiary produktu są następujące: wysokość – 62,8 cm, głębokość – 19 cm i szerokość – 72 cm. Jego waga wynosi 19,5 kg. Moc grzewcza jest równa 2 kW.

W kominku elektrycznym wykorzystano technologię Optiflame tworzącą iluzję rozżarzonych polan. Odpowiednie odbicie światła sprawia, że palenisko wewnątrz modelu wygląda jak prawdziwe. To z kolei sprawia, że siedząc na wygodnej sofie, czujemy się przyjemnie. Sprzęt ma żarówki LED, które pobierają zdecydowanie mniej energii od zwykłych. Producent obliczył, że koszty zużycia prądu są nawet o 10 razy niższe w porównaniu ze standardowymi żarówkami. Model ma wbudowany termowentylator i termostat. Istnieje także możliwość regulacji intensywności grzania.

Opinie o kominkach elektrycznych Dimplex zawierają wiele pozytywnych słów na temat jakości wykonania produktów. Dużo dobrych ocen zyskał rekomendowany przez nas model, który jest uznawany za efektywny i estetycznie wykonany. W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania, więc nie trzeba podnosić się z kanapy, aby zmienić ustawienia sprzętu.

 

 

 

 

Kominek elektryczny w salonie

 

6. Kominek elektryczny Aflamo Led Royal 42

 

Marzy Ci się kominek elektryczny w salonie? Jeśli tak, pomyśl nad zakupem Aflamo Led Royal 42. Jest to model przeznaczony do montażu na ścianie. Istnieje także możliwość jego zabudowy. Wymiary sprzętu są następujące: wysokość – 43 cm, głębokość – 15 cm i szerokość – 106 cm, a jego waga wynosi ok. 23 kg. Kominek elektryczny ma regulowaną moc grzewczą. Użytkownik może wybrać spośród dwóch poziomów, czyli niskiego 750 W i wysokiego 1500 W.

Ten sprzęt gwarantuje realistyczny obraz płomienia. Wszystko dlatego, że technologia LED została dobrze dopracowana. Kominek można ustawić adekwatnie do swoich preferencji, wybierając odpowiedni kolor płomienia i paleniska, a także regulując poziom jasności. W związku z tym każdy może stworzyć w swoim salonie odpowiedni klimat w zależności od sytuacji. Płomień jest aktywny niezależnie od wybranej funkcji grzania. Aby zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo, sprzęt jest skutecznie chroniony przed przegrzaniem.

Dobre opinie na temat kominka elektrycznego Aflamo Led Royal 42 wynikają przede wszystkim z wysokiej jakości jego wykonania i estetycznego wyglądu. Konsumenci wskazują, że model jest efektownym dopełnieniem salonu. Dzięki niemu wnętrze wygląda przytulnie. Sprzęt jest też łatwy w obsłudze i ma wiele ciekawych ustawień do wyboru pozwalających na jego łatwą personalizację.

 

 

 

 

Kominek elektryczny LED

 

7. Kominek elektryczny Dimplex Toluca ECO

 

Kominek elektryczny LED Dimplex Toluca ECO jest przeznaczony do ogrzania pomieszczenia o wielkości do 20 m2. Moc grzewcza urządzenia wynosi 2 kW. Dokładne wymiary sprzętu to: wysokość – 50 cm, szerokość – 80 cm i głębokość – 15 cm. Jego waga wynosi 17 kg. Producent zapewnia, że kominek nie pobiera dużo prądu, więc jego eksploatacja nie jest kosztowna. W celu ułatwienia wybierania ustawień sprzętu, w zestawie znajduje się wygodny pilot zdalnego sterowania. Ma on dobrze oznaczone przyciski.

W Dimplex Toluca ECO wykorzystano technologię Optiflame, która sprawia, że efekty świetlne wyglądają bardzo realistycznie. Kominek wygląda tak, jakby rzeczywiście paliło się w nim drewno. Model ma 5-stopniową regulację jaskrawości płomienia. Dodatkowo użytkownik może wybierać kolor podświetlenia kominka (czerwony, niebieski, pomarańczowy i zielony). Sprzęt ma wbudowany termostat i funkcję timera, który można ustawić od 30 minut do 8 h.

Ze względu na to, że w urządzeniu wykorzystano oświetlenie LED, jest ono energooszczędne. Dla kupujących jest to jeden z największych atutów prezentowanego produktu. Kominek elektryczny jest też wygodny w użytkowaniu, ponieważ nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Montaż modelu nie wymaga podejmowania żadnych skomplikowanych czynności.  Urządzenie można zainstalować w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

 

 

 

 

Kominek elektryczny biały

 

8. Kominek z obudową Porto Eco Led

 

Jeśli chcesz kupić biały kominek elektryczny, zachęcamy do przeczytania opisu Dimplex Porto. Ma on drewnianą obudowę w kolorze sosny, a dodatkowo jest wykończony kamieniem dekoracyjnym. Produkt wygląda elegancko i nadaje niepowtarzalnego charakteru pomieszczeniu. Sprzęt jest najczęściej wybierany do salonu. Model nie wymaga skomplikowanego montażu i można rozpocząć jego użytkowanie zaraz po podłączeniu do prądu. Nie trzeba więc korzystać z pomocy fachowców, co wiązałoby się z ponoszeniem dodatkowych kosztów.

Wymiary kominka elektrycznego to: wysokość – 91 cm, szerokość – 91 cm i głębokość – 31 cm. Jego waga wynosi 34 kg. Moc grzewcza jest regulowana w zakresie od 0,7 kW do 1,4 kW (2 stopnie). Urządzenie ma elektroniczny termostat gwarantujący efektywne działanie. Wyłącznik czasowy pozwala ustawić czas, po którym sprzęt ma się automatycznie wyłączyć (od 0,5 h do 8 h). Ciekawym dodatkiem jest emulator dźwięku, który sprawia, że model jeszcze bardziej przypomina tradycyjny kominek.

Przeprowadzony przez użytkowników test kominków elektrycznych dowiódł, że model Dimplex Porto działa efektywnie i nie ma żadnych problemów z jego obsługą. Technologia Optiflame stanowi gwarancję na to, że obraz paleniska będzie realistyczny, a w związku z tym użytkownik będzie mógł poczuć się tak, jakby siedział przy zwykłym kominku, do którego wrzuca się opał.

 

 

 

 

Kominek elektryczny pod telewizorem

 

9. Kominek elektryczny ścienny Dimplex OptiFlame Ignite 

 

Chcąc umieścić kominek elektryczny pod telewizorem, musisz wybrać model o odpowiednich wymiarach i łatwym systemie montażu. Takim produktem jest Dimplex Ignite XL. Sprzęt ma panoramiczną budowę, dlatego wygląda efektownie. Jego wymiary to ok.: szerokość – 130 cm, głębokość – 15 cm i wysokość 42 cm, a waga wynosi 28,7 kg. Kominek ma cienką obudowę, którą ładnie komponuje się z każdym wnętrzem i nie odwraca uwagi od tego, co najważniejsze.

Za sprawą technologii Optiflame możliwe jest stworzenie przytulnych warunków w pomieszczeniu. Efekt płomieni jest realistyczny, dzięki odpowiedniemu odbiciu światła i jego kolorom. Imitacja paleniska z żarzącym się drewnem i ozdobnymi kamieniami wygląda jak prawdziwa. Model ma termostat i termowentylator, czyli elementy gwarantujące efektywną i bezpieczną pracę. Wszystkie elementy sterowania są ukryte, co zwiększa atrakcyjność produktu.

Nawet najbardziej wymagający użytkownicy wypowiadają się pozytywnie na temat jakości wykonania sprzętu. Zapewniają oni, że efekt płomienia wygląda realistycznie. Co więcej, montaż sprzętu, jak i jego obsługa nie są skomplikowane. Zestaw zawiera pilot zdalnego sterowania. Urządzenie spełnia europejskie standardy bezpieczeństwa CE, więc można być pewnym, że korzystanie z niego nie stanowi żadnego zagrożenia dla domowników.

 

 

 

 

10. Kominek z obudową Dimplex Verona Eco

 

Narożny kominek elektryczny Dimplex Verona Eco jest utrzymany w eleganckim stylu, więc będzie pasował do klasycznie urządzonych wnętrz. Model ma drewnianą obudowę w kolorze orzechowym. Dodatkowym elementem jest zabudowa, która imituje jasny marmur. Stanowi on ciekawy dodatek do całości. Dołączony do kompletu panel zdalnego sterowania pozwala wybierać ustawienia bez konieczności podnoszenia się z kanapy. 

Wymiary narożnego kominka elektrycznego są następujące: wysokość – 101,6 cm, szerokość 104,1 cm i głębokość – 33 cm. Jego moc grzewcza wynosi 1,6 kW. Efektywnie działający termowentylator chroni przed przegrzaniem i ewentualnymi awariami sprzętu. Model ma także termostat utrzymujący odpowiednią temperaturę grzania. Efekt płomieni został osiągnięty przy wykorzystaniu technologii LED. Jest to energooszczędne rozwiązanie. Płomienie są widoczne niezależnie od wybranego trybu pracy. Co istotne, wyglądają one realistycznie, więc właściwie nie widać różnicy pomiędzy użytkowaniem tradycyjnego, a elektrycznego kominka.

Regularne korzystanie ze sprzętu Dimplex Verona Eco nie powoduje zauważalnego wzrostu wysokości rachunków za energię, co należy uznać za jego spory atut. Niewątpliwą zaletą jest również elegancki design kominka. Model idealnie pasuje do tradycyjnie urządzonego salonu i nadaje mu niepowtarzalny charakter. Utrzymanie sprzętu w idealnej czystości nie stanowi żadnego problemu.

 

 

 

 

11. Dimplex Mozart Optiflame

 

2-dimplex-mozart-optiflameDimplex Mozart Optiflame o wymiarach 857 mm x 920 mm x 375 mm to niezwykle efektowny kominek elektryczny z wolnostojącą obudową i efektem płonących polan Optiflame. Wbudowany termowentylator o mocy 2 kW, zapewnia poprawną pracę urządzenia i zabezpiecza przed przegrzaniem.

Ważne jest również to, że efekt płomieni można uzyskać bez włączonego trybu grzania. W efekcie piękny rezultat możemy podziwiać w każdej porze roku, również latem. Natomiast zimą i jesienią, wygodna regulacja temperatury pozwala na zmianę mocy grzewczej, dzięki czemu dostosujemy poziom grzania do naszych potrzeb. Urządzenie ma przyciski sterujące ukryte za osłoną, dzięki czemu obsługa jest bardzo prosta.

Obudowa pokryta jest czarnym lakierem fortepianowym, dlatego też świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. W zestawie nie zabrakło również pilota zdalnego sterowania, który ułatwia użytkowanie produktu. Użytkownicy docenili sprzęt za możliwość włączenia efektu płomieni niezależnie od funkcji grzani. Poza tym zauważono, że urządzenia ma mocną konstrukcję i nie jest zbyt energochłonne. Nie zabrakło też wysokich ocen designu.

Elegancki kominek Dimplex Mozart Optiflame to stojący model elektryczny o mocy 2 kW. Wymiary modelu wynoszą: wysokość – 85,7 cm, szerokość – 92 cm i głębokość – 37,5 cm.

 

Zalety

Montaż: Ponieważ jest to produkt wolnostojący, konsumenci mogą go umieścić w dowolnym miejscu w pokoju.

Sterowanie: Model odznacza się bardzo prostą i intuicyjną obsługą. W celu włączenia, bądź wyłączenia pracy sprzętu, wystarczy wybrać jeden z przycisków ulokowanych za ruchomą osłoną. Z kolei regulacja temperatury odbywa się poprzez zwiększenie mocy grzewczej.

Opti Flame: Urządzenie wyposażone jest w bardzo ciekawy efekt płonących polan. Sprawi to, że domownicy poczują się tak, jakby ich kominek był tradycyjnym modelem opalanym drewnem. W konsekwencji, w Twoim

Design: Sprzęt swoim wyglądem przypomina kominek z poprzedniej epoki, który można spotkać w bogato zdobionych zamkach czy hotelach. Za sprawą eleganckiego designu, produkt dobrze sprawdzi się w niemal każdym rodzaju wnętrz.

 

Wady

Cena: Koszty zakupu prezentowanego modelu dochodzą do 1300 zł.

 

 

 

12. Dimplex Verona

 

5-dimplex-veronaNasz ranking kominków elektrycznych zamyka bardzo klasyczny, stylowy model Dimplex Verona z obudową fornirowaną drewnem. Kolor orzechowy i panel imitujący jasny marmur sprawia, że urządzenie świetnie komponuje się w klasycznie wykończonych wnętrzach. Dzięki temu nadaje unikalny charakter tradycyjnie urządzonym pomieszczeniom.

Jest to szczególnie interesująca propozycja, która sprawdzi się w salonie. Palenisko płonące Polana daje świetny efekt, potrafiący zaskoczyć nawet zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Produkt ma termowentylator, termostat i pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny i wygodny w obsłudze. Bez wstawania z kanapy uruchomimy kominek i będziemy cieszyć się pięknym widokiem.

Efekt płomieni jest niezależny od trybu grzania. Pobór energii przez efekt optyczny wynosi 120 W. Wymiary kominka to 1016 mm wysokości, 1041 mm szerokości i 337 mm głębokości. Jest to największa i najbardziej tradycyjnie wyglądająca propozycja w naszym zestawieniu. Świetnie sprawdza się nie tylko jak urządzenie grzewcze, ale również element dekoracyjny. Dzięki temu kominek ten zyskał wiele pozytywnych ocen.

Elegancki i bardzo stylowy kominek elektryczny Dimplex Verona to model przeznaczony do montażu w narożniku pomieszczenia. Moc grzewcza tego urządzenia wynosi 1,6 kW, a jego wymiary to: wysokość – 101,6 cm, szerokość – 104,1 cm i głębokość – 33,7 cm.

 

Zalety

Palenisko: Producent dołożył wszelkich starań, aby palenisko było jak najbardziej realistyczne. Przez szybę obserwować możemy efekt płonących polan, co od razu przywodzi na myśl chatkę w środku lasu. Efekt płomieni obecny jest niezależnie od trybu grzania.

Design: Prezentowany model to ciekawe połączenie klasycznego stylu z nowoczesnością. Obudowa została zrobiona z wysokiej jakości drewna orzechowego, a do tego wzbogacono ją panelami, które imitują jasny marmur. Dzięki temu urządzenie przypomina klasyczne kominki, które znajdziemy w zamkach czy hotelach.

 

Wady

Montaż: Ponieważ jest to kominek narożnikowy, mamy ograniczoną liczbę miejsc, gdzie możemy go ulokować w pomieszczeniu. W konsekwencji, wiele osób może być zmuszonych do przemeblowania swojego wnętrza.

Cena: Koszt zakupu prezentowanego modelu wynosi aż 1600 zł, co biorąc pod uwagę funkcjonalność sprzętu dla wielu konsumentów nie jest zbyt atrakcyjną ceną.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kominek elektryczny kupić?

 

Nie zawsze mamy możliwość zamontowania w salonie czy sypialni eleganckiego, tradycyjnego kominka, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku. Na szczęście nie musimy rezygnować ze swoich marzeń o stylowej dekoracji wnętrza. Dobrym rozwiązaniem jest zakup modelu elektrycznego, który nie wymaga podłączenia do przewodów wentylacyjnych czy spalinowych. Porady o tym, jaki kominek elektryczny wybrać, znajdują się poniżej.

 

 

Rodzaje

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje piecyków elektrycznych, biorąc pod uwagę sposób montażu. Do wyboru mamy modele naścienne, narożne, a także wolnostojące. To, który kupimy, zależy przede wszystkim od miejsca, w jakim chcemy go umieścić. Jeśli pomieszczenie nie ma zbyt dużej powierzchni, bardzo dobrym wyborem jest kominek montowany w narożniku. Nie ograniczy on znacząco wolnej przestrzeni. Jeżeli zdecydujemy się na model wolnostojący, możemy go ustawić w dowolnym miejscu w pokoju, a w razie konieczności go przestawić. Z kolei piecyk naścienny można efektownie zabudować, tak aby przypominał ten tradycyjny. Najważniejsze jest to, żeby w pobliżu kominka znajdowało się gniazdko, inaczej nie będziemy mogli go włączyć.

 

Funkcja grzania

Elektryczny piecyk może pełnić funkcję dekoracyjną i ponadto ogrzewać pomieszczenie. Jednak trzeba mieć na uwadze, że tego typu kominki nie zawsze sprawdzają się jako główne źródło ciepła w pomieszczeniu. Przeciętnie moc grzewcza modeli elektrycznych nie przekracza 2 kW (2000 W), w efekcie czego nadają się one do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni do 25 m2. Zwykle producenci informują, do jak dużego wnętrza nadaje się dany kominek, co może nam pomóc w dokonaniu wyboru. Piecyki z funkcją grzania są wyposażone w grzałki rozprowadzające ciepło lub termowentylatory. Większość z nich daje możliwość wyłączenia ogrzewania, dlatego nadają się do użytkowania również latem, gdy chcemy tylko oglądać imitację płonącego w palenisku ognia.

 

Wymiary i waga

Od wymiarów piecyka zależy to, czy uda nam się go zamontować w wybranym miejscu. Jeżeli zmierzymy przestrzeń przeznaczoną do instalacji kominka, unikniemy zakupu zbyt dużego modelu. Pamiętajmy, że do wyboru mamy same wkłady kominkowe, jak również całe piecyki. To, jaki jest najlepszy kominek elektryczny, zależy od ilości wolnej przestrzeni, jaką dysponujemy w pomieszczeniu. Czasami lepiej sprawdza się niewielki wkład, który można umieścić przy telewizorze czy nad kanapą, a niekiedy to tradycyjnie wyglądający kominek jest dobrym uzupełnieniem wystroju wnętrza. Zazwyczaj tego typu produkty ważą kilkadziesiąt kilogramów, dlatego do montażu warto zaangażować innych domowników.

 

Bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Kominki elektryczne gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ nie emitują spalin. Nie musimy się obawiać o poparzenie dłoni podczas dokładania drewna do paleniska, gdyż nie ma takiej potrzeby. Ogień w piecyku pojawia się w momencie włożenia wtyczki do gniazdka. To oznacza również, że nie musimy regularnie usuwać popiołu czy myć szyby w drzwiach. Wpływa to pozytywnie na wygodę używania. Warto dodać, że nie musimy wydzielać specjalnego miejsca do składowania opału, a ponieważ w palenisku nie płonie prawdziwy ogień, nie należy się martwić o jego zaprószenie i wybuch pożaru.

 

 

Materiał wykonania

Szukając kominka, nie można zapomnieć o sprawdzeniu materiału wykonania. To, z czego wyprodukowano piecyk, wpływa na jego wygląd i co ważniejsze, trwałość. Dostępne są modele wykonane ze stali, a nawet betonu i płyty meblowej, więc z pewnością uda nam się znaleźć taki, który będzie pasował do wystroju wnętrza.

 

Sposób obsługi

Piecykiem elektrycznym zazwyczaj steruje się przy pomocy pilota. Możemy swobodnie go włączać i wyłączać, często też regulować temperaturę, ustawić timer czy zmieniać podświetlenie paleniska. To bardzo wygodne, ponieważ nie musimy wstawać z kanapy. Podstawowe funkcje kominka przeważnie można też zmieniać za pomocą panelu sterującego, który może być umieszczony np. w tylnej części obudowy.

 

Efekt płomieni

W palenisku elektrycznego kominka nie płonie prawdziwy ogień, ale może dawać jego wrażenie. Wpływa na to zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak Optiflame. Wewnątrz piecyka umieszcza się diody LED lub halogeny, które podświetlają wnętrze. Co więcej, w środku znajdują się imitacje nadpalonych, drewnianych polan, ewentualnie akrylowe kostki. Niektóre modele wykorzystują technologię 3D, co sprawia, że ogień wygląda realistycznie. Wrażenie to może potęgować specjalny emulator dźwięku, za sprawą którego możemy słuchać charakterystycznych trzasków powstających podczas spalania drewna. Najlepszy kominek elektryczny nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny, przytulny klimat.

 

Design

Piecyk powinien być dopasowany do innych elementów wyposażenia wnętrza pod względem kolorystyki i stylu. Nie należy się martwić, że nie znajdziemy właściwego modelu, ponieważ producenci oferują kominki o designie klasycznym, jak też minimalistycznym czy nowoczesnym. Poza tym często sami możemy zdecydować o tym, w jakim kolorze będzie obudowa.

 

 

Koszty eksploatacji

Ponieważ kominki elektryczne wymagają podłączenia do prądu, wiele osób obawia się, że codzienne włączanie takiego piecyka znacząco wpłynie na wysokość rachunków za zużycie energii elektrycznej. Jednak nie zawsze musi tak być. Kominki wyposażone w diody LED średnio pobierają do 30 W, a w halogeny od 200 do 400 W prądu. Nierzadko producenci podają, ile wynosi koszt 1 godziny pracy efektu płomieni. Zazwyczaj jest to od 1 gr do 30 gr.

 

Kominki elektryczne w dobrych cenach

Zakup kominka elektrycznego może okazać się mniejszym wydatkiem niż tego tradycyjnego. Za niewielki model naścienny czy narożny zapłacimy od 200 zł do 1000 zł. Większe piecyki, również wolnostojące, wyposażone w nowoczesne technologie zapewniające realistyczny efekt płomieni, kosztują kilka tysięcy złotych.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zabudować kominek elektryczny krok po kroku?

Zabudowa kominka elektrycznego nie zawsze wygląda tak samo, gdyż to zależy m.in. materiału, który chcemy w tym celu wykorzystać. Niemniej jednak pierwszym krokiem jest zazwyczaj zamontowanie stelaża wykonanego ze stalowych profili. Należy go solidnie przymocować do ściany, a następnie obłożyć go wybranym materiałem. Mogą to być np. płyty gipsowo-kartonowe. Kładąc je, trzeba pamiętać o zaszpachlowaniu wkrętów oraz miejsc, w których stykają się sąsiednie płyty. Uzyskaną w ten sposób konstrukcję można dodatkowo obłożyć ozdobnymi płytkami kamiennymi albo pokryć cienkowarstwowym tynkiem. Do stworzenia zabudowy można również wykorzystać cegłę klinkierową, piaskowiec lub trawertyn, to który materiał zostanie użyty uzależnione zwykle jest od wystroju wnętrza i naszego gustu.

 

 

P2: Jak zamontować kominek elektryczny?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na elektryczny kominek wolnostojący, nie będziemy mieć dużego problemu z zamontowaniem go w salonie czy innym pomieszczeniu. W takiej sytuacji wystarczy ustawić sprzęt w wybranym miejscu tak, aby móc go swobodnie podłączyć do gniazdka. Nieco bardziej skomplikowany jest montaż kominka ściennego. Czasami wymagane jest wykonanie wnęki w ścianie, niekiedy wystarczy zamocowanie sprzętu przy pomocy wsporników i kołków (to tzw. montaż powierzchniowy). Najważniejsze jest to, żeby kominek był przymocowany solidnie. Nie może on być narażony na działanie wilgoci. Eksperci radzą też, aby urządzenie znajdowało się z dala od mebli oraz zasłon. 

 

P3: Kominek elektryczny – ile pobiera prądu?

Ponieważ kominek elektryczny jest zasilany prądem, wiele osób wstrzymuje się przed zamontowaniem go w swoim domu. Jednak nie musimy obawiać się o znacznie wyższe rachunki za zużycie energii elektrycznej, bo tego typu urządzenia nie są drogie w eksploatacji. Szacuje się, że do uzyskania efektu płonącego w palenisku ognia potrzeba średnio od 200 do 300 W energii elektrycznej. Koszt 1 kWh to ok. 0,5 zł. Wynika z tego, że w ciągu 60 minut kominek zużywa niewielką ilość prądu, zwykle jest to równowartość ok. 1 zł. Czasami koszt użytkowania sprzętu przez godzinę jest znacznie mniejszy, według niektórych producentów jest to nawet kilkanaście groszy.

 

P4: Ile kosztuje kominek elektryczny?

To, ile wydamy na zakup kominka elektrycznego, zależy m.in. od jego wymiarów, całkowitej mocy, liczby dostępnych funkcji (zwłaszcza ogrzewania pomieszczenia) czy samej marki. Za niewielki sprzęt, w szczególności taki przystosowany do montażu na ścianie, nie powinniśmy zapłacić więcej niż 500 zł. Modele o większej mocy, zwłaszcza te wolnostojące, są nieco droższe, bo kosztują od 1000 zł do nawet 5000 zł. W tym budżecie możemy znaleźć zaawansowane technologicznie sprzęty, które pięknie się prezentują, a przy tym efektywnie ogrzewają pomieszczenie. Dla porównania zwykły kominek tradycyjny przeważnie kosztuje ponad 1000 zł, do tego należy doliczyć koszt samego montażu, który najbezpieczniej jest powierzyć specjalistom.

 

 

P5: Jaki kominek wybrać – elektryczny czy biokominek?

Zarówno kominek elektryczny, jak i biokominek nie jest zbyt trudny w montażu. Oba typy piecyków można zainstalować w dowolnym pomieszczeniu, gdyż nie wymagają podłączenia do komina i rur odprowadzających spaliny. Pod względem wygody użytkowania lepszy może okazać się model elektryczny. Nie wymaga on regularnego dolewania paliwa, gdyż wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka, aby cieszyć się widokiem płonącego ognia. Z drugiej strony, wiele osób uważa, że kominek elektryczny nie zapewnia tak realistycznego efektu, jak biokominek. Jednak nie wymaga on czyszczenia. Poza tym nowoczesne piecyki elektryczne nie pobierają dużo prądu i nie wpływają znacząco na wysokość rachunków.

 

 

Kominek elektryczny – jak działa?

 

Kominek elektryczny jest traktowany jako efektowna dekoracja pomieszczenia, a także dodatkowe źródło ciepła. Jednak wielu posiadaczy takiego sprzętu nie do końca wie, w jaki sposób działa. Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

 

Jak działa kominek elektryczny?

Urządzenia takie jak kominki elektryczne wymagają podłączenia do gniazdka. Bez dostępu do prądu sprzęty te nie mogą działać, stąd też pochodzi ich nazwa. Nie musimy wkładać do paleniska drewnianych polan, węgla czy dolewać biopaliwa, aby cieszyć się widokiem płomieni. Efekt ten włącza się od razu po umieszczeniu wtyczki w gniazdku. Kominki elektryczne wyświetlają płonący ogień, niektóre wykorzystują do tego zaawansowane technologie 3D. Niekiedy efekt ten wzbogaca specjalny emulator dźwięku, za sprawą którego słyszymy charakterystyczne odgłosy powstające podczas palenia drewna.

 

Czy kominek elektryczny może efektywnie ogrzewać dom?

Większość kominków elektrycznych jest wyposażona w funkcję grzania. To oznacza, że możemy używać sprzętu wtedy, gdy poczujemy nieprzyjemny chłód. Tego typu urządzenia przydają się przez cały rok, bo nawet latem zdarzają się zimne dni, a nie zawsze możemy skorzystać z systemu centralnego ogrzewania. Efektywność działania kominka uzależniona jest od jego mocy, ale przeważnie ilość emitowanego ciepła w zupełności wystarcza, aby zapewnić sobie komfort przebywania w pomieszczeniu.

 

Jakie są zalety i wady kominka elektrycznego?

Kominek elektryczny jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy włożyć wtyczkę do gniazdka i sięgnąć po niewielki pilot, aby np. sterować efektem płomieni czy włączyć dodatkowo funkcję grzania. Wielu osobom z pewnością spodoba się to, że nie trzeba regularnie opróżniać popielnika i czyścić szyby w drzwiach. Nie musimy też co pewien czas uzupełniać paliwo w palenisku i go składować. Kominek elektryczny nie zanieczyszcza środowiska naturalnego, ponieważ nie emituje do atmosfery spalin. To pozytywnie wpływa również na bezpieczeństwo domowników, gdyż nie jesteśmy narażeni na wdychanie zanieczyszczonego powietrza w pokoju, w którym znajduje się sprzęt. Na rynku jest wiele urządzeń, różniących się między sobą mocą, sposobem montażu i designem. Kierując się poradami o tym, jaki kominek elektryczny jest polecany przez fachowców, możemy bez trudu znaleźć model odpowiadający naszym potrzebom.

Elektryczne kominki nie są całkowicie pozbawione wad. Niektórzy posiadacze takich urządzeń narzekają, że mimo zastosowania nowoczesnych technologii nie mogą zapomnieć o tym, że płonący ogień jest sztuczny. Najczęściej osobom tym brakuje przyjemnego zapachu palącego się drewna. Mimo to po włączeniu kominka wnętrze wydaje się bardziej przytulne, zwłaszcza w zimowe wieczory. Wadą elektrycznego modelu może być też to, że nie nadaje się do ogrzewania całego domu.

 

 

Gdzie można zamontować kominek elektryczny?

Tak naprawdę kominek elektryczny możemy zamontować w dowolnym pomieszczeniu, a więc sypialni, salonie, jadalni czy kuchni. Ponieważ do wyboru mamy modele ścienne i wolnostojące, na pewno znajdziemy sprzęt, który będzie ładnie komponował się z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Co ważne, może to być oryginalna dekoracja nie tylko w budynku mieszkalnym, ale i biurze.

Kominek elektryczny jest bardzo dobrą alternatywą dla tradycyjnego paleniska, którego czasami nie można zamontować w domu z uwagi np. na brak dostępu do przewodów kominowych. Sprzęt zasilany sieciowo można w dowolnej chwili włączyć i wyłączyć, nie ma potrzeby dokładania drewna czy innego paliwa.

 

 

8 popularnych producentów kominków elektrycznych

 

 

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zamontowanie w domu tradycyjnego kominka, warto zastanowić się nad jego alternatywą, czyli kominkiem elektrycznym. Nie wymaga on dokładania drewna ani skomplikowanej instalacji, a możemy cieszyć się relaksującym płomieniem wieczorową porą. Bazując na opiniach konsumentów, poniżej stworzyliśmy ranking producentów kominków elektrycznych, który może być pomocny przy wyborze odpowiedniego modelu.

 

Glen Dimplex

Firma Glen Dimplex została założona 1973 roku. Obecnie jest największym na świecie przedsiębiorstwem zajmującym się produkcją elektrycznych urządzeń grzewczych, w tym również kominków elektrycznych. Trzeba zaznaczyć, że jest ono liderem we wdrażaniu nowoczesnej technologii grzewczej. Glen Dimplex wprowadza inteligentne rozwiązania we wszystkich produkowanych systemach chłodzących, wentylacyjnych oraz grzewczych. W związku z tym ich produkty w porównaniu z innymi są bezkonkurencyjne. Co więcej, każdy z nich jest energooszczędny i wydajny, co ma przełożenie na niski koszty eksploatacji. Podsumowując, należy podkreślić, że firma ma duże doświadczenie, a wiedzę zdobywa współpracując ze specjalistami z innych branż. Wszystkie produkowane urządzenia są bezpieczne w użytkowaniu, co potwierdzają liczne certyfikaty. Poza tym asortyment produktów jest bardzo duży, więc każdy znajdzie model, który spełni jego wszystkie oczekiwania.

 

Aflamo

Przedsiębiorstwo Aflamo specjalizuje się w produkcji biokominków i kominków elektrycznych. Co więcej, może się pochwalić bogatą ofertą kominków ściennych oraz tych do zabudowy. Różnorodność produktów oznacza, że możemy je dopasować zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Według opinii klientów ich produkty spełniają wysokie wymagania i wysublimowane gusta.  Poza tym wszystkie produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania, a także bezpieczeństwem, które jest potwierdzone certyfikatami. 

Classic Flame

Classic Flame jest światowym liderem w branży kominkowej. Zajmuje się projektowaniem oraz produkcją nowoczesnych kominków elektrycznych. Firma jako pierwsza stworzyła realistyczny wkład kominkowy z technologią LED wraz z paleniskiem, do złudzenia przypominający żywy ogień. Co więcej, Classic Flame również jako pierwsza firma zaprojektowała obudowę kominka z ręcznie rzeźbionymi wzorami i z najwyższej jakości drewna. W swoich realizacjach wykorzystuje zarówno styl nowoczesny, jak i tradycyjny, więc oferuje zarazem kompleksową i zróżnicowaną linię produktów.

 

Blyss

Marka Blyss tworzy produkty, które mają za zadanie podwyższać standard i jakość życia w domu. Dzięki zastosowaniu w swoim wnętrzu wyrobów, które oferuje Blyss, sprawimy, że przebywanie w danym pomieszczeniu będzie komfortowe i przyjemne. Za sprawą nowoczesnych technologii, które wykorzystano do produkcji poszczególnych urządzeń, trzeba zaznaczyć, że żaden z nich nie pobiera dużej ilości energii. W związku z czym ich używanie nie generuje wysokich kosztów. Marka Blyss może pochwalić się szeroką gamą produktów począwszy od wiatraków, klimatyzatorów, po kominki w tym również modele elektryczne. Dlatego każdy znajdzie sprzęt, który będzie odpowiadał jego wymaganiom. Dzięki produktom będziemy w stanie stworzyć optymalną temperaturę dla zdrowia. Poza tym dostarczany asortyment jest prosty w obsłudze i innowacyjny technologicznie.

 

Rubyfires

Rubyfires jest producentem i dostawcą, znanych i cenionych praktycznie na całym świecie biokominków, kominków elektrycznych, wkładów biokominkowych i elektrycznych oraz innych akcesoriów. Każdy z dostępnych produktów jest precyzyjnie i z dużą starannością wykonany. Firma do produkcji używa najlepszych materiałów, więc ich jakość jest na najwyższym poziomie. Cały asortyment wyróżnia się funkcjonalnością i nowoczesnym designem.

Gazco

Gazco zajmuje się produkcją nowoczesnych kominków wiszących oraz grzejników. Co więcej, do produkcji wykorzystuje przełomową technologię efektu płomieni. W swojej ofercie ma takie luksusowe produkty jak: piecyki i kominki opalane węglem i drewnem, a także gazowe i elektryczne. Gazco ma rygorystyczny system kontroli, dlatego każdy z produktów spełnia Brytyjskie Normy Bezpieczeństwa i wymagania stawiane przez Unię Europejską. Dodatkowo znak CE na wszystkich wyrobach świadczy o tym, że zostały one przetestowane zgodnie ze standardami europejskimi.

 

Ferretti

Ferretti to marka, która bardzo szybko się rozwija. Z roku na rok zdobywa coraz to nowe rynki w segmencie ogrzewania. Ich produkty do Polski trafiły w 2017 roku. Możemy je znaleźć w największych sieciach takich jak: Obi, Leroy Merlin i Bricoman. Oprócz dynamicznego rozwoju w Polsce, produkty pod tą marką można znaleźć wielu krajach Europy:  Włoszech, Francji, Niemczech, Ukrainie, Białorusi, Serbii. Asortyment marki jest dość szeroki, a mianowicie Ferretti zajmuje się produkcją: pieców na pelet, pieców stalowych i kuchni stalowych, piecyków gazowych, odkurzaczy kominkowych, ogrzewaczy naftowych, a także kominków elektrycznych. Wszystkie produkty wytwarzane są w zaawansowanych technologicznie fabrykach, więc jakość ich wykonania jest na wysokim poziomie. Poza tym to właśnie wysoką jakość ten producent stawia na pierwszym miejscu. Dodatkowo nieustanny proces doskonalenia procesów produkcyjnych, świetna organizacja oraz innowacyjność wpływają na tworzenie wyjątkowych urządzeń.

 

Bomann

Bomann jest niemieckim producentem sprzętu elektrycznego, a dokładniej: czajników elektrycznych, tosterów, mikserów, żelazek oraz grzejników elektrycznych. Za swój początek działalności przyjął rok 1982. W Polsce sprzedażą asortymentu tej firmy zajmuje się CTC Clatronik. Wszystkie produkty przedsiębiorstwa Bomann są wykonywane z dużą starannością i dbałością o detale.

 

 

5 pomysłów, gdzie zainstalować kominek elektryczny

 

 

Kominek elektryczny to dobra alternatywa dla tradycyjnego paleniska, w którym ogień podtrzymuje się używając szczap drewna. Działa dzięki energii elektrycznej i systemie żarówek, co pozwala umieścić go w dowolnym miejscu, nawet daleko od przewodu kominowego. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na zainstalowanie kominka elektrycznego, które sprawią, że wnętrze w Twoim domu zyska przytulną atmosferę.

 

Na ścianie

Dostępne na rynku modele kominków elektrycznych mogą swoim wyglądem przypominać obraz, dzięki czemu staną się stylową ozdobą salonu. Takie urządzenia bardzo często wyposażone są również w termowentylator, który pozwala ogrzać pomieszczenie w chłodne dni. Dodatkowy pilot umożliwia ustawienie mocy urządzenia i wbudowanego systemu grzewczego. Kominek elektryczny wykorzystuje system żarówek, które imitują płomień, dzięki czemu jest on bezpieczny i ekonomiczny.  Kiedy urządzenie jest włączone stworzy przytulny klimat, a kiedy pozostaje nieużywane stanowi dekorację salonu. Dzięki szerokiej gamie produktów dostępnych na rynku kominek można dobrać do stylu i rozmiaru pomieszczenia. Jako minimalistyczna ozdoba na ścianie sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach, na tle ścian w jednolitych kolorach. Urządzenia dobrze wpasują się w eleganckie lub minimalistyczne wnętrza wykończone cegłą, betonem lub drewnem, oraz w pomieszczenia, w których dominują proste, geometryczne kształty. Dodatkowo można zakupić wersję z imitacją drewna, co sprawi, że kominek stworzy przytulną atmosferę kojarzącą się z ciepłem domowego paleniska w chłodne jesienno-zimowe dni.

Przytulna wnęka

Jeżeli masz w pomieszczeniu wnękę i nie masz pomysłu, jak ją zaaranżować, warto rozważyć umieszczenie w niej kominka elektrycznego. Odpowiedni model dobrze sprawdzi się w tak trudnej do zagospodarowania przestrzeni. Można wybrać wersję do zabudowania i wypełnić przestrzeń materiałem, który dominuje w pomieszczeniu, na przykład drewnem lub kamieniem. Ciekawym rozwiązaniem jest także umieszczenie kilku półek nad urządzeniem, na których będzie można umieścić zdjęcia i drobne dekoracje, jak na tradycyjnym kominku. Przy takiej wnęce warto ustawić fotele i stolik, dzięki czemu będzie można wygodnie usiąść z książką i herbatą w ręce. Ciepło wydobywające się z wnętrza kominka wyposażonego w termowentylator umili czas spędzony wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Urządzenie będzie również dobrym uzupełnieniem wystroju wnętrza i zapełni przestrzeń, która może być kłopotliwa do udekorowania.

 

Zabudowany portal

Kominki elektryczne mogą być zainstalowane w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, ponieważ nie wydobywa się z nich dym i ogień, dzięki czemu nie potrzebują dostępu do przewodu kominowego. Są również bezpieczne, co sprawia, że nie trzeba umieszczać ich w niedostępnych dla dzieci miejscach. Mając zupełną dowolność w instalacji kominka warto stworzyć z niego prawdziwą ozdobę. Urządzenie można potraktować jako bazę całej konstrukcji i stworzyć z niego palenisko, które następnie obudujesz portalem kominkowym. Można zrobić go z drewna, z metalowych prętów obłożonych innym materiałem lub nawet z kartonu, co pozwala zmieniać wystrój wnętrza nawet co kilka miesięcy. Portal można stworzyć w dowolnym stylu, naśladując nawet powierzchnię marmuru. Do trwalszych rozwiązań można zastosować drewnianą konstrukcję, obłożoną kamieniem przeznaczonym do ścian. Taka dowolność pozwala idealnie dopasować kominek do stylu wnętrza, może być on rustykalny, elegancki lub naśladujący styl minionych epok. Ograniczeniem staje się jedynie wyobraźnia. Dodatkową zaletą stworzenia własnego portalu jest możliwość zmiany wystroju bez narażania się na duże wydatki. Tak stworzony kominek będzie nie tylko źródłem ciepła, ale także niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju ozdobą Twojego wnętrza.

Wolnostojące

Niektóre modele kominków elektrycznych są stworzone w taki sposób, aby mogły stać w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, na styl dawnej kozy. Takie urządzenia sprawdzą się przede wszystkim w dużych pomieszczeniach, nie będą przeszkadzały one w swobodnym poruszaniu się po pokoju. Jeżeli jednak masz możliwość postawić kominek w pewnym oddaleniu od ściany, możesz ustawić wokół niego kilka foteli i stworzyć przytulne miejsce do czytania i rozmów z przyjaciółmi i rodziną, w cieple płynącym z wnętrza kominka. Jego zaletą jest również możliwość przenoszenia go w dowolny punkt pokoju lub też do innych pomieszczeń, dzięki czemu przyjemny kąt przy kominku elektrycznym można stworzyć niemal wszędzie.

 

Narożne

Narożne kominki elektryczne sprawdzą się dla osób, które marzą o ciepłym palenisku w pokoju, ale nie mają dużo miejsca na jego zainstalowanie. Modele dostępne na rynku pozwalają zagospodarować niewielką przestrzeń w rogu pokoju, która zwykle pozostaje pusta. Większość producentów proponuje swoim klientom wersje w obudowie, aby każdy mógł łatwo umieścić gotowy kominek w swoim domu. Szeroki wybór pozwala na dopasowanie urządzenia do swojego wnętrza, zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym i minimalistycznym. Dostępne wykończenia mogą imitować kamień, drewno, a nawet marmur. Narożne kominki elektryczne wpasują się w każdą przestrzeń, nie zajmują dużo miejsca i pozwalają cieszyć się ciepłem i przytulną atmosferą, którą tworzy obraz ognia wyświetlany na ekranie urządzenia. Dzięki solidnej obudowie można dodatkowo ułożyć na nich drobne dekoracje i rodzinne pamiątki.  

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Kominek elektryczny LDBL2000A-DD4CR 1900 W

 

Jeśli chcesz kupić dobry i tani kominek elektryczny, polecamy Twojej uwadze model LDBL2000A-DD4CR, który znajdziesz w sklepie Castorama. Jest to sprzęt polecany zarówno do domów, jak i mieszkań. Z uwagi na to, że urządzenie nie wymaga specjalistycznego podłączenia, tak jak to ma miejsce w przypadku standardowych kominków, nie powinniśmy mieć problemu z jego montażem. Model jest przeznaczony do instalacji na ścianie. Ma on czarną obudowę, która ładnie komponuje się z nowocześnie urządzonymi wnętrzami.

Kominek elektryczny Castorama ma wymiary: szerokość – 65,5 cm, głębokość – 135 cm i wysokość – 46 cm. Jego moc maksymalna wynosi 1900 W, a waga jest równa 11 kg. Urządzenie wyposażono w termostat umożliwiający nagrzanie kominka do optymalnej temperatury. Moc grzania jest regulowana w dwóch stopniach. Model ma oświetlenie LED. Wyświetlana na kominku symulacja jest bardzo realistyczna, więc wydaje się, jakby w środku rzeczywiście paliło się drewno. 

Model jest łatwy w pielęgnacji, o czym przekonały się osoby, które zdecydowały się na jego zakup. Sprzęt sprzedawany jest w zestawie z pilotem zdalnego sterowania. Z uwagi na stosunkowo niewielkie wymiary, znalezienie odpowiedniego miejsca na montaż sprzętu nie jest trudne, nawet w małych mieszkaniach. Urządzenie jest ładnym, a przy tym praktycznym dodatkiem.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ