Najlepszy grzejnik olejowy ścienny

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Najlepszym, ściennym grzejnikiem olejowym okazał się Kaminer 2000W. Skąd to wiemy? Dokładnie przeczytaliśmy zamieszczone w Internecie opinie na temat różnych produktów, co dało nam podstawy do stwierdzenia, że to właśnie ten model zasługuje na szczególne uznanie. Urządzenie ma 3 stopnie grzania, w związku z tym nie ma problemu z dopasowaniem ustawień sprzętu do naszych aktualnych potrzeb. Model ma ochronę przed przegrzaniem – wpływa to pozytywnie na bezpieczeństwo użytkowania grzejnika. U podstawy produktu znajdują się płynnie działające kółka. Dodatkowo urządzenie ma praktyczny uchwyt umożliwiający łatwe przesuwanie. Wśród innych atutów produktu wymienia się także przystępną cenę i prosty design. Jesteśmy przekonani, że nikt nie będzie miał problemu z dopasowaniem urządzenia do wystroju danego wnętrza. Jeśli jednak wymienione zalety nie przekonały Cię do zakupu tego grzejnika, poznaj nasze inne propozycje. Drugie miejsce w rankingu zajął model AEG RA 5522. Grzejnik olejowy ma dużą moc, więc skutecznie ogrzewa pokój.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Design grzejnika jest dość uniwersalny. Urządzenie będzie dobrze prezentowało się zarówno w klasycznie urządzonym pomieszczeniu, jak i w nowoczesnym wnętrzu. Regulowany termostat pozwala określić najbardziej odpowiednią dla nas temperaturę. Lampki sygnalizujące pracę wskazują, czy grzejnik został włączony. Kółka i uchwyt ułatwiają przenoszenie sprzętu.

Wady

Przełączniki i pokrętła mogłyby być umieszczone gdzie indziej, np. z boku urządzenia. Wówczas prezentowałoby się ono lepiej.

Podsumowanie

Wymiary grzejnika to wysokość -110 cm; głębokość - 26 cm; szerokość - 98 cm. Do modelu można przymocować wieszak, dzięki któremu możemy zawiesić drobne, lekkie pranie i wysuszyć je ciepłym powietrzem. Waga sprzętu to ok. 10 kg.

Drugi wybór

Zalety

Termostat wyłącza grzejnik, gdy temperatura w pomieszczeniu osiągnie ustawioną wartość. Transport grzejnika jest dość wygodny (kółka). Schowek na kabel jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Zabezpieczenie przed przegrzaniem skutecznie chroni urządzenie przed awarią spowodowaną zbyt wysoką temperaturą. Dzięki ciemnemu kolorowi grzejnika nie widać na nim zabrudzeń.

Wady

Żeberka są dość trudne w czyszczeniu – przestrzeń między nimi jest trudno dostępna, przez co mycie urządzenia jest bardzo czasochłonne.

Podsumowanie

Moc grzejnika to 2200 W. Wymiary urządzenia są następujące: głębokość - 24 cm, szerokość -52 cm i wysokość - 64 cm. Sprzęt jest odpowiedni do ogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych lub do dogrzewania w okresie zimowym.

Rozważ też

Zalety

Instalacja urządzenia jest łatwa, dzięki dołączonym do zestawu elementom montażowym. Urządzenie prezentuje się bardzo dobrze – będzie odpowiednie zarówno do elegancko urządzonych pomieszczeń, jak i do bardziej młodzieżowych, nowoczesnych wystrojów.

Wady

Pokrętło i włącznik są umieszczone na dole urządzenia, co może nie być dobrym rozwiązaniem, gdy w domu są małe dzieci.

Podsumowanie

Ciepło regulowane jest termostatem bimetalicznym. Wymiary grzejnika to: 80 cm - szerokość i 65 cm - wysokość. Urządzenie dzięki swojemu rozmiarowi nie będzie się zbytnio rzucało w oczy nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Waga modelu to 9 kg.

 

 

Grzejniki olejowe ścienne– Ranking

 

 

Kaminer 2000W

 

Dobrym grzejnikiem olejowym jest Kaminer. Koszt zakupu urządzenia nie jest wysoki, co zachęca do inwestycji w niego. Sprzęt ma różne stopnie grzania: 800 W, 1200 W i 2000 W. Prezentowany model jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 26 m2. Wymiary produktu to: 98 cm x 81 cm x 8 cm, a jego waga jest równa 10 kg.

Kupując grzejnik otrzymuje się w zestawie wszystkie niezbędne elementy montażowe. Podstawa modelu została wsparta na 4 obrotowych kółkach, które ułatwiają przenoszenie sprzętu. Komplet zawiera także wieszak na ręcznik i pojemnik na wodę. Drugi z wymienionych produktów pozwala zachować w pomieszczeniu odpowiedni stopień nawilżenia. Sprzęt jest zasilany elektrycznie.

Kaminer to grzejnik olejowy, w który warto zainwestować. Potwierdzeniem na to są zadowoleni z zakupu konsumenci. Według nich sprzęt jest solidnie wykonany – obudowa jest odporna na korozję i zarysowania. Zaletą urządzenia jest także łatwe przenoszenie i efektywność działania.

Kaminer to bardzo dobry grzejnik olejowy do 200 zł. Maksymalna moc urządzenia jest równa 2000 w. Wymiary modelu to: 98 cm x 81 cm x 8 cm.

 

Zalety

3 stopnie grzania: Użytkownik ma do wyboru 3 stopnie grzania (2000 W, 1200 W i 800 W), więc może łatwo dostosować ustawienia grzejnika do własnych preferencji i panującej pogody. Prezentowany model ma termostat.

Bezpieczeństwo użytkowania: Jeśli kupisz sprzęt marki Kaminer, możesz być pewny, że jego użytkowanie będzie bezpieczne. Prezentowany grzejnik olejowy ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, co ogranicza ryzyko wystąpienia awarii.

Łatwe przenoszenie: U podstawy modelu umieszczono obrotowe kółka, dzięki którym przenoszenie nie wymaga użycia dużej siły. Dodatkowo produkt ma dobrze wyprofilowany uchwyt.

Wieszak na ręczniki: W zestawie znajduje się praktyczny i solidnie wykonany wieszak na ręczniki, który można umieścić u góry grzejnika. W efekcie możemy bezpiecznie suszyć na nim tkaniny.

Pojemnik na wodę: Aby skutecznie nawilżyć powietrze w domu producent dodał do kompletu pojemnik na wodę. Należy go umieścić na grzejniku.

 

Wady

Krótki kabel zasilający: Jak podaje producent, długość kabla zasilającego wynosi 110 cm. Dlatego też zwykle użytkownik musi korzystać z przedłużacza.


 

 

 

 

AEG RA 5522

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu AEG RA 5522. Jest to grzejnik olejowy o maksymalnej mocy 2200 W zbudowany z 11 żeber. Przeznaczony jest do dogrzewania pomieszczeń w okresach przejściowych.

Urządzenie wyposażone jest w termostat wyłączający urządzenie, gdy temperatura osiągnie żądany poziom. Posiada ono również możliwość regulacji mocy w zakresie 3 stopni: 1000, 1200 i 2200 W. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia stykowy przełącznik, używany w celu ochrony przeciwpożarowej. Dzięki 4 bieżnym kółkom przenoszenie grzejnika jest bardzo łatwe i wygodne. Komfort zapewnia również możliwość automatycznego nawinięcia kabla. Wymiary przyrządu to szerokość – 52,5 cm, wysokość – 64 cm, głębokość – 24,5 cm.

Prezentowany produkt zdobył wiele pochlebnych recenzji. Umieszczane w Internecie opinie wskazują na to, że model ten jest polecany przez konsumentów. Osoby, które posiadają produkt w swoim domu zgodnie twierdzą, że dobrze grzeje i jest solidnie wykonany.

Grzejnik olejowy AEG RA 5522 ma moc maksymalną równą 2200 W. Wymiary sprzętu są następujące: 52,5 cm x 64 cm x 2,4 cm.

 

Zalety

Termostat: Urządzenie zostało wyposażone w termostat, więc po osiągnięciu określonej temperatury zostaje ono wyłączone. Pozwala to zaoszczędzić energię, a w konsekwencji zmniejsza nasze miesięczne rachunki.

Miejsce na nawinięcie przewodu: Na obudowie modelu znajduje się specjalnie wydzielone miejsce na nawinięcie przewodu zasilającego. Element ten znacznie ułatwia przechowywanie grzejnika, a dodatkowo chroni przed przypadkowym uszkodzeniem kabla.

Łatwa obsługa: Urządzenie jest łatwe w obsłudze, co potwierdzają pozytywne opinie na jego temat. Umieszczone na obudowie przyciski są dobrze opisane i płynnie działają.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Grzejnik ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie ma więc obaw, że sprzęt ulegnie szybkiemu uszkodzeniu.

 

Wady

Elementy plastikowe: Na obudowie znajdują się elementy plastikowe, które są podatne na zarysowania. Trzeba mieć to na uwadze szczególnie podczas przenoszenia czy czyszczenia sprzętu.


 

 

 

 

Gnosjo 410163

 

Jeśli zależy Ci na zakupie grzejnika olejowego, który będzie pasował do każdego pomieszczenia, polecamy zapoznać się z opisem modelu Gnosjo 410163. Sprzęt ma biały kolor i prosty kształt. Konsumenci zaznaczają, że produkt dobrze się prezentuje zarówno w sypialni, jak i biurze czy pokoju dziennym.

Wymiary grzejnika olejowego to: 80 cm x 65 cm. Jego moc wynosi 800 W. Urządzenie jest sprzedawane w zestawie ze stopkami, dzięki którym możemy postawić grzejnik bezpośrednio na podłodze. Opakowanie zawiera także specjalne wsporniki przeznaczone do montażu ściennego. Model ma ogranicznik temperatury, który skutecznie chroni przed przegrzaniem i awarią Gnosjo 410163. Sprzęt ma przydatne funkcje tj. wykrywanie otwartego okna. Użytkownik może też skorzystać z programatora tygodniowego.

Zdaniem użytkowników prezentowany grzejnik olejowy jest funkcjonalny, a przez to jego używanie jest przyjemne. Sprzęt można w łatwy sposób dostosować do swoich preferencji. Model ładnie wygląda i jest łatwy w czyszczeniu.

Gnosjo 410163 to grzejnik olejowy o wymiarach: szerokość – 80 cm i wysokość – 65 cm. Moc urządzenia jest równa 800 W.

 

Zalety

Możliwości montażu: Kupując model otrzymujemy zestaw stopek, które można zamontować u podstawy grzejnika. Dzięki nim możliwe jest ustawienie urządzenia w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. W opakowaniu znajdziemy też elementy umożliwiające zawieszenie sprzętu na ścianie.

Funkcja wykrywania otwartego okna: Grzejnik ma funkcję wykrywania otwartego okna. Opcja ta pozwala zaoszczędzić energię. Funkcja jest bardzo przydatna, bo czasami zaczynamy wietrzyć mieszkanie nie sprawdzając, czy grzejniki są skręcone.

Design: Model ma biały kolor, dlatego pasuje do różnie urządzonych pomieszczeń. Jego dopasowanie do znajdujących się w pokoju mebli i akcesoriów nie jest trudne.

 

Wady

Brak uchwytu: Produkt nie ma żadnego uchwytu, więc jego przenoszenie może okazać się niewygodne.


 

 

 

 

Jaki grzejnik olejowy ścienny wybrać?

 

Grzejnik olejowy to przydatny produkt, który sprawdzi się nie tylko w mroźną zimę. Jeśli chcemy ocieplić nasz dom czy mieszkanie, kiedy jeszcze nie rozpoczął się sezon grzewczy, jest to ciekawa alternatywa. Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę na kilka detali, które sprawią, że użytkowanie będzie wygodniejsze. W niniejszym artykule podpowiadamy, które parametry są najważniejsze. Na końcu zamieściliśmy również ranking trzech popularnych modeli dostępnych na polskim rynku.

 

Tego typu przyrządy są bardzo wygodne, gdyż można je ustawiać w dowolnym miejscu, zależnie od potrzeb. Zazwyczaj są one zasilane z sieci 230 V i mają stalową obudowę wypełnioną olejem, który się nagrzewa. Wybierając nowy grzejnik, warto zwrócić uwagę na sposób jego włączania. Większości urządzeń posiada przycisk lub pokrętło, jednak producenci oferują także warianty z wyświetlaczem LCD. Sprawdźmy także, czy przyrząd posiada timer, przy użyciu którego możemy zaprogramować czas, w którym grzejnik zacznie działać.

Nie bez znaczenia jest również moc, która może wynosić od 700 W do blisko 2500 W. Powinno się ją dobrać odpowiednio do potrzeb. Najlepsze grzejniki olejowe posiadają regulację, którą zwykle można ustawiać w zakresie trzech stopni. Warto zdecydować się na model, który sprawdzi się zarówno w niewielkim pomieszczeniu, jak i w dużym pokoju. Pamiętajmy również, że wyższa moc pozwala dość szybko nagrzać olej w ożebrowaniu urządzenia.

Jeśli zamierzamy często przestawiać grzejnik z miejsca na miejsce, warto zdecydować się na model z kółkami. Jego transportowanie będzie wówczas zdecydowanie łatwiejsze, gdyż urządzenie tego typu zazwyczaj nie jest lekkie i może ważyć nawet kilkanaście kilogramów. W codziennym użytkowaniu przyda się również uchwyt na kabel lub schowek do jego zwijania, dzięki któremu element ten nie będzie nam przeszkadzał. Ponadto, najlepszy grzejnik olejowy w 2024 roku powinien mieć estetyczny i nowoczesny design, zapewniający nam ciekawą ozdobę wnętrza. Jeśli kupisz mało atrakcyjny sprzęt, będziesz go chował w szafie czy innych pomieszczeniach, przez co przestaniesz go używać.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ