Ranking 6 najlepszych grzejników olejowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 10.05.21

 

Grzejnik olejowy – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Grzejnik olejowy bardzo dobrze sprawdza się jako dodatkowe, a w niektórych miejscach jako podstawowe źródło ciepła. W znalezieniu efektywnie działającego modelu pomoże Ci zestawienie, które przygotowaliśmy na podstawie analizy recenzji konsumentów. Na jego szczycie znalazł się sprzęt Ravanson OH-11 o mocy 2200 W, który ma kompaktowe wymiary i kółka pozwalające na przesuwanie go po podłodze. Urządzenie nie wysusza powietrza w pomieszczeniu i nie jest hałaśliwe. Osobom szukającym grzejnika z możliwością powieszenia na ścianie polecamy panelowy model Gnosjo Klimat 230 V 800 W. Został on wyposażony w kilka ciekawych rozwiązań, w tym programator tygodniowy. Sprzęt nie jest duży, ale szybko podnosi temperaturę w pokoju.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Grzejnik ma dużą moc, dlatego nie trzeba długo czekać, aby temperatura w pomieszczeniu się podniosła. To model o kompaktowych wymiarach, który wyposażono w kółka umożliwiające przesuwanie go po podłodze. Ma on też uchwyt na zwinięty przewód.

Wady

Kupujący twierdzą, że brakuje im wyświetlacza na przednim panelu, na którym byłaby pokazywana aktualna temperatura. Tym samym ustawianie grzejnika byłoby nieco łatwiejsze.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 2200 W i 11 żeberek. Dobrze sprawdza się w domu, a także innych miejscach, takich jak domek letniskowy. To model o prostym designie, który pasuje do wnętrza urządzonego w stylu klasycznym, jak i np. minimalistycznym.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie można ustawić na podłodze lub zawiesić na ścianie, zależnie od indywidualnych potrzeb. Sprawdzi się w przypadku alergików, ponieważ nie przyczynia się do wzbijania kurzu w powietrze. Sprzęt ma tygodniowy programator.

Wady

Z uwagi na stosunkowo niską moc (800 W) sprzęt nadaje się głównie do pomieszczeń o mniejszym metrażu. W większym pokoju jego działanie może okazać się mało efektywne.

Podsumowanie

Grzejnik zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, gdyż wyposażono go w zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie zajmuje on dużo miejsca w pomieszczeniu, ponieważ jest płaski (to model panelowy). Urządzenie ma biały kolor i estetycznie się prezentuje.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma termostat, dlatego automatycznie wyłącza się po nagrzaniu pomieszczenia do określonej temperatury. Ma on 3-stopniową regulację mocy, a także duży wyświetlacz LCD ułatwiający obsługę. Model wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym designem.

Wady

Przewód zasilający nie jest bardzo długi, dlatego czasami trudno jest ustawić grzejnik we wcześniej wybranym miejscu. Nierzadko wymaga to użycia przedłużacza.

Podsumowanie

Moc maksymalna urządzenia to 2000 W, a minimalna 800 W. W razie potrzeby można szybko przenieść sprzęt w inne miejsce, gdyż jest wyposażony w wygodny uchwyt i cztery kółka w podstawie. Grzejnik jest energooszczędny, a po wyłączeniu długo utrzymuje optymalną temperaturę w pokoju.

 

 

6 najlepszych grzejników olejowych. Opinie w 2021 roku

 

Potrzebujesz dodatkowego źródła ciepła? Jeśli tak, w dokonaniu wyboru z pewnością pomoże Ci ranking grzejników olejowych. Opisujemy w nim estetycznie wyglądające urządzenia, które efektywnie działają i szybko podnoszą temperaturę we wnętrzu. Sprawdź, które modele są obecnie najczęściej kupowane.

 

Grzejnik elektryczny olejowy

 

1. Grzejnik olejowy Ravanson OH-11

 

Elektryczny grzejnik olejowy Ravanson OH-11 ma 11 żeberek, a szerokość każdego z nich to 12 cm. Moc urządzenia wynosi 2200 W, dlatego szybko podnosi temperaturę w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Jego wymiary to: 53 cm x 53 cm x 14,5 cm. Sprzęt waży 10,5 kg.

W podstawie grzejnika są małe kółka, dlatego można go przesuwać po podłodze i w ten sposób bez dużego wysiłku ustawić go w innym pokoju. Uchwyt na zwinięty kabel sprawia, że przechowywanie urządzenia poza sezonem jest wygodniejsze. Sprzęt wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem, co zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania.

Jak przekonują konsumenci, to dobry grzejnik olejowy, który nie wysusza powietrza i nawet po wyłączeniu długo utrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Ponieważ jest to model o prostym designie, pasuje do różnie urządzonych wnętrz i nie wpływa negatywnie na wystrój. Ponadto test grzejników olejowych pokazał, że sprzęt nie zajmuje w pokoju dużo miejsca.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy panelowy

 

2. Gnosjo Klimat Elektryczny Grzejnik Olejowy 230 V 800 W

 

Gnosjo Klimat 230 V 800 W to panelowy grzejnik olejowy, który jest polecany alergikom. Nie wzbija on w powietrze kurzu i nie przyczynia się do nadmiernego obniżenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Sprzęt ma moc 800 W, został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Urządzenie waży 9 kg, a jego wymiary to: 80 cm x 65 cm. Stoi ono stabilnie na podłodze za sprawą dwóch szerokich nóżek. To mini grzejnik olejowy, który ma programator tygodniowy, więc sposób jego działania można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Z opinii kupujących wynika, że sprzęt działa efektywnie i ładnie się prezentuje. W razie potrzeby można skorzystać z dołączonych do zestawu wieszaków i zmienić go w naścienny grzejnik olejowy.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy z termostatem

 

3. Grzejnik Olejowy Sencor SOH 6109BK 

 

Urządzenie Sencor SOH 6109BK ma moc maksymalną 2000 W i nadaje się do pomieszczenia o większym metrażu. Wyposażono je w 4 kółka i wygodny uchwyt, więc jego przenoszenie z miejsca na miejsce nie stanowi problemu. To grzejnik olejowy z termostatem, dlatego sam się wyłącza po nagrzaniu pokoju do określonej temperatury.

Obsługa sprzętu nie jest trudna, gdyż ma on duży wyświetlacz LCD. To pozwala na szybkie ustawienie optymalnej mocy grzania: 800 W, 1200 W lub 2000 W. Grzejnik wygląda nowocześnie i pasuje do każdego pomieszczenia w domu.

Wiele osób uważa, że urządzenie szybko podnosi temperaturę w pokoju i długo ją utrzymuje. Zostało ono uznane za energooszczędny grzejnik olejowy. Co więcej, sprzęt nie jest hałaśliwy, dlatego dobrze sprawdzi się nawet w sypialni, także dziecięcej.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy Castorama

 

4. Grzejnik olejowy 1500 W HD907-7Q

 

Grzejnik olejowy 1500 W HD907-7Q znajduje zastosowanie w domu jako dodatkowe źródło ciepła, a także w innych miejscach, np. domku letniskowym. Nadaje się on do ogrzewania pomieszczeń o powierzchni 10 – 15 m2. Moc urządzenia to 1500 W. Jego materiałem wykonania jest solidna stal.

Prezentowany grzejnik olejowy znajdziemy w sklepach Castorama. Jego wymiary to: 14,5 cm x 35 cm x 64 cm. Urządzenie waży ok. 8,5 cm, a za sprawą wbudowanych kółek można je łatwo przenieść w inne miejsce. Sprzęt jest wyposażony w termostat i 3-stopniową regulację mocy.

Przeanalizowane opinie o grzejnikach olejowych dowiodły, że urządzenie jest bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ ma niezbędne zabezpieczenia (m.in. przed przegrzaniem). Konsumenci uważają też, że sprzęt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i na długo zachowuje estetyczny wygląd.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy z timerem

 

5. Grzejnik olejowy 11-żebrowy AEG RA 5589

 

Model AEG RA 5589 to grzejnik olejowy z timerem, dlatego można go zaprogramować, tak aby wyłączył się o określonej godzinie. Sprzęt ma moc 2200 W i 11 żeberek, stosunkowo szybko się nagrzewa oraz długo utrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Wymiary urządzenia to: 43 cm x 62 cm x 29 cm. Waży ono 11,1 kg.

Jeśli grzejnik niespodziewanie się przewróci, zadziała specjalny wyłącznik bezpieczeństwa, który automatycznie odetnie dopływ prądu. To daje pewność, że nie doprowadzi do niebezpiecznej sytuacji. Urządzenie ma wyświetlacz LED pozwalający na kontrolę temperatury. Może być ona pokazywana w stopniach Celsjusza lub Fahrenheita, zależnie od własnych potrzeb.

Kupujący pochlebnie wypowiadają się na temat sprzętu i przekonują, że to bardzo dobry wybór zwłaszcza do pokoju o większym metrażu. Ma on kółka w podstawie i uchwyt na zwinięty przewód, w dodatku elegancko się prezentuje. Grzejnik jest solidny i łatwy w obsłudze, przy wyświetlaczu znajdują się dobrze oznaczone przyciski.

 

 

 

 

Grzejnik olejowy Volteno

 

6. Grzejnik olejowy Volteno VO0272, 7-żeberek, 1500 W

 

Przedstawiamy grzejnik olejowy Volteno VO0272, 7-żeberek, 1500 W z kółkami w podstawie, który można z łatwością przenosić do innych pomieszczeń. Model nadaje się do użytku w domu, a także garażu czy domku letniskowym. To praktyczne urządzenie o mocy 1500 W, które ma 3-stopniową regulację temperatury.

Używanie sprzętu jest bezpieczne, gdyż został wyposażony w odpowiednie zabezpieczenia, również przed przegrzaniem. Waży on ok. 6,6 kg. Na przednim panelu znajdują się lampki sygnalizujące, więc możemy szybko sprawdzić, czy urządzenie pracuje. Grzejnik ma wymiary: 24 cm x 55 cm x 33,5 cm.

Czy warto zdecydować się na zakup sprzętu marki Volteno? Większość konsumentów uważa, że tak, gdyż jest to dobry i tani grzejnik olejowy. Ma on kompaktowe wymiary, nie jest hałaśliwy, a ponadto nie wzbija kurzu w powietrze. To urządzenie z termostatem, dlatego wyłącza się po osiągnięciu określonej temperatury.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki grzejnik olejowy kupić?

 

Zastanawiasz się, jakie cechy grzejnika olejowego odgrywają najważniejszą rolę podczas poszukiwań właściwego sprzętu? Wszystkie opisaliśmy w poradniku. Dzięki niemu na pewno uda Ci się szybko znaleźć właściwe, podstawowe lub dodatkowe źródło ciepła do wybranego pomieszczenia.

Konstrukcja – jaki grzejnik olejowy wybrać?

Biorąc pod uwagę konstrukcję, wyróżnia się dwa rodzaje sprzętów olejowych: Z żebrami i panelowe. Modele należące do pierwszej grupy swoim wyglądem przypominają tradycyjne, żeliwne kaloryfery, są zbudowane z kilku lub kilkunastu żeber (im jest ich więcej, tym większa staje się ilość oddawanego do wnętrza ciepła). Mają one kompaktowe wymiary i nie ograniczają wolnej przestrzeni w pomieszczeniu, a dodatkowo estetycznie się prezentują. Konstrukcja grzejników panelowych składa się z dwóch pofalowanych płyt, między którymi przepływa podgrzewana przez grzałkę ciecz. Tego typu urządzenia można ustawić na podłodze lub zawiesić na ścianie. Wyglądają one nowocześnie i mogą pełnić funkcję dekoracyjną.

 

Moc

Za najważniejszy parametr grzejników elektrycznych, również tych olejowych, uznawana jest moc. Na podstawie wartości tego parametru możemy się przekonać, czy dany sprzęt sprawdzi się w wybranym pomieszczeniu i jego działanie okaże się wystarczająco efektywne. Olejowe urządzenia zwykle mają moc 700 – 2200 W. Im większy jest metraż pokoju, w którym ma stanąć sprzęt, tym mocniejszy powinien on być. Mając wątpliwości, jaki jest najlepszy grzejnik olejowy, warto zdecydować się na taki z regulacją mocy, zazwyczaj jest ona 2- lub 3-stopniowa. Za sprawą takiego rozwiązania możemy swobodnie dopasowywać sposób działania urządzenia do swoich potrzeb, bez ryzyka, że w pomieszczeniu będzie bardzo gorąco lub nieprzyjemnie chłodno.

 

Termostat i timer

Kupując grzejnik olejowy, powinniśmy sprawdzić, czy został on wyposażony w termostat. Jeśli tak, będzie się on automatycznie wyłączał po nagrzaniu pomieszczenia do określonej wartości, a następnie sam włączał, kiedy temperatura się obniży. To bardzo przydatna funkcja, gdyż ogranicza wzrost rachunków za zużycie energii elektrycznej (sprzęt nie musi pozostawać włączony przez kilka czy nawet kilkanaście godzin bez przerwy). Praktyczny jest także timer dający możliwość zaprogramowania urządzenia, aby wyłączyło się o określonej godzinie. Niektóre modele są wyposażone w programator 7-dniowy, dlatego można zaplanować sposób ich pracy na cały tydzień.

 

Zabezpieczenia

Ponieważ grzejnik olejowy to sprzęt zasilany prądem, powinien mieć niezbędne zabezpieczenia. Jednym z najważniejszych jest ochrona przed przegrzaniem, zapobiegająca nagrzaniu urządzenia do bardzo wysokiej temperatury, co mogłoby przyczynić się m.in. do jego awarii. W przypadku modeli stojących, ważną rolę odgrywa też wyłącznik bezpieczeństwa, odcinający dopływ prądu po przewróceniu się sprzętu. Najlepszy grzejnik olejowy nie tylko skutecznie ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje, ale również jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu.

 

Udogodnienia

Jednym z najbardziej popularnych udogodnień , w jakie są wyposażone grzejniki olejowe, są kółka w podstawie. Pozwalają one na wygodne przesuwanie urządzenia po podłodze, bez potrzeby przenoszenia go w rękach. To istotny element, zwłaszcza gdy wybraliśmy cięższy sprzęt. Warto sprawdzić, czy grzejnik ma też schowek na przewód, bo wtedy jego przechowywanie poza sezonem będzie wygodniejsze. Bardziej nowoczesne sprzęty mają dodatkowo wyświetlacz LED, na którym pokazywana jest aktualna temperatura. Te o prostej budowie zwykle mają na panelu tylko niewielkie diody informujące o pracy. Są też urządzenia wyposażone w wentylator, który pomaga w szybszym rozprzestrzenieniu ciepła w pokoju, zwykle są one nieco droższe.

Wymiary

Co prawda elektryczne grzejniki w większości są niewielkie, ale dobrze jest sprawdzić całkowite wymiary urządzenia, które przypadło nam do gustu. To pozwala się przekonać, czy sprzęt nie zajmie za dużo miejsca w pokoju i nie utrudni swobodnego poruszania się po nim. O tej kwestii warto pamiętać zwłaszcza w sytuacji, gdy kupujemy grzejnik do bardzo małego pomieszczenia.

 

Design

Kupując elektryczny grzejnik, powinniśmy go dopasować do mebli i innych elementów znajdujących się w danym pomieszczeniu. Wtedy uda nam się stworzyć spójną całość i nie będziemy narzekać, że urządzenie wygląda mało estetycznie. Przeważnie olejowe sprzęty są dostępne w takich kolorach, jak: Biały, czarny i szary, do wyboru mamy modele o prostym, a także bardziej nowoczesnym designie.

 

Grzejniki olejowe w dobrych cenach

Nie trzeba wydawać bardzo dużej kwoty, aby kupić ładny, solidny i efektywny grzejnik olejowy. Ceny takich urządzeń zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 100 do 400 zł. Co ważne, dotyczy to zarówno modeli mniej, jak i bardziej znanych marek. To, jak dużo zapłacimy za sprzęt, uzależnione jest głównie od mocy oraz udogodnień, w jakie został on wyposażony.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa grzejnik olejowy?

Grzejnik olejowy to urządzenie zasilane energią elektryczną, a więc wymaga podłączenia do gniazdka. Emituje on ciepło, w jego wnętrzu znajduje się grzałka. Odpowiada ona za ogrzewanie substancji, którą wypełniony jest grzejnik. To olej (stąd wywodzi się nazwa sprzętu), który ma zdolność akumulowania ciepła i po podgrzaniu długo je utrzymuje. Nowoczesne modele olejowe są wyposażone w regulator, za sprawą którego możemy sami decydować, do jakiej temperatury zostanie nagrzane pomieszczenie. Niektóre urządzenia mają też timer. Po ustawieniu go grzejnik sam wyłącza się po określonym czasie.

 

P2: Grzejnik olejowy – ile zużywa prądu?

Osoby, które chcą kupić grzejnik olejowy, często zastanawiają się, czy sprzęt nie przyczyni się do dużego wzrostu rachunków za prąd. To zależy m.in. od tego, jak często i na jak długo będziemy włączać urządzenie. Przyjmując, że mamy model o mocy 2000 W i zamierzamy dzięki niemu ogrzewać pomieszczenie przez 4 miesiące po ok. 6 godzin, to jego zużycie energii wyniesie ok. 1440 kWh. Koszt eksploatacji takiego grzejnika to nieco ponad 860 zł. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to duża kwota. Urządzenie olejowe jest przez wiele osób uznawane za dobre źródło ogrzewania, zwłaszcza w miejscach, gdzie zamontowanie zwykłych kaloryferów byłoby kłopotliwe.

P3: Jak naprawić grzejnik olejowy?

Grzejnik olejowy, podobnie jak inne urządzenia elektryczne, może w pewnym momencie ulec awarii. Przyczyn może być wiele, np. uszkodzony przewód czy zepsuta grzałka. Jeśli sprzęt nagle przestanie działać tak, jak powinien, najlepszym rozwiązaniem jest oddanie go do profesjonalnego serwisu. Jeżeli to fachowiec zajmie się usunięciem usterki, nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo użytkowania grzejnika. Poza tym nieumiejętna, samodzielna próba naprawy urządzenia może przyczynić się do powstania jeszcze większej awarii lub utraty gwarancji (jeżeli wciąż obowiązuje).

 

P4: Co lepsze: Grzejnik olejowy czy konwektor?

Grzejnik olejowy to dobry wybór, jeżeli chcemy znaleźć sprzęt pełniący funkcję stałego źródła ciepła w pomieszczeniu. Sprawdzi się on w pokoju o większym metrażu, dlatego nie ma ryzyka, że będziemy odczuwać nieprzyjemny chłód. Z kolei konwektor to dobra propozycja do mniejszych pomieszczeń. Stanowi on dobre uzupełnienie dla podstawowego źródła ciepła w domu i szybko się nagrzewa. Grzejnik olejowy podnosi temperaturę w pokoju nieco wolniej, ale dłużej ją utrzymuje. Wybór pomiędzy nim a sprzętem konwektorowym zależy zarówno od metrażu pomieszczenia, jak i własnych preferencji. Jeśli zależy nam na szybkim ogrzaniu wnętrza, można zdecydować się na zakup konwektora. Grzejnik olejowy na pewno spełni oczekiwania osób, którym zależy przede wszystkim na długim utrzymaniu optymalnej temperatury.

 

P5: Jaki grzejnik: Olejowy czy elektryczny?

Chcąc poznać odpowiedź na pytanie, jaki grzejnik jest lepszy: Olejowy czy elektryczny?, należy pamiętać, że pierwszy wymieniony także należy do grupy elektrycznych. Innymi zaliczanymi do niej sprzętami są grzejniki konwektorowe i promienniki. Konwektory szybko się nagrzewają, ale jednocześnie krótko trzymają optymalną temperaturę, poleca się je do mniejszych pomieszczeń. Promienniki zaczynają oddawać ciepło już od momentu włączenia i zaraz po wyłączeniu przestają grzać. Grzejniki olejowe nagrzewają się wolniej, ale też wolno oddają ciepło. To dobry wybór dla osób szukających efektywnie działającego, dodatkowego ogrzewania do pokoju o większym metrażu.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 KOMENTARZY
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Soszynski
Jacek Soszynski
2 months ago

Przez lata grzejniki olejowe były wyposażane w programatory umożliwiające ustawienie kiedy w czasie doby mają się włączać a kiedy gasić. Teraz na rynku można kupić sam chłam, który producenci do maksimum wykastrowali z podstawowych funkcji, aby jak najbardziej zredukować koszty, a równocześnie podnieśli ceny. Wśród grzejników jakie testowaliście, nie ma żadnego, który mógłby konkurować z takim z programatorami, co kosztowały ok. 100 zł kilka lat temu.

Zespół MWW.pl
Admin
2 months ago

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl