Najlepszy grzejnik olejowy Delonghi

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Jaki jest najlepszy grzejnik olejowy Delonghi w 2024 roku?

 

Gdy przychodzą chłody, a nasze ogrzewanie nie jest do końca wydolne, ratunkiem może być zakup grzejnika olejowego. Zakup taki zwłaszcza jest uzasadniony, gdy chcesz docieplić mieszkanie wynajmowane, gdzie remont instalacji nie należy do Twoich kompetencji, lub w sytuacji, gdy sezon grzewczy już trwa i trudno jest w niskiej temperaturze przeprowadzać remont.

Zaletą grzejnika olejowego jest to, że stosunkowo niewielkie urządzenie możemy postawić w pokoju i natychmiast je używać. Gdy zajdzie potrzeba ogrzać pomieszczenie sąsiednie to grzejnik przestawimy bez trudu. Tym bardziej, że większość tego typu urządzeń jest zaopatrzona w kółka, co sprawia, że są mobilne. We wnętrzu grzejnika, który może być wyposażony w tradycyjne żeberka, lub nie, znajduje się olej. Jest on ogrzewany przez grzałkę elektryczną. Olej ma właściwości dłuższego utrzymywania wysokiej temperatury od wody, dlatego po nagrzaniu długo oddaje ciepło otoczeniu.

Grzejniki olejowe dostępne na rynku mają różne moce i różne wielkości. Te najmniejsze urządzenia zwykle charakteryzuje moc od 700 W. Największe zaś z nich to również najmocniejsze urządzenia, które mogą mieć moc do 2500 W. Im mocniejsze urządzenie, tym też w większości wypadków więcej możliwości ustawień i poboru mocy i temperatury, jaką można uzyskać. W zasadzie nie ma potrzeby kupowania mocnego urządzenia do bardzo małego pomieszczenia. Jednak jeśli grzejnik pracuje w różnych pomieszczeniach to kupienie modelu z możliwością ustawień, pozwoli na dopasowanie mocy i temperatury grzania do parametrów pomieszczenia, w którym kaloryfer się znajduje.

Generalnie im grzejnik zawiera więcej żeberek, lub ma większą powierzchnię w przypadku urządzeń panelowych, tym większą powierzchnię może ogrzać. Dodatkowo część urządzeń posiada elektroniczne sterowanie, które za pomocą termostatu może być ustawione precyzyjnie według preferencji użytkownika. Termostat pozwala na ustawienie temperatury roboczej. Gdy zostanie ona przez grzejnik osiągnięta, termostat wyłączy grzałki. Gdy temperatura spadnie poniżej ustawień, termostat samoczynnie grzałki ponownie włączy.

Jako, że grzejniki olejowe to urządzenia zasilane elektrycznie, powinny one posiadać zabezpieczenia przeciw przegrzaniu, czyli wyłącznik bezpieczeństwa. Nowoczesne urządzenia mogą posiadać również timer, dzięki któremu precyzyjnie zaprogramujesz czas ich działania. Jest to istotne, zwłaszcza gdy posiadamy w różnym czasie różną taryfę za energię elektryczną, albo gdy domownicy przez długi czas nie są w domu obecni. Obecnie możemy też liczyć na takie funkcje, jak wyświetlacz LCD z dostępnymi parametrami urządzenia, a nawet funkcje zdalnego sterowania za pomocą pilota lub nawet SMS-a.

 

 

DeLonghi TRNS 0808 M

Jako jeden z atrakcyjnych urządzeń do ogrzewania pomieszczeń chcieliśmy przedstawić dobry i tani grzejnik olejowy DeLonghi TRNS 0808 M. Jest on odpowiedni do ogrzania pokoju o kubaturze 25 m3, jako samodzielne ogrzewanie, lub większego, gdy zostanie użyty jako dodatkowe źródło ciepła.

 

Najważniejsze zalety

Jako zaletę można wymienić wygląd zewnętrzny grzejnika. Jego nieco ponadczasowy wygląd sprawia, że urządzenie ciekawie prezentuje się w pomieszczeniach mieszkalnych. A jednocześnie 8 żeber zapewnia dużą powierzchnię oddawania ciepła otoczeniu.

 

Najważniejsze wady

Brak kółek transportowych to wada, która powoduje, że w przypadku konieczności przemieszczenia sprzętu, trzeba go przenieść, co może okazać się trudne nie tylko ze względu na gabaryty sprzętu, ale też jego wagę, która wynosi 6,2 kg.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

De’Longhi to włoska firma zajmująca się produkcją grzejników, klimatyzatorów i sprzętem AGD. Grzejniki to segment rynku, od którego firma rozpoczęła swoją działalność. Powstają one w tym włoskim koncernie nieprzerwanie od roku 1902. Początkowo firma funkcjonowała jako przydomowy warsztat, w którym produkowano różne systemy grzewcze, takie jak na przykład piece opałowe na drewno. Nazwa De’Longhi została zarejestrowana w roku 1950, a swoją największą ekspansję firma przeżyła w latach 70-tych XX wieku. Kolejny duży rozwój przedsiębiorstwo przeżyło w latach 90-tych, gdy to marka utworzyła przedstawicielstwa w wielu krajach świata. Obecnie produkty De’Longhi są znane i rozpoznawane na wszystkich kontynentach.

Przedstawiany grzejnik olejowy De’Longhi, to produkt dobrej jakości o oryginalnym kształcie, mimo zachowania tradycyjnych żeberek. Model ten jest w uniwersalnym białym kolorze. Kształt grzejnika, o wąskiej górze i stopniowo rozszerzającym się korpusie zapewnia stabilność urządzenia. Model ten jest dedykowany do ogrzania pomieszczenia o kubaturze 25 m3 i składa się z 8 żeber.

Moc piecyka wynosi 800 W i został on wyposażony w termostat z 6-cio stopniową skalą regulacji. Dodatkowo na panelu sterowania, który został umieszczony na boku urządzenia, znajdziemy wyłącznik on/off. Jako zabezpieczenie producent zaopatrzył swój produkt w ochronę przed przegrzaniem, które rozłączy go każdorazowo, gdy wystąpi niebezpieczeństwo przegrzania.

 

Wymiary grzejnika to wysokość: 46 cm, szerokość: 19 cm i głębokość 40 cm. Waga natomiast to 6,2 kg. Produkt też został zaopatrzony w stabilne nóżki, które zapewniają dobrą podstawę. Aby ułatwić przenoszenie oba szczyty grzejnika producent wyposażył w wyprofilowane wgłębienia do łatwiejszego uchwytu w celu przestawienia urządzenia.

Przy zakupie grzejniki olejowe Delonghi są wyposażone w instrukcję obsługi. Producent także udziela na swój produkt 24 miesięcznej gwarancji.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ