Ranking 5 najlepszych wentylatorów sufitowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Wentylator sufitowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wentylator sufitowy Westinghouse Jet Plus 72290 oraz model Westinghouse 7255740 to produkty, które zyskały największe uznanie konsumentów w bieżącym roku. Prezentowane produkty są funkcjonalne, wydajne i atrakcyjne. Dlatego nie tylko dobrze spełniają swoją funkcję polegającą na ochłodzeniu wnętrz, ale też stanowią ich ozdobę. Pierwszy produkt, który znalazł się na szczycie naszego rankingu to wiatrak dwustronny. Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, ponieważ do zestawu dołączono pilot. Poza tym konsumenci w swoich ocenach potwierdzili wydajność prezentowanego wentylatora. Chociaż Westinghouse 7255740 zajął drugą pozycję w naszym zestawieniu, model ten nie odbiega jakością od pierwszego produktu. Jest równie wydajny, jego sterowanie jest proste, a do tego pięknie się prezentuje. Jeśli żaden z tych produktów nie przypadł Ci do gustu, zapraszamy Cię do dalszej części naszego artykułu, w której przedstawimy inne, równie ciekawe wentylatory.

 

5 najlepszych wentylatorów sufitowych. Opinie w 2024 roku

 

Wentylatory sufitowe przydatne są zarówno w lecie, jak i w zimie. W gorące dni ochładzają powietrze w pomieszczeniach. Natomiast w zimie pomogą równomiernie rozprowadzić ciepłe powietrze, które zazwyczaj gromadzi się u sufitu. Przeczytaj nasz ranking, gdzie znajdziesz informacje o dostępnych modelach oraz opinie o wentylatorach sufitowych wystawiane przez ich użytkowników.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wentylator jest bardzo solidny, przez co nie powinien ulec awarii. Również nowoczesny wygląd jest dużą zaletą. Poza tym praca sprzętu jest bardzo cicha, więc może on działać również w nocy. Jest możliwość sterowania urządzeniem przy pomocy pilota.

Wady

Przy zakupie otrzymasz specjalne kołki, które służą do zaczepienia wentylatora na suficie. Niestety, nie są one zbyt wytrzymałe. Jeśli sprzęt będzie działać na pełnych obrotach elementy te mogą się lekko poluzować.

Podsumowanie

Mimo tej jednej wady, produkt cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów. Nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jego obsługa jest bardzo prosta i wygodna. Do tego wydajność pracy modelu jest bardzo duża. Dzięki temu wentylator bardzo szybko chłodzi pomieszczenie.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest bardzo prosty w montażu, co jest jedną z jego największych zalet. Żarówka, która jest częścią zestawu generuje przyjemne, nastrojowe światło. Również cena urządzenia jest jego atutem. Jest to bowiem jeden z najtańszych wentylatorów na rynku.

Wady

Jeśli planujesz umieścić wentylator w pokoju, gdzie śpi dziecko musisz to poważnie przemyśleć. Pracując na najwyższych obrotach, sprzęt generuje duży hałas, który może przeszkadzać domownikom.

Podsumowanie

Choć praca urządzenia jest nieco głośna, nie umniejsza to jego innym zaletom. Produkt jest bardzo funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Do tego nowoczesny design na pewno zwróci uwagę konsumentów. Sprzęt będzie się dobrze prezentował w każdym wnętrzu.

Rozważ też

Zalety

Obsługa sprzętu jest bardzo prosta, gdyż możesz zwiększać tempo obrotów skrzydeł przy pomocy pilota. Dodatkowo, w czasie pracy wentylator bardzo szybko chłodzi, a jednocześnie nie generuje zbyt dużego hałasu.

Wady

Design urządzenia jest dość ekstrawagancki, przez co może nie przypaść do gustu wszystkim konsumentom. Lampa jest mocno zdobiona złotymi ornamentami. Niestety taki wygląd nie będzie pasował do wnętrza urządzonego w duchu minimalizmu.

Podsumowanie

Liczne zalety wentylatora zdecydowanie przewyższają jego jedną wadę. Sprzęt jest bardzo wydajny i funkcjonalny. Do tego jego cicha praca nie powinna przeszkadzać domownikom. Dzięki temu produkt może być używany również w czasie gorących, letnich nocy. Prosta obsługa przy pomocy pilota to również duża zaleta.

 

1. Westinghouse Wentylator sufitowy Jet Plus z pilotem 105cm 72290

 

Ranking wentylatorów sufitowych rozpoczniemy produktem Westinghouse Jet Plus 72290. Urządzenie to posiada trzy łopatki o rozpiętości 105 cm. Łopatki są dwustronne, a każda strona jest innego koloru, możemy więc za ich pomocą zmieniać wygląd pokoju, w którym wentylator jest zainstalowany. Po jednej stronie są koloru wenge, a po drugiej srebrnego.

Korpus wentylatora jest koloru szczotkowanego niklu. Wiatrak ten to urządzenie 2 w 1. Oprócz dostarczania chłodnego powiewu w gorące dni, możemy go wykorzystać jako źródło światła. Producent zamontował 3 punkty świetlne przystosowane do żarówek o gwincie E14 R50. Podczas kupowania żarówek pamiętajmy, że ich moc nie powinna być większa niż 40 W.

Łopatki obracają się w dwóch kierunkach, mamy też do wyboru 3 poziomy szybkości obrotu wiatraka: 185, 230 lub 280 obrotów na minutę. Prędkość komfortowo możemy regulować dzięki dołączonemu pilotowi. Całe urządzenie ma wysokość 37 cm i waży 6,4 kg. Użytkownicy przekazują, że wiatrak cicho pracuje i dobrze chłodzi. Dodatkowo są bardzo zadowoleni z dołączonego pilota.

Wentylator sufitowy Westinghouse Jet Plus 72290 to urządzenie 2w1, gdyż chłodzi wnętrze pomieszczenia i dodatkowo je oświetla. Model ten jest przystosowany do 3 żarówek E14 R50 max. 40 W. Jego wysokość wynosi 37 cm, a każda z trzech łopatek ma rozpiętość 105 cm. Całkowita waga sprzętu to 6,4 kg.

 

Zalety

Design: Ponieważ łopatki są dwustronne, a każda strona ma inny kolor (wenge i srebrny), urozmaicamy tym samym wystrój pomieszczania, w którym zainstalowano wentylator.

2w1: Jest to wiatrak i oświetlenie w jednym. Oprócz tego, że w ciepłe dni ochładza pomieszczenie, to dodatkowo daje nam światło.

Regulacja: Przede wszystkim należy zauważyć, że łopatki wentylatora obracają się w dwóch kierunkach, a ponadto mamy 3 poziomy regulacji szybkości obrotu wiatraka: 185, 230 lub 280 obrotów na minutę. To pozwala nam na dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb.

Obsługa: Urządzenie możemy łatwo uruchomić przy użyciu pilota znajdującego się w zestawie z wentylatorem. Dzięki temu, nawet siedząc na kanapie, włączymy sprzęt.

Wydajność: Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że wentylator świetnie wychładza pomieszczenie, w którym jest zainstalowany.

 

Wady

Cena: Jest to jedna z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu. Oczywiście za wygórowaną ceną stoi bardzo dobra jakość, ale nie każdy może pozwolić sobie na ten produkt.

 

 

 

 

2. Wentylator sufitowy Westinghouse Bendan 72557

 

Kolejny wiatrak, Westinghouse 7255740, oferuje aż 5 łopatek o rozpiętości 132 cm. Korpus utrzymany jest w jasnym kolorze satynowego chromu, natomiast łopatki są koloru ciemnego brązu. Całość doskonale wpasuje się w nowoczesne wnętrze, zarówno o jasnej, jak i ciemnej kolorystyce.

Również i ten model ma wbudowane oświetlenie. W tym przypadku jest to jeden punkt świetlny dostosowany do żarówek typu R7s, których moc nie powinna przekroczyć 80 W. Miłym gestem ze strony producenta jest dołączenie żarówki do zestawu. Użytkownik może ustawić jedną z trzech prędkości.

Do wyboru jest 86, 124 lub 175 obrotów na minutę. Sterowanie znacznie ułatwi dołączony do zestawu pilot, którym również możemy włączyć czy wyłączyć światło. Wysokość tego modelu wynosi 38 cm., a jego waga to 7,6 kg.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego wentylatora sufitowego są przede wszystkim zadowolone z jego estetycznego wyglądu. Wśród zalet wymienianych przez użytkowników pojawiły się także cicha praca i wysoka jakość wykonania.

Wiatrak Westinghouse 7255740 to model z 5 łopatkami, których rozpiętość wynosi 132 cm. Maksymalna moc urządzenia to 60 W. Wentylator ma wysokość równą 39 cm i waży 7,6 kg.

 

Zalety

Wygląd: Wiele osób wybrało ten model ze względu na jego atrakcyjny wygląd. Mamy tutaj piękne połączenie jasnego koloru (satynowy chrom) i ciemnego brązu, przez co model ten pięknie prezentuje się we wszystkich wnętrzach.

Regulacja: Użytkownik może dostosować pracę wentylatora do swoich potrzeb. Może wybrać jedną z trzech prędkości – 86 obrotów na minutę, 124 obroty na minutę i 175 obrotów na minutę.

Sterowanie: Obsługa urządzenia jest prosta, gdyż do zestawu dołączony jest pilot, którym nie tylko regulujemy pracę wiatraka, ale też możemy uruchomić lub wyłączyć podświetlenie.

Jakość wykonania: Wiele osób w swoich ocenach podkreśla, że prezentowany sprzęt jest bardzo solidny i odporny na uszkodzenia.

Cicha praca: Konsumenci docenili fakt, że jest to dość ciche urządzenie.

 

Wady

Cena: Jest to model dość drogiej firmy, a jak wiemy cena jest bardzo często czynnikiem decydującym.

 

 

 

 

3. Wentylator sufitowy Daxton Fan Retrogold z pilotem D52016P

 

Następna nasza propozycja przypadnie do gustu osobom lubiącym tradycyjne wnętrza i klasyczne meble. Daxton Retrogold D52016P został wyposażony w pięć łopatek o rozpiętości 132 cm. Korpus, posiadający tradycyjny kształt, jest koloru antycznego mosiądzu. Natomiast łopatki zostały zabarwione na kolor antycznego dębu. Model ten posiada najwięcej, ze wszystkich prezentowanych wentylatorów, punktów świetlnych.

Mamy tutaj do dyspozycji aż 5 źródeł światła. Maksymalna moc żarówek nie powinna przekraczać 60 W. Natomiast gwint powinien być typu E27. Łopatki mogą obracać się w obydwie strony. Użytkownik ma również możliwość regulowania siły nawiewu. Wiatrak może obracać się z prędkością 170 obrotów na minutę.

Jest to najwyższa prędkość w czterostopniowej skali. Daxton Retrogold D52016P sterujemy za pomocą pilota, lub łańcuszka zamontowanego przy korpusie wentylatora. Model ten ma wysokość 60 cm i waży 7,5 kg. Komentarze dotyczące tego produktu mówią, że urządzenie bardzo ładnie prezentuje się w pomieszczeniu. Konsumenci mówią również, że wiatrak jest funkcjonalny i bardzo przydaje się w upalne dni.

Daxton Retrogold D52016P posiada pięć łopatek o rozpiętości 132 cm. Urządzenie ma wysokość 60 cm i waży 7,5 kg. Jego moc (bez oświetlenia) wynosi 60 W.

 

Zalety

Sporo punktów świetlnych: Wentylator ma 5 wejść na żarówki (gwint E27). Tym samym daje nam możliwość bardzo dobrego doświetlenia pomieszczenia.

Regulacja pracy: Urządzenie może obracać się z maksymalną prędkością 170 obrotów na minutę, a sam system pracy można regulować na 4 stopniowej skali. Warto zauważyć, że oprócz pilota, model ten ma też klasyczny łańcuszek. Jeśli więc często gubisz, na przykład pilot do telewizora, takie rozwiązanie na pewno przypadnie Ci do gustu.

Cicha praca: Wiele osób zauważa, że prezentowany model jest stosunkowo cichy, a więc jego praca nie zakłóca naszego spokoju. Nawet gdy dziecko śpi, możesz spokojnie uruchomić wentylator.

 

Wady

Design: Nie każdemu odpowiada design produktu. Jest to sprzęt, który jest bogato zdobiony.

 

 

 

 

4. Wentylator sufitowy z oświetleniem Princess Trio 78324

 

Westinghouse Princess Trio 78324 to najlepszy wentylator sufitowy do kuchni. Ma on cztery łopatki o rozpiętości 105 cm. Zarówno korpus, jak i łopatki są utrzymane w białej kolorystyce. Łopatki zostały wzbogacone elegancką siateczkę, która dodaje uroku wentylatorowi. I w tym wypadku mamy połączenie wiatraka z oświetleniem. W tym modelu producent zainstalował trzy punkty świetlne, dla których będą odpowiednie żarówki o gwincie E14.

Pamiętajmy, że moc żarówek nie powinna przekraczać 60 W. Trzystopniowa regulacja oferuje 115, 170 lub 210 obrotów na minutę. Łopatki mogą obracać się w każdą stronę. Prędkość regulujemy za pomocą dołączonego do korpusu łańcuszka. Istnieje również możliwość dokupienia pilota lub regulatora.

Całość waży 7,8 kg. Wysokość tego modelu to 46 cm. W zależności od wysokości pomieszczenia, wentylator sufitowy możemy zamontować bezpośrednio na suficie, lub na dołączonym drążku. Klienci, którzy są właścicielami tego sprzętu mówią, że nie tylko dobrze i cicho pracuje.

Wspominają oni również, że wbudowane oświetlenie, które działa niezależnie od wiatraka daje bardzo dobre światło.

Wentylator sufitowy Westinghouse Princess Trio 78324 to model z czterema łopatkami o rozpiętości 105 cm. Urządzenie ma moc 60 W. Jego wysokość wynosi 46 cm, a waga jest równa 7,8 kg. Jest to dobry wentylator sufitowy do 350 zł.

 

Zalety

Dostosowywanie pracy: Model ten jest wyposażony w trzystopniową regulację pracy. Może on działać z prędkością 115, 170 lub 210 obrotów na minutę. Poza tym możemy zmieniać kierunek ruchu łopatek.

Łatwość montażu: Wielu konsumentów podkreśla, że montaż tego urządzenia jest dość prosty, zwłaszcza że mamy kilka opcji do wyboru. Na przykład możemy go zamontować bezpośrednio na suficie lub na dołączonym drążku.

Cicha praca: Wielu użytkowników produktu zauważa, że cechuje go bardzo cicha praca.

 

Wady

Trudność czyszczenia: Ze względu na budowę czyszczenie tego wentylatora może być utrudnione.

Kolorystyka: Biel szybko żółknie i w efekcie urządzenie nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

 

 

 

 

5. Wentylator sufitowy AEG D-VL 5666

 

AEG DVL 5666 to wentylator sufitowy o mocy 60 W. Wiele osób przyznaje, że moc jest wystarczająca, aby urządzenie działało sprawnie i szybko. Waga prezentowanego sprzętu wynosi 4,7 kg. Przetransportowanie go do domu nie będzie więc większym problemem. Średnica śmigła wynosi 122 cm. Wysokość produktu to 38 cm, a głębokość wynosi 122 cm. Jest to dobry model do mniejszych, jak i większych pomieszczeń.

Do wyboru mamy 1 z 4 poziomów prędkości, więc możemy łatwo dopasować ją do temperatury w pomieszczeniu. Produkt ma kolor biały i dobrze prezentuje się w pokoju. Model charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Z pewnością nie będzie przeszkadzał nam w codziennych czynnościach nawet na największym poziomie pracy, kiedy hałas jest największy.

Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w funkcję rewers. Użytkownicy bardzo często piszą pozytywne komentarze o opisywanym wentylatorze. W opiniach powtarzają się informacje o tym, że produkt dobrze pracuje, a użytkownicy chwalą możliwość zmieniania prędkości modelu.

AEG DVL 5666 ma śmigło o długości 122 cm. Moc produktu wynosi 60 W. Wentylator ma 4 poziomy prędkości.

 

Zalety

Prędkość: Mamy do wyboru 4 różne poziomy. Możemy więc bardzo łatwo dopasować prędkość do naszych preferencji oraz do temperatury, jaka panuje w danym pomieszczeniu.

Głośność: Wielu użytkowników potwierdza, że produkt pracuje cicho na każdym poziomie prędkości. Nie musimy się więc martwić, że wentylator będzie przeszkadzał w prowadzeniu rozmowy lub oglądaniu telewizji.

 

Wady

Design: Użytkownicy donoszą, że na początku wentylator prezentuje się bardzo dobrze. Jednak po pewnym czasie z produktu zaczyna odlatywać farba i konieczne jest ponowne odmalowanie.

Montaż: Waga produktu wynosi 4,7 kg, co może sprawić, że montaż wentylatora może być niezbyt łatwy. Poza tym użytkownicy donoszą, że instrukcja nie jest zbyt jasna, więc montowanie może zająć trochę więcej czasu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wentylator sufitowy kupić?

 

Wentylator to urządzenie, które umożliwia utrzymanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Jest niezastąpione nie tylko latem, gdy upał daje się we znaki, ale też zimą w bardzo wilgotnych pomieszczeniach. Chociaż najpopularniejsze są modele stojące, warto zwrócić uwagę na te montowane na suficie. Przede wszystkim ze względu na fakt, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo nasze i dzieci. Jednocześnie mogą stanowić ciekawą dekorację wnętrz. Aby ułatwić Ci zakup tego typu sprzętu, przygotowaliśmy ten oto poradnik, o tym, jaki wentylator sufitowy wybrać.

Dlaczego warto kupić taki sprzęt?

Jak już wspomnieliśmy, wentylator sufitowy zapewnia nam lepszą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, a więc jest idealny w upalne dni. Nie musisz inwestować dużych pieniędzy w klimatyzację, aby ochłodzić mieszkanie latem. Wentylator nie wymaga też regularnych przeglądów. Poza tym jeśli wybierzesz urządzenie ze zmiennym kierunkiem obrotowym, będzie niezastąpione również zimą.

Jeśli łopatki będą obracały się w stronę prawą, zwiększy się efektywność ogrzewania. Jest to szczególnie ciekawa opcja w wysokich mieszkaniach, na przykład w kamienicy. Ponadto, na rynku dostępne są modele, które także regulują poziom wilgotności. Dodatkowo, wiele ciekawych propozycji ma od razu zamontowaną lampę, a więc kupując taki sprzęt zyskujemy nie tylko wentylator, ale też oświetlenie.

 

Ważne są wymiary pomieszczenia

Zanim przejdziesz do wyboru wentylatora pod kątem mocy, regulacji czy wyglądu, musisz wiedzieć, że istotne jest wybranie odpowiedniego modelu przy uwzględnieniu powierzchni pomieszczenia. Nie chodzi wyłącznie o to, aby wentylator nie miał przeszkód w działaniu, ale też o efektywność jego pracy.

Jeśli szukasz czegoś do małego pokoju lub łazienki, wybierz model o rozpiętości łopat wynoszącej maksymalnie 80 cm. Zakup większego sprzętu nie przyniesie lepszych efektów. W nieco większych pomieszczeniach, na przykład w sypialni czy kuchni o powierzchni 20 m2, warto zdecydować się na większy model, którego średnica wynosi 100 cm. W salonie czy innym dużym pomieszczeniu powyżej 30 m2, polecamy zakup urządzeń o średnicy maksymalnej 150 cm. Im większe będzie pomieszczenie, tym większy wiatrak będzie Ci potrzebny. Pamiętaj jednak, że duże sprzęty cechuje większa głośność pracy.

 

Materiał

Na rynku można znaleźć wentylatory z drewna bądź tworzyw sztucznych. Jeśli chcesz, aby urządzenie pełniło również rolę dekoracji wnętrza, warto sięgnąć po drewno. Musisz jednak pamiętać, że jest to droższy materiał, a także trudniejszy w pielęgnacji. Dlatego popularniejsze są wentylatory z tworzyw sztucznych. Nie wymagają tak skrupulatnej pielęgnacji, a do tego są tańsze. Warto też zauważyć, że firmy oferujące tego typu rozwiązania proponują bardzo ciekawe modele wentylatorów z plastiku, które też będą się ładnie prezentować.

 

Głośność pracy

Nic tak nie denerwuje nas w czasie odpoczynku, jak zbyt głośne urządzenia. Każdy wentylator emituje jakiś poziom hałasu, ale musisz wiedzieć, że są takie, które działają bardzo cicho, jak również te bardzo głośne. Głośniejsze są duże, mocne wentylatory, co nie oznacza, że te o mniejszych gabarytach będą bardzo ciche. Warto więc sprawdzić, jak wygląda głośność pracy interesującego Cię produktu. Dla naszego komfortu, najlepiej jest wybrać model, którego głośność oscyluje w granicach 40-46 dB.

 

Moc i obroty silnika

Wentylatory o niskiej mocy nie będą spełniały swojej roli. Dlatego za minimum przyjmuje się moc ok. 15 W- 20 W. Urządzenia o mniejszych parametrach nie będą wydajne. Jednocześnie trzeba sprawdzić kwestię obrotów silnika, która jest powiązana z mocą urządzenia. Dobry sprzęt powinien obracać się minimum 2500 – 3000 razy na minutę.

 

Regulacja

Nie zawsze używamy wentylatorów na ich maksymalnej mocy, czasem potrzebne są mniejsze obroty, innym razem większe. Dlatego warto wybrać taki model, który jest wyposażony w funkcję regulacji pracy. Poza tym wentylator powinien mieć system dostosowania kierunku obrotów, który umożliwi nam jego używanie w zimie.

 

Gwarancja i wymienne elementy

W zasadzie każdy producent obejmuje swoje produkty jakąś gwarancją. Im jest ona dłuższa, tym mamy większą pewność, że sprzęt będzie mniej awaryjny. Warto jednak uwzględnić zużycie pewnych elementów. W związku z tym, najlepiej jest wybrać taki wentylator, który ma możliwość wymiany łopatek. Gdy dojdzie do ewentualnej awarii, możesz wymienić jedną lub dwie części bez konieczności zakupu nowego sprzętu. Należy jednak upewnić się, ile kosztują części zamienne. Niestety czasem ich zakup jest zwyczajnie nieopłacalny.

Dodatkowe rozwiązania – jaki wentylator sufitowy jest najlepszy?

Aby uatrakcyjnić swoje urządzenia, producenci wentylatorów dodają dodatkowe funkcje i rozwiązania, które mają uatrakcyjnić sprzęt. Bardzo popularnym dodatkiem jest lampa. Dzięki niej wentylator stanowi jednocześnie oświetlenie pomieszczenia. Ważne jest jednak to, aby lampa i wentylator działały niezależnie od siebie. Kolejna, dodatkowa opcja, to czujnik wilgotności. Urządzenie analizuje poziom wilgotności w pomieszczeniu i samoczynnie uruchamia wentylator, gdy jest on za wysoki. Poza tym dostępne są wentylatory z czujnikiem pary bądź dymu, które będą idealną propozycją do kuchni lub łazienki.

 

System obsługi

Większość wentylatorów uruchamiana jest jak zwykła lampa sufitowa, przy użyciu włącznika. Taki system jest łatwy w obsłudze i wygodny. Jeśli jednak lubisz nowoczesne technologie, ciekawym rozwiązaniem będzie pilot do obsługi wentylatora. Dzięki niemu nie będziesz musiał wstawać, żeby włączyć urządzenie. Kiedyś bardzo popularne były modele na sznureczek, który uruchamiał sprzęt. Wciąż można znaleźć takie urządzenia, które będą idealną propozycją do pomieszczeń urządzonych w stylu retro. Musisz jednak pamiętać, że taki system uruchamiania trudno uznać za praktyczny, gdyż zwisający sznurek będzie nam przeszkadzał. Ciekawym rozwiązaniem jest też dotykowy panel obsługujący wentylator.

Na takim monitorze ustawisz nie tylko czas pracy w danym momencie, ale też wybierzesz inne opcje – np. włączanie wentylatora o danych porach dnia. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa funkcjonalność sprzętu. Zwykle montuje się je na ścianie. Modele tego typu są dużo droższe, ale na pewno bardzo praktyczne dla osób, które spędzają dużo czasu poza domem i chcą wracać do przyjemnie wychłodzonych pomieszczeń lub też zimą dobrze ogrzanych.

 

Wygląd

Kupując wentylator nie zapomnij o jego wyglądzie. Jest to dość duży sprzęt, rzucający się w oczy, dlatego warto przyjrzeć się jego stylistyce. Odpowiednio dobrany model, będzie stanowił ciekawą dekorację wnętrza. Dużą rolę będzie odgrywał sam materiał, ale też kolorystyka urządzenia czy dodatkowe elementy dekoracyjne.

 

Wentylatory sufitowe w dobrych cenach

Urządzenia tego typu znajdziesz w sklepie już za około 30-40 zł. Jeśli jednak jesteś osobą ceniącą sobie długoterminowe inwestycje, które nie będą wymagały ciągłych napraw, zdecyduj się raczej na model za więcej niż 100 zł. Tyle kosztują solidne, ale najbardziej podstawowe wentylatory bez urozmaiceń. Jeśli interesuje Cię sprzęt z systemem wykrywania wilgotności czy samo uruchamiania, musisz być przygotowany na większy wydatek, rzędu 800 zł. Lampa też zwiększy koszt zakupu takiego urządzenia.

 

 

Jak zamontować wentylator sufitowy?

 

Konsumenci chętnie decydują się na zakup wentylatora sufitowego. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie jest nie tylko funkcjonalne, ale też ładnie wygląda. W większości przypadków pojawia się jednak problem z montażem tego typu sprzętu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie i sprawnie przeprowadzić instalację wentylatora, ten tekst powinien Cię zainteresować.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas montażu wentylatora sufitowego?

Wentylator sufitowy jest podłączany bezpośrednio do instalacji elektrycznej. Stąd tak ważne jest to, aby postępować zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Najważniejszą kwestią jest wyłączenie głównego bezpiecznika instalacji elektrycznej przed przystąpieniem do pracy.  Istotne jest również dokładne przeczytanie instrukcji. Choć wiele osób pomija ten krok, przekazane przez producenta informacje są pomocne w montażu. Należy pamiętać o tym, aby punkt mocowania wentylatora był wytrzymały. Przyjmuje się, że powinien on utrzymać ciężar ok. 5 razy większy niż waga sprzętu. Jeśli mocowanie nie będzie solidnie, istnieje ryzyko, że wentylator po włączeniu spadnie na ziemię. Nie tylko doprowadzi to do uszkodzenia produktu, ale może także być niebezpieczne dla domowników.

 

Podłączanie przewodów w wentylatorze sufitowym

Informację o tym, jak podłączyć poszczególne przewody do wentylatora sufitowego, znajdziesz w instrukcji obsługi. Zazwyczaj zawiera ona schemat instalacji w postaci przejrzystej grafiki. Postępowanie zgodnie z opisem pozwoli nam dobrze podłączyć sprzęt. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, warto skonsultować się z doświadczonym elektrykiem.

 

Jak zamocować do ściany wentylator?

Aby zamontować wentylator na ścianie, trzeba na samym początku przytwierdzić do ściany talerz mocujący. Choć zwykle element ten jest dołączony do zestawu, warto przed zakupem sprawdzić, co otrzymujemy w komplecie. Montowanie talerza jest tak ważne, ponieważ to on utrzymuje cały wentylator. Przyłączenie musi być więc solidnie. Do przykręcenia talerza będzie potrzebować wiertarki, jak również śrub. Niektórzy korzystają także z kołków rozporowych. Wszystko zależy od wielkości wentylatora, jak również powierzchni, do której go przytwierdzamy. Warto wskazać, że urządzenie należy przymocować do belki stropowej lub sufitu betonowego, a nie płyty kartonowo-gipsowej.

Składanie wentylatora

Jeśli talerz zostanie dobrze przytwierdzony do sufitu, możemy rozpocząć podłączanie wentylatora. Czynność tę musi jednak poprzedzać złożenie urządzenia, które zazwyczaj jest dostarczane w częściach. Połączenie poszczególnych elementów nie jest jednak trudne, dlatego nikt nie powinien mieć trudności z tą czynnością. Zaleca się, aby montaż skrzydeł zostawić na sam koniec, tzn. przytwierdzić je, jak wentylator będzie przyczepiony do sufitu. Minimalizuje to ryzyko uszkodzenia tych elementów. Co więcej, wentylator bez skrzydeł jest dużo mniejszy, dlatego jego utrzymanie w górze jest bardziej komfortowe.

 

Jak wyważyć wentylator sufitowy

Istotne w pracy wentylatora sufitowego jest to, aby był on odpowiednio wyważony. Jeśli skrzydła nie będą dobrze przymocowane, urządzenie może się chwiać, co bez wątpienia będzie zakłócać jego pracę. Jeśli dokładnie zamontujemy skrzydła, sprzęt powinien działać płynnie. Wszystkie śruby muszą być mocno przykręcone, aby żaden element nie urwał się podczas użytkowania. W trakcie instalacji nie należy wyginać skrzydeł, bo w ten sposób łatwo je uszkodzić. Równie ważne jest to, aby zamocować do sprzętu łopatki dołączone do opakowania. Nie można zmieniać skrzydeł, ponieważ nie mamy wtedy pewności, że są one dostosowane do wentylatora, który kupiliśmy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Lucci Air Breezer

 

Dobry i tani wentylator sufitowy to Lucci Air Breezer. Posiada on cztery, dwustronne łopatki i rozpiętości 81 cm. Jedna strona łopatek jest koloru białego, druga wenge, a korpus został utrzymany w kolorze srebrnym. Jako że jest to model 2 w 1, po zainstalowaniu żarówki o gwincie E27 możemy korzystać z funkcji oświetlenia. Kupując żarówkę szukajmy takiej o mocy mniejszej niż 42 W.

Wentylator sufitowy pracuje na trzech prędkościach, możemy też zmieniać kierunek obrotów. Mamy do wyboru szybkość wynoszącą 130, 190 lub 240 obrotów na minutę. Urządzenie będzie najbardziej odpowiednie do niższych pomieszczeń, gdyż regulacja prędkości łopatek odbywa się poprzez łańcuszki przytwierdzone do korpusu wentylatora.

Tak więc niższe osoby w wyższych pomieszczeniach mogę mieć problem z dosięgnięciem „sterowników”. Opisywany model jest najlżejszy ze wszystkich prezentowanych, jego waga wynosi 6 kg.

Natomiast jego wysokość wynosi 43 cm. Nie mniej jednak produkt jest polecany przez konsumentów do mniejszych pomieszczeń. A dwustronne łopatki spowodują, że ten wentylator sufitowy dopasuje się do każdego wnętrza.

Wentylator sufitowy Lucci Air Breezer ma cztery, dwustronne łopatki, których rozpiętość wynosi 81 cm. Jest to sprzęt, który waży 6 kg.

 

Zalety

Ustawianie pracy: Wentylator sufitowy może pracować na jednej z trzech prędkości -130, 190 lub 240 obrotów na minutę. Regulacja prędkości łopatek jest bardzo prosta, gdyż wystarczy pociągać łańcuszek przytwierdzony do wentylatora.

Design: Wiele osób podkreśla, że prezentowany model cechuje atrakcyjny design, dlatego łatwo dopasować go do każdego wnętrza.

Cicha praca: Konsumenci zauważają, że urządzenie nie jest zbyt hałaśliwe.

 

Wady

Wydajność: Wiele osób zauważa, że prezentowany model nie jest zbyt wydajny.

Biała kolorystyka: Obudowa urządzenia jest w kolorze białym, a ponieważ jest wykonana z plastiku, szybko widać zabrudzenia i żółte plamy.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ