Ranking 14 najlepszych wentylatorów stojących w 2025

Ostatnio aktualizowane: 20.03.25

 

Wentylator stojący – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wentylator stojący to urządzenie przydatne zwłaszcza w lecie, gdy nie dysponujemy klimatyzatorem. Ponieważ zainteresowanie zakupem tego typu urządzeń jest wciąż duże, postanowiliśmy się im przeglądnąć i wyłonić ten model, który jest najchętniej kupowany przez klientów. Zauważyliśmy, że najbardziej popularnym wentylatorem jest Sencor SFN 5040 BL. Ma on zdecydowanie nowoczesny kształt, a sterowanie nim może się odbywać za pomocą dołączonego pilota , lub za pomocą dotykowego panelu sterowania. Model ten zawiera trzy wentylatory o bardzo cichej pracy i oddzielną funkcję regulacji każdego z nich w zakresie prędkości obrotów. Mamy tu też trzy tryby pracy: standardowy, naturalny oraz tryb nocny. Wentylator jest lekki, łatwy do przestawienia w dowolne miejsce, a także zajmuje niewiele miejsca dzięki swojej kompaktowej budowie. Gdyby, z jakiś względów nie odpowiadał Ci ten model, lub zabrakło go właśnie w magazynach, to rozważ zakup wentylatora Ravanson WT-1040. Posiada on również wysokie parametry pracy i doskonale spisuje się w pomieszczeniach domowych, jak i biurowych.

14 najlepszych wentylatorów stojących. Opinie w 2025 roku

 

Najlepszy wentylator stojący to taki, który spełnia nasze oczekiwania. Jeśli jednak czujesz się zagubiony w gąszczu dostępnych produktów przeczytaj nasz ranking. Spróbujemy Ci podpowiedzieć, jakie urządzenie wybrać.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wentylator jest dość wąski, przez co idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. W urządzeniu zostały zamontowane trzy wiatraki, dzięki czemu chłodzenie jest bardzo efektywne. Takie rozwiązanie znacznie polepsza cyrkulację powietrza. Sprzęt automatycznie skręca w prawą lub lewą stronę, dzięki czemu znacznie zwiększa swój zasięg.

Wady

Na wyświetlaczu nie ma termometru - znacznie ułatwiłby ustawienie optymalnego trybu pracy urządzenia. Nie ma również możliwości sterowania modelem za pomocą iPhone’a.

Podsumowanie

Urządzenie ma pilot, który znacznie ułatwia sterowanie. Sprzęt możemy również za pomocą pilota włączyć lub wyłączyć. Sprzęt ma także trzy tryby pracy, w tym nocny, który zmniejsza moc z wysokiej na niską co 30 minut.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest mały, dzięki czemu można go ustawić nawet na biurku. Śmigła wentylatora są osłonięte specjalnym koszyczkiem, co niweluje ryzyko zranienia lub uszkodzenia palców. Osłona chroni również przed zniszczeniem papiery lub firanki znajdujące się w pobliżu urządzenia. Przenoszenie wenylatora jest wygodne dzięki wygodnemu uchwytowi.

Wady

Plastik osłaniający silnik jest dość kruchy i podatny na zarysowania i pęknięcia, przez co trzeba pilnować, aby urządzenie np. nie spadło z dużej wysokości.

Podsumowanie

Dzięki specjalnym czujnikom zamontowanym w urządzeniu wentylator nie przegrzeje się. Ważne, że produkt jest łatwy w użyciu. Intensywność pracy zmienia się tutaj za pomocą guzika w obudowie. Za sprawą małej ilości rozwiązań elektronicznych w urządzeniu, produkt jest bardzo trwały.

Rozważ też

Zalety

Produkt ma regulowaną wysokość, przez co możemy go łatwo dopasować do naszych potrzeb. Zastosowanie ruchomej konstrukcji pozwala na utrzymanie stabilnej całości, bez obaw o obluzowanie pokręteł i śrub. Urządzenie pobiera bardzo mało prądu (55W), pomimo 4 – stopniowej regulacji intensywności pracy.

Wady

Model jest dość ciężki (nieco ponad 6 kg), przez co przenoszenie go z miejsca w miejsce jest utrudnione. Sprzęt pracuje dość głośno.

Podsumowanie

Wentylator ma interesujący, design - ciekawe połączenie klasyki z nowoczesnością. Model wyróżnia się tym na rynku urządzeń chłodzących. Intensywność pracy sprzętu reguluje się za pomocą pokrętła umieszczonego na korpusie. Metalowa siatka chroni śmigła, a zarazem przedmioty znajdujące się w ich pobliżu.

 

1. Wentylator Przenośny Sencor SFN 5040 BL

 

3.Sencor SFN 5040 BLNastępnym wentylatorem w naszym rankingu jest Sencor SFN 5040 BL. Urządzenie ma wymiary 29,5 x 29,5 x 111 cm, a jego moc wynosi 90 W. Pomimo sporych rozmiarów wentylator waży niecałe 5 kg. Sprzęt jest zasilany sieciowo. Model ten posiada trzy osobne wiatraki. Każdy z nich może pracować w trzech różnych prędkościach. Jesteśmy w stanie więc ustawić aż 7 różnych kombinacji.

Dodatkowo model ten posiada 3 tryby pracy: standardowy, ekologiczny i nocny. A maksymalna szybkość przepływu powietrza przez wentylator wynosi 28,12 m3/minutę. Wentylator posiada dotykowy panel sterujący z wyświetlaczem LED. Urządzenie możemy również sterować za pomocą dołączonego pilota.

Producent wyposażył ten model w timer, którego zakres wynosi od pół godziny do 7,5 godziny. Wyświetlacz na urządzeniu pokazuje czas, który pozostał do skończenia pracy. Sprawdźmy czy opinie o tych wentylatorach stojących są pozytywne. Większość użytkowników jest zadowolona z zakupu tego produktu. Wskazują, że wentylator posiada wiele funkcji. Jest on również wydajny i przede wszystkim ma ładny wygląd.

Wśród najlepiej ocenianych sprzętów znalazł się model Sencor SFN 5040 BL. Jest to produkt bardzo wysokiej jakości, który z pewnością zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Wielu konsumentów uważa, że jest to najlepszy wentylator stojący w 2025 roku. Został wyposażony w szereg funkcji, które z pewnością przyniosą nam ulgę w gorące, letnie dni.

 

Zalety

Kształt: Wentylator został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie zaoszczędzić powierzchnię Twojego pomieszczenia. Wąska, podłużna budowa oraz podstawa o wymiarach ok. 30 cm x 30 cm sprawia, że zajmuje niewiele miejsca.

Trzy wentylatory: Efektywność urządzenia została wzmocniona poprzez zainstalowanie w nim trzech wentylatorów. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia cyrkulację powietrza, ale również zwiększa jej zakres, dlatego w bardzo krótkim czasie obniży odczuwalną temperaturę w pokoju.

Automatyczna oscylacja: Wentylator posiada możliwość automatycznego skrętu w prawą i lewą stroną. Dzięki temu znacznie poszerza swój zasięg i z powodzeniem może być wykorzystany do ochłodzenia nawet bardzo dużych powierzchni.

Pilot: Niewątpliwie, jedną z najbardziej docenianych zalet wentylatora jest dołączony do zestawu pilot. Dzięki niemu zdalnie włączymy i wyłączymy urządzenie oraz zmienimy tryb jego pracy.

Trzy tryby pracy: Urządzenie może pracować w trzech różnych trybach. Pierwszy jest stały i nie zmienia swojej prędkości. Drugi automatycznie przełącza intensywność od najmniejszej do największej. Ostatni – nocny zmienia moc z wysokiej na niską co 30 min.

 

 

 

 

2. Ravanson Wentylator biurkowy WT-1040

 

2.Ravanson WT-1040Kolejnym produktem w naszym zestawieniu jest Ravanson WT-1040. Jest to wentylator biurkowy o wymiarach 60 x 30 cm oraz wadze 2,3 kg. Małe rozmiary tego modelu pozwolą na jego łatwe przenoszenie do miejsc najbardziej potrzebujących wentylacji. Bez problemu będziemy mogli go też zabrać na biwak lub działkę.

Urządzenie jest zasilane sieciowo a jego moc wynosi 50 W. Wentylator posiada 3 śmigła, które mogą poruszać się w trzech prędkościach i tworzą średnicę chłodzącą o wielkości 43 cm. Maksymalne natężenie przepływu powietrza przez wentylator wynosi 60 m3/minutę.

Użytkownik steruje urządzeniem poprzez przyciski umieszczone w jego podstawie. Oprócz funkcji automatycznej oscylacji, model ten posiada możliwość zmiany nachylenia o 50 stopni. Urządzenie posiada również zabezpieczenie przez przegrzaniem się. Dodatkowo zainstalowana metalowa kratka zapobiegnie uszkodzeniu palców podczas pracy sprzętu.

Użytkownicy podkreślają, że wentylator spełnia doskonale swoje zadanie, a dzięki jego małym rozmiarom można go łatwo przenosić i użytkować w każdym pomieszczeniu. Opinie pozostawione przez klientów przekonują, że jest to dobry i tani wentylator stojący.

Dużym zainteresowaniem mogą pochwalić się również wiatraki biurkowe. Jednym z nich jest Ravanson WT-1040. Ten dobry wentylator stojący do 200 zł będzie idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie minimalizm, wysoką jakość oraz funkcjonalność sprzętu.

 

Zalety

Rozmiar: Urządzenie jest małe, dzięki czemu nie zajmie dużo miejsca na Twoim biurku. Jest to ważna cecha, ponieważ obszerne podstawy będą przeszkadzać Ci w pracy, co sprawi, że użytkowanie sprzętu zamiast poprawić Twój komfort, spotęguje jedynie frustrację.

Emaliowana osłona: Śmigła wentylatora zostały osłonięte specjalnym, emaliowanym koszyczkiem. Dzięki temu ryzyko zranienia lub uszkodzenia Twoich palców jest zerowe. Dodatkowo osłona ochroni inne przedmioty np. dokumenty lub firanki przed ich zniszczeniem.

Uchwyt: Sprzęt posiada niewielki uchwyt zamontowany w korpusie. Ten niepozorny element jest bardzo przydatny podczas przenoszenia wentylatora.

Zabezpieczenie przed przegrzaniem: Nie jest tajemnicą, że urządzenie pracuje w ciężkich warunkach. Wysoka temperatura nie sprzyja działaniu sprzętów elektrycznych. Producent wyposażył swój produkt w specjalne czujniki, które zabezpieczą wentylator przed przegrzaniem.

Łatwa obsługa: Wiatrak jest bardzo prosty w użyciu. Intensywność pracy zmieniamy poprzez naciśnięcie odpowiedniego guzika. Mało skomplikowana elektronika powoduje, że produkt jest bardzo trwały.

 

 

 

 

3. Wentylator stojący AEG VL 5527 MS 55W

 

4.AEG VL 5527AEG VL 5527 to kolejny produkt w naszym zestawieniu. Ten wentylator stojący ma wymiary 40 x 1150 x 40 cm, natomiast jego moc wynosi moc 55 W. Całe urządzenie zostało wykonane z metalu, a jego design jest w stylu retro. Model ma możliwość pracy w trzech prędkościach.

Jego obsługa jest manualna i odbywa się poprzez pokrętło umieszczone w korpusie, do którego przymocowane są śmigła. W tym miejscu znajduje się również przycisk nastawczy oscylacji. Gdy funkcja ta jest włączona, głowa wentylatora będzie obracać się samoczynnie w zakresie około 60 stopni. Model ten posiada metalową siatkę, która otacza śmigła zarówno z przodu urządzania, jak i z tyłu.

Nie musimy więc obawiać się używać sprzętu, jeśli mamy w domu małe dzieci. Jeśli szukasz urządzenia o podstawowych funkcjach i nietuzinkowym wyglądzie to może być to najlepszy wentylator stojący dla Ciebie. Opinie konsumentów potwierdzają, że jest to produkt dobrze wykonany, funkcjonalny, a przede wszystkim ładny.

Godnym uwagi wentylatorem stojącym jest model AEG VL 5527. Swą popularność zdobył przede wszystkim dzięki oryginalnemu, eleganckiemu wyglądowi. Jego uniwersalny kształt i ciekawy design idealnie wkomponuje się zarówno w powierzchnią biurową, jak i prywatne mieszkanie.

 

Zalety

Regulowana wysokość: Urządzenie posiada regulowaną wysokość, dzięki czemu możesz dopasować ją do swoich potrzeb. Ruchoma konstrukcja stabilnie utrzymuje ustawioną pozycję, dlatego nie musisz obawiać się o rozregulowanie pokręteł, czy obluzowanie elementów zaciskowych.

Waga: Jeśli zamierzasz kupić wentylator, który znajdzie swoje stałe miejsce w danym pomieszczeniu, model AEG VL 5527 z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Solidna konstrukcja i dość duża waga (6,5 kg) sprawią, że urządzenie będzie bardzo stabilne i trudne do przewrócenia.

Niski pobór prądu: Pomimo 4 stopniowej skali intensywności, która generuje mocny podmuch wiatru, sprzęt pobiera stosunkowo niewiele prądu (55 W).

Design: Największą zaletą sprzętu jest ciekawy design. Chromowa powłoka i minimalistyczna konstrukcja nadają produktowi uniwersalnego i bardzo eleganckiego charakteru.

 

Wady

Głośność: Niektórzy konsumenci skarżą się na dość głośną pracę urządzenia. Sprawdź, czy intensywność dźwięku nie jest zbyt duża. Jest to istotna cecha szczególnie, gdy wentylator będziesz używać w zaciszu swojego domu.

 

 

 

 

4. Dyson AM07 Wentylator Podłogowy

 

5.Dyson AM07Nasz ranking wentylatorów stojących zakończymy produktem Dyson AM07. Jest to wentylator, który nie został wyposażony w łopatki a wentyluje pomieszczenia za pomocą technologii Air Multiplier. Polega ona na zmianie ciśnienia powietrza, które dzięki temu zostaje wprawione w ruch.

Ponieważ ruch powietrza zostaje wymuszony przez zmianę ciśnienia, a nie ruch śmigieł, urządzenie jest znacznie cichsze od tradycyjnych wentylatorów. Jego wymiary wynoszą 19 x 100 x 23 cm, a moc 56 W. Model ten sterowany jest poprzez pilota, a wybrane funkcje są wyświetlane na cyfrowym ekranie LCD.

Wentylator oferuje aż 10 różnych ustawień siły nawiewu. Dodatkowo wyposażony został w funkcję oscylacji. W urządzeniu tym mamy również możliwość ustawienia czasu pracy od 15 minut do 9 godzin. Opisując ten produkt powinniśmy także wspomnieć jego wygląd. Ponieważ model ten nie ma zainstalowanych łopatek, to swoim wyglądem nie przypomina wentylatora.

Bardzo nowoczesny design przypadnie do gustu osobom, które lubią minimalistyczne rozwiązania. Po przejrzeniu opinii możemy stwierdzić, że klienci są bardzo zadowoleni z niezwykle cichej pracy urządzenia. Bardzo często pojawiają się też komentarze na temat jego niecodziennego wyglądu, który przypada wielu osobom do gustu.

Absolutnym hitem wśród wentylatorów podłogowych jest model Dyson AM07. Nowoczesna technologia produkcji powoduje, że jest to niezwykle trwały i skuteczny gadżet, niezastąpiony pod względem komfortu użytkowania.

 

Zalety

Air Multiplier: Urządzenie zostało wzbogacone o technologię Air Multiplier. Jest to funkcja nowej generacji, która chłodzi powietrze przepływające przez ramy wentylatora. Dzięki temu nie odczujemy silnych podmuchów wiatru, które bywają uciążliwe (szczególnie w biurze wypełnionym dokumentami).

Prosta konstrukcja: Wentylator składa się z owalnej ramy oraz podstawy. Taka konstrukcja sprawia, że sprzęt jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. To dobra nowina dla osób uczulonych na pyłki i kurz.

10 poziomów nawiewu: Dyson AM07 posiada aż 10 poziomów intensywności nawiewu. Szeroki wachlarz pozwoli Ci dostosować moc urządzenia do warunków mieszkania oraz indywidualnych preferencji. Produkt możesz ustawić zarówno w pokoju dziecięcym, jak i na dużej hali.

 

Wady

Krótki kabel: Model wyposażony jest w 2 metrowy przewód elektryczny. Jeśli nie zaopatrzysz się w przedłużacz, urządzenie będzie musiało stać bezpośrednio przy ścianie.

Cena: Niewątpliwie największą niedogodnością urządzenia jest jego cena. Wentylator kosztuje ok. 1800 zł, czyli tyle samo co dobrej klasy klimatyzator.

 

 

 

5. Rowenta Vu 6140 Duży Wentylator Kolumnowy Oscylac

 

1.Rowenta VU 6140Pierwsze w naszym zestawieniu pojawia się urządzenie Rowenta VU 6140. Sprzęt, który na pierwszy rzut oka nie przypomina wyglądem typowego wentylatora. Model ten to wentylator kolumnowy o wysokości 81 cm i wadze 5 kg. Wbudowany w kolumnę uchwyt ułatwi przenoszenie urządzenia do pomieszczeń, które wymagają wentylacji.

Model ten jest zasilany sieciowo, natomiast jego moc wynosi 35 W. Czarny kolor urządzenia z srebrnymi elementami powinien dopasować się każdego pomieszczenia. Obsługa sprzętu nie będzie sprawiać problemów. Wentylator posiada wbudowane 3 prędkości, które możemy regulować pokrętłem umieszczonym na górze urządzenia.

Przepływ powietrza w tym wentylatorze osiąga 270m3/h. A wbudowana automatyczna oscylacja zapewni równomierny nawiew w całym pomieszczeniu. Dodatkowo model ten posiada minutnik pozwalający ustawić pracę do 120 minut. Czas pracy możemy ustawić za pomocą pokrętła zamieszczonego na górze urządzenia.

Po upływie wyznaczonego czasu, wentylator wyłączy się automatycznie. Klienci, którzy zakupili ten produkt są bardzo zadowoleni z wyglądu urządzenia. Podkreślają, że wentylator ładnie się prezentuje w każdym pomieszczeniu, a przy tym jest urządzeniem wydajny.

Wśród najlepiej ocenianych wentylatorów stojących znalazł się również model Rowenta VU 6140. Optymalna cena i ciekawy design kuszą konsumentów poszukujących optymalnych rozwiązań do swojego mieszkania.

 

Zalety

Bezpieczne pokrętła: Pokrętła urządzenia umieszczone są w jego najwyższym punkcie. Produkt jest zatem bezpieczny dla dzieci, które nie będą mogły dosięgnąć przełączników.

Zegar z minutnikiem: Dodatkowym atutem wentylatora jest wbudowany zegar, który odlicza minuty pracy urządzenia. Sprzęt wyłączy się automatycznie po upływie określonego czasu. Do wyboru mamy przedział od minuty do 2 godzin.

 

Wady

Skomplikowana konstrukcja: Wentylator zbudowany jest z poprzecznych blaszek, na powierzchni których osadza się pył i kurz. Z tego powodu utrzymanie urządzenia w czystości jest bardzo czasochłonne.

Wydajność: Niektórzy konsumenci twierdzą, że stosunek wydajności wentylatora do jego ceny jest dość niekorzystny.

 

 

 

 

6. Wentylator Rowenta VU5670F0 Turbo Silence Extreme

 

Wentylator stojący Rowenta VU5670F0 Turbo Silence Extreme to model wyposażony we wszystkie najpotrzebniejsze funkcje. Urządzenie może pracować na 5 stopniach prędkości, które umożliwiają dopasowanie intensywności podmuchu wiatru do preferencji użytkownika. Dzięki rozbudowanej opcji regulacji można dostosować pracę urządzenia do temperatury panującej w pomieszczeniu. Wentylator stojący z pilotem ma możliwość zdalnej regulacji cyfrowym timerem, który można ustawić na 1 h, 2 h, 4 h lub 8 h.

Teleskopowy słupek pozwala swobodnie dopasować wysokość sprzętu do potrzeb użytkownika. Praktycznym rozwiązaniem jest wygodny uchwyt, za pomocą którego można z łatwością przenieść urządzenie. Model można zaprogramować na niesłyszalną pozycję Silent Night, umożliwiającą używanie wiatraka w nocy. 

Osoby, które zakupiły ten model, wystawiają o nim pozytywne opinie. Test wentylatorów stojących potwierdza, że jest to produkt godny uwagi. Sprzęt generuje zaledwie 35 dB hałasu, a moc 70 W sprawia, że rachunki za energię elektryczną nie są znacznie wyższe.

 

 

 

 

 

7. Wentylator Kalorik VT1029CO Retro Style

 

Stojący wentylator marki Kalorik VT1029CO Retro Style w kolorze miedzi ładnie prezentuje się w pomieszczeniach z klasycznymi dodatkami. Metalowa konstrukcja modelu z linii Copper sprawia, że jest on bardzo solidny i ładnie się prezentuje. Średnica wentylatora mierząca 45 cm pozwala na efektywną pracę urządzenia, którego moc wynosi 60 W. Model działa bardzo efektywnie, ponieważ został wyposażony w 4 śmigła, które mogą pracować w 3 poziomach prędkości. Dzięki regulacji użytkownik może sam dopasować siłę generowanego w danym momencie nadmuchu. 

Metalowy wentylator stojący Kalorik VT1029CO Retro Style oprócz funkcji oscylacji ma również regulowany kąt nachylenia oraz praktyczną regulację wysokości. Dzięki temu użytkownik może swobodnie zmieniać ustawienia wiatraka i dopasować je do swoich potrzeb. Dużą zaletą produktu jest jego design, który odróżnia go na tle innych modeli. 

Użytkownicy posiadający wentylator stojący Kalorik VT1029CO Retro Style zwracają uwagę na ciekawy wygląd modelu. Wiatrak jest polecany przez osoby, które zdecydowały się go zakupić. 

 

 

 

 

 

8. Chichy, Stojący Wentylator z Nawilżaczem Yoer Breeze BFH01S

 

Wentylator stojący z nawilżaczem to produkt 4w1, który dobrze sprawdzi się w ciągu upalnego dnia w pracy. Urządzenie rozprowadza powiew świeżego powietrza w promieniu 11 m, dlatego w pomieszczeniu bardzo szybko odczuwa się przyjemny chłód. Śmigło z 3 łopatkami o łącznej średnicy 40 cm jest wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Podczas pracy urządzenie zużywa niewielką ilość prądu, a podczas działania na najniższej prędkości emituje zaledwie 42 dB hałasu. 

W zestawie z urządzeniem znajduje się pilot zdalnego sterowania zapewniający pełną kontrolę nad pracą wiatraka. Dużą zaletą modelu jest wbudowany nawilżacz powietrza, który daje uczucie przyjemnej bryzy morskiej. Wydajność nawilżacza wynosi 200 ml/h, a 1,5 litrowy pojemnik na wodę pozwala wytwarzać mgiełkę przez około 4,5 godziny. Model ma również funkcję jonizacji, która zapobiega krążeniu kurzu w powietrzu. 

Model Yoer Breeze BFH01S dysponuje również funkcją odstraszania komarów, która pozwoli pozbyć się problemu latających owadów. Standardowe wkłady owadobójcze pasują do tego modelu. Użytkownicy są zadowoleni z zakupu urządzenia, ponieważ ma wszystkie najpotrzebniejsze funkcje przydatne w domu lub biurze. 

 

 

 

 

 

9. Wentylator Stojący Blyss z Pilotem 40 cm

 

Wentylator stojący Blyss FS40-10AR to klasyczny model, który przyniesie ukojenie w upalne dni i noce. Urządzenie stojące na nóżce ma 140 cm wysokości oraz średnicę 40 cm. Ten model o mocy 55 W jest w stanie ochłodzić pomieszczenie średniej wielkości, co oznacza, że można go zakupić zarówno do domu, jak i do biura. Wiatrak w kolorze czarnym o wadze 9,4 kg ma kabel sieciowy o długości 1,7 m, dzięki czemu nie ma problemu z podpięciem go do gniazdka w pokoju. 

Opisywany wentylator stojący dostępny w sklepie Castorama ma wszystkie niezbędne funkcje przydające się w upalne lato. Oscylacja pionowa i pozioma pozwala dopasować ustawienie nadmuchu zgodnie z preferencjami użytkownika. 6-stopniowa regulacja prędkości daje możliwość ustawienia siły, z jaką w danym momencie urządzenie pracuje. Wiatrak generuje 60 dB hałasu, a w zestawie dołączony jest pilot zdalnego sterowania. 

Osoby, które mają model Blyss FS40-10AR, wystawiają pozytywne opinie o produkcie. Konsumenci potwierdzają, że jest to dobry wentylator stojący o optymalnych parametrach. Dodatkową zaletą sprzętu jest maksymalna objętość przepływu powietrza wynosząca 66,45 m3/min.

 

 

 

 

 

10. Wentylator Honeywell HYF1101E

 

Wentylator Honeywell HYF1101E to jedno z najwydajniejszych i niezwykle cichych urządzeń dostępnych na rynku. Jest to model o optymalnym stosunku jakości do ceny, który skutecznie chłodzi całe pomieszczenie i gwarantuje duży komfort użytkowania. Sprzęt przeznaczony jest do użytku wewnątrz pomieszczeń i szybko obniża odczuwalną temperaturę w pokoju. Dużą zaletą modelu jest możliwość obrotu o 55 stopni, w efekcie czego chłodne powietrze jest bardzo szybko i równomiernie rozprowadzone. 

Ten stojący wentylator kolumnowy Honeywell HYF1101E jest prosty i wygodny w użyciu. Użytkownik może obsługiwać urządzenie za pomocą dotykowego panelu z wyświetlaczem LED. Model ma wbudowany timer, który umożliwia ustawienie czasu pracy wiatraka do 1, 2, 4 lub 8 godzin. Wentylator wyróżnia się bardzo cichą pracą, zainstalowane nowoczesne łożyska sprawiają, że generuje ok. 56 dB hałasu. 

Użytkownicy twierdzą, że wentylator Honeywell HYF1101E jest wykonany z solidnych materiałów z dużą starannością i dbałością o detale. Osoby posiadające ten model wystawiają pozytywne opinie na temat tego produktu i potwierdzają, że mimo niewielkiej mocy 36 W jest w stanie schłodzić pomieszczenie o powierzchni 40 m2. 

 

 

 

 

11. Wentylator Podłogowy Honeywell HSF1630E

 

Wentylator podłogowy Honeywell HSF1630E to proste w obsłudze urządzenie, które z łatwością można poskładać i ustawić w pokoju. Model ma 3 tryby prędkości umożliwiające dopasowanie siły nawiewu do preferencji użytkownika. Stylowy wygląd klasycznego sprzętu sprawia, że można go z łatwością dopasować do większości aranżacji w domu lub w biurze. Opisywany podłogowy wentylator stojący nie zajmuje dużo miejsca, a jego stabilna podstawa umożliwia bezpieczne ustawienie w każdym miejscu. 

Urządzenie ma funkcję oscylacji, która umożliwia wykonanie ruchu obrotowego do 90 stopni. Dzięki tej opcji wytwarzany podmuch chłodnego powietrza dociera w każdy kąt pomieszczenia. Wirnik ma regulację 30 stopni, za sprawą której można dobrze dopasować nachylenie wiatraka. Model ma 45 W mocy oraz teleskopową regulację wysokości w zakresie od 110 do 122 cm. 

Opinie o wentylatorach stojących Honeywell HSF1630E są pozytywne. Model jest wyposażony w pilot do zdalnego sterowania, który daje kontrolę nad urządzeniem. Poziom hałasu generowanego przez wiatrak to 51 dB. 

 

 

 

 

12. Wentylator Stojący Esperanza Hurricane EHF001KK

 

Esperanza Hurricane EHF001KK to czarny wentylator stojący, który można ustawić w każdym biurze lub domu. Model wykonany jest z dobrej jakości materiałów, a kratkowana osłona została zaprojektowana w taki sposób, aby zagwarantować bezpieczeństwo najmłodszym. Urządzenie ma funkcję automatycznej rotacji poziomej pod kątem 90 stopni. Dodatkową zaletą tego modelu jest możliwość ustawienia kąta pochylenia wirnika. 

Wiatrak stojący ma przednią i tylną kratkę ochronną, stabilną podstawę oraz specjalne nóżki antypoślizgowe. Oprócz tego model jest wyposażony w specjalne zabezpieczenie chroniące urządzenie przed przegrzaniem. Wiatrak ma pobór mocy 50 W, a średnica łopatek wynosi 40 cm. Dzięki temu wentylator pracuje bardzo efektywnie. Wysokość urządzenia to 130 cm. 

Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobry i tani wentylator stojący, który z łatwością można dopasować do każdego wnętrza. Model ma 3 poziomy prędkości, dlatego można z łatwością ustawić intensywność nawiewu. 

 

 

 

 

13. Wentylator Cyrkulator Podłogowy Leżący Daxton Fan VENTUS

 

Cyrkulatory podłogowe spełniają ważną funkcję nie tylko w lecie, ale także w zimie. Wysokoobrotowe urządzenia mają za zadanie zarówno wytwarzać zimny podmuch powietrza, ale przede wszystkim cyrkulować powietrze w pomieszczeniu. Stojący wentylator przemysłowy to narzędzie, które umożliwia mieszanie ciepłego powietrza znajdującego się u góry z chłodnym powietrzem na dole. Dzięki temu w porze zimowej zwiększa się wydajność centralnego ogrzewania. 

Model Daxton Fan VENTUS wykonany jest z solidnych materiałów i ma stalową obudowę. Dodatkową zaletą są trzy prędkości obrotowe. Na najwyższej prędkości wiatrak wykonuje 1345 obr/min. Pobór mocy urządzenia wynosi 111 W, a długość przewodu zasilającego to 2,05 metra. Rozpiętość łopat wynosi 45 cm, a cały wentylator ma wymiary: 54 x 54 cm. Waga modelu Daxton Fan VENTUS wynosi 6,5 kg, co oznacza, że można go z łatwością przetransportować. 

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego wentylatora przemysłowego z funkcją cyrkulacji, są zadowoleni z wysokiej jakości produktu. Konsumenci potwierdzają, że jest to model trwały i wydajny. 

 

 

 

 

14. Wentylator z Akumulatorem Xiaomi Smartmi Standing Fan 2S

 

Najnowszej generacji wentylator stojący Xiaomi Smartmi Standing Fan 2S to model charakteryzujący się bardzo cichą pracą oraz stylowym wyglądem przyciągającym uwagę. W urządzeniu zastosowano nowoczesną technologię siedmiu łopatek, które zapewniają szybki start oraz mocny przepływ chłodnego powietrza. Dużą zaletą modelu Xiaomi jest wbudowany akumulator, który może pracować do 20 godzin. Pojemną baterię litowo-jonową 2800 mAh można bezpiecznie ładować z gniazdka sieciowego 220V. 

Cichy wentylator stojący pomimo solidnej konstrukcji oraz mocnego silnika waży zaledwie 3,6 kg. Cztery różne poziomy umożliwiają regulację kąta obrotu, co sprawia, że chłodne powietrze dociera w każdy zakątek domu. Najnowszej generacji silnik generuje hałas zaledwie 31,5 dB. Dodatkową zaletą Xiaomi Smartmi Standing Fan 2S jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfona z aktywną aplikacją. 

Osoby, które zakupiły model Xiaomi Smartmi Standing Fan 2S, polecają produkt i są zadowolone z wysokiej jakości zastosowanych do produkcji materiałów oraz nowoczesnego wyglądu. Wiatrak w kolorze białym wygląda bardzo nowocześnie i pasuje do wielu aranżacji. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wentylator stojący kupić?

 

Gdy przychodzi lato często zastanawiamy się nad zakupem odpowiedniego wentylatora, który ulży nam, gdy na dworze panuje upał, a w domu duchota. Niewiele osób jednak wie, że takie urządzenie może okazać się przydatnym również i w zimie. Zadziwiająco odpowiedni wentylator może wspomóc nasz system ogrzewania podczas zimnych miesięcy. Dzieje się tak dzięki wprowadzeniu dosyć statycznego powietrza w ruch.

Jak wiadomo, ciepłe powietrze wędruje do góry, tym samym wypycha zimne powietrze do dołu pomieszczenia. W efekcie nie zawsze jesteśmy w stanie poczuć efekty ogrzewania. A jeśli mieszkamy np. w kamienicy, gdzie pokoje są wysokie taki stan rzeczy dodatkowo może powodować duże koszty ogrzewania. Uruchamiając wentylator wprowadzamy w ruch zimne i ciepłe powietrze, a w rezultacie wyrównujemy temperaturę w pokoju.

Tak jak przy każdym zakupie powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego sprzętu. Daje nam to gwarancje, że po nabyciu urządzenia nadal będziemy zadowoleni z nowego nabytku, i co ważniejsze będzie nam służyć przez lata. Niestety producenci nie ułatwiają wyboru, na rynku dostępne są różne modele, o różnych parametrach i wielkościach. W naszym poradniku opiszemy kilka funkcji urządzenia, na które powinno się zwrócić uwagę przed zakupem by na pytanie, jaki jest najlepszy wentylator stojący, odpowiedzieć „mój”.

 

 

Optymalna moc

Im większa moc urządzenia, tym więcej energii elektrycznej będzie ono pobierać. Jednak im wyższa moc przyłączeniowa, tym większa siła urządzenia. Także jego moc będzie zależeć od wielkości sprzętu. Wentylatory stojące zazwyczaj mają moc od 15 do 150 W, chociaż najczęściej możemy spotkać takie o mocy 30 – 50 W. Dobierając odpowiedni model powinniśmy kierować się wielkością pomieszczenia, w którym mamy zamiar jego używać. Jeśli będzie to wentylator przenośny, to zastanówmy się, jakie jest największe pomieszczenie, gdzie może on pracować.

Jeśli mamy małe mieszkanie, to kupowanie wentylatora stojącego o dużej mocy może okazać się zbędne. Nie będziemy w stanie wykorzystać jego pełnej mocy, a zakup urządzenia o takich parametrach może okazać się bardziej kosztowny. Natomiast, jeśli pokoje, gdzie planujemy postawić taki wentylator są duże to zakupienie urządzenia 15 – 30 W nie da oczekiwanych rezultatów. W takim wypadku włączenie sprzętu może pozostać niezauważone.

 

Wydajność wentylatora

Jest to parametr, który w łatwy sposób pozwoli nam porównać efektywność różnych modeli. Wydajność wentylatorów podawana jest w metrach sześciennych na godzinę, lub minutę. Nie każdy sklep internetowy podaje taką informację, jednak warto jej poszukać. Możliwości urządzenia nie sprowadzają się do wielkości mocy przyłączeniowej. Możemy spotkać dwa wentylatory o tej samej ilości watów, jednak różnej wydajności.

Dzieje się tak ze względu na różne rozwiązania technologiczne zastosowane przez producentów. Zwłaszcza, jeśli decydujemy się na zakup droższego modelu powinno się zebrać jak najwięcej informacji o tym sprzęcie. Na rynku dostępny jest cały wachlarz wentylatorów oferujących różną efektywność. Znajdziemy modele o wydajności 500 m3/godzinę, oraz takie osiągające wynik 2000 m3/godzinę.

Oczywiście urządzenia o większej efektywności są w stanie pracować w większych pomieszczeniach, mają też większy zasięg. Jeśli jednak mamy zamiar zakupić mały wentylator biurkowy to i wydajność na poziomie 300 m3/godzinę może okazać się wystarczająca.

 

Głośność pracy

Wentylatory używa się zazwyczaj, gdy przebywa się w pomieszczeniu. Często zajmujemy się pracą, czy odpoczywamy np. oglądają telewizję. Zdarza się również, że w gorące, letnie wieczory włączamy urządzenie, które pracuje całą noc, podczas gdy my śpimy. Dlatego tak ważne jest to, by praca wentylatora nie zakłócała nam codziennego życia.

U niektórych osób głośna praca urządzenia może powodować nawet ból głowy. Nawet model kupowany do biura nie powinien być za głośny, chociaż może on pracować głośniej niż wentylator domowy. A to dlatego, że pracując sami generujemy hałas, natomiast wieczorami wyciszamy się przygotowując się na nocy odpoczynek.

Wartość ta podawana jest w decybelach (dB). Według uniwersalnej skali, urządzenia generujące od 35 do 45 decybeli są uznawane za słabo słyszalne, jednak, jeśli planujemy korzystać z wentylatora podczas snu to takie urządzenie nie powinno generować więcej niż 25 dB, watrość ta porównywalna jest z natężeniem delikatnie padającego deszczu. Niektórzy producenci w swoich urządzeniach instalują specjalny tryb nocny, który pozwoli cieszyć się snem w dobrze wentylowanej sypialni.

 

Rodzaj wentylatora

Pomimo, że wymienia się je jako jedną grupę produktową: “wentylatory stojące”, to znajdziemy w niej kilka podkategorii. Możemy znaleźć tzw. wentylatory tradycyjne, czyli takie, których korpus wykonany jest z plastiku lub lekkiego metalu wyposażony jest w śmigło. Modele tego typu są zazwyczaj mniejsze, można je z łatwością postawić na biurku, czy stoliku. Inną odmianą są wentylatory kolumnowe, które są większe.

Tego typu urządzenia stawiane są na podłodze. Posiadają one również więcej niż jedno śmigło. Taka budowa sprawia, że są bardziej wydajne. Jednak należy pamiętać, że to już jest mebel, nie sam wentylator, gdyż ich wysokość może sięgać do 120 cm. Innowacyjne wśród wentylatorów stojących to cyrkulatory. Nie mają one zainstalowanych śmigieł, a powietrze chłodzą na zasadzie wibracji. Są one najbezpieczniejsze wśród dostępnych modeli, niestety są również najdroższe.

 

 

Funkcjonalność

Wszystkie wentylatory stojące w dobrych cenach powinny być funkcjonalne. A to znaczy, że powinny mieć funkcje, które ułatwią ich użytkowanie. Warto kupić sprzęt, który posiada więcej niż jedną prędkość nawiewu. Będziemy w stanie regulować nawiew w stosunku do panujących warunków atmosferycznych. Nieoceniona może okazać się również automatyczna oscylacja.

Powoduje ona automatyczny ruch głowicy, a to rozszerza pole działania wentylatora. Natomiast jeśli potrzebujemy urządzenia do wentylacji w sypialni to przyda się taki model, który posiada wspomnianą już tryb nocny. Jak zdarza nam się zapominać o wyłączaniu sprzętu elektrycznego w domu to powinniśmy rozważyć zakup wentylatora z programatorem. Będziemy mogli ustawić czas chłodzenia, a urządzenie samoczynnie się wyłączy po jego upłynięciu.

Dla leniuchów nieoceniony może okazać się pilot, którym z kanapy przełączymy prędkość chłodzenia, włączymy czy wyłączymy urządzenie. W modelach z wyższej półki cenowej znajdziemy też funkcje jonizacji, aromaterapii czy imitacji naturalnego wiatru.

 

Wygląd urządzenia

Gdy próbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaki wentylator stojący wybrać nasuwa się odpowiedź: ładny. Wygląd kupowanego modelu jest tym bardziej ważny im większy i mniej mobilny wentylator kupujemy. Jeśli nasz wybór padł na małe urządzenie biurkowe, które łatwo złapać i przestawić w inne miejsce to jego wygląd nie będzie nas tak raził w oczy.

A to dlatego, że gdy nieużywany możemy go bez problemu schować do szafy, czy biurka. Jednak wentylatory kolumnowe mają wysokość od 40 do 120 cm. Przestawienie takiej wielkości urządzenia jest wyzwaniem, nie mówiąc już o wygospodarowaniu miejsca do jego przechowania. Dlatego ważne jest, by wybrany model odpowiadał wystrojowi wnętrza i go uzupełniał.

 

 

Wentylator stojący czy kolumnowy?

 

Niektóre osoby zastanawiają się, czy wybrać wentylator kolumnowy czy stojący. Różnice pomiędzy obydwoma urządzeniami nie wydają się znaczne. Z pozoru oba sprzęty wyglądają podobnie. Niemniej jednak produkty różnią się od siebie, co udowodnimy w dalszej części artykułu. Po lekturze tekstu będziesz wiedział, na jaki sprzęt powinieneś się zdecydować.

Wentylator stojący – wady i zalety

Na naszej stronie możesz znaleźć informacje na temat tego, jaki wentylator stojący jest polecany przez konsumentów. Pora bliżej przyjrzeć się produktowi i wskazać jego wady i zalety. Jednym z najczęściej podawanych przez Internautów atutów jest to, że urządzenie jest stosunkowo tanie. W efekcie na jego zakup może sobie pozwolić właściwe każdy. Istotną zaletą są również kompaktowe wymiary. Warto wspomnieć o tym, że wentylatory stojące mają łatwy system obsługi. Na obudowie zwykle znajduje się kilka przycisków służących do regulacji pracy urządzenia. To sprawia, że nikt nie ma problemu z obsługą sprzętu. Na uwagę zasługuje także budowa produktu. Ruchoma głowica sprawia, że model swoim zasięgiem obejmuje większą przestrzeń. Trzeba jednak przyznać, że wentylatory stojące nie są pozbawione wad. Zazwyczaj dostępne w sklepach urządzenia nie mają zbyt dużej mocy w porównaniu z wentylatorami kolumnowymi. W związku z tym zdarza się, że sprzęt nie chłodzi dostatecznie mocno w trakcie największych upałów. Niemniej jednak biorąc pod uwagę cenę produktu i porównując ją np. z instalacją klimatyzacji, nietrudno dojść do wniosku, że zakup wentylatora stojącego to dobra alternatywa.

 

Wentylator kolumnowy – dla kogo?

Wentylator kolumnowy to bardziej zaawansowane urządzenie do chłodzenia. Sprzęty tego typu mają zwykle wiele ciekawych funkcji. Jedną z nich jest timer – możemy ustawić wentylator tak, aby działał przez określony czas. Jest to przydatne rozwiązanie, kiedy kładziemy się spać i chcemy schłodzić sypialnię, aby lepiej nam się zasypiało. Zaletą jest również to, że produkt sprzedawany jest w zestawie z pilotem zdalnego sterowania. Nie musimy podnosić się z kanapy, aby włączyć urządzenie czy zmienić jego ustawienia. Wielu konsumentów zaznacza, że wentylatory kolumnowe mają nowoczesny design. W efekcie ładnie prezentują się w oryginalnie urządzonych wnętrzach. Dodatkowo cechuje je stosunkowo cicha praca. Produkt nie jest jednak pozbawiony wad. Model na początku użytkowania może wydawać się trudny w obsłudze. Czasami zdarza się, że dołączony do kompletu pilot ma zbyt małe, a tym samym niewygodne przyciski. Niektórych Internautów do zakupu wentylatora kolumnowego zniechęca też jego stosunkowo wysoka cena.

Jaki wentylator wybrać do małego mieszkania?

Sporo konsumentów zadaje pytanie, jaki wentylator jest polecany do małego mieszkania. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wydawać by się mogło, że modele stojące są dobrym wyborem. Zwykle takie sprzęty mają kompaktowe wymiary. Niejednokrotnie zdarza się, że urządzenie mieści się na biurku. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu produkt nie jest wydajny. Jeśli zdecydujemy się na zakup modelu o większej mocy, będzie on zajmował dużo miejsca. Wentylatory kolumnowe mają podłużną budowę, dlatego możemy je ustawić właściwie w każdym kącie. Nie można jednak zapominać o tym, że takie modele są długie.

 

Podsumowanie

Jeśli szukasz wydajnego wentylatora i masz możliwość zainwestowania większej kwoty, możesz zdecydować się na zakup modelu kolumnowego. Jeśli jednak masz zamiar korzystać ze sprzętu sporadycznie, a dodatkowo nie zależy Ci na wielu funkcjach, będziesz zadowolony z zakupu wentylatora stojącego.

 

 

FAQ 

 

P1: Jak złożyć wentylator stojący? 

Wentylatory stojące, tak jak inne urządzenia mają dołączoną instrukcję obsługi, w której znajdują się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące składania konstrukcji. W przypadku modelu stojącego jest to prosta czynność. Pracę zaczyna się od rozpakowania sprzętu i wyjęcia z kartonowego pudełka. Następnie warto sprawdzić, czy w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy, takie jak śruby, nakrętki czy części wiatraka. Montaż należy zacząć od złożenia podstawy i przymocowania teleskopowej nóżki. Następnie można przystąpić do osadzenia wirnika z metalową osłoną ochronną. Po wykonaniu wszystkich czynności konieczne jest dokładne sprawdzenie przewodu. Warto skontrolować jego stan, aby nie narażać użytkowników na niebezpieczeństwo w razie, gdyby izolacja kabla była nacięta lub naderwana. 

 

P2: Jak naprawić wentylator stojący? 

W zależności od uszkodzenia wentylator stojący można spróbować naprawić samodzielnie. Nie zaleca się tego w sytuacjach, gdy użytkownik nie ma wystarczającej wiedzy i umiejętności na temat napraw urządzeń elektrycznych oraz gdy uszkodzenie podlega gwarancji producenta. W momencie, gdy sprzęt elektryczny zostanie uszkodzony nie z winy użytkownika, można go reklamować i starać się o naprawę, wymianę lub zwrot pieniędzy, do 2 lat od zakupu. Czasami zdarzają się sytuację, gdy urządzenie wymaga wyczyszczenia i konserwacji. Wówczas należy odłączyć zasilanie i powoli przystąpić do rozbierania siatki otaczającej wirnik. Bardzo często na tym elemencie osiada kurz, który może powodować problemy z działaniem wiatraka. 

P3: Gdzie kupić wentylator stojący?

Wentylatory stojące są dostępne w wielu sklepach RTV i AGD. Udając się do marketu ze sprzętem elektronicznym, można zaopatrzyć się w dobrej jakości model, który bez problemu posłuży przez kilka sezonów. Niektóre markety budowlane także mają w ofercie wiatraki. Oprócz specjalistycznych wentylatorów z funkcją cyrkulacji można zakupić również klasyczny model przeznaczony do schładzania powietrza w pokoju. W zależności od dostępnej oferty marketu budowlanego można zakupić modele stojące, kolumnowe lub biurkowe. Równie ciekawe propozycje można znaleźć na popularnych portalach, które zajmują się sprzedażą produktów przez Internet. Na takich stronach bardzo często są dostępne atrakcyjne modele w przystępnych dla konsumentów cenach. Innym, równie dobrym źródłem zakupu wentylatorów stojących są hipermarkety. Oferty wielkopowierzchniowych sklepów dają możliwość zakupu dobrego produktu w atrakcyjnej cenie. 

 

P4: Ile prądu zużywa wentylator stojący? 

Ilość zużytego prądu w trakcie pracy wentylatora stojącego jest bezpośrednio uzależniona od mocy danego urządzenia. Inny pobór prądu ma model 40 W, a inny sprzęt o mocy 120 W. Przeciętne wentylatory pokojowe mają moc 40 W, co oznacza, że na najwyższych obrotach zużyje 0,04 kilowatogodziny. Według obliczeń koszt użytkowania standardowego modelu o niewielkiej mocy wyniesie około 2 grosze. W porównaniu do klimatyzatora o mocy 3500 W, którego koszt godziny pracy wynosi od 15 do 50 groszy, taki wiatrak jest znacznie bardziej ekonomiczny. Jest on również tańszy od dobrej jakości klimatyzacji, której koszt zakupu jest wyższy w porównaniu do wentylatora stojącego. 

 

P5: Jaki silnik ma wentylator stojący? 

Wentylatory stojące mają silniki zasilane energią elektryczną płynącą z gniazdka sieciowego. Silniki elektryczne zasilane prądem stałym służą do zmiany energii elektrycznej w mechaniczną. Jednostka napędowa składa się z elementów, takich jak stojan z magnesem trwałym, wirnik z uzwojeniem twornika, szczotki, komutator oraz wyjście do zasilania. Obecnie silniki mające poniżej 750 W zwane są “mikrosilnikami”. W przeciętnym gospodarstwie domowym większość sprzętów wyposażonych jest w takie jednostki głównie ze względów ekologicznych. Prawidłowo eksploatowany silnik elektryczny jest bardzo trwałą i sprawdzoną jednostką, która dobrze nada się do zasilania wentylatorów znajdujących się zarówno w domu, jak i w biurze. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Dominika

June 26, 2022 at 12:33 pm

Miałam wcześniej kilka zwykłych wentylatorów stojących, ale okazały się jednosezonowe. Dopiero odkąd mam kolumnowy od Stadler jestem spokojna. Przyjemnie chłodzi, działa cichutko i mam go już 3 sezon 🙂

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

July 18, 2022 at 6:55 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać