Taśmy ledowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.02.23

Chcesz ozdobić przestrzeń światłami LED-owymi, ale nie wiesz, jakie wybrać? Jeżeli tak, to zachęcamy do dalszej lektury. Poniżej znajdziesz poradnik, w którym zamieściliśmy przydatne wskazówki. Zamieściliśmy tu także interesujące zestawienie. Składa się ono z produktów, które zyskały przychylność użytkowników. Szczególne uznanie zyskała taśma LEDline 600 SMD 3528 – odpowiednia do montażu w każdym miejscu. Model ten jest stosunkowo długi, więc z łatwością oświetlisz duży obszar. Ma on dużą żywotność, co sprawia, że będzie świecił przez długi czas. Równie dużą popularnością cieszy się produkt Aigostar 6500K. Przeznaczony on jest do montowania na telewizorze. Dzięki niemu Twój pokój będzie wyglądał zupełnie inaczej. Lampa ma żarówki LED, które świecą różnymi kolorami. Produkt ten jest bardzo trwały, więc nie musisz go często wymieniać. Po więcej szczegółów zapraszamy do dalszej części artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Taśma jest bardzo długa, przez co może być stosowana na dużych przestrzeniach. W 1 m znajduje się wiele lampek, co sprawia, że jest ona jasna. Produkt jest bardzo elastyczny i można go dowolnie wyginać.

Wady

Niektórzy twierdzą, że w przypadku chropowatej powierzchni elewacji klej, który zastosowano w produkcie LEDline 600 SMD 3528 jest niewystarczający i model się odkleja. Taśma nie zawsze sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych.

Podsumowanie

Produkt dostępny jest w wariancie 1 m lub 5 m. Model ma jedną stronę samoprzylepną, co umożliwia jego naklejenie na wybranej powierzchni. Lampa szybko się nagrzewa i świeci przez około 30000 godzin.

Drugi wybór

Zalety

Model naklejany jest na telewizor, przez co rozświetla pomieszczenie nie zmieniając widoczności obrazu. W zestawie znajdują się dwie taśmy, które nakleja się równolegle na telewizor, przez co światło rozchodzi się równomiernie.

Wady

Produkt podłączany jest do zasilania poprzez wejście USB. Użytkownicy wspominają o sytuacjach, w których kabel szybko się niszczy. Taśmy mogłyby być dłuższe, w przypadku wielu telewizorów nie pokrywają całej długości boku.

Podsumowanie

Lampa skutecznie oświetla pokój i daje wrażenie obrazu 3D na ekranie telewizora. Długość taśmy jest równa 2 x 50 cm, co jest wystarczające do stworzenia przyjemnej atmosfery. Model może być używany w ekstremalnych temperaturach.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt daje możliwość ustawiania świateł w różnych kolorach. To pozwala na uatrakcyjnienie przestrzeni i dopasowanie lampy do wystroju. Model wyposażony jest w zdalnie sterowany pilot, przy pomocy którego można wygodnie obsługiwać taśmę.

Wady

W 1 m znajduje się 60 diod. To według opinii niektórych użytkowników jest niewystarczająca ilość, aby wygodnie oświetlić przestrzeń za telewizorem i stworzyć odpowiednią atmosferę. Ponadto żywotność produktu jest stosunkowo niska, gdyż wynosi 25000 godzin.

Podsumowanie

Model ma długość 1 m. Jest on montowany w dwóch częściach. Można go założyć na telewizor naklejając go równolegle. Taśma sprawdzi się także na ścianie. Lampę podłącza się do telewizora przy pomocy slotu USB.

 

 

Najlepsze taśmy LED-owe w 2023 roku

 

Teraz pora na wybranie modelu, który będzie odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Nasz ranking taśm LED-owych zawiera ciekawe i sprawdzone produkty.

 

Nasze zalecenia

 

LEDline 600 SMD 3528

 

Model LEDline 600 SMD, typ 3528 to taśma o mocy 48 W, która pięknie oświetli wybraną przez Ciebie przestrzeń. Urządzenie może być zamontowane na elewacji budynku, w miejscu pracy, a także domu. Sprzęt jest praktyczny i jednocześnie stanowi atrakcyjny element dekoracyjny. Taśmę można wykorzystać w trakcie świąt Bożego Narodzenia oraz na co dzień.

Urządzenie wyposażone jest w światełka LED o barwie 5600K – 6900K. To oznacza, że jest to zimny, biały kolor, zbliżony do dziennego. Kupujący ma do dyspozycji rolkę o długości 5 m. W 1 m znajduje się 120 lampek.

Żywotność modelu wynosi około 35000 godzin, co oznacza 4 lata świecenia. Taśma jest elastyczna, więc można ją dowolnie wyginać dostosowując do swoich potrzeb. Z dwóch stron ma paski samoprzylepne, których przyczepność jest bardzo dobra. Podłoże pod światełka wykonane jest z miedzianego laminatu PCB, który jest wytrzymały. Użytkownicy tego modelu wysoko ocenili jego wykonanie i trwałość.

 

 

 

 

Aigostar 6500K

 

Ciekawym produktem jest Aigostar 6500K IP65. Przeznaczony jest on do montowania na telewizorach. Model możesz także przykleić na monitorze komputera – niektórzy uważają, że pozwala to uzyskać efekt 3D. Jednocześnie światło nie przeszkadza w oglądaniu Twojego ulubionego programu, ani w pracy. Produkt przystosowany jest do działania w wysokich temperaturach.

Taśma jest elastyczna, więc można ją zginać i założyć na ekran. Urządzenie podłącza się do sprzętu elektronicznego za pomocą USB. Dzięki temu w dzień wystarczy je odłączyć ze slotu. Żywotność świateł to około 40000 godzin.

W zestawie znajdują się dwie taśmy, które można założyć pionowo, bądź poziomo. Produkt wyposażony jest w żarówki LED o jasności 6500K. To oznacza, że ich barwa jest zbliżona do oświetlenia dziennego. Sprzęt można ustawić tak, aby świecił na wiele kolorów. Konsumenci twierdzą, że model ten dodaje romantycznej atmosfery w trakcie oglądania filmu.

 

 

 

 

Accura Ledstrip 1m

 

Produktem, który zyskał duże uznanie, jest Accura Ledstrip 1 m, IP65 o mocy 7,2 W. Urządzenie wykorzystywane jest z tyłu ekranu telewizora. Daje ono ciekawy efekt świetlny. Taśmę można także przyczepić do ściany. Żywotność oświetlenia wynosi 25000 godzin.

Model ma długość 1 m (2 x 50 cm) – 60 diod, więc pozwoli Ci na skuteczne oświetlenie wybranego przez Ciebie miejsca. Szerokość taśmy jest równa 2,2 cm. Sprzęt podłącza się za pomocą wejścia USB do innego urządzenia. Temperatura barwowa diod to 3000K. To oznacza, że model ten emituje ciepłe światło.

Taśmą steruje się za pomocą prostego w obsłudze i poręcznego pilota. Użytkownik może zmieniać nim jasność oświetlania. Ponadto do dyspozycji jest 15 kolorów świateł. W ten sposób można dostosować barwę do nastroju i wystroju swojego pokoju. Użytkownicy zauważyli, że model jest dobrze wykonany. Doceniają oni także możliwość szybkiego montażu.

 

 

 

 

Osram VFEPG1-FLX-300-8 30 ECO

 

Taśma LEDowa Osram VFEPG1-FLX-300-8 30 ECO IP66 zyskała wiele pozytywnych opinii. Produkt można przykleić w dowolnym miejscu. Sprawdza się zarówno w domu, jak i na dworze. Jest odporny na działanie wilgoci. Model ma moc 25,5 W.

Barwa światła w tym sprzęcie to 3000K. Oświetlenie jest białe i ciepłe. W produkcie znaleźć można 252 światełka LED. Jednocześnie istnieje możliwość ściemnienia oświetlenia dostosowując je do warunków w pomieszczeniu.

Model waży 360 g, więc jest lekki i z łatwością zamontujesz go w wybranym miejscu. Taśmę łatwo się zakłada. Z jednej strony znajduje się na niej pasek samoprzylepny. Szerokość produktu wynosi 1,1 cm, więc jest on stosunkowo cienki i zmieści się na wąskich krawędziach. Sprzęt ma długość 6 m, co sprawia, że można z jego pomocą oświetlić dużą przestrzeń. Użytkownicy doceniają ten model za możliwość jego przycinania.

 

 

 

 

Whitenergy 3528

 

Whitenergy 3528 o mocy 24 W, w klasie szczelności IP20, to taśma odpowiednia do przyklejenia na futrynie drzwi lub na elewacji. Ma ona długość 5 m.

Ta dobra i tania taśma LED-owa ma funkcję przyciemniania. To sprawia, że możesz dostosować oświetlenie do swoich potrzeb. Żywotność tego modelu jest równa 50000 godzin, gdyż do jego produkcji wykorzystano wysokiej jakości komponenty. Nawet przy częstym włączaniu i wyłączaniu diody są wydajne i dobrze działają.

Szerokość taśmy jest równa 0,8 cm, więc możesz ją wygodnie zamontować na wąskich krawędziach. Istnieje możliwość zakupu produktów jedno i wielokolorowych. Diody wykorzystane w tym urządzeniu mają odcień 3000K, czyli ciepły biały. Opinie o taśmach LED -owych producenta Whitenergy są bardzo pozytywne. Podobnie jest w przypadku tego modelu. Użytkownicy uważają, że jest on bardzo wydajny i skutecznie działa im przez długi czas.

 

 

 

 

Jaką taśmę LED kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Oświetlenie w domu czy w ogrodzie to obszerny temat, który niejednokrotnie pojawiał się w naszych artykułach. Tym razem chcemy omówić taśmy LED, od kilku sezonów niezwykle często stosowane w domach czy ogrodach. Wyglądają nowocześnie, dostępne są w wielu kolorach, a do tego ich instalacja jest raczej mało skomplikowana. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jaką taśmę LED wybrać zapraszamy do dalszej części naszego artykułu.

 

 

Czy warto kupić taśmy LED?

Montaż taśm LED w pomieszczeniach czy na zewnątrz budynków jest ostatnio popularny. Takie oświetlenie może stanowić dekorację, ale też główny punkt oświetleniowy pomieszczenia. Wiele zależy od tego, jak mocną taśmę kupimy. Produkt tego typu doskonale sprawdza się jako dekoracja zewnętrzna, a także wewnętrzna domu, zwłaszcza tego urządzonego w stylu nowoczesnym.

 

Klasa szczelności – jaka taśma LED jest najlepsza?

Zacznijmy od klasy szczelności. To pierwsza informacja, jaka powinna nas zainteresować, gdy kupujemy jakiekolwiek oświetlenie, zwłaszcza do umieszczania na zewnątrz domu czy w łazience, gdzie oświetlenie jest narażone na działanie wody.

Jeśli chodzi o lampy wyróżniamy następujące klasy szczelności:

*IP00 – brak jakiejkolwiek ochrony.

*IP20 – ochrona przed wnikaniem niewielkich, obcych ciał stałych, brak ochrony przed wodą.

*IP23 IP54 – ochrona przed ciałami stałymi oraz tryskającą wodą. Im wyższa klasa, tym większa ochrona przed wodą.

*IP65 (IP66 – określenie podawane przez niektórych producentów) – oprawa pyłoszczelna, a także duża odporność na działanie wody.

*IP68 – maksymalna ochrona.

W pomieszczeniu innym niż łazienka, w którym lampa nie jest raczej narażona na działanie wody można stosować lampy o klasie szczelności IP00, IP20 czy IP23. W łazience odpowiednie będą lampy z ochroną IP23 – IP44. Natomiast na zewnątrz, zwłaszcza na otwartej przestrzeni, konieczne jest zastosowanie lampy od IP44 do IP68.

 

Parametry

Przejdźmy do wyboru produktu pod kątem jego parametrów. Kwestie, na które musimy zwrócić uwagę to: diody, kolor, zagęszczenie, pobór mocy oraz długość.

*Diody

Możemy wyróżnić diody 3528, 5050, 2835 oraz 5630. Co to w ogóle oznacza? Chodzi o wymiary, ale nie taśmy, co samych diod, i tak 3528 mają wymiary 3,5 mm x 2,8 mm, a 5050 – 5 mm x 5 mm. Pozostaje jeszcze kwestia rozmieszczenia diody na taśmie. Zagęszczenie może wynosić 30, 60 lub nawet 120 LED-owych diod na metr taśmy.

Jak rozmiar wpływa na produkt? Chodzi tutaj głównie o przyporządkowanie do mocy, czyli wydajności/jasności podanej w lumenach. Np. taśmy 5050 mają 5-20 lumenów (w zależności od zagęszczenia diod). Mocniejsze są natomiast te 2835, której mają nawet 25 lumenów.

Żeby wyjaśnić nieco kwestię jasności diod i ich wielkości, poniżej przedstawiamy przeznaczenie konkretnych typów.

*3528 – 60 d/m – słabe, dekoracyjne światło,

*3528 – 120 d/m – średnie światło, dekoracyjne,

*5050 – 30 d/m – słabe, dekoracyjne,

*5050 – 60 d/m – oświetlenie stosunkowo mocne,

*2835 – 30 d/m – średnie, sufitowe,

*2835 – 60 d/m – mocne,

*5630 – 60 d/m – bardzo mocne.

Zdarza się też, że producent nie podaje informacji o diodach.

*Kolor

Kwestia doboru koloru, na jaki świeci taśma LED jest indywidualna, a wybór modeli z roku na rok coraz większy. Możesz zdecydować się na produkt, który wydaje naturalne zimne bądź ciepłe światło, ale też kolorowe. Wśród kolorowych produktów należy wspomnieć o tych, które migają, zupełnie jak lampki choinkowe.

* Długość taśmy

Długość należy dostosować do naszych potrzeb uwzględniając przy tym, że z każdym kolejnym metrem zwiększa się pobór mocy taśmy. Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, ile faktycznie taśmy potrzebujemy. Często popełniamy jeden istotny błąd – nie mierzymy na przykład długości całej wnęki, a wyłącznie określamy „na oko”, co często kończy się tym, że do wykonania prawidłowej instalacji brakuje nam kilku centymetrów. W ciągu dnia nie zauważymy tego ubytku, ale gdy zapalimy światło nie będzie to wyglądać estetycznie.

 

Żywotność

Zwykle na opakowaniu producent umieszcza informację o żywotności diod LED. Niemniej jednak trzeba mieć na uwadze to, że różne czynniki mogą mieć negatywny wpływa na trwałość produktu. Dlatego w tej kwestii warto wspomóc się opiniami osób, które wypróbowały już taśmy interesujących nas producentów. Jeśli zależy nam na tym, aby oświetlenie działało bezawaryjnie przez długi czas wybierzmy nieco droższy produkt posiadający dłuższą gwarancję. Jest ona potwierdzeniem niskiej awaryjności produktu.

 

Taśmy LED – montaż

Najlepsza taśma LED powinna być łatwa w montażu, chodzi nie tylko o przytwierdzenie do ściany, ale też na przykład łączenie odcinków. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze fakt, że im dłuższe jest oświetlenie, tym uważniej musimy zadbać o zasilanie. Chociaż wydaje się, że instalacja to proste zadanie lepiej skorzystać z usług elektryka.

Warto też podkreślić, że w sklepach dostępne są taśmy, które podłączmy nie do sieci elektrycznej, a za pośrednictwem USB to monitora lub telewizora. Takie rozwiązanie stanowi formę dekoracji elektroniki.

 

Taśmy LED w dobrych cenach

Koszt zakupu taśmy LED zależy od jej długości, wydajności oraz mocy. Im dłuższy jest produkt i emituje mocniejsze, jaśniejsze światło, tym więcej za niego zapłacimy. Droższe są też modele świecące w różnych kolorach. Dobrą taśmę o długości 5 m kupisz już za ok 20 zł.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Piotrek

February 25, 2022 at 10:35 am

Obecnie używam Philips Hue razem z apką Vision głosowy asystent, w 100% ten duet spełnia moje oczekiwania 🙂

Odpowiadać
Zespół MWW.pl

March 2, 2022 at 12:59 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół MWW.pl

Odpowiadać