Ranking 6 najlepszych piecyków gazowych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 10.05.21

 

Piecyk gazowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Osoby poszukujące sprawdzonego rozwiązania do ogrzewania wody oraz pomieszczeń powinny sprawdzić piecyki gazowe, które mogą okazać się dobrym rozwiązaniem na zaspokojenie potrzeb niejednej rodziny. Decydując się na wybór odpowiedniego produktu, warto sprawdzić jakie modele są chętnie wybierane przez użytkowników. Polecanym sprzętem, który spełni oczekiwania nawet wymagających konsumentów jest piecyk gazowy Junkers Cerapur GC2200W 20/25C. Dwufunkcyjne urządzenie jest przystosowane do współpracy z innymi sprzętami z serii. Dodatkowo model ma zwiększoną wydajność oraz podwyższoną klasę komfortu. Polecanym urządzeniem jest również wysokiej klasy produkt Ravanson 4100 W. Model charakteryzuje się dużą wydajnością oraz systemami bezpieczeństwa gwarantującymi bezawaryjne użytkowanie. Piecyk jest zasilany butlą na propan butan i jest wyposażony we wszystkie zabezpieczenia termoelektryczne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Piecyk gazowy ma wygodny w użyciu intuicyjny panel sterowania, który pozwala na sterowanie jego pracą. Model ma stylowy design, który pasuje do wielu aranżacji i jest niewielki, dzięki czemu piecyk można zamontować w wielu miejscach. Model pracuje niezależnie od ciągu kominowego.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że montaż modelu Junkers Cerapur GC2200W 20/25C jest skomplikowany i czasochłonny nawet dla fachowca zajmującego się instalacjami kotłów.

Podsumowanie

Model Junkers Cerapur GC2200W 20/25C jest wyposażony w wysokiej jakości nierdzewny wymiennik ciepła wykonany z połączenia aluminium i krzemu. Piecyk gazowy ma zwiększoną moc na c.w.u do 25 kW oraz modulację mocy od 4,8 kW.

Drugi wybór

Zalety

Model Ravanson 4100 W jest wyposażony w specjalny system zmniejszający ilość wydzielanego szkodliwego zapachu. Urządzenie sprawdzi się w pomieszczeniach do 100 m², dzięki czemu można je bez problemu postawić w pomieszczeniu biurowym. Model spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Wady

Ravanson 4100 W jest wyposażony w kółeczka, które podczas użytkowania zacinają się i utrudniają przesunięcie piecyka nawet po gładkiej powierzchni.

Podsumowanie

Piecyk gazowy ma moc grzewczą wynoszącą 0-1400-2800-4100 W. W trakcie pracy urządzenie zużywa od 100 g/h do 299 g/h gazu, w zależności od ustawionego trybu. Obudowa piecyka jest wykonana z metalu, a jego waga wynosi 8,5 kg, a jego wymiary to 75,5 cm x 46 cm x 32 cm.

Rozważ też

Zalety

Termet Ecocondens Silver 25 kW WKJ4361000000 to urządzenie wykorzystujące efekt kondensacji do podgrzewania wody. Model jest prosty w obsłudze, co bardzo podoba się użytkownikom. Piecyk gazowy ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu mieści się w każdym miejscu.

Wady

Osoby, które zdecydowały się na zakup piecyka gazowego, zwracają uwagę, że dochodzi do częstej awarii palnika. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest wymiana elementu na nowy.

Podsumowanie

Urządzenie kondensacyjne ma nowoczesny wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej. Model ma szeroki zakres regulacji oraz wentylator z opcją zmiany obrotów. Kocioł ma moc 25 kW, jest zasilany gazem i może pracować w układzie zamkniętym.

 

 

6 najlepszych piecyków gazowych. Opinie w 2021 roku 

 

Zakup wysokiej jakości piecyka gazowego jest ściśle związany z bezpieczeństwem użytkowników. Niezależnie od tego, czy zakupiony model będzie przenośny, czy przeznaczony do montażu w pomieszczeniu, warto wybrać produkt wyróżniający się optymalnymi parametrami. W zależności od poszukiwanego modelu można skorzystać z opinii użytkowników o danym produkcie i sprawdzić ranking piecyków gazowych, w którym znajdują się polecane sprzęty z danej kategorii. 

 

Piecyk gazowy Junkers 

 

1. Piecyk Gazowy Junkers Cerapur GC2200W 20/25C 7736901493

 

Wysokiej jakości, stylowy piecyk gazowy Junkers jest wyposażony w wygodny w użyciu intuicyjny panel sterowania, który pozwala na sterowanie pracą urządzenia. Model ma stylowy design, pasujący do wielu aranżacji, dzięki czemu można go zamontować bez konieczności robienia dodatkowej obudowy. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu można je zamontować w wielu miejscach. Pracuje on niezależnie od ciągu kominowego oraz powietrza w pomieszczeniu. 

Piecyk gazowy Junkers Cerapur GC2200W 20/25C jest wyposażony w wysokiej jakości nierdzewny wymiennik ciepła wykonany z połączenia aluminium i krzemu. Model ma zwiększoną moc na c.w.u do 25 kW oraz modulację mocy od 4,8 kW. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o emisję szkodliwych substancji do atmosfery. 

Test piecyków gazowych wskazuje, że wiele osób chętnie sięga po produkty marki Junkers. Użytkownicy chwalą model Cerapur GC2200W 20/25C za design oraz prostą obsługę kotła. 

 

 

 

 

Piecyk gazowy na butle

 

2. Piecyk gazowy, Promiennik Grzewczy Ravanson 4100W

 

Ravanson 4100 W to piecyk gazowy na butlę z propan butanem. Urządzenie do ogrzewania jest wyposażone w specjalny system zmniejszający ilość wydzielanego szkodliwego zapachu. Dzięki tej praktycznej funkcji osoby będące w pomieszczeniu nie czują nieprzyjemnej woni gazu unoszącej się w powietrzu. Urządzenie sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze do 100 m², dzięki czemu można bez problemu korzystać z piecyka w każdej sytuacji. Model spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Przenośny ogrzewacz gazowy ma moc grzewczą wynoszącą 0-1400-2800-4100 W. W trakcie pracy urządzenie zużywa od 100 g/h do 299 g/h w zależności od ustawionego trybu. Urządzenie jest wyposażone w specjalne zabezpieczenie antyprzechyłowe, które chroni przed niebezpieczeństwem.  Obudowa piecyka jest wykonana z grubego metalu. Waga modelu wynosi 8,5 kg, a jego wymiary to 75,5 cm x 46 cm x 32 cm.

Opinie o piecykach gazowych marki Ravanson są pozytywne wśród osób, które zdecydowały się na wybór urządzenia. Konsumenci chwalą produkt za niewielkie wymiary oraz wagę, pozwalającą na bezproblemowe transportowanie z miejsca na miejsce. 

 

 

 

 

Piecyk gazowy Termet

 

3. Piecyk Gazowy Jednofunkcyjny Termet Ecocondens Silver 25kW WKJ4361000000

 

Piecyk gazowy Termet Ecocondens Silver 25 kW WKJ4361000000 wykorzystuje efekt kondensacji do podgrzewania wody, która następnie jest rozprowadzana po całej instalacji znajdującej się w budynku. Model jest prosty w obsłudze i ma panel z wyświetlaczem umożliwiający stałe kontrolowanie pracy urządzenia. Piecyk ma kompaktowe wymiary, które pozwalają na bezproblemowy montaż w dowolnym miejscu wybranym przez użytkownika. 

Urządzenie kondensacyjne ma nowoczesny wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej i ma szeroki zakres regulacji oraz wentylator z opcją zmiany obrotów, który steruje się za pomocą wbudowanej elektroniki. Gazowy ogrzewacz wody ma moc 25 kW, jest zasilany gazem i może pracować w układzie zamkniętym. Urządzenie zaprojektowano w taki sposób, aby współpracowało z pompami ciepła do powietrza i wody. 

Osoby, które posiadają model Termet Ecocondens Silver 25 kW WKJ4361000000, polecają produkt ze względu na jego bezawaryjność oraz solidne wykonanie. Piecyk gazowy jest wydajny i dobrze sprawdzi się w domu jednorodzinnym. 

 

 

 

 

Piecyk gazowy łazienkowy

 

4. Piecyk Gazowy łazienkowy Saunier Duval Thema Classic C25 H-PL 0010016512 

 

Wysokiej jakości piecyk gazowy marki Saunier Duval Thema Classic C25 H-PL 0010016512 to nowoczesne urządzenie wyposażone we wszystkie najważniejsze funkcje. Model ma  zaawansowane układy elektroniczne, odpowiedzialne za sterowanie pracą urządzenia. Oprócz tego łazienkowy piecyk gazowy jest wyposażony w system kontrolujący pogodę, dzięki czemu urządzenie samo dopasowuje intensywność pracy do warunków panujących na dworze. 

Model jest wyposażony w nowoczesną technologię zapewniającą bezpieczeństwo użytkownikom. Urządzenie ma prosty w obsłudze panel sterowania z podświetlaniem, dzięki czemu użytkownik może z łatwością sterować piecem. Piecyk gazowy do łazienki ma otwartą komorę spalania oraz moc wynoszącą 9,0 – 24,0 kW. Temperatura c.o. wynosi 35 – 83 stopni Celsjusza, a maksymalna pojemność instalacji to 110 litrów. Maksymalny pobór mocy urządzenia wynosi 62 W. Waga modelu wynosi 33 kg. Wymiary piecyka gazowego to 74 cm x 41 cm x 31 cm. 

Użytkownicy potwierdzają, że model Saunier Duval Thema Classic C25 H-PL 0010016512 to dobry i tani piecyk gazowy przeznaczony zarówno do podgrzewania wody, jak i do centralnego ogrzewania. Urządzenie spełnia wymagania osób, które potrzebują sprawdzonego rozwiązania do mieszkania lub domu jednorodzinnego. 

 

 

 

 

Piecyk gazowy dwufunkcyjny

 

5. Kocioł Dwufunkcyjny z Otwartą Komorą Spalania Ariston Clas X CF EU 24 

 

Dwufunkcyjny piecyk gazowy marki Ariston jest dobrej jakości urządzeniem klasy średniej, które spełni wymagania każdego użytkownika. Model jest przeznaczony do podgrzewania wody niezbędnej do regularnego użytkowania, a także do grzania wody znajdującej się w zamkniętym obiegu. Urządzenie ma nowoczesny panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem oraz funkcją touch and feel. Model ma także system autodiagnostyczny, który na bieżąco pokazuje kody błędów. 

Piecyk gazowy Ariston Clas X CF. EU 24 ma wbudowany system umożliwiający odpowietrzenie kotła oraz wydajną pompę z opcją pełnej modulacji elektronicznej. Moc nominalna urządzenia wynosi 25,8/11 kW, a sprawność spalania 93,3%. Urządzenie jest wyposażone w nowoczesny system zapobiegający zamarzaniu oraz blokowaniu pompy. Model ma klasę ErP dla c.o. określaną jako C oraz dla c.w.u oznaczoną jako B. 

Osoby, które zakupiły ten produkt, chwalą go za solidne wykonanie oraz klasyczny design. Model Ariston Clas X CF. EU 24 ma wiele niezbędnych funkcji, które pozwalają na wygodne i przede wszystkim bezpieczne użytkowanie sprzętu.

 

 

 

 

Piecyk gazowy do wody

 

6. Piecyk gazowy do wody Vaillant ecoTEC pure VCW 226/7-2

 

Kocioł kondensacyjny Vaillant ecoTEC pure VCW 226/7-2 jest zaprojektowany z myślą o osobach potrzebujących sprawdzonego rozwiązania za rozsądną cenę. Model ma wszystkie niezbędne funkcje, potrzebne wymagającemu użytkownikowi pragnącemu posiadać zaawansowaną technologię umożliwiającą sterowanie ogrzewaniem oraz dopływem ciepłej wody do kranów w budynku. Piecyk gazowy do wody i c.o. charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnymi rozwiązaniami, które bezpośrednio wpływają na sposób użytkowania.

Model Vaillant ecoTEC pure VCW 226/7-2 ma naczynie rozszerzalnościowe o pojemności 8 l oraz technologię kondensacji, która pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy w trakcie użytkowania. Piecyk gazowy wykazuje się wysoką oszczędnością energii oraz efektywnością w klasie energetycznej. Moc znamionowa urządzenia wynosi od 7,2 kW do 20,1 kW. Model może być zasilany gazem ziemnym G20, G27, a także gazem płynnym G31. 

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu, potwierdzają, że jest to dobry piecyk gazowy o optymalnych parametrach. Produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa i nie sprawia problemów w użytkowaniu. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki piecyk gazowy kupić? 

 

Piecyki gazowe to popularne urządzenia, które są jednym z ważniejszych elementów instalacji grzewczej w domu. Są to sprzęty grzewcze zasilane gazem, który jest źródłem energii. Klasyczne modele są niewielkich rozmiarów i można je bez przeszkód zainstalować w łazience lub dodatkowym pomieszczeniu gospodarczym w budynku. Zakupu wysokiej jakości urządzeń przeznaczonych do ogrzewania i grzania wody warto dokonać po dokładnej analizie parametrów. Podczas zakupu szczególną uwagę należy zwrócić na moc sprzętu, możliwość regulacji mocy, wydajność, ilość zużywanego gazu oraz na dodatkowe funkcje. Mając dokładnie określone wymagania, o wiele łatwiej będzie znaleźć odpowiedni model spełniający oczekiwania wymagającego użytkownika. 

Jaki piecyk gazowy wybrać? 

Osoby, które poszukują sprawdzonego rozwiązania do mieszkania lub domu jednorodzinnego, powinny wiedzieć jakie modele piecyków gazowych są na rynku. Oprócz parametrów warto mieć sprecyzowany przede wszystkim rodzaj danego produktu. W zależności od wybranego modelu piecyki gazowe różnią się od siebie nie tylko parametrami, ale także sposobem działania, budową czy też możliwościami, jakie oferują po zamontowaniu. 

 

Piecyk gazowy na podbłękit 

Piecyk na podbłękit to jedno z najczęściej spotykanych urządzeń. Model wytwarza charakterystyczny niebieski płomień, wytwarzany przez palnik wykonany ze stali nierdzewnej. Urządzenie generuje charakterystyczny płomień. Piecyk nagrzewa się w krótkim czasie, tuż po uruchomieniu i może szybko podgrzać wodę, co jest jego niewątpliwą zaletą

 

Piecyk gazowy z katalizatorem 

Piecyk gazowy z katalizatorem to bezpieczne urządzenie, które spala gaz w niskiej temperaturze. Model z katalizą nie generuje płomienia, co oznacza, że produkt nie wytwarza szkodliwego dwutlenku węgla. Urządzenie ma wbudowany termostat oraz system pozwalający na regulację wytwarzanej temperatury, dzięki czemu może pracować przez bardzo długi czas bez przerwy. Warto zwrócić uwagę na to, że spaliny wydzielane przez piecyk z katalizatorem są oczyszczane, a użytkownicy nie czują charakterystycznego zapachu gazu. 

 

Piecyk gazowy z palnikiem ceramicznym 

Piecyk gazowy z palnikiem ceramicznym zwany jest także piecykiem na podczerwień. Urządzenie różni się od klasycznych modeli sposobem działania. Oprócz konwekcji model wykorzystuje promieniowanie, aby skutecznie wytworzyć energię potrzebną do ogrzania pomieszczeń. Ciepło emitowane przez element grzewczy jest równomiernie rozprowadzone, dzięki temu urządzenie działa bardzo sprawnie. Osoby, które posiadają model z palnikiem ceramicznym, chwalą produkt za to, że nie doprowadza do wysuszenia powietrza w pomieszczeniu. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru piecyka gazowego? 

Osoby, które zastanawiają się, jaki jest najlepszy piecyk gazowy, powinny wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wyboru nowego produktu. Decydując się na wybór odpowiedniego modelu, warto sprawdzić, jaka jest moc danego urządzenia. To właśnie od tego parametru zależą możliwości piecyka. W zależności od potrzeb warto wybrać produkt, który będzie nieco mocniejszy od wymaganych parametrów. Pozwoli to uchronić właściciela domu od konieczności uruchamiania urządzenia na maksymalną moc. Optymalnym wyborem w przypadku dwóch większych punktów odbioru jest sprzęt o mocy 30 kW, który zapewnia przepływ wody do 15 litrów na minutę. W przypadku jednego punktu odbioru np. kabina prysznicowa wystarczający będzie piecyk o mocy 19 kW, którego wydajność wynosi do 9 litrów ciepłej wody o temperaturze 40 stopni Celsjusza na minutę. Osoby, które poszukują piecyka do domu, gdzie nie ma dobrej izolacji, również powinny wybrać piecyki o dużej mocy np. 24 kW.  Warto także zwrócić uwagę, czy wybrany model ma możliwość regulacji mocy. Zazwyczaj intensywność grzania można zmniejszyć lub zwiększyć za pomocą pokrętła. Równie istotne jest zwrócenie uwagi na wagę modelu. Najlepszy piecyk gazowy musi być wykonany z dobrej jakości materiałów, które wytrzymają przez długie lata. Oprócz tego użytkownik powinien także sprawdzić, jakie jest zużycie gazu oraz czy wybrany model ma dodatkowe funkcje, które sprawiają, że dany produkt będzie bezpieczny i prosty w użytkowaniu. 

 

Piecyki gazowe w dobrych cenach 

Zakup piecyka gazowego w zależności od wyboru konkretnego modelu może okazać się dużym wydatkiem. Najtańsze mobilne urządzenia grzewcze to wydatek rozpoczynający się od 200 zł. W zależności od wydajności użytkownik musi zapłacić do 750 zł za model dobrej jakości. Za piecyk gazowy podgrzewający wodę konsument musi wydać od 700 zł wzwyż. Modele automatyczne, wyposażone w dodatkowe funkcje, kosztują nawet do 5000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak uruchomić piecyk gazowy na butlę? 

Uruchomienie piecyka gazowego na butlę nie jest trudnym zadaniem. Z wykonaniem tej czynności poradzi sobie nawet osoba bez doświadczenia, która nigdy wcześniej nie uruchamiała takiego urządzenia. Piecyki gazowe na butlę uruchamia się po poprawnym podłączeniu butli z paliwem za pomocą zaworu. Po podłączeniu użytkownik musi odkręcić zawór, a następnie za pomocą przycisku iskrzenia zapalić wydobywający się gaz. W momencie, gdy pojawia się płomień należy dłużej przytrzymać przycisk, aby wyłączyć zabezpieczenie. Zazwyczaj włączenie piecyka odbywa się po kilku sekundach. 

 

P2: Jak ukryć piecyk gazowy? 

Schowanie piecyka gazowego w kuchni, łazience lub gospodarczym pomieszczeniu jest możliwe, o ile spełni się wymogi dotyczące bezpieczeństwa. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy posiadany model to piecyk z zamkniętą komorą spalania. Tylko takie urządzenie umożliwia bezpieczne zabudowanie ze wszystkich stron, wykluczając górę i dół zabudowy. W sytuacji, gdy użytkownik chce całkowicie zabudować piec, musi zapewnić urządzeniu odpowiednią wentylację umożliwiającą przepływ powietrza. W większości sytuacji wystarczy zrobić dodatkowe otwory wentylacyjne, dzięki którym będzie zachodzić wymiana powietrza niezbędna do prawidłowego działania piecyka gazowego. Wiele osób decyduje się na zabudowę wykonaną z przewiewnych żaluzji lub rolet, które nie utrudniają wymiany powietrza. Dobrym rozwiązaniem jest także wykonanie wnęki, która pozwoli na bezproblemowe schowanie urządzenia w pomieszczeniu. 

P3: Dlaczego piecyk gazowy bucha?

Buchanie piecyka gazowego jest objawem źle wyregulowanej lub za małej świeczki znajdującej się w komorze spalania. W zależności od posiadanego urządzenia element może być źle dobrany lub źle wyregulowany co powoduje, że w komorze zbiera się duża ilość gazu, który następnie wybucha przy zapalaniu, powodując charakterystyczny odgłos. Osoby, które mają problem z buchającym piecykiem gazowym, powinny niezwłocznie skorzystać z pomocy fachowca. Specjalista podejmie próbę regulacji lub wymieni małą świeczkę na większy egzemplarz, który szybciej poradzi sobie z zapaleniem mieszanki. W przypadku zainstalowania dużej świeczki czas zapalania gazu wydostanego z palnika jest krótszy, a wybuch nie następuje gwałtownie. 

 

P4: Ile kosztuje piecyk gazowy? 

Użytkownik, który poszukuje sprawdzonego urządzenia do podgrzewania wody, musi przygotować się na wydatek nawet kilku tysięcy złotych. Za przenośne modele o niewielkiej mocy użytkownik musi zapłacić od 200 zł wzwyż w zależności od wyboru produktu na podbłękit, podczerwień lub wyposażonych w katalizator. Za klasyczny piecyk gazowy przeznaczony do montażu w pomieszczeniu konsument zapłaci od 750 zł. Koszt zakupu wysokiej jakości modelu zamyka się w kwocie do 5000 zł. 

 

P5: Ile gazu zużywa piecyk gazowy? 

Zużycie gazu przez piecyk gazowy zależy od mocy konkretnego modelu. Ilość zużytego gazu jest proporcjonalna do mocy grzewczej posiadanego piecyka, dzięki czemu łatwo policzyć ile zużyjemy paliwa. W zależności od modelu oraz rodzaju gazu urządzenie uzyskuje 8,61 kWh energii przy spaleniu 1 m³ paliwa. W przypadku takiego wyniku brany jest pod uwagę gaz typu E (GZ50). Do uzyskania rzeczywistego pomiaru należy wziąć pod uwagę również sprawność kotła, która jest zależna od czynnika takiego jak chwilowa moc grzewcza. Do obliczenia kosztów ogrzewania należy uwzględnić także szacunkowe zapotrzebowanie budynku na ciepło oraz ilość chłodniejszych i cieplejszych dni występujących w ciągu sezonu grzewczego. 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments