Ranking 10 najlepszych piecyków gazowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Piecyk gazowy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Modele piecyków gazowych Cerapur GC2200W 20/25C 7736901493 i Termet Ecocondens Silver 25kW zyskały największą przychylność użytkowników. Produkty są bardzo wydajne. Pierwszy sprzęt jest przeznaczony również do podgrzewania wody, więc obok ogrzania mieszkania, podgrzejesz wodę użytkową. Model ma intuicyjną obsługę za pomocą 7 przycisków i wyświetlacza LCD. Druga propozycja, czyli Termet Ecocondens Silver 25kW WKJ4361000000, piecyk jednofukcyjny, przeznaczony do ogrzania mieszkania. Sprzęt wykorzystuje efekt kondensacji do podgrzewania wody, która następnie jest rozprowadzana po całej instalacji znajdującej się w budynku. Piec ma kompaktowe wymiary i atrakcyjny design. 

10 najlepszych piecyków gazowych. Opinie w 2023 roku

 

Polecamy nasz ranking piecyków gazowych, przydatny dla każdego, kto szuka urządzenia do swojego domu, mieszkania czy nawet biura.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To dwufunkcyjny piecyk gazowy typu junkers, a więc za jego pomocą ogrzejemy mieszkanie i uzyskamy ciepła wodę użytkową. Wymiary sprzętu wynoszą 710 x 400 x 300 i waży on 35 kg.

Wady

Piec wymaga podłączenia do komina spalinowego, a w tym celu trzeba dokupić adapter (60/100 albo 80/125) oraz rączkę (NR KAT. 87186458730) inaczej uruchomienie piecyka nie będzie możliwe.

Podsumowanie

Według klientów jest to piecyk o dużej wydajności i cichej pracy. Na uwagę zasługuje również jego intuicyjny panel sterowania oferujący przyjazną obsługę. Piec jest przedstawicielem klasy energetycznej A, według starych oznaczeń.

Drugi wybór

Zalety

Ten jednofunkcyjny kocioł jest przeznaczony do ogrzania mieszkania i wykonano go w klasie energetycznej A. To urządzenie wykorzystujące efekt kondensacji, ogrzewacz ma moc 25kW.

Wady

Zerowe uruchomienie piecyka musi być dokonane przez autoryzowany serwis, jednak znalezienie serwisu graniczy z cudem. Na stronie producenta są nieaktualne dane dotyczące autoryzowanych serwisów.

Podsumowanie

To piec o szerokim zakresie modulacji i regulacji mocy od 12 do 100% pozwalający na częściowe wykorzystanie mocy urządzenia. Zostało ono wyposażone w komplet zabezpieczeń i może współpracować z pompą ciepła czy fotowoltaiką.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, a to gwarantuje długi czas użytkowania bez awarii. To model wolnostojący, który można łatwo przenosić. U jego podstawy znajdują się obrotowe kółka. Przesuwanie piecyka w inną stronę nie wymaga użycia zbyt dużej siły.

Wady

Niektórzy konsumenci zwracają uwagę na to, że na początku wymiana butli jest nieco trudna. Potrzeba trochę wprawy, aby robić to sprawnie.

Podsumowanie

Mimo pewnych wad urządzenie jest dobrze oceniane przez użytkowników. Wymiary sprzętu to: 74,5 cm x 42 cm x 26 cm. Materiałem wykonania jest niepodatny na działanie wysokiej temperatury metal. W zestawie znajduje się wąż i reduktor.

 

 

Piecyk gazowy Junkers

 

1. Piecyk Gazowy Junkers Cerapur GC2200W 20/25C 7736901493

 

Wysokiej jakości, stylowy piecyk gazowy Junkers jest wyposażony w wygodny w użyciu intuicyjny panel sterowania, który pozwala na sterowanie pracą urządzenia. Model ma stylowy design, pasujący do wielu aranżacji, dzięki czemu można go zamontować bez konieczności robienia dodatkowej obudowy. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu można je zamontować w wielu miejscach. Pracuje on niezależnie od ciągu kominowego oraz powietrza w pomieszczeniu. 

Piecyk gazowy Junkers Cerapur GC2200W 20/25C jest wyposażony w wysokiej jakości nierdzewny wymiennik ciepła wykonany z połączenia aluminium i krzemu. Model ma zwiększoną moc na c.w.u do 25 kW oraz modulację mocy od 4,8 kW. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o emisję szkodliwych substancji do atmosfery. 

Test piecyków gazowych wskazuje, że wiele osób chętnie sięga po produkty marki Junkers. Użytkownicy chwalą model Cerapur GC2200W 20/25C za design oraz prostą obsługę kotła. Piecyk gazowy junkers Cerapur GC2200W 20/25C 7736901493 to produkt, który interesuje wielu klientów. Jego walory użytkowania sprawiają, że pracuje już w wielu domach.

 

Zalety

Ekonomiczna praca: Producent określa maksymalną sprawność piecyka na 109 % i w klasie ErP A, efektywność ogrzewania 94% oraz uzyskiwania ciepłej wody użytkowej 85%. Sprzęt także wyposażono w energooszczędną modulowaną elektronicznie pompę CO.

Intuicyjna obsługa: Czytelny wyświetlacz LCD oraz 7 przycisków, to wszystko czego ten dobry i tani piecyk gazowy potrzebuje do obsługi. Menu zaprojektowane zostało według oczekiwań klientów. 

Dwufunkcyjność: Piecyk spełni oczekiwania klientów w zakresie dostawy ciepłej wody użytkowej jak i ogrzania pomieszczeń domowych, ponieważ jest dwufunkcyjny.

Design: Opinie o piecykach gazowych Cerapur GC2200W 20/25C 7736901493 przekazują, że wygląd piecyka pokrywa się z oczekiwaniami klientów.

Cicha praca: Podobnie użytkownicy przekazują, że praca piecyka jest bardzo cicha i gdyby nie fakt zmieniającej się temperatury na wyświetlaczu, można by sądzić, że junkers nie pracuje.

 

Wady

Montaż: Do montażu piecyka konieczne jest dokupienie adaptera (60/100 albo 80/125) i rączki (NR KAT. 87186458730) do zaworu dopuszczającego. Inaczej montaż staje się niemożliwy.

 

 

 

 

Piecyk gazowy do wody

 

2. Piecyk Gazowy Jednofunkcyjny Termet Ecocondens Silver 25kW WKJ4361000000

 

Piecyk gazowy Termet Ecocondens Silver 25 kW WKJ4361000000 wykorzystuje efekt kondensacji do podgrzewania wody, która następnie jest rozprowadzana po całej instalacji znajdującej się w budynku. Model jest prosty w obsłudze i ma panel z wyświetlaczem umożliwiający stałe kontrolowanie pracy urządzenia. Piecyk ma kompaktowe wymiary, które pozwalają na bezproblemowy montaż w dowolnym miejscu wybranym przez użytkownika. 

Urządzenie kondensacyjne ma nowoczesny wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej i ma szeroki zakres regulacji oraz wentylator z opcją zmiany obrotów, który steruje się za pomocą wbudowanej elektroniki. Gazowy ogrzewacz wody ma moc 25 kW, jest zasilany gazem i może pracować w układzie zamkniętym. Urządzenie zaprojektowano w taki sposób, aby współpracowało z pompami ciepła do powietrza i wody. 

Osoby, które posiadają model Termet Ecocondens Silver 25 kW WKJ4361000000, polecają produkt ze względu na jego bezawaryjność oraz solidne wykonanie. Piecyk gazowy jest wydajny i dobrze sprawdzi się w domu jednorodzinnym. Piecyk gazowy do wody Termet Ecocondens Silver 25kW WKJ4361000000 to wydajny i bezawaryjnie pracujący piec jednofunkcyjny.

 

Zalety

Wymiennik ciepła: Wymiennik ciepła został wykonany ze stali nierdzewnej. Ma on szeroki zakres regulacji i wyposażono go w wentylator z opcją zmiany obrotów sterowanych z użyciem wbudowanej elektroniki.

Współpraca z innymi urządzeniami: Piec ma możliwość współpracy z pompami ciepła oraz modułami wielostrefowymi i kolektorami słonecznymi.

Zakres mocy: Piec pozwala na regulację mocy w szerokim zakresie od 12 do 100%.

Zabezpieczenia: Sprzęt wyposażono w komplet zabezpieczeń gwarantujących bezpieczne użytkowanie. 

Cicha praca: Zastosowanie dodatkowej, dźwiękochłonnej izolacji sprawia, że praca pieca to maksymalnie 48 dB.

 

Wady

Zerowe uruchomienie: Zerowe uruchomienie wymaga obecności fachowca – serwisanta autoryzowanego przez firmę Termet. Na stronie firmowej lista serwisantów jest nieaktualna i uzyskanie autoryzowanego serwisanta jest niezwykle trudne. 

 

 

 

 

Piecyk gazowy na butle

 

3. Piecyk gazowy z reduktorem i wężem Volteno 4200W VO 0286

 

Ceramiczny piec gazowy Volteno 4200W VO 0286 zapewnia dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniu. W jego podstawie znajdują się kółka, a to oznacza, że przeniesienie go do innego pokoju nie sprawia problemu. Urządzenie ma 3-stopniową regulację mocy: 1500 W, 2800 W oraz 4200 W, dlatego możemy dostosować sposób jego działania do swoich potrzeb.

Wymiary modelu to: 74,5 cm x 42 cm x 26 cm, waży on ok. 10 kg. Piecyk jest przystosowany do zasilania butlą z gazem. Wyposażono go w czujnik stężenia dwutlenku węgla, więc wyłączy się automatycznie, jeśli jego zawartość w pomieszczeniu przekroczy 18%. Materiałem wykonania obudowy jest odporny na uszkodzenia metal.

Czy sprzęt przypadł do gustu konsumentom? Z naszej analizy opinii wynika, że tak. Mimo że urządzenie jest niewielkie, szybko podnosi temperaturę w pomieszczeniu. Istotne jest, że jego uruchomienie nie jest trudne, a wynika to z zastosowania zapłonu piezoelektrycznego (nie musimy używać zewnętrznego źródła ognia).

Najlepsze piecyki gazowe to takie, które w pełni zabezpieczą wymagania klientów. Taki właśnie jest piecyk gazowy z reduktorem i wężem Volteno 4200W VO 0286.

 

Zalety

Przenosny charakter: Ten dobry piecyk gazowy to mobilna konstrukcja, którą łatwo przemieścimy do miejsca pracy dzięki zainstalowanym u podstawy kółkom. 

Regulacja mocy: Piecyk gazowy katalityczny ma 3-stopniową regulację mocy: 1500 W, 2800 W oraz 4200 W, dzięki temu ustawimy go zgodnie z oczekiwaniem uzyskanej w pomieszczeniu temperatury.

Czujnik stężenia dwutlenku węgla: Piecyk gazowy na butlę ma w swojej konstrukcji czujnik stężenia dwutlenku węgla, zatem jeśli jego zawartość w pomieszczeniu przekroczy 18% czujnik wyłączy piec w sposób automatyczny.

Kompaktowość: Wymiary piecyka to: 74,5 cm x 42 cm x 26 cm, waży on ok. 10 kg, zatem model ten zmieści się nie tylko w dużych, ale i małych wnętrzach. 

Zapłon piezoelektryczny: Wyposażenie piecyka w zapłon piezoelektryczny ułatwia sprawne uruchomienie grzania.

 

Wady

Wymiana butli: Wymiana butli jest nieco trudna, zwracają uwagę na to niektórzy konsumenci, że na początku użytkowania trzeba sięgnąć po instrukcję oraz nabyć wprawy.

 

 

 

 

Piecyk gazowy dwufunkcyjny

 

4. Kocioł Dwufunkcyjny z Otwartą Komorą Spalania Ariston Clas X CF EU 24 

 

Dwufunkcyjny piecyk gazowy marki Ariston jest dobrej jakości urządzeniem klasy średniej, które spełni wymagania każdego użytkownika. Model jest przeznaczony do podgrzewania wody niezbędnej do regularnego użytkowania, a także do grzania wody znajdującej się w zamkniętym obiegu. Urządzenie ma nowoczesny panel sterowania z czytelnym wyświetlaczem oraz funkcją touch and feel. Model ma także system autodiagnostyczny, który na bieżąco pokazuje kody błędów. 

Piecyk gazowy Ariston Clas X CF. EU 24 ma wbudowany system umożliwiający odpowietrzenie kotła oraz wydajną pompę z opcją pełnej modulacji elektronicznej. Moc nominalna urządzenia wynosi 25,8/11 kW, a sprawność spalania 93,3%. Urządzenie jest wyposażone w nowoczesny system zapobiegający zamarzaniu oraz blokowaniu pompy. Model ma klasę ErP dla c.o. określaną jako C oraz dla c.w.u oznaczoną jako B. 

Osoby, które zakupiły ten produkt, chwalą go za solidne wykonanie oraz klasyczny design. Model Ariston Clas X CF. EU 24 ma wiele niezbędnych funkcji, które pozwalają na wygodne i przede wszystkim bezpieczne użytkowanie sprzętu.

Kocioł dwufunkcyjny z otwartą komorą spalania Ariston Clas X CF EU 24 zaopatrzono w gwarancję producenta przez okres 8 lat od zakupu.

 

Zalety

Dwie funkcje: Kocioł jest przystosowany do ogrzania pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej wg ustawionych parametrów temperaturowych. Użytkownik ma do wyboru tryb letni i zimowy. 

Zabezpieczenie przeciw zamarzaniu: Nawet, gdy piecyk gazowy dwufunkcyjny nie jest nastawiony tak, aby ogrzewał pomieszczenia, tak długo jak jest podłączony do sieci, pracuje w trybie przeciwzamrożeniowej. Zatem przez dłuższy czas wyłączenia ogrzewania instalacja jest chroniona. 

Wyświetlacz: Piecyk gazowy Ariston wyposażono w wyświetlacz towarzyszący modułowi sterowania. dzięki nim obsługa pieca jest prosta. 

Zgłaszanie błędów: W przypadku awarii i nieprawidłowej pracy kotła, piec zgłasza na wyświetlaczu rodzaj błędu. Pozwoli to na szybkie rozpoznanie problemu i jego naprawę. 

 

Wady

Otwarta komora spalania: Otwarta komora spalania wymaga, aby pomieszczenie, w którym kocioł zostanie zamontowany miało wentylację z kanałem nawiewnym. Jest to niezbędne do bezpiecznego i prawidłowego użytkowania kotła Ariston Clas.

 

 

 

 

Piecyk gazowy do łazienki

 

5. Piecyk gazowy do wody Vaillant ecoTEC pure VCW 226/7-2

 

Kocioł kondensacyjny Vaillant ecoTEC pure VCW 226/7-2 jest zaprojektowany z myślą o osobach potrzebujących sprawdzonego rozwiązania za rozsądną cenę. Model ma wszystkie niezbędne funkcje, potrzebne wymagającemu użytkownikowi pragnącemu posiadać zaawansowaną technologię umożliwiającą sterowanie ogrzewaniem oraz dopływem ciepłej wody do kranów w budynku. Piecyk gazowy do wody i c.o. charakteryzuje się wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnymi rozwiązaniami, które bezpośrednio wpływają na sposób użytkowania.

Model Vaillant ecoTEC pure VCW 226/7-2 ma naczynie rozszerzalnościowe o pojemności 8 l oraz technologię kondensacji, która pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy w trakcie użytkowania. Piecyk gazowy wykazuje się wysoką oszczędnością energii oraz efektywnością w klasie energetycznej. Moc znamionowa urządzenia wynosi od 7,2 kW do 20,1 kW. Model może być zasilany gazem ziemnym G20, G27, a także gazem płynnym G31. 

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu, potwierdzają, że jest to dobry piecyk gazowy o optymalnych parametrach. Produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa i nie sprawia problemów w użytkowaniu.

Vaillant ecoTEC pure VCW 226/7-2 to piecyk gazowy do łazienki wyprodukowany przez firmę o bogatych doświadczeniach w technice grzewczej. 

 

Zalety

Pionowe króćce podłączeniowe: Pionowe króćce podłączeniowe zastosowane w tym modelu pozwalają na sprawną wymianę wymianę starszych urządzeń na prezentowany model.

Dostawa ciepłej wody: Piecyk gazowy łazienkowy dostarcza wodę ciepłą użytkową w żądanej temperaturze natychmiast po odkręceniu kurka. 

Panel sterowania: Piec wyposażono w intuicyjny panel sterowania, który nie sprawia kłopotów w obsłudze nawet mało technicznie zaawansowanym użytkownikom.

Małe wymiary: Wymiary pieca zamykające się w 720 x 440 x 335 mm, pozwalają na zamontowanie go nawet w niewielkich przestrzeniach. 

 

Wady

Zestaw przyłączeniowy: Wśród zakupionego wraz z piecem osprzętu brak zestawu przyłączeniowego i trzeba go zakupić oddzielnie. 

 

 

 

 

Piecyk gazowy Vaillant

 

6. Kocioł gazowy Vaillant Ecotec Pure VC 226/7-2 0010019986

 

Kocioł gazowy Vaillant Ecotec Pure VC 226/7-2 0010019986 ma 25 kW mocy, a jego wymiary to długość 58,2 cm, szerokość 39,7 cm, wysokość 88,6 cm. Waga kotła to 33 kg. Jest to kocioł dwufunkcyjny, który ze względu na pionowe króćce przyłączeniowe, łatwo zamontujemy w miejsce starego kotła. Sprzęt wyposażono w pompę o wysokiej efektywności i intuicyjny panel sterowania. Kocioł może dostarczyć wodę użytkową w temperaturze do 75 stopni Celsjusza, a instalację grzewczą zasilić wodą w zakresie temperatur 30 – 80 stopni Celsjusza, znamionowy współczynnik sprawności pieca wynosi 98,9%.

Kocioł gazowy Vaillant Ecotec Pure VC 226/7-2 0010019986 pochodzi od znanego niemieckiego producenta, którego doświadczenie w zakresie produkcji kotłów sięga wielu lat.

 

Zalety

Pompa: Sprzęt wyposażono w wysokoefektywną pompę zaopatrzoną w dodatkowe programy, regulowaną elektronicznie.

Sterowanie: Piec posiada intuicyjny panel sterowania oraz nowoczesny wyświetlacz przekazujący informacje o ustawieniach i pracy pieca.

Niewielkie wymiary: Piec, dzięki niewielkim wymiarom, nie wymaga wiele miejsca do instalacji. Sprawdzi się zarówno w nowych domach i jak i tych w których trzeba zmodernizować ogrzewanie.

 

Wady

Przerwy w dostawie prądu: Jak donoszą użytkownicy, nie wszystkie egzemplarze kotła są odporne na wyłączenia prądu. Po nastąpieniu przerwy w zasilaniu piec często pracuje w innych ustawieniach niż zostały dokonane.

 

 

 

 

Piecyk gazowy z katalizatorem

 

7. Piecyk Gazowy Katalityczny Ferretti Camilla 3100

 

Piecyk gazowy katalityczny Ferretti Camilla 3100 może się pochwalić dużą mocą wynoszącą 3400 W. Model ten sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba szybko dogrzać pomieszczenie, Jest to bowiem sprzęt, który pracuje w oparciu o gaz butlowy. Piecyk gazowy z katalizatorem ma wymiary 34,5 x 45,5 x 77,7 cm.

Dzięki nim cała butla chowa się w konstrukcji urządzenia, które współpracuje z butlami o maksymalnej wadze 15 kg. Piec zaopatrzono w regulację mocy w trzech zakresach: 1200 W, 2400 W oraz maksimum 3400 W. Odpalanie pieca ułatwia zapalnik piezoelektryczny, a przesuwanie z miejsca na miejsce – zamontowane kółka u podstawy.

Piecyk gazowy katalityczny Ferretti Camilla 3100 to produkt włoski, wyposażony w płytę katalityczną.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Piec zaopatrzono w specjalny elektrozawór, który odcina dopływ gazu w przypadku, gdy zgaśnie płomień.

Analizator spalin: Również analizator spalin wpływa na bezpieczeństwo użytkowania, powiem odłącza zasilanie powodujące wyłączenie pieca w przypadku, gdy analizator wykryje zbyt duże stężenie spalin w pomieszczeniu.

Kompletność: Wraz z piecem użytkownik otrzymuje reduktor, wąż i opaski potrzebne do podłączenia butli i uruchomienia pieca.

 

Wady

Instrukcja: Do pieca dołączono fatalną wersję tłumaczenia instrukcji z języka włoskiego na polski. Niejednokrotnie trudno się zorientować o czym mówi tekst.

 

 

 

 

Piecyk gazowy Ariston

 

8. Piecyk Gazowy  Ariston CLAS ONE 24 3301021

 

Piecyk gazowy  Ariston CLAS ONE 24 3301021 to model dwufunkcyjny, ogrzewający mieszkanie oraz dostarczający ciepłą wodę użytkową. Został wyposażony funkcję komfort w dwóch opcjach: Gdy ciepła woda użytkowa jest dostarczana zawsze po 5 sekundach od każdego uruchomienia jej wypływu z kranu, lub dostępna jest przez 30 minut od ostatniego użycia.

Piec wyposażono wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej XtraTech oraz protokół komunikacyjny BusBridgeNet. Cichą pracę zapewnia zoptymalizowany wewnętrzny tłumik, a łatwe zarządzanie piecem – wyświetlacz LCD. Piec z wykonano w klasie energetycznej A i zaopatrzono go w klasę ochrony IP X5 D. Modulacja mocy wynosi 1: 7.

Piecyk gazowy  Ariston CLAS ONE 24 3301021 to model kondensacyjny, dwufunkcyjny o wymiarach 745 x 400 x 315 mm.

 

Zalety

Sposób instalacji: Parametry pieca oraz jego niewielkie wymiary pozwalają na instalację w dowolnym miejscu w mieszkaniu, możliwa jest również instalacja bezpośrednio nad wanną.

Funkcja auto: Sprzęt został wyposażony funkcję auto, która działa w oparciu o analizę warunków atmosferycznych, podłączonych do pieca urządzeń i wymaganego poziomu wydajności, ustawiając najbardziej efektywny sposób pracy.

Gwarancja producenta: Producent udziela na swój produkt ośmioletniej gwarancji w programie nazwanym “osiem lat bez ryzyka”.

 

Wady

Serwis producenta: Jak donoszą użytkownicy tego pieca autoryzowany serwis producenta nie we wszystkich miejscach kraju spełnia oczekiwania klientów. Trudność sprawia zarówno kontakt z serwisem jak i wykonanie naprawy.

 

 

 

 

Piecyk gazowy do namiotu

 

9. Piecyk Gazowy Turystyczny Alpen Camping IK-1100

 

Piecyk gazowy turystyczny Alpen Camping IK-1100 to sprzęt turystyczny działający na cztery kartusze. Do piecyka został dołączony króciec, który pozwala również podłączyć butlę gazową. Dzięki specjalnej konstrukcji, kartusze mogą być używane również w minusowej temperaturze, co rozszerza funkcjonalność piecyka.

Sprzęt doskonale zda egzamin jako piecyk gazowy do namiotu ogrzewając jego wnętrze. Kartusze wpina się do piecyka za pomocą mocnego magnesu, który zapewnia szczelność. Regulacja płomienia odbywa się przy pomocy pokrętła umieszczonego z boku.

W zapalaniu piecyka pomocny będzie zainstalowany iskrownik z wybudowaną zapalarką. Wymiary piecyka wynoszą 275 x 275 x 180 mm, a jego waga wynosi 1825 g.

Piecyk gazowy turystyczny Alpen Camping IK-1100 to przenośne urządzenie użyteczne w domku na działce, kempingowym czy w namiocie.

 

Zalety

Niewielkie wymiary i waga: Sprzęt ze względu na niewielkie wymiary i wagę można zabrać wszędzie ze sobą tam, gdzie spodziewamy się konieczności ogrzania tymczasowego pomieszczenia.

Zasilanie: Piecyk jest przystosowany do używania z kartuszem gazowym o pojemności 227 g, można go też podłączyć do butli gazowej.

Dwufunkcyjny: Sprzęt można wykorzystać zarówno do ogrzewania pomieszczenia jak i gotowania.

 

Wady

Dystrybucja ciepła: Jak przekazują klienci piecyk mocno ogrzewa podłoże bezpośrednio przed palnikiem, z tego względu trzeba mieć na uwadze, aby piecyk nie ustawić na podłożu łatwopalnym, a najlepiej ustawić go na podwyższeniu.

 

 

 

 

Piecyk gazowy Termet

 

10. Termet Termaq Electronic G-19-02

 

Podgrzewacz gazowy Termet Termaq Electronic G-19-02 ma ładny i nowoczesny design. Sprzęt można montować w łazience lub kuchni, aby skutecznie ogrzewał wodę.

Urządzenie ma elektryczny zapłon, dlatego działa bardzo sprawnie Produkt reguluje się przy użyciu pokręteł, ustawia się odpowiedni płomień i temperaturę wody. W modelu zastosowano zabezpieczenie, chroniące przed przypadkowym wypływem gazu. Wymiary sprzętu wynoszą: 58,5 cm x 36 cm x 22 cm. Średnica przyłącza do odprowadzania spalin to 11,7 cm. Urządzenie ma zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Minimalna moc produktu to 7700 W, a maksymalna moc sięga 19200 W. Sprzęt bardzo dobrze działa nawet przy niskim ciśnieniu wody, więc można go używać np. na wyższych piętrach w bloku. Model waży 9,5 kg. Użytkownicy twierdzą, że produkt podgrzewa wodę w szerokim zakresie temperatur i estetycznie się prezentuje.

Termet Termaq Electronic G-19-02 to urządzenie o wymiarach: 58,5 cm x 36 cm x 22 cm. Waży ono 19,2 kg. Moc piecyka mieści się w zakresie 7700 – 19200 W.

 

Zalety

Ma niezbędne zabezpieczenia: Sprzęt jest wyposażony we wszystkie niezbędne zabezpieczenia, w tym przed przegrzaniem, zanikiem ciągu kominowego oraz wyciekiem gazu.

Cicha praca: Piecyk cicho pracuje, dlatego generowane przez niego dźwięki nie będą zakłócały spokoju domowników.

Nowoczesny palnik: Urządzenie wyposażono w nowoczesny palnik chłodzony wodą. Pozwoliło to na zmniejszenie emisji tlenku węgla i azotu. Żeby to potwierdzić, przeprowadzono specjalny test piecyków gazowych.

Szybko się uruchamia: To, co wyróżnia sprzęt wśród innych podgrzewaczy wody to krótki czas uruchamiania.

Trwałość: Podgrzewacz jest trwały i odporny na awarie. Wszystko ze względu na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, takie jak nowoczesny zespół wodno-gazowy oraz miedziany wymiennik ciepła.

 

Wady

Trudność w zachowaniu precyzji: Do zmiany temperatury wody i mocy urządzenia służą pokrętła. Wiele osób przyznaje, że takie rozwiązanie nie pozwala na precyzyjne ustawienie sposobu działania piecyka.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki piecyk gazowy kupić?

 

Piecyki gazowe to urządzenia grzewcze wykorzystujące gaz jako źródło energii. Dobry sprzęt to taki, który jest wydajny, działa efektywnie, a do tego nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Jak znaleźć piecyk spełniający wszystkie oczekiwania? Po lekturze poradnika bez wątpienia znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jaki piecyk gazowy wybrać?

Standardowo piecyki gazowe dzielimy na urządzenia: na podbłękit, z katalizatorem i na podczerwień. Produkty zaliczane do pierwszej wymienionej grupy nagrzewają się tuż po włączeniu, co zapewnia szybkie ogrzanie pomieszczenia. Są one wyposażone w palnik (wykonany ze stali nierdzewnej), z jego wnętrza wydobywają się niebieskie płomienie. To świetny sprzęt do garażu czy piwnicy. Piecyki z katalizatorem uważa się za wyjątkowo bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ gaz jest spalany przy niskiej temperaturze. Odbywa się to bez udziału płomienia, w efekcie czego nie powstaje dwutlenek węgla i nieprzyjemny zapach. Modele z katalizatorem rozprowadzają ciepło równomiernie i są przystosowane do długotrwałej pracy. Urządzenia na podczerwień mają palnik ceramiczny, co zapewnia lepsze rozproszenie energii cieplnej. W czasie spalania piecyk świeci się na czerwono, jego zaletą jest to, że podczas pracy nie wysusza powietrza.

Mianem piecyków gazowych określa się też podgrzewacze wody. Wśród nich wyróżniamy sprzęty przepływowe i pojemnościowe. Te pierwsze mają kompaktowe wymiary, nie zużywają zbyt dużo energii, a poza tym ich montaż nie jest zbyt kłopotliwy. Co więcej, woda podgrzewana jest tylko wtedy, gdy jej potrzebujemy. Trzeba jednak odczekać kilka minut, zanim jej temperatura wzrośnie, więc przez pewien czas z kranu wypływa zimny strumień. Z kolei podgrzewacze pojemnościowe nie tylko zwiększają temperaturę wody, ale i ją magazynują. Do wyboru mamy sprzęty ciśnieniowe ze zbiornikiem o pojemności do 200 l oraz bezciśnieniowe. Mają one znacznie mniejszy, maksymalnie ok. 15 l zbiornik. Uważa się, że koszt eksploatacji urządzeń pojemnościowych jest większy niż przepływowych.

 

Moc

Piecyk powinien mieć dużą moc. To ona decyduje o skuteczności pracy sprzętu i tym samym zadowoleniu z zakupu. W przypadku przepływowych i pojemnościowych urządzeń maksymalna moc może wynosić ponad 15 000 W, co wystarcza na szybkie podgrzanie wody do kąpieli czy mycia naczyń. Szukając modelu z katalizatorem czy na podbłękit, z pewnością zauważymy, że wartość tego parametru jest znacznie mniejsza i przeciętnie wynosi nie więcej niż 5000 W. Jednak nie tylko moc decyduje o tym, jaki piecyk gazowy jest najlepszy, ale i możliwość jej regulacji. Pozwala to nam na samodzielne decydowanie o sposobie działania produktu.

 

Wymiary i waga

Wymiary urządzenia odgrywają ważną rolę przy wyborze, ponieważ nie każdy dostępny produkt może pasować do wyznaczonego przez nas miejsca montażu. Kiedy kupujemy model na podbłękit, podczerwień lub z katalizatorem, nierzadko istotna okazuje się dodatkowo waga sprzętu. Zazwyczaj tego typu produkty są przystosowane do przenoszenia z miejsca na miejsce (niektóre mają w podstawie kółka) i ważą maksymalnie kilkanaście kilogramów.

 

Zabezpieczenia

Piecyk zasilany gazem powinien być wyposażony w kilka zabezpieczeń. Jednym z nich jest czujnik odcinający dopływ paliwa w momencie, gdy jego stężenie osiągnęło zbyt wysoki poziom. Sprzęt może być też zabezpieczony przed przegrzaniem lub przed poparzeniem dłoni (wówczas w miejscu grzewczym jest kratka uniemożliwiająca dotknięcie go). Ponadto najlepszy piecyk gazowy ma antyprzechyłowy wyłącznik. W sytuacji, gdy urządzenie się przechyli, zawór automatycznie zamknie dopływ gazu i paliwo nie będzie się ulatniać.

 

Piecyki zasilane butlą – zużycie gazu

Na podstawie zużycia gazu możemy wywnioskować, jak długo będziemy mogli korzystać ze sprzętu po podłączeniu do niego pełnej butli. Przeważnie mieści się ono w przedziale od 100 g/h do 400 g/h. To zależy od mocy urządzenia i tego, czy sami możemy ją regulować (jeśli tak, automatycznie zmniejsza się też zużycie gazu).

Obudowa

Obudowa piecyka powinna być wykonana z solidnych materiałów, takich jak stal nierdzewna. Sprzęt przystosowany do zmiany miejsca ustawienia powinien estetycznie się prezentować. Wtedy będziemy mogli go bez przeszkód używać nie tylko w garażu, ale i w domu, gdy chłód zacznie nam przeszkadzać (bez martwienia się, że piecyk wpłynie negatywnie na wystrój wnętrza).

 

Typ gazu

Przeważnie piecyki gazowe są przystosowane do działania z wykorzystaniem propan-butanu. Jest on zamykany w butli, dlatego w tylnej części obudowy znajdziemy przeznaczony na nią schowek. Natomiast podgrzewacze wody to urządzenia, które spalają gaz ziemny GZ 50 (niektóre przenośne piecyki także możemy do niego podłączyć).

 

Piecyki gazowe w dobrych cenach

Za przenośny piecyk gazowy zapłacimy od 100 zł do nawet 1000 zł (zarówno za model na podbłękit, jak i na podczerwień czy z katalizatorem). Droższe sprzęty mają większą moc i są wyposażone w wentylator pozwalający na szybkie rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu. Z kolei podgrzewacze wody kosztują przeciętnie około 1000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ