Ranking 6 najlepszych pieców akumulacyjnych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Piec akumulacyjny – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zakup wysokiej jakości pieca akumulacyjnego jest ściśle uzależniony od wymagań użytkownika. A każda osoba wybierająca odpowiedni model musi wiedzieć jakie parametry powinno mieć urządzenie przeznaczone do ogrzewania. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na to rozwiązanie polecają model Dimplex VFMi 20 HFi 220 2000 W. Piec ma funkcję pozwalającą na bezproblemowe ustawienie programatorów tygodniowych. Model charakteryzuje się solidnym wykonaniem oraz optymalną mocą umożliwiającą ogrzanie pomieszczenia do 18 m². Polecanym modelem jest także Thermoval TX 500. Grzejnik elektryczny to dobre rozwiązanie dla osób poszukujących produktu do szybkiego ogrzania niewielkiego pomieszczenia. Model ma wbudowany termostat oraz obudowę z dobrej jakości powlekanej stalowej blachy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model Dimplex VFMi 20 HFi 220 2000 W jest wyposażony w wysokiej jakości izolację termiczną zwaną wermikulitem. Urządzenie ma specjalny sterownik, który umożliwia wybór poziomu naładowania. Model ma kompaktową obudowę, wydajny i cichy wentylator oraz zewnętrzny regulator temperatury.

Wady

Piec akumulacyjny Dimplex VFMi 20 HFi 220 2000 W ma dużą masę własną. Model waży aż 98 kg, przez co jest niewygodny w montażu.

Podsumowanie

Urządzenie przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń ma wbudowaną grzałkę o mocy 2,0 kW. Model jest zasilany 230 V lub 400 V, w zależności od grzałki. We wnętrzu urządzenia znajdują się 4 cegły odpowiadające za akumulację ciepła. Wymiary sprzętu wynoszą 626 mm x 672 mm x 250 mm.

Drugi wybór

Zalety

Prezentowany model jest wyposażony w niezawodny element grzejny, który jest odpowiedzialny za dobre rozprowadzanie ciepła. Grzejnik charakteryzuje się wysoką efektywnością cieplną oraz ma specjalny bezpiecznik chroniący przed przegrzaniem. Model jest wyposażony w termostat oraz ma niewielką masę wynoszącą zaledwie 2,9 kg.

Wady

Użytkownicy, którzy zakupili Thermoval TX 500 zwracają uwagę, że górna pokrywa grzejnika szybko się nagrzewa, co grozi poparzeniem w chwili nieuwagi.

Podsumowanie

Thermoval TX 500 ma moc cieplną wynoszącą 500 W. Elementem grzejnym w urządzeniu jest grzałka grzebieniowa przeznaczona do wysokich temperatur. Model jest wyposażony w przewód z wtyczką oraz obudowę z blachy stalowej w kolorze białym. Grzejnik ma wymiary 400 mm x 450 mm x 80 mm.

Rozważ też

Zalety

Inteligentne urządzenie przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń jest wyposażone w wysokiej klasy rozwiązania, które są stosowane w modelach z najwyższej półki cenowej. Piec ma wszystkie niezbędne funkcje, wbudowany timer oraz eco-start. Model ma także zabezpieczenie przed nieautoryzowanym użyciem przez dzieci.

Wady

Osoby posiadające model Dimplex XLE 050 1,02 kW zwracają uwagę na problemy związane z obsługą pieca. Automatyka sprawia problemy i jest trudna w opanowaniu.

Podsumowanie

Urządzenie Dimplex XLE 050 1,02 kW ma ciekawy design oraz wytrzymałą obudowę, która zabezpiecza wnętrze przed uszkodzeniami. Piec akumulacyjny ma rdzeń wykonany z magnetytowych ogniw oraz jest zasilany napięciem 230 V lub 240 V. Moc grzałek wynosi 1,02 kW. Masa całkowita pieca to 63 kg. Wymiary wynoszą 58,01 cm x 74,9 cm x 18,2 cm.

 

 

6 najlepszych pieców akumulacyjnych. Opinie w 2024 roku 

 

Zakup pieca akumulacyjnego to dobre rozwiązanie dla osób potrzebujących ogrzewania zasilanego elektrycznie. Koszty związane z energią elektryczną przy wyborze odpowiedniego modelu są niewielkie, a co za tym idzie, cena zakupu urządzenia zwróci się w krótkim czasie. Wybierając dobrej jakości produkt, warto sprawdzić ranking pieców akumulacyjnych, w którym znajdują się wysokiej klasy modele polecane przez zadowolonych użytkowników. 

 

Piec akumulacyjny dynamiczny

 

1. Dynamiczny Piec Akumulacyjny Dimplex VFMi 20 HFi 220 2000W 

 

Dynamiczny piec akumulacyjny Dimplex VFMi 20 HFi 220 2000 W jest wysokiej jakości modelem przeznaczonym do pomieszczeń o powierzchni od 15 do 18 m². W przypadku słabej izolacji warto go wybrać do pokoju o powierzchni do 12 m². Produkt jest wyposażony w wysokiej jakości izolację termiczną wermikulit, która nazywana jest także Microtherm, co pozytywnie wpływa na wydajność pracy. 

Urządzenie jest przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń biurowych oraz domowych. Piec akumulacyjny ma grzałkę o mocy 2 kW. We wnętrzu urządzenia znajdują się 4 cegły odpowiadające za akumulację ciepła. Obudowa ma ciekawy design i kompaktowy wymiar. Wymiary sprzętu wynoszą 626 mm x 672 mm x 250 mm. Model ma wydajny i cichy wentylator oraz zewnętrzny regulator temperatury.

Konsumenci, którzy wybrali produkt Dimplex VFMi 20 HFi 220 2000 W potwierdzają, że sprawdza się on jako jedyne źródło ogrzewania w pomieszczeniu. Test pieców akumulacyjnych wskazuje, że urządzenie jest chętnie wybierane ze względu na nowoczesny design i jakość wykonania. 

 

 

 

 

Piec elektryczny akumulacyjny

 

2. Piec Elektryczny Akumulacyjny Thermoval TX 500

 

Elektryczny piec akumulacyjny marki Thermoval jest wyposażony w niezawodny element grzejny, który jest odpowiedzialny za dobre rozprowadzanie ciepła w całym pomieszczeniu. Nowoczesny grzejnik charakteryzuje się wysoką efektywnością cieplną, dzięki czemu może być użytkowany nawet w mroźne dni. Produkt ma specjalny bezpiecznik chroniący przed nadmiernym przegrzaniem. Piec jest wyposażony w termostat, dzięki czemu użytkownik może wybrać optymalną temperaturę. 

Thermoval TX 500 ma moc cieplną wynoszącą 500 W. Elementem grzejnym w urządzeniu jest grzałka grzebieniowa przeznaczona do pracy w wysokich temperaturach. Model ma przewód z wtyczką oraz praktyczny przełącznik umożliwiający włączenie i wyłączanie urządzenia. Piec elektryczny ma obudowę z blachy stalowej w kolorze białym, a także nóżki pozwalające na stabilne ustawienie sprzętu. Grzejnik ma wymiary 400 mm x 450 mm x 80 mm oraz wagę 2,9 kg. 

Użytkownicy, którzy zakupili ten produkt, potwierdzają, że to dobry i tani piec akumulacyjny. Ma on kompaktowe rozmiary, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca, co podoba się konsumentom. 

 

 

 

 

Piec akumulacyjny Dimplex

 

3. Piec Akumulacyjny Dimplex XLE 050 1,02 kW Dynamiczny Slim 

 

Inteligentne urządzenie Dimplex XLE 050 1,02 kW jest przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń. Zastosowano w nim wysokiej klasy rozwiązania, które są stosowane w urządzeniach z najwyższej półki cenowej. Piec akumulacyjny Dimplex ma wszystkie niezbędne funkcje odpowiadające za komfort użytkowania. Urządzenie jest wyposażone we wbudowany timer umożliwiający ustawienie grzania według upodobań właściciela oraz funkcję eco-start. Model ma także zabezpieczenie przed dziećmi, co jest bardzo ważne, szczególnie kiedy dziecko zaczyna być ciekawe świata. 

Urządzenie Dimplex XLE 050 1,02 kW ma ciekawy design oraz wytrzymałą obudowę, która zabezpiecza wnętrze przed uszkodzeniami. Piec akumulacyjny ma rdzeń wykonany z magnetytowych ogniw oraz jest zasilany napięciem 230 V lub 240 V. Moc grzałek wynosi 1,02 kW. Masa całkowita pieca to 63 kg. Wymiary modelu wynoszą 58,01 cm x 74,9 cm x 18,2 cm.

Opinie o piecach akumulacyjnych Dimplex potwierdzają, że są to produkty wysokiej jakości, które sprawdzą się do ogrzewania pomieszczeń. Model XLE 050 1,02 kW ma kompaktowe wymiary, co dodatkowo podoba się użytkownikom. 

 

 

 

 

Piec akumulacyjny statyczny

 

4. Piec Akumulacyjny Statyczny Dimplex XL 24NC 

 

Wysokiej jakości statyczny piec akumulacyjny to rozwiązanie coraz częściej spotykane w wielu domach. Wydajne urządzenie może okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują energooszczędnego sposobu, aby zwiększyć temperaturę w domu. Model Dimplex XL 24NC sprawdzi się zarówno w domach, jak i lokalach komercyjnych, gdzie potrzebne jest wydajne ogrzewanie. Urządzenie można zaprogramować tak, aby uruchamiało się wczasie gdy użytkownik korzysta z tańszej taryfy i płaci mniejsze kwoty za energię elektryczną, dzięki temu można zaoszczędzić sporo gotówki. 

Piec akumulacyjny jest wyposażony w regulację temperatury oraz manualny system odpowiedzialny za ilość oddawanego do otoczenia ciepła. Sterowanie urządzeniem znajduje się poza zasięgiem dzieci, dzięki czemu jest to bardzo bezpieczny sprzęt. W przedniej części umieszczono grill, który jest odpowiedzialny za dystrybucję ciepła na zewnątrz. Model ma moc 3,40 kW oraz jest zasilany napięciem wynoszącym 230 V. Urządzenie jest przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni do 13 m². Model waży 144 kg, a jego wymiary wynoszą 1021 mm x 706 mm x 146 mm. 

Konsumenci, którzy zakupili model Dimplex XL 24NC są zadowoleni z wyboru sprawdzonego urządzenia. Sprzęt jest polecany dla osób, które potrzebują pieca o niewielkiej głębokości. 

 

 

 

 

Piec akumulacyjny AEG

 

5. Piec Akumulacyjny AEG WSP 1210 F 187336 

 

Piec akumulacyjny AEG wyprodukowano z wysokiej jakości materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Model ma nowoczesny design oraz obudowę w kolorze białym, która ładnie komponuje się w pokoju. Urządzenie jest wyposażone w ogranicznik temperatury oddawanej do otoczenia, dzięki czemu użytkownik jest całkowicie bezpieczny i chroniony przed ewentualnym poparzeniem. Elektroniczny regulator ładowania pozwala na dokładne kontrolowanie procesu nagrzewania. 

Wkład znajdujący się wewnątrz urządzenia jest wykonany z dobrej jakości surowców. Piec jest optymalnie zaizolowany, dzięki czemu ciepło oddawane na zewnątrz jest bardzo przyjemne. Urządzenie można z łatwością zamontować dzięki wysuwanej listwie zaciskowej. Moc pieca wynosi 1,2 kW, a napięcie 230 V lub 400 V. Hałas generowany przez wentylator to 29 dB. Model waży 73,5 kg i ma wymiary wynoszące 54,6 cm x 58 cm x 21,8 cm. 

Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobry piec akumulacyjny mający optymalne parametry spełniające oczekiwania nawet wymagających konsumentów. Retencja ciepła modelu AEG WSP 1210 F 187336 wynosi 36,5%.

 

 

 

 

Piec akumulacyjny 4 kW

 

6. Piec Akumulacyjny Dynamiczny Thermoval TVM 4,0kW 

 

Wygodny w użyciu dynamiczny piec akumulacyjny Thermoval TVM 4,0 kW to oszczędne urządzenie pozwalające na utrzymanie w pomieszczeniu optymalnej temperatury. Model jest łatwy w obsłudze, ma zaawansowany układ pozwalający na bezproblemowe sterowanie. Piec akumulacyjny ma nowoczesny system odpowiedzialny za energooszczędne właściwości. Urządzenie umożliwia zaoszczędzenie dużej kwoty pieniędzy, dzięki wkładom magazynującym ciepło. 

Wkłady znajdujące się wewnątrz urządzenia są wykonane z kształtek magnezytowych, które dobrze gromadzą ciepło i powoli oddają je do otoczenia. W dolnej części sprzętu jest zamontowana dmuchawa pozwalająca na szybsze rozchodzenie się ciepła. Model ma moc wynoszącą 4,0 kW. Ciężar pieca wynosi 173 kg, a jego wymiary to 895 mm x 658 mm x 250 mm. 

Piec akumulacyjny o mocy 4 kW ma pozytywne opinie wśród użytkowników, którzy zdecydowali się na wybór urządzenia Thermoval TVM. Konsumenci zwracają uwagę na nowoczesny design oraz bezproblemową obsługę. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki piec akumulacyjny kupić? 

 

Piece akumulacyjne to coraz częściej spotykane urządzenia, które oferują tańsze ogrzewanie w porównaniu do klasycznej metody grzania kotłem dwufunkcyjnym. Modele zasilane energią elektryczną są praktycznie bezobsługowe. Po właściwym ustawieniu użytkownik nie musi martwić się o włączenie lub wyłączenie urządzenia we właściwym czasie. W ofercie producentów znajdziemy różne modele, które w zależności od potrzeb będą dobrym wyborem dla osób poszukujących pieca akumulacyjnego wysokiej jakości. 

Jak działa piec akumulacyjny? 

Działanie pieca akumulacyjnego polega na naładowaniu i rozładowaniu. Urządzenie pracuje naprzemiennie w dwóch cyklach, które pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy przeznaczonych na ogrzewanie pomieszczeń w domach, biurach oraz innych lokalach użytkowych. Pierwszy cykl pracy pieca akumulacyjnego polega na naładowaniu i magazynowaniu uzyskanej energii powstałej w wyniku pracy grzałek znajdujących się wewnątrz urządzenia. Ten etap występuje zazwyczaj w godzinach nocnych lub wczesno popołudniowych, kiedy to dla wielu użytkowników uruchamiana jest tańsza taryfa. Dzięki temu piece nagrzewają się w momencie niskich kosztów pobierania prądu przez urządzenia podłączone do sieci. W drugim etapie sprzęt wyłącza się i rozpoczyna cykl polegający na rozładowaniu, czyli oddawaniu zgromadzonego ciepła do pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie. 

 

Jaki piec akumulacyjny wybrać? 

Zastanawiając się, jaki jest najlepszy piec akumulacyjny, warto wiedzieć, jakie są dostępne modele. Poszukując dobrego produktu, można zauważyć, że modele są podzielone na piece statyczne oraz dynamiczne. W przypadku modeli statycznych użytkownik ma do czynienia z produktem działającym na zasadzie konwekcji. Piece pracujące na tej zasadzie są bardzo wydajne, jednak kłopot pojawia się w momencie, gdy użytkownik chce zmienić temperaturę. Klasyczne modele są wyposażone w jeden kanał grzewczy, więc trudno wyregulować temperaturę dokładnie tak, jak potrzebujemy. Oprócz modeli statycznych dostępne są wyżej wspomniane piece dynamiczne. Różnica polega na tym, że są to urządzenia wyposażone w specjalny wentylator promieniowy odpowiedzialny za wymuszanie obiegu powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu ciepłe powietrze odprowadzane jest z pieca bezpośrednio do otoczenia. Jest to  bardzo wygodne, ponieważ użytkownik może bez problemu sterować temperaturą oraz intensywnością nadmuchu. Najlepszy piec akumulacyjny w wersji dynamicznej umożliwia także utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniu, co jest bardzo korzystne dla osób, które wybrały taki wariant. 

 

Jaki piec akumulacyjny będzie dobrym wyborem? 

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem wysokiej jakości pieca akumulacyjnego, powinny wiedzieć, na jakie parametry najlepiej zwrócić uwagę. Istotna w wyborze konkretnego modelu musi być moc grzewcza danego urządzenia. Wiadome jest, że zupełnie inny produkt sprawdzi się do ogrzewania jednego pomieszczenia, a zupełnie inny do całego piętra w budynku. Decydując się na wybór konkretnego modelu, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę powierzchnię, jaka będzie ogrzewana. Piec o mocy niższej niż 1,7 kW nie poradzi sobie z ogrzaniem dużego pokoju, jednak wiele osób chętnie decyduje się na jego wybór używając jako ogrzewania dodatkowego. Model o małej mocy ma kompaktowy kształt, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca. Jest on także tańszy w porównaniu do produktu o mocy 2,5 kW. Decydując się na wybór pieca przeznaczonego do mniejszych powierzchni, należy mieć jednak świadomość, że w razie mroźnej zimy nie poradzi on sobie z ogrzaniem pokoju. Z drugiej strony model o wysokich parametrach również może okazać się niekorzystnym rozwiązaniem. Produkt o dużej mocy zajmuje sporo miejsca. Dodatkowo piec akumulacyjny o dużej mocy jest o wiele droższy w porównaniu do mniejszego odpowiednika. Osoby, które nie wiedzą jaki model będzie najlepszy, powinny skorzystać z pomocy wykwalifikowanego fachowca, który na podstawie pomiarów dokona najlepszego wyboru. 

Piece akumulacyjne w dobrych cenach 

Poszukując odpowiedniego pieca akumulacyjnego, należy zdecydować się na dobrej jakości produkt, który posłuży przez kilka sezonów grzewczych. W zależności od wyboru danego modelu oraz od parametrów użytkownik musi zapłacić niecały 1000 zł za wersję podstawową o mocy do 1,7 kW. Piece akumulacyjne o mocy do 2,5 kW kosztują do 2000 zł. Znacznie więcej użytkownik musi zapłacić za urządzenie z dodatkowymi funkcjami o mocy wyższej niż 2,5 kW, należy się przygotować na wydatek nawet do 4000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa piec akumulacyjny? 

Działanie pieca akumulacyjnego jest bardzo proste. We wnętrzu urządzenia znajdują się grzałki, które z pomocą energii elektrycznej zostają podgrzane do odpowiedniej temperatury. Bloczki z magnezytu pobierają energię i akumulują ciepło wyprodukowane przez grzałki. Po wyłączeniu urządzenia ciepło jest rozprowadzane po pomieszczeniu na dwa sposoby w zależności od posiadanego modelu.  W przypadku pieców statycznych urządzenie oddaje ciepło na zasadzie konwekcji. Modele dynamiczne oddają ciepło za pomocą specjalnego wentylatora promieniowego, który wprawia w ruch ciepłe powietrze. Urządzenia grzewcze w postaci pieców akumulacyjnych działają dwuetapowo. Początkowo pobierają energię, akumulują ciepło, a na sam koniec stopniowo uwalniają je, gwarantując użytkownikom optymalną temperaturę.  

 

P2: Ile prądu zużywa piec akumulacyjny? 

Osoby, które decydują się na zakup pieca akumulacyjnego, muszą pamiętać o tym, aby dopasować instalację elektryczną w budynku do wymagań urządzenia. Przed montażem należy sprawdzić, czy przewody doprowadzające prąd mają odpowiedni przekrój. Obciążenie instalacji takim sprzętem jest wysokie, dlatego też przewody muszą być dopasowane. Zastanawiając się, ile energii zużywa piec akumulacyjny, warto wiedzieć, że koszty są ściśle zależne od mocy urządzenia oraz od stawki obowiązującej u danego operatora. Decydując się na zakup modelu o mocy 2 kW, godzinny koszt energii elektrycznej pobranej przez piec będzie wynosił od 0,2 do 0,3 zł. Biorąc pod uwagę codzienne korzystanie z urządzenia przez miesiąc i przeliczając koszty przez 30 dni kalendarzowych, można otrzymać kwotę wynoszącą od 120 do 150 zł. W zależności od rodzaju zakupionego modelu użytkownik może obniżyć koszty dzięki odpowiedniemu ustawieniu termostatu. 

P3: Czy warto kupić piec akumulacyjny?

Zakup pieca akumulacyjnego jest dobrym wyborem dla osób, które korzystają z dwóch taryf przy rozliczeniu z dostawcą energii elektrycznej. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić pieniądze, które co roku wydaje się na ogrzewanie pomieszczeń. Przy pomocy pieca akumulacyjnego można obniżyć koszty związane z ilością wykorzystanej energii. Nowoczesne urządzenia mają zainstalowane specjalne systemy, które dbają o to, aby piec włączył się o właściwej porze i zgromadził odpowiednią ilość ciepła. W momencie, gdy grzałki znajdujące się wewnątrz będą nagrzane, rozpocznie się proces oddawania ciepła do otoczenia. Oczywiście to od użytkownika będzie zależeć, kiedy uruchomi opcję pozwalającą na ogrzanie pomieszczenia za pomocą pieca. Korzystanie z tej metody jest bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić pieniądze w stosunku do kosztów używania innych elektrycznych ogrzewaczy. 

 

P4: Czym jest piec akumulacyjny?

Piec akumulacyjny to urządzenie elektryczne z wyglądu przypominające grzejnik. We wnętrzu znajdują się bloki z cegieł wykonanych ze stopu magnetycznego, które charakteryzują się wysoką pojemnością cieplną. W każdym z bloków umieszczone są specjalne grzałki, które nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur. Poszczególne grzałki są od siebie odizolowane wysokiej jakości materiałem izolacyjnym. Piec akumulacyjny nagrzewa się w ciągu nocy, kiedy to taryfa za energię elektryczną jest niska. Po nagrzaniu urządzenie wyłącza się i oddaje ciepło do otoczenia. Dzięki takiej metodzie użytkownik może zaoszczędzić znaczną część pieniędzy na energii elektrycznej, kiedy piec uruchamia się wyłącznie w godzinach nocnych lub przed południem. 

 

P5: Jak podłączyć piec akumulacyjny? 

Podłączenie pieca akumulacyjnego jest zadaniem przeznaczonym dla elektryka posiadającego stosowne uprawnienia. Samodzielny montaż urządzenia nie jest zalecany, a przed zakupem wybranego modelu zaleca się konsultację z fachowcem, który oceni czy instalacja elektryczna znajdująca się w domu jest na tyle wytrzymała, aby podłączyć piec. Wybór stosownego miejsca do podłączenia urządzenia jest także uzależniony od grubości i wytrzymałości ścian w budynku. Piec akumulacyjny można postawić bezpośrednio na podłodze lub zawiesić na ścianie za pomocą specjalnych dybli. Sposób montażu jest uzależniony od ciężaru pieca. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ