Opinie o Xblitz DG3-1

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Najważniejsze zalety:

Ten czujnik czadu i gazu jest zasilany sieciowo, ale może też działać na baterie. To daje pewność, że bez względu na okoliczności sprzęt wykryje zagrożenie. Niewątpliwym atutem tego urządzenia jest to, że wykrywa nie tylko tlenek węgla, ale też gazy łatwopalne, takie jak: gaz ziemny, metan i gaz ropopochodny. 

 

Najważniejsze wady:

Niektóre opinie o Xblitz DG3-1 wskazują na to, że sprzęt nie jest wykonany z najlepszych gatunkowo materiałów. Dotyczy to obudowy, na której stosunkowo łatwo pojawiają się zarysowania. Jeśli przenosimy urządzenie albo chcemy je wyczyścić, powinniśmy mieć to na uwadze. 

 

Werdykt: 9.8/10

Xblitz DG3-1 to sprzęt polecany do domów i mieszkań, wykorzystywany w celu ograniczenia zagrożenia związanego z zatruciem tlenkiem węgla lub gazem. Użytkownik może przesyłać komunikaty głosowe, a to ułatwia obsługę urządzenia. Czujnik czadu jest sterowany przez nowoczesny, wydajny mikroprocesor. Na obudowie znajduje się wyświetlacz informujący o stopniu natężenia gazu.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Maksymalna ochrona

Każdemu, kto inwestuje w czujnik czadu zależy na tym, aby sprzęt działał niezawodnie i od razu wykrywał, że dzieje się coś złego. Takim właśnie modelem jest Xblitz DG3-1. Test, który został przeprowadzony przez użytkowników potwierdził, że urządzenie dobrze wskazuje dane i jest w stanie szybko wykryć zagrożenie. Jest to możliwe m.in. dlatego, że detektor jest wyposażony w dwa czujniki: elektrochemiczny, przeznaczony do wykrywania tlenku węgla, i katalityczny, który określa stężenie gazów łatwopalnych. Warto dodać też, że model ma wbudowaną kontrolę stanu czujnika. Oznacza to, że użytkownik może w dowolnym momencie wywołać alarm testowy i dzięki temu łatwo sprawdzić stan urządzenia. Wykonanie testu daje pewność, że czujnik działa tak, jak powinien, czyli dobrze chroni nas przed zagrożeniem zdrowia i życia. 

Dane techniczne

Czujnik czadu Xblitz DG3-1 jest zasilany sieciowo (AC 90V-240V), a przewód jest na tyle długi, że można łatwo znaleźć odpowiednie miejsce do instalacji urządzenia. Opcjonalnie istnieje też możliwość zasilania sprzętu bateryjnie (9V), co przydaje się w szczególności, kiedy jest przerwa w dostawie prądu. Dokładne wymiary czujnika to: 11,2 cm x 7,3 cm x 4,2 cm, więc nie zajmuje dużo miejsca. Dodatkowo sprzęt jest lekki, co ułatwia jego przenoszenie. W momencie wykrycia zagrożenia aktywowany jest alarm dźwiękowy, który powinien usłyszeć każdy domownik. 

 

Łatwa obsługa

Model jest wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz, na którym wskazane jest aktualne stężenie gazów. Wyświetlane na ekranie dane są dobrze widoczne, więc nie ma problemu z ich odczytaniem. Poszczególne diody LED są dobrze opisane, więc łatwo można określić, jakie parametry wskazują. Korzystanie z urządzenia jest proste, jego obsługa nie wydaje się skomplikowana nawet dla osób, które pierwszy raz w życiu korzystają z czujnika. Przed pierwszym użyciem warto dokładnie przeczytać instrukcję, aby poznać funkcje urządzenia.

 

Design

Konsumentom podoba się to, że cena Xblitz DG3-1 nie jest wygórowana. Znaczenie ma także prosty design sprzętu. Można być pewnym, że urządzenie będzie pasowało do wystroju każdego wnętrza – ma białą obudowę, a ponadto kompaktowe wymiary, więc nie zwraca uwagi innych osób.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1 KOMENTARZ

Daro

July 22, 2021 at 5:09 am

Napiszę krótko: TEN DETEKTOR JUŻ RAZ MI URATOWAŁ ŻYCIE. Dziękuję.

Odpowiadać