Opinie o Sencor SFN 5040BL

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt może okazać się niezastąpiony w domu, jak i w biurze. Ma on dużą moc i wydajność, więc szybko odczujemy przyjemny chłód, nawet gdy temperatura na zewnątrz przekracza 30 st. C. Wentylator stylowo wygląda, a co ważniejsze, możemy nim sterować przy pomocy dołączonego do zestawu pilota.

 

Najważniejsze wady:

Miłośnikom nowoczesnych technologii brakuje możliwości sterowania urządzeniem za pośrednictwem smartfona. Część kupujących publikujących opinie o Sencor SFN 5040BL przyznaje, że pilot czasami się zacina i trzeba kilka razy wcisnąć przycisk, aby sprzęt zareagował.

 

Werdykt: 9.8/10

Moc wentylatora jest równa 90 W, a jego wydajność to 1687,2 m3/h. To efektywnie działające urządzenie, które można umieścić w widocznym miejscu. Ma ono budowę kolumnową, a więc nadaje się nawet do pomieszczenia o bardzo małym metrażu. Panel sterowania jest dotykowy, co ułatwia wybór ustawień. Poziom hałasu generowanego przez sprzęt nie przekracza 50 dB.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Przydatne funkcje

Cena Sencor SFN 5040BL nie jest wysoka, ale wentylator wyposażono w kilka ciekawych funkcji mających pozytywny wpływ na komfort użytkowania. Przykładem jest oscylacja, za sprawą której chłodny strumień jest rozprowadzany po całym pomieszczeniu, a nie tylko w jednym kierunku. Sprzęt obraca się na boki, ale nie towarzyszą temu trzaski ani inne nieprzyjemne odgłosy. Po włączeniu funkcji oscylacji obniżamy do minimum ryzyko przesuszenia błony śluzowej nosa i gardła na skutek ciągłego przebywania w zasięgu zimnego strumienia. Możemy też uniknąć tzw. zespołu suchego oka objawiającego się nieprzyjemnym pieczeniem i uczuciem suchości spojówek. Wentylator ma ponadto timer umożliwiający zaprogramowanie go, żeby wyłączył się o określonej godzinie. Możemy ustawić go na minimum 30 minut, a maksimum to 450 minut, czyli 7,5 godziny.

Trzy tryby pracy

Sposób działania urządzenia możemy dopasować do indywidualnych potrzeb i w każdej chwili go zmienić. Do wyboru są trzy tryby pracy. Po włączeniu pierwszego, czyli standardowego, sprzęt pracuje przez cały czas z ustawioną przez nas prędkością. Drugi tryb, naturalny, opiera się na płynnej zmianie intensywności chłodzenia z niskiej na średnią i wysoką. Z kolei ten trzeci (nocny) zapewni w pełni komfortowy sen. Po włączeniu go po 30 minutach prędkość pracy zmienia się z wysokiej na średnią, a po kolejnych 30 minutach na niską.

 

Pełni funkcję dekoracyjną

Coraz częściej wentylatory nie tylko pozwalają przetrwać upalne lato, ale też są traktowane jako ciekawa ozdoba pomieszczenia. Jak pokazał test Sencor SFN 5040BL, sprzęt jest chwalony za oryginalny design. Ma on czarną obudowę, a srebrne elementy (w tym nóżka) ładnie z nią kontrastują. To bardzo dobry dodatek do nowocześnie i minimalistycznie urządzonego wnętrza, przykładowo salonu czy domowego biura. Tak eleganckie urządzenie na pewno zostanie zauważone przez zaproszonych gości. Niezależnie od tego, gdzie je ustawimy, z pewnością nie będzie przeszkadzać. Wentylator nie jest duży, a w razie potrzeby szybko go przeniesiemy w inne miejsce (waży niecałe 4,5 kg). Wysokość sprzętu jest równa 111 cm, a jego szerokość to 29,5 cm.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ