Opinie o Satel TSD-1

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie reaguje nie tylko na dym, ale i nagły wzrost temperatury otoczenia, co zwiększa skuteczność jego działania. Detektor szybko wykrywa zagrożenie i nas o tym informuje, więc możemy odpowiednio zareagować. Jak pokazały przeanalizowane opinie o Satel TSD-1, zdaniem wielu osób jest to jeden z efektywniej działających urządzeń, za sprawą którego można czuć się bezpieczniej w domu.

 

Najważniejsze wady:

Co prawda sprzęt można podłączyć do prawie każdej centrali alarmowej, która jest zasilana napięciem 12 V, ale część kupujących uznała jego montaż za kłopotliwy. Są to jednak nieliczne opinie. Wiele osób poradziło sobie z tą czynnością bez pomocy fachowca.

 

Werdykt: 9.4/10

Czujnik działa niezawodnie przez długi czas. Pozwala on na odpowiednio wczesne wykrycie pożaru i zareagowanie na zagrożenie, a więc wezwanie odpowiednich służb. Urządzenie zostało dobrze zabezpieczone przed awariami i uszkodzeniami mechanicznymi. Mimo że jest ono solidne i skuteczne, cena Satel TSD-1 nie jest zbyt wysoka. Z tego względu nie powinniśmy się zbyt długo zastanawiać nad zakupem.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Szybkie wykrywanie dymu

Detektor daje możliwość wykrywania wczesnego stadium pożaru. Jest to możliwe za sprawą fotoelektrycznego sensora dymu widzialnego, a także nadmiarowo-różniczkowego sensora temperatury. Cechą wyróżniającą sprzęt jest unikalna konstrukcja komory pomiarowej, co gwarantuje czułość i precyzję działania bez fałszywych alarmów. Czujnik wykrywa dym zgodnie z wymaganiami normy EN54-7, a ciepło zgodnie z normą EN54-5. Możemy sami zdecydować o tym, w jaki sposób będzie działało urządzenie, służy do tego przełącznik. Do wyboru są trzy opcje, czyli: dym, ciepło oraz multisensor. Minimalna statyczna temperatura alarmu jest równa 54 st. C, a maksymalna to 65 st. C.

Wytrzymała obudowa

Urządzenie ma wytrzymałą obudowę wykonaną z materiałów wykazujących odporność na uszkodzenia mechaniczne. W jej wnętrzu znajduje się filtr Hexamesh ze stali nierdzewnej. Zapobiega on przedostawaniu się do obudowy drobnych zanieczyszczeń, a także owadów. Jeśli komora detektora ulegnie zabrudzeniu, zostaniemy o tym poinformowani poprzez specjalny sygnał.

 

Nie tylko do domu

Czujnik można zamontować w domu, przykładowo w korytarzu, salonie, sypialni czy innym pomieszczeniu. To da nam pewność, że w przypadku zagrożenia zostaniemy o tym odpowiednio wcześnie poinformowani, co pozwoli np. na bezpieczną ewakuację domowników. Niemniej jednak sprzęt dobrze sprawdza się też w wielu innych miejscach. Test Satel TSD-1  pokazał, że model znajduje zastosowanie m.in. w niewielkich sklepach i butikach, budynkach użyteczności publicznej, szkołach czy galeriach handlowych. To solidny detektor, którego temperatura pracy obejmuje zakres od -10 st. C do +55 st. C.

 

Praktyczność

Urządzenie nie jest trudne w obsłudze, a sygnał alarmowy można usłyszeć z daleka. Przyda się ono w szczególności w budynkach mieszkalnych, które są ogrzewane za pomocą kominka lub piecyka. Choć tego typu sprzęt nie jest obowiązkowy, warto pomyśleć o jego zamontowaniu. Pozwala on na szybkie zlokalizowanie źródła pożaru w początkowej fazie, co może zapobiec rozprzestrzenieniu ognia. Tym samym zmniejsza się ryzyko, że w wyniku zbyt powolnej reakcji stracimy cenne przedmioty i narazimy się na utratę zdrowia.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ