Opinie o Satel Perfecta 16

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Jednym z elementów systemu alarmowego jest centrala, która umożliwia podzielenie obiektów na dwie strefy i wybranie odpowiedniego do potrzeb trybu czuwania: dziennego, nocnego i pełnego. Każde wejście w budynku może być przypisane do jednego lub obydwu wskazanych obszarów. Centrala daje też możliwość sterowania systemem z poziomu aplikacji Perfecta Control dostosowanej do urządzeń z systemem Android i iOS.

 

Najważniejsze wady:

Centrala jest przeznaczona do montowania pod tynkiem, dlatego też trzeba wcześniej przewidzieć chęć instalacji systemu albo być przygotowanym na mały remont. Zaleca się, aby wspomniany element przymocować przy wykorzystaniu uchwytu wkręconego w ścianę, a ten trzeba dokupić osobno.

 

Werdykt: 9.7/10

Satel Perfecta to dobry alarm domowy, a właściwie cały zestaw składający się ze wszystkich niezbędnych akcesoriów gwarantujących odpowiednie bezpieczeństwo w domu. Sprzęt jest przeznaczony do ochrony małych i średniej wielkości obiektów: mieszkań, domów jednorodzinnych, firm czy segmentów w szeregowcach. Urządzenie ma wbudowany moduł pozwalający na współpracę z aplikacją mobilną. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Elementy zestawu

W zestawie znajduje się centrala Satel Perfecta, a także antena ANT-GSM-I. Kupujący otrzymuje również plastikową obudowę natynkową, transformator Pulsar i akcesoria do centrali, takie jak: rezystory, kołki montażowe i przewód do akumulatora. Komplet zawiera jeszcze klawiaturę przewodową Satel PRF-LCD, czujkę ruchu, optyczno-akustyczny sygnalizator i akumulator bezobsługowy. Zestaw jest spory, dlatego cena Satel Perfecta 16 wynosząca ponad 1000 zł nie jest uznawana za wygórowaną.

Moduł GSM

Urządzenie ma specjalny moduł GSM, który umożliwia współpracę z aplikacją Perfecta Control i obsługiwanie wiadomości Push. Dodatkowo dzięki niemu można zdalnie konfigurować sprzęt, korzystając przy tym z programu Perfecta Soft, monitorować zdarzenia i otrzymywać powiadomienia głosowe. Moduł pozwala także na sterowanie drogą SMS i nasłuchiwanie dźwięków z chronionego obiektu. Centrala jest przystosowana do obsługi dwóch kart nano-SIM, które należy dokupić. Dzięki temu, że jest ich dwie, mamy zagwarantowaną ciągłość komunikacji. Jeśli zasięg u jednego operatora będzie słaby, automatycznie wybrana zostanie druga karta. Test Satel Perfecta 16 dowiódł, że rzadko występują jakiekolwiek problemy z komunikacją.

 

Obudowa natynkowa

System alarmowy jest dostępny w zestawie z obudową natynkową Satel OPU-4 P, która znajduje zastosowanie zarówno w pomieszczeniach użytkowych, jak i na zewnątrz. Podstawę obudowy w razie potrzeby można wmurować w ścianę, tak aby sprzęt zajmował mniej miejsca i nie przyciągał niepotrzebnej uwagi. Ze względu na to, że obudowa ma uniwersalny rozmiar, pozwala to na montowanie w środku modułów, central alarmowych Satel i różnego rodzaju rozszerzeń. Co istotne, obudowa ma podwójną ochronę antysabotażową, która zabezpiecza przed otwarciem pokrywy i oderwaniem urządzenia od ściany. Można do niej przymocować transformatory sieciowe 40 lub 60 VA. Wymiary obudowy to: 266 mm x 286 mm x 100 mm. Opinie o Satel Perfecta 16 są pozytywne m.in. z tego powodu, że urządzenie jest przystosowane do pracy w trudniejszych warunkach, w temperaturze od -10 st. C. do +55 st. C. Zewnętrzny sygnalizator z przetwornikiem piezoelektrycznym emituje dźwięk o natężeniu do 120 dB. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ