Opinie o Ropam NEOGSM-IP

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Najważniejsze zalety:

Centrala Ropam spełnia wymagania określone normą PN-EN 50131-3, co daje pewność, że urządzenie działa niezawodnie i w razie potrzeby zaalarmuje nas, gdy będzie działo się coś złego. Centrala zapewnia zaawansowane możliwości konfiguracyjne, można np. podzielić ją na dwie niezależne strefy i ustawić czuwanie dzienne i nocne. Z uwagi na te funkcje opinie o Ropam NEOGSM-IP są pochlebne.

 

Najważniejsze wady:

Zestaw alarmowy składa się z wielu elementów i dlatego też jego poprawny montaż jest skomplikowany i czasochłonny. Część osób miała problem z konfiguracją urządzenia i niekiedy użytkownicy byli zmuszeni skorzystać z pomocy specjalisty.

 

Werdykt: 9.4/10

Ropam NEOGSM-IP to kompletny system alarmowy przeznaczony do samodzielnego montażu. Na zestaw składają się podzespoły firmy Ropam i Bosch. System alarmowy jest polecany do ochrony domów jednorodzinnych, mieszkań, biur, firm i sklepów. W zestawie znajdują się następujące elementy: centrala alarmowa, manipulator dotykowy, czujka ruchu, sygnalizator akustyczno-optyczny, plastikowa obudowa, akumulator do zasilania awaryjnego i antena AT-GSM.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Gwarancja bezpieczeństwa

Alarm domowy ma płytę główną z wbudowanym modułem Wi-Fi i komunikatorem GSM/GPRS. Zastosowane rozwiązania pozwalają na automatyczne powiadamianie użytkownika o ważnych zdarzeniach przy wykorzystaniu bezpłatnej aplikacji na telefon. Urządzenie można skonfigurować w ten sposób, żeby informacje trafiały do firmy, która zajmuje się ochroną naszego domu. Użytkownik sam wybiera, o jakich zdarzeniach miałby być informowany i ustala określony typ komunikacji. Warto wiedzieć, że moduł GSM nie ma simlocka, co oznacza, że sprzęt będzie współpracował z każdą kartą SIM, niezależnie od operatora sieci komórkowej. Oczywiście nie ma konieczności korzystania z karty SIM w celu zachowania dobrej łączności. Urządzenie ma też wbudowany odbiornik Wi-Fi, więc można połączyć się z domową siecią i w ten sposób ograniczyć koszty związane z używaniem tego systemu alarmowego. Przeprowadzony test Ropam NEOGSM-IP potwierdził, że komunikacja pomiędzy sprzętami jest stabilna.

Aplikacja RopamNeo

Kupujący może skorzystać z bezpłatnej aplikacji RopamNeo, która umożliwia zdalne sterowanie alarmem poprzez telefon komórkowy (z systemem operacyjnym Android). Co istotne, ta aplikacja daje możliwość nie tylko sterowania systemem alarmowym, ale też urządzeniami podłączonymi do programowalnych wejść znajdujących się na płycie głównej. Mowa tutaj np. o bramie wjazdowej, roletach, światłach, klimatyzacji czy zraszaczach w ogrodzie. W centrali wykorzystane są funkcje logiczne, dzięki którym można opracowywać własne polecenia. Sprzęt można tak skonfigurować, aby np. zraszacze aktywowały się wtedy, kiedy jest wysoka temperatura i kwiaty potrzebują nawodnienia. 

 

Centrala alarmowa

Choć cena Ropam NEOGSM-IP może wydawać się wysoka (w przybliżeniu to około 1500 zł), trzeba wziąć pod uwagę stopień zaawansowania systemu i wysoką jakość jego wykonania. Do centrali można podłączyć do 32 czujek zapewniających lepszą ochronę domu. Dodatkowo istnieje możliwość integracji automatyki domowej poprzez połączenie do 24 urządzeń, takich jak rolety czy klimatyzacja. System alarmowy jest też kompatybilny z domofonami, wideodomofonami i interkomami. Centrala alarmowa zapamiętuje do 1000 zdarzeń systemowych. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że zestaw Ropam NEOGSM-IP jest uznawany za funkcjonalny i niezawodny.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ