Opinie o Philips HU4803/01

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Najważniejsze zalety:

Nawilżacz powietrza wykorzystuje technologię NanoCloud, która eliminuje bakterie oraz inne zanieczyszczenia. Co ważne, nawilżająca mgiełka jest równomiernie rozprowadzana po całym pomieszczeniu, dlatego dociera do wszystkich zakamarków. To model o dużej wydajności (220 ml/h), który daje możliwość samodzielnego zdecydowania, do jakiego poziomu ma wzrosnąć wilgotność powietrza.

 

Najważniejsze wady:

Mimo że urządzenie ma kompaktowe wymiary, jego przenoszenie z miejsca na miejsce nie jest w pełni komfortowe. Sprzęt jest lekki, ale na obudowie nie ma uchwytu. Istnieje więc ryzyko, że wyślizgnie się on przypadkowo z dłoni.

 

Werdykt: 9.8/10

Sprzęt ma moc równą 15 W, a pojemność zbiornika na wodę to 2 l. Ponieważ jest to model ewaporacyjny, bardzo dobrze sprawdza się w sypialni i pokoju dziecka. Wytwarza on chłodną mgiełkę i pozwala uniknąć zwiększenia wilgotności powietrza w pomieszczeniu ponad zalecany poziom. Nawilżacz zapobiega powstawaniu mokrych plam oraz białych śladów na meblach, firankach itp.  Co więcej, cena Philips HU4803/01 jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygoda użytkowania

Obsługa nawilżacza nie jest skomplikowana. Możemy sami wybrać poziom wilgotności powietrza lub włączyć tryb automatyczny. Wówczas działanie urządzenia będzie na bieżąco kontrolowane, tak aby w pomieszczeniu nie zrobiło się zbyt wilgotno. Choć sprzęt ma duży pojemnik na wodę, napełnianie go nie jest kłopotliwe. Można go odłączyć od obudowy i przenieść do zlewozmywaka. Kiedy zbiornik będzie prawie pusty, na obudowie zaświeci się czerwony wskaźnik, a nawilżacz automatycznie się wyłączy. Usłyszymy też sygnał dźwiękowy. Takie rozwiązanie zapobiega poważnym awariom. Osoby publikujące opinie o Philips HU4803/01 często podkreślają, że dodatkowym atutem modelu jest możliwość zaprogramowania go, aby wyłączył się o określonej godzinie.

Neutralizowanie bakterii

W porównaniu do nawilżaczy ultradźwiękowych urządzenie uwalnia razem z nawilżającą mgiełką znacznie mniej bakterii. Potwierdzono to poprzez test Philips HU4803/01. Sprzęt wyposażono w filtr wyłapujący duże cząsteczki, w tym sierść, kurz i włosy. Urządzenie pochłania suche powietrze i oczyszcza z drobnoustrojów, a następnie nawilża i rozprowadza je po pomieszczeniu.

 

Tryb snu

Nawilżacz może pracować w nocy, nie powinno to wpłynąć negatywnie na komfort snu. Przed położeniem się wystarczy włączyć tryb snu, który obniża poziom generowanego hałasu do minimum. Nie należy się obawiać, że dźwięki wydawane przez sprzęt obudzą domowników i uniemożliwią im wypoczynek. Ponadto podświetlane elementy na obudowie zostaną wygaszone. Wyjątkiem jest wskaźnik prędkości pracy nawilżacza.

 

Łatwe czyszczenie

Aby urządzenie efektywnie działało przez cały czas i było w mniejszym stopniu narażone na usterki wymaga regularnego czyszczenia. Nie jest to bardzo trudna czynność. Wystarczy, że raz w tygodniu dokładnie wypłuczemy pojemnik na wodę, tackę oraz filtr nawilżający. Warto również od czasu do czasu przetrzeć obudowę, aby nie osiadały na niej cząsteczki kurzu. W razie konieczności z łatwością wymienimy zużyty filtr na nowy, nie wymaga to użycia dużej siły ani specjalistycznych narzędzi.

 

Elegancki design

Nawilżacz elegancko się prezentuje. Dwukolorowa obudowa wykonana z tworzywa sztucznego nie jest podatna na pęknięcia, zarysowania i przetarcia. Nawet po dłuższym czasie używania sprzęt wygląda tak dobrze, jak w dniu zakupu. Można go traktować jako dodatkową dekorację pokoju.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ