Opinie o Kratki Koza K6

Ostatnio aktualizowane: 26.07.21

 

Najważniejsze zalety:

To wytrzymały piecyk, który z pewnością zbyt szybko się nie zniszczy. Materiałem wykonania korpusu jest żeliwo, czyli trwały materiał wykazujący podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Biokominek jest wolnostojący, nie wymaga mocowania na ścianie. W razie potrzeby można go przenieść i zamontować w innym miejscu. Model pasuje do klasycznie, ale i nowocześnie urządzonych pomieszczeń.

 

Najważniejsze wady:

Z uwagi na to, że kominek waży ok. 120 kg, wniesienie go do pokoju i zamontowanie w pojedynkę nie jest możliwe. Do pomocy należy zaangażować kilka osób, aby zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 

Werdykt: 9.4/10

Biokominek jest popularny wśród kupujących, co pokazał test Kratki Koza K6. Jest on chwalony przede wszystkim za solidność oraz elegancki design. Ścianki paleniska wykonano z żeliwa o grubości 8 mm, co gwarantuje bezawaryjne działanie oraz maksymalne wykorzystanie ciepła. Ceramiczny front jest żaroodporny i tym samym niepodatny na działanie wysokich temperatur, do 660 st. C.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Turbofan

Sprawdzając opinie Kratki Koza K6 można się przekonać, że wielu użytkowników chwali piecyk za efektywne ogrzewanie pomieszczenia, w którym się znajduje. Wynika to m.in. z wykorzystania turbofanu, czyli specjalnego urządzenia umieszczonego na tylnej płycie kominka (nie ma wpływu na jego wygląd). Jego działanie opiera się na zwiększeniu przepływu powietrza wzdłuż ścianki piecyka, odbieraniu temperatury i przekazywaniu jej do pokoju. Turbofan jest zbudowany z turbiny, która pełni też funkcję kanału przelotowego, a także termostatu z regulatorem i głowicą. Co ważne, możemy sami zdecydować, przy jakiej temperaturze tylnej ściany kominka urządzenie się włączy. Nie należy się obawiać, że w pomieszczeniu będzie zbyt gorąco.

 

 

System czystej szyby

Piecyk jest przystosowany do palenia drewnianych polan, jak i brykietu z węgla brunatnego. Jednak nie trzeba się przy tym obawiać, że szyba w drzwiach szybko się zabrudzi i konieczne stanie się jej częste czyszczenie. Powstająca podczas spalania drewna sadza nie osiada na przeszkleniu, ponieważ kominek wyposażono w system czystej szyby. To oznacza, że przez cały czas kierowany jest na nią strumień powietrza odpychający cząsteczki zanieczyszczeń, dzięki czemu do niej nie przywierają. Z tego względu wystarczy co pewien czas przetrzeć przeszklenie z zewnątrz, aby piecyk wciąż ładnie się prezentował. Nie powinna to być zbyt uciążliwa czynność. Istotne jest, że mimo tak praktycznego rozwiązania cena Kratki Koza K6 nie jest wysoka.

 

Zapewnia bezpieczeństwo domownikom

Częste używanie piecyka nie ma wpływu na obniżenie bezpieczeństwa domowników. Biokominek wyposażono w system zimnej klamki, co oznacza, że element ten nie nagrzewa się nadmiernie podczas palenia w palenisku. To zmniejsza do minimum ryzyko poparzenia dłoni, co jest ważne m.in. w domach zamieszkiwanych przez małe dzieci. Wykonany z żaroodpornej ceramiki front na pewno nie odkształci się ani nie popęka na skutek ciągłego narażenia na działanie bardzo wysokiej temperatury. Co więcej, piecyk ma solidne nóżki zapewniające stabilność całej konstrukcji.

 

Nie zajmuje dużo miejsca

Choć jest to model wolnostojący nie zajmuje zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu. Piecyk można bez przeszkód ustawić w salonie lub innym pokoju. To ciekawa dekoracja, a jednocześnie dodatkowe źródło ciepła. Domownicy bez wątpienia chętnie będą siedzieć przy kominku i relaksować się przy widoku płonącego ognia.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ