Opinie o Kidde 5DCO

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Najważniejsze zalety:

Czujnik czadu Kidde wykorzystuje technologię elektrochemiczną, która jest jedną z najbardziej skutecznych. To daje pewność, że urządzenie działa efektywnie i w momencie wystąpienia zagrożenia nas o tym poinformuje. Model jest też łatwy w montażu, czego można dowiedzieć się, czytając opinie o Kidde 5DCO. Obudowa jest wytrzymała i nie pojawiają się na jej powierzchni zarysowania.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy zwracają uwagę, że po kilku miesiącach od zakupu pojawia się problem związany z pracą sprzętu. Urządzenie wykrywa różnego rodzaju błędy, które trudno naprawić. Warto wtedy wyjąć akumulatorki albo je wymienić. 

 

Werdykt: 9.6/10

Przeprowadzony przez użytkowników test Kidde 5DCO wykazał, że prezentowane urządzenie jest łatwe w obsłudze i wygodnie się z niego korzysta. Sprzęt jest zasilany bateriami, które zbyt szybko się nie wyczerpują. Urządzenie jest zgodne z normą PN-EN50291-1:2010. 

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Informacje techniczne

Prezentowany czujnik czadu ma kompaktowe wymiary, dlatego też znalezienie dla niego odpowiedniego miejsca do montażu nie powinno stanowić problemu. Dokładne wymiary to: 11,8 cm x 7 cm x 4 cm. Waga sprzętu wraz z bateriami wynosi tylko 160 g. Urządzenie działa w temperaturze od 0 st. C. do +40 st. C. Czujnik czadu został wyposażony w dobrej jakości sensor elektrochemiczny CO. Model jest zasilany 3 bateriami alkalicznymi 1,5V typ AA, które stanowią jeden z elementów zestawu.

Łatwy montaż

Cena Kidde 5DCO jest atrakcyjna i stanowi jeden z powodów, dla których konsumenci decydują się na zakup tego urządzenia. Model cieszy się popularnością także ze względu na to, że jego montaż nie jest skomplikowany, a ponadto można wybrać, czy instalujemy urządzenie na ścianie, czy wolimy, aby było ono wolnostojące. Warto wspomnieć o tym, że w komplecie znajdują się solidnie zrobione śruby montażowe, więc nie trzeba myśleć o zakupie żadnych akcesoriów, jeśli decydujemy się na montaż ścienny.

 

Panel LCD

Na obudowie czujnika znajduje się panel LCD, na którym wyświetlane są wszystkie przydatne informacje dotyczące działania sprzętu. Jest on na tyle duży, że nie powinno być problemu z odczytaniem ukazywanych tam danych. Z panelu można odczytać aktualny stan stężenia CO czy dowiedzieć się o niskim stanie zasilania. Co więcej, na ekranie wyświetlane są informacje o nieprawidłowym działaniu urządzenia (Err) i końcu okresu działania czujnika (End). W efekcie możemy łatwo kontrolować jego działanie, a w razie potrzeby podejmować niezbędne czynności. 

 

Bezpieczeństwo użytkowania

Osoby, które są zainteresowane zakupem czujnika czadu chcą zainwestować w sprzęt po to, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Nie można więc nie wspomnieć o tym, że opisywany przez nas model jest zgodny z normą PN-EN50291-1:2010. Oznacza to, że jest on przystosowany do pracy w domach i mieszkaniach, a wskazywane przez niego informacje można uznać za miarodajne. Zgodność z normą została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standard Institute. W momencie wykrycia wyższego niż dopuszczalne stężenia CO aktywowany jest alarm akustyczny (85 dB) i optyczny (czerwona dioda LED). Z pewnością każdy z domowników go usłyszy lub zobaczy i tym samym będzie mógł zareagować. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ