Opinie o Eldom NU6

Ostatnio aktualizowane: 29.09.22

 

Najważniejsze zalety:

Nawilżacz jest łatwy w obsłudze, gdyż wyposażono go w czytelny wyświetlacz. Pojemnik na wodę ma dużą pojemność, w efekcie czego sprzęt może pracować nawet kilkanaście godzin bez przerwy. Gdy dojdzie do jego opróżnienia lub osiągnięcia właściwego poziomu nawilżenia powietrza, urządzenie wyłączy się automatycznie.

 

Najważniejsze wady:

Kiedy pojemnik na wodę stanie się pusty, przed wyłączeniem się sprzętu słychać piszczący dźwięk. Jak pokazały przeanalizowane opinie o urządzeniu Eldom NU6, dźwięk ten jest bardzo głośny, w dodatku nie można go całkowicie wyciszyć.

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie nadaje się do pomieszczeń o metrażu do 20 m2, a jego wydajność wynosi 300 ml na godzinę. Pojemność zbiornika na wodę to 4,5 l i jak pokazał test Eldom NU6, nie trzeba go często uzupełniać. Na temat nawilżacza opublikowano wiele pozytywnych opinii. Zdaniem kupujących sprzęt jest praktyczny oraz elegancki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wbudowany higrometr i jonizator

Oferowany przez markę Eldom nawilżacz powietrza ma wbudowany higrometr. Pozwala on na ustawienie wilgotności powietrza w pomieszczeniu na poziomie od 40% do 95% (w skokach co 5%). Po wprowadzeniu ustawień urządzenie rozpocznie pracę po upływie 3 sekund. Wyłączy się ono automatycznie w momencie, kiedy poziom nawilżenia powietrza uzyska określoną przez nas wartość. Nawilżacz został wyposażony również w jonizator, który generuje jony ujemne. Odpowiadają one za neutralizację jonów dodatnich, które są emitowane przez używane w naszych domach urządzenia (m.in. telewizory i komputery) i przyciągają różnego rodzaju zanieczyszczenia krążące w powietrzu, w tym alergeny. Funkcja jonizacji jest bardzo przydatna, ponieważ pozwala stworzyć przyjazny mikroklimat w domu, co pozytywnie wpływa nie tylko na stan zdrowia, ale i na samopoczucie.

Ultradźwiękowy przetwornik

Sprzęt należy do grupy ultradźwiękowych nawilżaczy powietrza. Nie wytwarza on dużego hałasu podczas pracy, dlatego może być używany również nocą (maksymalny poziom głośności dźwięków to 35 dB). Działanie urządzenia polega na mechanicznym rozbijaniu wody na niewielkie cząsteczki z wykorzystaniem ultradźwięków. W ten sposób powstaje delikatna mgiełka, która podnosi poziom wilgotności powietrza w pokoju. Sprzęt ma kilka istotnych atutów, takich jak efektywne działanie i zmniejszone do minimum ryzyko osadzania się kamienia na ultradźwiękowym przetworniku (co wynika z zastosowania ceramicznego filtra). Dla konsumentów równie istotna jest niewygórowana cena Eldom NU6. Nie jest to drogi model, dlatego nie musimy długo zastanawiać się nad jego zakupem.

 

Elegancki wygląd i kompaktowe wymiary

Kupując nawilżacz powietrza, wiele osób zwraca uwagę na to, jak sprzęt się prezentuje. Zwykle stoi on w dobrze widocznym miejscu, dlatego ważne jest, aby nie wpływał negatywnie na wystrój pomieszczenia. Model Eldom NU6 wyróżnia się eleganckim designem i pasuje do każdego pomieszczenia. Czarno-biała obudowa wygląda bardzo stylowo i ponadto jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jak często podkreślają kupujący, nawilżacz nie jest duży i nie utrudnia swobodnego poruszania się po pomieszczeniu. Jego całkowite wymiary są równe: wysokość – 29 cm, szerokość – 26 cm i głębokość – 20 cm. W razie potrzeby urządzenie można szybko przenieść do drugiego pokoju i to w pojedynkę, ponieważ jest lekkie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ