Opinie o Eldom NU5

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie bardzo ładnie się prezentuje. Ma biało-fioletową obudowę ozdobioną kwiatowym motywem. Może być ono dodatkową dekoracją pomieszczenia. To tani nawilżacz powietrza, który został wyposażony w funkcję jonizacji, w efekcie czego tworzy w pokoju bardziej przyjazny mikroklimat. Po napełnieniu pojemnika na wodę sprzęt może pracować bez przerwy nawet przez 17 godzin.

 

Najważniejsze wady:

Do sprzętu nie został dołączony pilot zdalnego sterowania. Mimo że obsługa nawilżacza jest prosta, czego potwierdzeniem są publikowane o Eldom NU5 opinie, to ciągłe podchodzenie do niego, aby zmienić ustawienia może być uciążliwe.

 

Werdykt: 9.6/10

Nawilżacz jest niewielki, dlatego szybko znajdziemy odpowiednie miejsce do ustawienia go. Z jego pomocą możemy kontrolować poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Urządzenie przyda się w szczególności zimą. Wbudowany higrostat sprawia, że sprzęt sam się wyłączy, gdy powietrze będzie dostatecznie nawilżone. Pojemność pojemnika na wodę wynosi 5,2 l. Jego napełnianie jest proste, bo odłącza się go od obudowy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Jonizacja

To urządzenie z funkcją jonizacji powietrza, dlatego może okazać się bardzo praktyczne. Przyda się ono w szczególności w domach zamieszkiwanych przez alergików. Nawilżacz wytwarza jony ujemne, które neutralizują te dodatnie, nazywane elektrosmogiem. W ten sposób roztocza, bakterie, wirusy i inne alergeny opadają na podłogę. Ponieważ zanieczyszczenia nie krążą w powietrzu, nie podrażniają dróg oddechowych i nie wywołują nieprzyjemnych dolegliwości. Mimo wykorzystania funkcji jonizacji cena Eldom NU5 nie jest wygórowana i każdy może sobie pozwolić na zakup urządzenia.

 

 

Funkcja opóźnionego startu

Sprzęt ma kilka przydatnych opcji zwiększających komfort użytkowania. Jedną z nich jest możliwość opóźnienia startu. Możemy ustawić godzinę, o której włączy się nawilżacz, przykładowo tuż przed naszym powrotem z pracy. Dzięki temu po wejściu do domu poczujemy się lepiej, gdyż poziom nawilżenia powietrza zdąży wzrosnąć.

 

Duży pojemnik na wodę

Pojemnik na wodę, w który wyposażono urządzenie jest duży i nie wymaga częstego napełniania. Zależnie od poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu oraz wybranych ustawień, sprzęt może bez przerwy pracować do 17 godzin, a więc prawie całą dobę. Ważne jest to, że napełnianie pojemnika nie stanowi żadnego problemu. Jest on odłączany od obudowy, dlatego możemy go przenieść do zlewozmywaka czy umywalki i przyłożyć do kranu. Nie ma przy tym ryzyka, że przypadkowo zachlapiemy nawilżacz, co mogłoby się skończyć jego awarią.

 

Łatwa obsługa

Obsługa nawilżacza nie jest zbyt skomplikowana, dlatego szybko dobierzemy optymalne dla siebie ustawienia. Urządzenie zostało wyposażone w duży i czytelny wyświetlacz, wokół którego znajdują się przyciski sterujące. Ponieważ ma on wielokolorowe podświetlenie, efektownie się prezentuje, a dodatkowo umożliwia szybką zmianę ustawień w nocy. Wystarczy spojrzeć na wyświetlacz, aby sprawdzić poziom nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. To, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, potwierdził to test Eldom NU5.

 

Elegancki design

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić urządzenie w dobrze widocznym miejscu. Ma ono ładną obudowę z ciekawym wzorem, dlatego stanie się dodatkową ozdobą wnętrza. Ważne jest też to, że nawilżacz nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nie trzeba się obawiać, że po kilku miesiącach widoczne będą na nim ślady użytkowania.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ