Opinie o Dyson AM09

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Przeprowadzono test Dyson AM09 i okazało się, że sprzęt nowocześnie wygląda, a dodatkowo może być używany nie tylko latem, ale i zimą. Wynika to z dostępności funkcji grzania. Urządzenie nie ma wystających elementów, które wymagałyby zabezpieczenia kratką, aby np. uniknąć poparzenia. Jest on polecany do domów zamieszkiwanych przez dzieci i zwierzęta.

 

Najważniejsze wady:

Mimo solidnej podstawy ryzyko przypadkowego przewrócenia wentylatora jest stosunkowo duże. Trzeba więc umieścić go w takim miejscu, aby uniknąć tego typu sytuacji. Kiedy sprzęt upadnie na podłogę, może ulec awarii, a na obudowie powstaną nieestetyczne pęknięcia.

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie ma wady, ale liczba jego zalet jest znacznie większa. Z obsługą wentylatora nie powinien mieć problemu żaden z domowników, niezależnie od wieku. Moc sprzętu wynosi 2000 W. Ma on 10-stopniową regulację prędkości pracy, timer i automatyczny wyłącznik. Jednocześnie trzeba podkreślić, że cena Dyson AM09 jest atrakcyjna w porównaniu do innych, równie zaawansowanych technologicznie modeli.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Chłodzenie i ogrzewanie

Latem za sprawą urządzenia zapomnimy o upale i przebywanie w domu stanie się bardziej komfortowe. Wentylator wyróżnia się bezłopatkową budową. Wykorzystuje on innowacyjną technologię Air Multiplier, co oznacza, że zasysa do środka powietrze wokół niego, a potem wydmuchuje przez 2,5 mm szczelinę w obręczy. W ten sposób powstaje jednolity strumień poprawiający cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Z kolei zimą możemy przestawić urządzenie na funkcję ogrzewania, aby stało się dodatkowym źródłem ciepła. Istotne jest to, że możemy ustawić temperaturę z dokładnością do 1 st. C i utrzyma się ona na stałym poziomie za sprawą wbudowanego termostatu. Nikt nie powinien narzekać, że jest mu za zimno lub zbyt gorąco.


Odznaczenie Quiet Mark

Nie trzeba się martwić, że pracujący kilka godzin dziennie wentylator będzie nam przeszkadzać w relaksowaniu się czy wykonywaniu codziennych obowiązków. To cicho działający model, co potwierdza odznaczenie Quiet Mark. Wynika to z tego, że sprzęt nie ma śmigieł, tylko opływowe kanały powietrzne redukujące drgania.

 

Łatwe mycie

Ze względu na to, że urządzenie nie ma kratek ani łopatek utrzymanie go w czystości jest bardzo proste. Nawet jeśli na obudowie osiądzie kurz, szybko usuniemy go przy pomocy wilgotnej ściereczki. W przypadku standardowych wentylatorów często zdarza się, że zanieczyszczenia przedostają się do środka, a gdy śmigła obracają się z dużą prędkością można wyczuć nieprzyjemny zapach spalenizny. Problem ten nie dotyczy sprzętu marki Dyson. Co ciekawe, gdy przypadkowo go przewrócimy uruchamia się automatyczny wyłącznik.

 

Komfort użytkowania

Analizując opinie o Dyson AM09 często można znaleźć wzmiankę o wygodnym sterowaniu Jet Focus. Daje ono możliwość wyboru skupionego lub rozproszonego strumienia powietrza, zależnie od własnych potrzeb. Poza tym nie ma potrzeby podchodzenia do sprzętu, aby zmienić ustawienia, można w tym celu wykorzystać pilot, który dołączono do kompletu. Jest on namagnesowany i możemy przyczepić go do obudowy, aby się nie zgubił. Wentylator jest użyteczny i wielu osobom podoba się to, że nie ma potrzeby chowania go do szafy, kiedy lato się skończy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ