Opinie o Blaupunkt AHS801

Ostatnio aktualizowane: 22.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Nawilżacze powietrza Blaupunkt są cenione przez kupujących za efektywność działania i nie inaczej jest w przypadku modelu AHS801. Urządzenie nie tylko nawilża powietrze, ale też skutecznie je oczyszcza. Wydajność nawilżania wynosi około 400 ml/h. Nawilżacz ma funkcję termometru, więc informuje o temperaturze wewnątrz pomieszczenia.

 

Najważniejsze wady:

Czytając opinie na temat sprzętu można dowiedzieć się, że stosunkowo głośno pracuje. Bywa to irytujące szczególnie wieczorem, kiedy kładziemy się spać, albo w ciągu dnia, kiedy chcemy się wyciszyć.

 

Werdykt: 9.4/10

Nawilżacz ma funkcję jonizacji i aromaterapii. Urządzenie wygląda elegancko, ma obudowę w stalowym kolorze z czarnymi elementami. Dokładne wymiary sprzętu to: 24 cm x 17 cm x 37,1 cm. Jego waga wynosi 2,3 kg. Model ma funkcję utrzymywania stałej wilgotności powietrza na poziomie od 40% do 80% i timer, który można ustawić do 10 h.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Skuteczne oczyszczanie powietrza

Dlaczego opinie o Blaupunkt AHS801 są pozytywne? Jednym z powodów popularności sprzętu jest to, że gwarantuje on skuteczne oczyszczanie powietrza. Producent zdaje sobie sprawę z tego, że samo nawilżanie powietrza nie przynosi tak dobrych efektów, jak jego jednoczesne oczyszczanie. Dlatego też w tym modelu zastosowano filtr HEPA H13, który zatrzymuje 99,95% pyłków i zanieczyszczeń. Ten nawilżacz jest szczególnie polecany dla alergików i osób narażonych na problemy związane z funkcjonowaniem układ oddechowego. Filtr HEPA H13 skutecznie oczyszcza powietrze także z pyłów PM 2,5 i PM 10. Dodatkowo nawilżacz powietrza ma specjalną lampę UV, która poprzez naświetlanie usuwa zarodniki wirusów i grzybów, a także mikroorganizmy.

Możliwość stosowania olejków zapachowych

Osoby lubiące aromaterapię doceniają to, że do korzystając z tego nawilżacza, można dodatkowo stosować ulubione olejki zapachowe. Na obudowie sprzętu znajduje się specjalna przystawka, którą należy wyjąć i umieścić w niej kilka kropel olejku. Następnie należy wsunąć ją z powrotem i uruchomić nawilżacz powietrza. W krótkim czasie pomieszczenie wypełni nasz ulubiony zapach, co z pewnością będzie sprzyjało relaksacji. 

 

Jonizator

Prezentowany nawilżacz powietrza ma wbudowany jonizator, który ujemnie jonizuje powietrze i w ten sposób zmniejsza szkodliwy wpływ telewizorów, radioodbiorników czy komputerów na nasze zdrowie. W efekcie możemy zauważyć różnicę pomiędzy tym, jak czuliśmy się przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia. Dzięki funkcji jonizacji poprawia się nasze samopoczucie. Jonizator zmniejsza ilość bakterii znajdujących się w pomieszczeniu, a dodatkowo skutecznie niweluje on nieprzyjemne zapachy. Test Blaupunkt AHS801 to potwierdził.

 

Duży zbiornik na wodę

Urządzenie jest wyposażone w zbiornik na wodę, którego pojemność jest równa 5 l. Jest on na tyle duży, że nie trzeba co chwilę go uzupełniać, co zapewnia odpowiedni komfort użytkowania sprzętu. Dodatkowo użytkownik może stosować specjalny filtr odwapniający, a tym samym może mieć pewność, że w środku urządzenia i na zewnątrz nie będzie tworzył się osad. 

 

Sterowanie elektroniczne

Nawilżacz powietrza Blaupunkt jest sterowany elektronicznie. W widocznym miejscu na obudowie znajdują się przyciski. Są one przedstawione w przystępnej formie graficznej, więc łatwo znaleźć interesujące nas ustawienia. Dodatkowo można korzystać z pilota zdalnego sterowania. Cena Blaupunkt AHS801 wynosi niecałe 400 zł.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ