Ranking 11 najlepszych odświeżaczy powietrza w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Odświeżacz powietrza – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Do niwelowania nieprzyjemnych zapachów w różnych pomieszczeniach w domu, warto stosować różne produkty zapachowe. Wielu konsumentów poleca odświeżacz powietrza Air Wick białe kwiaty. Urządzenie sprawi, że w naszym domu poczujemy przyjemny zapach trawy, kwiatów jabłoni oraz żonkili. Produkt, przy pomocy specjalnej technologii, samodzielnie co jakiś czas uwalnia porcję zapachu, która rozpowszechnia się po całym pomieszczeniu. Częstotliwość emitowania zapachu możemy ustalić samodzielnie według własnych preferencji. Często polecany jest także Reckitt Benckiser Air Wick Essential Mist. Produkt składa się z automatycznego odświeżacza oraz ampułki z olejkiem, którą po zużyciu należy wymienić na nową. Decydując się na zakup produktu, sprawisz, że Twój dom ogarnie świeży i rześki zapach ogórka i melona.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odświeżacz powietrza działa automatycznie. Istnieje możliwość regulacji czasu, po którym z jego wnętrza będzie uwalniał się aromatyczny zapach. Rozpylanie możemy ustalić w odstępach czasowych, co 9, 18 lub 36 min. Duża pojemność ampułki na olejek zapachowy sprawia, że możemy go używać nawet przez ponad 50 dni.

Wady

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że wygląd opakowania jest mało stylowy. Trudno jest go dopasować do wnętrz. Jest bardzo widoczny i źle się komponuje z pozostałymi elementami wystroju.

Podsumowanie

Prezentowany odświeżacz zasilany jest prądem elektrycznym. Emituje świeży, kwiatowy zapach. Pojemność ampułki na olejek zapachowy ma 250 ml. Produkt w sprzedaży dostępny jest w kolorze białym.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest bardzo funkcjonalnym produktem, który sprawi, że każde pomieszczenie w Twoim domu będzie emanowało świeżym zapachem ogórka oraz melona sprawiając, że nawet w pochmurne oraz zimne dni będziesz czuł się, jak na wakacjach w egzotycznym kraju. Stylowy design sprawi, że odświeżacz z łatwością dopasujesz do wystroju każdego wnętrza. Model działa w sposób automatyczny. Nie wymaga ciągłego uruchamiania.

Wady

Konsumenci uważają, że ampułka z olejkiem jest bardzo mała. Z tego względu konieczna jest częsta wymiana oraz kupno nowego wkładu zapachowego.

Podsumowanie

Urządzenie w sprzedaży dostępne jest w czarnym kolorze. Zasilane jest na baterie. Produkt emituje świeży zapach ogórka oraz melona. Pojemność ampułki z olejkiem wynosi 20 ml.

Rozważ też

Zalety

Odświeżacz powietrza, dzięki dużej pojemności, może napełniać zapachem pomieszczenia w Twoim domu, nawet przez dwa miesiące. Aromatyczny zapach automatycznie wydostaje się z dozownika. Wygląd urządzenia jest wykonany w bardzo dobrym stylu, dlatego ustawiając go na kominku, czy szafce, goście nie zauważą, że jest to produkt służący do odświeżania powietrza.

Wady

Produkt nie sprawdza się w przypadku osób, które nie lubią zapachu jaśminu oraz drzewa sandałowego. Dla takich osób zapach jest nudzący i bardzo nieprzyjemny.

Podsumowanie

W skład zestawu wchodzi urządzenie do rozprzestrzeniania zapachu po pomieszczeniu oraz zapas w postaci olejku o zapachu drzewa sandałowego, oraz jaśminu. Pojemność ampułki zapachowej wynosi 269 ml.

 

 

11 najlepszych odświeżaczy powietrza. Opinie w 2024 roku 

 

Ranking odświeżaczy powietrza jest miejscem, w którym znajdują się wszystkie najczęściej polecane przez kupujących produkty przeznaczone do niwelowania nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach. Zestawienie skomponowano na podstawie opinii użytkowników zamieszczonych na portalach internetowych. Wszystkie znajdujące się w nim produkty wyróżniają się wysokim stopniem skuteczności działania.

 

Domowy odświeżacz powietrza

 

1. Air Wick Urządzenie+Wkład Odświeżacz Powietrza Białe Kwiaty

 

Domowy odświeżacz powietrza Air Wick ma zapach skoszonej trawy, kwiatów jabłoni oraz żonkili. Urządzenie jest w stanie zapewnić piękny, wiosenny oraz świeży zapach w pomieszczeniu narażonym na częste powstawanie nieprzyjemnych zapachów, np. w łazience, kuchni. 

Produkt działa w sposób automatyczny. W zależności od tego, jak go ustawimy, co pewien czas będzie on ulatniał ze swojego wnętrza zapach, rozpraszający się po powierzchni naszego mieszkania. Oprócz regulacji częstotliwości możliwe jest także ustawienie ilości uwalnianej porcji zapachu. Rozpylanie możemy ustalić, w zależności od własnych preferencji, co 9, 18 oraz 36 minut. 

Opinie o odświeżaczach powietrza emitujących wiosenne zapachy są bardzo pozytywne. Produkty te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Prezentowany model zasilany jest dwiema bateriami AA/LR6. Wyposażono go także w bardzo wydajny wkład o pojemności 250 ml. Przy jego pomocy możemy napełniać pomieszczenie świeżym zapachem nawet przez 55 dni.

 

 

 

 

Odświeżacz powietrza Air Wick

 

2. Reckitt Benckiser Air Wick Essential Mist Automatyczny Odświeżacz Powietrza 

 

Odświeżacz powietrza Air Wick Essential Mist to zestaw, w skład którego wchodzi: Urządzenie odświeżające oraz wkład zapachowy wypełniony olejkiem z ogórka, oraz melona miodowego. Pojemność ampułki z płynem wynosi 20 ml. Urządzenie zasilane jest bateriami. Jego obsługa nie jest skomplikowana. Istnieje możliwość ustawienia intensywności oraz częstotliwości emitowania bryzy zapachowej.

Produkt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Większość z nich uważa, że jest to dobry odświeżacz powietrza. Przy jego pomocy możemy przemienić aromatyczne olejki zapachowe, na lekką i delikatną bryzę świeżego, rześkiego powietrza. 

Urządzenie ma bardzo stylowy design. W sprzedaży występuje w kolorze czarnym. Model jest produktem wolnostojącym. Może stanowić bardzo dobry element dekoracyjny każdego pomieszczenia. Ustawiając go na kominku, regale lub komodzie, Twoi goście nie spostrzegą się, że jest to produkt, który pełni funkcję odświeżacza. 

 

 

 

 

Automatyczny odświeżacz powietrza

 

3. Glade By Brise Odświeżacz Powietrza Automatyczny Sensual Sandalwood & Jasmine 269Ml 

 

Zastanawiasz się, czy automatyczny odświeżacz powietrza to dobry wybór? Glade By Brise Sensual Sandalwood & Jasmine to produkt, który jest polecany przez dużą ilość kupujących. Jego pojemność wynosi aż 269 ml. Produkt jest bardzo funkcjonalny. Można używać go nie tylko jako automatyczne urządzenie, ale także jako aerozol, służący do emitowania świeżego zapachu.

Urządzenie ma bardzo stylowy design. Możemy położyć go na półce w przedpokoju, czy też blacie w łazience. W każdym miejscu można go z łatwością komponować z pozostałymi elementami wystroju. Istnieje możliwość ustalenia jednej z trzech dostępnych możliwości regulacji czasu, w jakiej odświeżacz ma być uruchamiany.

Model jest bardzo prosty w użyciu. Oprócz tego, że można go z łatwością ustawić, aby działał automatycznie, to dodatkowo, kiedy wystąpi taka potrzeba, możemy samodzielnie go uruchomić. Wystarczy, że przyciśniemy przycisk znajdujący się w tylnej części urządzenia. Odświeżacz jest bardzo wydajny. Ustawiając go na działanie co 36 min, może działać nawet do 60 dni.

 

 

 

 

Odświeżacz powietrza z czujnikiem ruchu

 

4. Automatyczny Odświeżacz Powietrza z Czujnikiem Air Blitz 3w1

 

Odświeżacz powietrza z czujnikiem ruchu jest dobrą propozycją dla osób, które lubią, kiedy wchodząc do pomieszczenia, wyczuwają w jego wnętrzu rozlegający się bardzo przyjemny i aromatyczny zapach. Produkt sprzedawany jest w kolorze białym Ma bardzo stylowy design. Można położyć go lub zawiesić w wybranym przez nas pomieszczeniu.

Urządzenie zasilane jest bateriami A4/LR6. Jest bardzo proste w użyciu. Wystarczy jedynie do jego wnętrza włożyć zapachowy wkład oraz baterie. Istnieje możliwość wyboru jednego z trzech dostępnych wariantów regulacji czasu rozpylania zapachowej konsystencji, co 7.6, 15 lub 30 minut. Dodatkowo użytkownicy mogą wybrać tryb pracy, 24 h lub dzień.

Naturalny odświeżacz powietrza jest bardzo funkcjonalny i uniwersalny. Można do niego stosować większość dostępnych olejków zapachowych, bez względu na producenta. Prostota wykonania oraz możliwości, jakie nam oferuje prezentowany produkt, sprawiają, że konsumenci często decydują się na jego wybór.

 

 

 

 

Elektryczny odświeżacz powietrza

 

5. Air Wick Elektryczny Odświeżacz Powietrza Świeżość Letniego Poranka 

 

Elektryczny odświeżacz powietrza to urządzenie umożliwiające neutralizację nieprzyjemnych zapachów rozprzestrzeniających się w pomieszczeniach naszego domu, czy też mieszkania. Produkt wyposażono we wkład o zapachu białych kwiatów, który emituje bardzo świeży i przyjemny wiosenny aromat.

Model zasilany jest prądem elektrycznym. Należy umiejscowić go w gnieździe elektrycznym znajdującym się w jednym z pomieszczeń naszego domu. Bardzo istotne jest to, aby ustawić go pionowo. Ampułka z olejkiem zapachowym powinna znajdować się w dolnej części. Dzięki temu unikniemy wylania się jej zawartości.

Pojemność produktu wynosi 19 ml. Jego opakowanie ma biały kolor. Konsumenci chętnie kupują go, ze względu na bardzo przyjemny zapach świeżo ściętych kwiatów lilii, połączony z białymi różami oraz jaśminem i delikatną nutą zielonego jabłka. Takie połączenie sprawia, że nawet zimą, każde miejsce naszego domu będzie świeże oraz pachnące wiosenną wonią.

 

 

 

 

Odświeżacz powietrza Glade

 

6. Odświeżacze Powietrza Glade By Brise One Touch Citrus Mini

 

Po wejściu do Twojej łazienki emitowane są bardzo nieprzyjemne zapachy i nie wiesz, jak się ich pozbyć? Powinieneś zakupić odświeżacz powietrza Glade. Produkt może wypełnić łazienkę długotrwałym oraz pełnym świeżości zapachem. W skład zestawu wchodzi urządzenie odświeżające oraz 3 pojemniczki zawierające olejek zapachowy. Każdy z nich liczy 10 ml. 

Test odświeżaczy powietrza wykazał, że prezentowany przez nas model może zniwelować nawet najbardziej intensywne oraz nieprzyjemne zapachy rozprzestrzeniające się w różnych pomieszczeniach. Urządzenie wypełnia łazienkę i inne miejsca naszego domu długotrwałym oraz świeżym zapachem. 

Konsumenci z chęcią decydują się na wybór prezentowanego urządzenia. Według nich to dobry i tani odświeżacz powietrza. Jego cytrusowy zapach bardzo dobrze niweluje nieprzyjemne wonie oraz zapobiega ich rozprzestrzenianiu się w innych pomieszczeniach. Dodatkowo urządzenie jest bardzo funkcjonalne oraz łatwe w obsłudze. Zakup zestawu sprawi, że nie musimy martwić się o zakup dodatkowych ampułek z zapachem.

 

 

 

 

7. Air Wick Świeżość Lasów Amazonii

 

Air Wick Świeżość Lasów Amazonii to odświeżacz powietrza o pojemności 250 ml, który ma formę sprayu. Jest on przeznaczony do użytkowania wraz z urządzeniem wyposażonym w czujnik ruchu. Zapach jest wyjątkowo świeży, dlatego z pewnością spodoba się miłośnikom egzotyki. Przywodzi on na myśl dzikie lasy Amazonii. Wyczuwalne są w szczególności nuty mięty, wody kokosowej, a także owoców dzikiej jagody.

Do produktu została dołączona ozdobna obudowa, w której należy umieścić wkład. Aby odświeżacz działał prawidłowo konieczne jest zastosowanie baterii AA. Jak zapewnia producent zapach skutecznie eliminuje cząsteczki nieprzyjemnych aromatów, w efekcie czego wnętrze na długo pozostaje świeże. Wkład wystarcza na ok. 60 dni.

Według konsumentów odświeżacz wyróżnia się oryginalnym, a jednocześnie pięknym zapachem. Dostępna w komplecie obudowa jest czarna i ma niewielkie wymiary, więc można ją bez przeszkód ustawić na półce i potraktować, jako dodatkową ozdobę pokoju. Wiele osób dostrzegło, że produkt dobrze sprawdza się zarówno w salonie, jak też w łazience czy przedpokoju.

Odświeżacz powietrza Air Wick Świeżość Lasów Amazonii ma pojemność równą 250 ml. Zestaw składa się z dyfuzora, wkładu i 2 baterii AA.

 

Zalety

Możliwość ułożenia odświeżacza w różnych miejscach: Dyfuzor można postawić na półce w pokoju, jak również zawiesić na ścianie. Dzięki tej drugiej możliwość model znajduje zastosowanie także w małych mieszkaniach.

3 tryby pracy: Zależnie od naszych preferencji możemy ustawić poziom intensywności zapachu (3 tryby do wyboru).

Przyjemny zapach: Prezentowany odświeżacz ma zapach dojrzałych owoców dzikiej jagody połączony z ożywczą wonią świeżej mięty i wody kokosowej, Jak twierdzą konsumenci, generowany przez dyfuzor zapach jest przyjemny i naturalny.

Wydajność: Jeden wkład odświeżacza gwarantuje świeżość w domu nawet do 60 dni (przy wyborze automatycznego roztaczania i najmniejszej intensywności zapachu).

Dobrze neutralizuje nieprzyjemne zapachy: Model dobrze radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów z łazienki. Odświeżacz neutralizuje także woń dymu papierosowego gwarantując tym samym niepowtarzalną świeżość.

 

Wady

Pielęgnacja: Odświeżacz ma czarną obudowę. W związku z tym osadzający się na jej powierzchni kurz jest bardziej widoczny. Jeśli więc chcemy, aby produkt był idealnie czysty, musimy często przecierać go wilgotną szmatką.

 

 

 

 

8. Ambi Pur 3Volution

 

Ambi Pur 3Volution jest dobrym wyborem dla osób chcących znaleźć skutecznie i szybko działający odświeżacz powietrza. To produkt elektryczny, który uwalnia przyjemny aromat po podłączeniu do gniazdka. Można go z powodzeniem użytkować nie tylko w domu, ale i w biurze. Warto wspomnieć, że mamy w tym przypadku możliwość samodzielnej regulacji intensywności zapachu.

Wewnątrz odświeżacza znajduje się nie jeden, ale trzy wkłady. Każdy z nich oparty jest na innej kompozycji aromatów. Tego typu rozwiązanie powoduje, że z pewnością uda nam się zachwycić gości niepowtarzalnym i niezwykle oryginalnym zapachem. Produkt jest wydajny i wystarcza na ok. 90 dni.

Z opinii opublikowanych w Internecie wynika, że odświeżacz działa szybko i skutecznie. Już po kilku minutach świeży zapach jest wyczuwalny we wszystkich pomieszczeniach. Nie musimy więc kupować kilku różnych produktów, by pozbyć się nieprzyjemnego aromatu wydzielającego się np. podczas gotowania czy palenia papierosów.

Ambi Pur 3Volution to bardzo dobry odświeżacz powietrza do 10 zł. Jest to model zasilany elektrycznie. Produkt należy podłączyć do gniazdka.

 

Zalety

3 kompozycje zapachowe: Do prezentowanego odświeżacza pasują wkłady zapachowe z serii 3Volution. Mają one 3 różne zapachy, które są uwalniane naprzemiennie co 45 minut. To daje gwarancje, że nie przyzwyczaimy się do wydzielanej przez odświeżacz woni.

Regulowany dyfuzor: Z racji tego, że dyfuzor jest regulowany możemy dostosować intensywność wydzielanego przez produkt zapachu adekwatnie do swoich potrzeb.

Automatyczna praca: W odpowiednich odstępach czasu odświeżacz wypuszcza zapach, co jest bardzo wygodne (nie trzeba pamiętać o tym, aby użyć Ambi Pur 3Volution).

Estetyczny design: Konsumenci zwracają uwagę na estetyczny design odświeżacza. Ma on białą obudowę, dlatego pasuje niemal do każdeg

 

Wady

Wkłady sprzedawane oddzielnie: Trzeba mieć na uwadze to, że wkłady zapachowe są sprzedawane oddzielnie. Jeśli więc zdecydujemy się wybrać ten produkt, musimy pamiętać o tym, aby dokupić potrzebne akcesoria.

 

 

 

 

9. Tork 256055

 

Elektroniczny odświeżacz Tork 256055 jest przeznaczony do użytku przede wszystkim w łazience i toalecie. Z jego pomocą na długi czas pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów. Ponieważ obudowa ma szary kolor łatwo można dopasować ją do wyposażenia wnętrza i umieścić w takim miejscu, aby nie zwracała na siebie uwagi osób przebywających w pomieszczeniu.

Produkt wystarcza na okres od 30 dni do 90 dni, w zależności od sposobu użytkowania. Do właściwego działania odświeżacza wymagane są dwie baterie typu R14. Wbrew pozorom, wymiana wkładu na nowy nie jest kłopotliwa, gdyż obudowę łatwo się otwiera (bez konieczności użycia siły czy narzędzi).

Jedną z najważniejszych zalet opisanego wyżej odświeżacza powietrza jest dyskretność. Ma on niewielkie wymiary (wysokość – 17,4 cm, szerokość – 9,7 cm i głębokość – 6 cm), więc z pewnością nie będzie przeszkadzać nawet w pomieszczeniu o małym metrażu. Poza tym zapach jest na tyle intensywny, że szybko wypełnia wnętrze i utrzymuje się w nim. Z tego względu jednorazowa aplikacja w zupełności wystarczy, by zneutralizować wszystkie nieprzyjemne aromaty.

Elektryczny odświeżacz powietrza Tork 256055 ma szarą obudowę. Model jest zasilany bateriami. Wymiary produktu to: wysokość – 17,4 cm, szerokość – 9,7 cm i głębokość – 6 cm.

 

Zalety

Wydajność: Jak podaje producent, jeden wkład starcza od 30 do 90 dni. Wiele osób uważa więc, że model Tork 256055 jest wydajny, a tym samym warto w niego zainwestować.

Wykonanie: Do wykonania produktu zostały wykorzystane najlepsze gatunkowo materiały. To daje pewność, że wykonana z tworzyw sztucznych obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i na długo zachowuje swój atrakcyjny wygląd.

Ekran LCD: Dla konsumentów sporym ułatwieniem jest ekran LCD, na którym wyświetlane są informacje na temat poziomu naładowania odświeżacza.

 

Wady

Wymiana baterii: Niektóre osoby twierdzą, że wymiana baterii nie przebiega dostatecznie szybko. Jest to spowodowane tym, że czasami trudno jest wyciągnąć zużyte akumulatory (nieodpowiednie zamknięcie) i wymienić je na nowe.

 

 

 

 

10. Brise Glade Lawenda I Jaśmin

 

Przedstawiamy Brise Glade Lawenda I Jaśmin, czyli automatyczny odświeżacz powietrza w sprayu. Jego zaletą jest to, że możemy samodzielnie ustawić, jak często będzie uwalniany zapach (co 9 minut, 18 minut lub 36 minut). Pojemność produktu to 269 ml.

Odświeżacz ma bardzo przyjemny zapach, który łączy w sobie nuty lawendy i jaśminu. To idealna propozycja dla osób lubiących kwiatowe aromaty. Wkład wystarcza na ok. 60 dni (w zależności od częstotliwości rozpylania). Produkt bardzo dobrze sprawdza się w przedpokoju i salonie, choć można go bez przeszkód ustawić również w łazience.

Opinie o odświeżaczach powietrza wspomnianej marki są pochlebne. Na temat produktu Brise Glade Lawenda I Jaśmin także opublikowano wiele pozytywnych komentarzy. Konsumenci chwalą go nie tylko za wydajność, ale także za dobrze skomponowany skład, w którym znajdują się m.in. naturalne olejki eteryczne. To właśnie dzięki nim zapach jest tak intensywny i zachwycający.

Brise Glade to odświeżacz powietrza o pojemności 269 ml. Model można położyć na szafce lub zamontować na ścianie. Produkt ma jasną obudowę.

 

Zalety

Skuteczność działania: Odświeżacz bardzo dobrze radzi sobie z neutralizowaniem nieprzyjemnych zapachów. W związku z tym jest polecany do łazienek. Część osób wykorzystuje go także do innych pomieszczeń np. kuchni czy salonu.

Dostosowanie do potrzeb: Konsument może w łatwy sposób ustawić, co jaki czas odświeżacz ma generować przyjemny zapach.

Design: Model ma kremowy kolor, przez co łatwo dopasować go do wystroju konkretnego wnętrza. Nie ma obaw o to, że odświeżacz będzie się zbyt wyróżniał i niepotrzebnie przykuwał uwagę odwiedzających nas gości.

 

Wady

Wymiana wkładu: W pojedynczych recenzjach można przeczytać, że na początku niektóre osoby miały problem z wymianą wkładu.

Obudowa: Czyszcząc Brise Glade należy używać bardzo miękkich szmatek, ponieważ powierzchnia obudowy jest podatna na zarysowania.

 

 

 

 

11. General Fresh Pearls Cool

 

General Fresh Pearls Cool to odświeżacz do samochodu w formie niewielkich kuleczek zapakowanych w ozdobny woreczek. Do wyboru mamy wiele kompozycji zapachowych (m.in. cytryna, morska bryza i wanilia), dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem produktu odpowiadającego naszym preferencjom.

Odświeżacz jest niezwykle łatwy w montażu. Wystarczy przywiązać go pod lusterkiem, aby cieszyć się przyjemnym zapachem wypełniającym kabinę pojazdu. Produkt pozwala pozbyć się nieprzyjemnych aromatów, których źródłem może być dym papierosowy lub spaliny. To powoduje, że jazda samochodem staje się bardziej komfortowa. Warto dodać, że odświeżacz wystarcza na długi czas.

Do zalet produktu marki General Fresh zalicza się przede wszystkim: intensywność zapachu, skuteczność działania oraz estetyczny wygląd. Ponieważ woreczek nie jest duży nie ogranicza widoczności kierowcy, ani pasażerom. Co więcej, odświeżacz nie drażni górnych dróg oddechowych ani oczu, więc jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

General Fresh to odświeżacz przeznaczony do samochodu. Produkt jest dostępny w kilku wersjach zapachowych m.in. cytryny, truskawki czy wanilii.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Woreczek, w którym umieszczone są kuleczki zapachowe nie jest zbyt duży. Jest to bardzo ważne, ponieważ nic nie odwraca uwagi kierowcy w trakcie jazdy, co przekłada się na większe bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Różne zapachy do wyboru: W ofercie producenta znajdują się odświeżacze o różnych zapachach. Każdy kierowca ma więc szansę znaleźć odpowiedni dla siebie produkt.

 

Wady

Wydajność: Chcąc zapewnić sobie maksymalną świeżość w samochodzie trzeba stosunkowo często wymieniać zawieszkę na nową.

Mało intensywny zapach: Dla części konsumentów zapach odświeżacza jest zbyt mało intensywny. Przez to uważają, że produkt nie do końca jest skuteczny.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki odświeżacz powietrza kupić?

 

Aby w pomieszczeniach nie unosiły się nieprzyjemne zapachy, warto wyposażyć je w odświeżacze powietrza. Dzięki urządzeniu w naszym domu będzie unosił się bardzo przyjemny, świeży zapach. Z pewnością zastanawiasz się, jaki jest najlepszy odświeżacz powietrza? Na rynku jest bardzo szeroka gama produktów zapachowych, dlatego stworzyliśmy poradnik, w którym damy Ci kilka pomocnych wskazówek pomagających zdecydować, jaki odświeżacz powietrza kupić.

Rodzaje odświeżaczy powietrza

Obecnie rynek jest przepełniony dużą ilością produktów odświeżających powietrze w naszym domu. Z tego względu ciężko podjąć decyzję, jaki odświeżacz powietrza wybrać. Kupując urządzenie powinniśmy kierować się nie tylko zapachem będącego w zestawie olejku, ale także praktycznymi zastosowaniami. W zależności od naszych własnych preferencji możemy zakupić:

♦ Odświeżacze powietrza w sprayu – produkty te cieszą się największą popularnością wśród kupujących. Umożliwiają one bardzo szybkie pozbycie się nieprzyjemnych zapachów, które znajdują się w pomieszczeniach naszego domu. Odświeżacz może w bardzo szybki sposób odświeżyć cały dom, samochód, a także znacznie zneutralizować niechciany aromat. Bardzo dobrze sprawdzi się w łazience. Jego minusem jest głośny dźwięk przy rozpylaniu zapachu. Znajduje się zazwyczaj w metalowej puszce, która nie wkomponowuje się do wystroju wnętrza. Atutem jest za to szybkość działania oraz wydajność.

♦ Odświeżacze powietrza z czujnikiem ruchu – urządzenia mają zwykle bardzo oryginalne obudowy. Dlatego też możemy umieścić je w bardzo widocznych miejscach, a mimo to, nasi goście będą myśleli, że jest to zwykła ozdoba. Działanie produktu polega na automatycznym rozpylaniu dawki zapachu, w momencie wykrycia ruchu. Warto jednak pamiętać, aby nie ustawiać go w bardzo ruchliwym miejscu, ponieważ może szybko się zużyć. 

♦ Odświeżacz elektryczny – produkt wymaga podłączenia do energii elektrycznej. Jego działanie polega na stopniowym uwalnianiu zapachu. Sprawia to, że w pomieszczeniu zawsze unosi się bardzo ładny zapach. Dobrze sprawdza się w łazienkach, gdzie może zniwelować brzydkie zapachy. Użytkownicy mogą regulować intensywność zapachu. W przypadku odświeżacza elektrycznego powinniśmy pamiętać o tym, aby wkład zawsze znajdował się w pozycji pionowej. W innym wypadku substancja zapachowa znajdująca się w jego wnętrzu może się wylać.

♦ Odświeżacz w żelu – produkt stosowany jest głównie w niewielkich pomieszczeniach, np. toaleta. Cechuje się dużą dyskrecją, a przy tym może emitować bardzo intensywny zapach. 

♦ Odświeżacz z patyczkami – bardzo oryginalny wygląd sprawia, że produkt często wykorzystywany jest jako element dekoracyjny. Stosowany jest w łazienkach, salonach, kuchniach oraz biurach. Odświeżacz stopniowo uwalnia zapach. Jest bardzo wydajny.

 

W jakim miejscu będzie znajdował się odświeżacz powietrza?

Decydując się na zakup odświeżacza powietrza, warto zastanowić się, do jakich celów chcemy go wykorzystać. Wiele osób uważa, że najlepszy odświeżacz powietrza jest uniwersalny. Jednak czy na pewno stwierdzenie to jest prawdziwe? Miejsca, w których możemy stosować odświeżacz:

♦ Samochód – bardzo często zdarza się, że w naszym samochodzie przewozimy przedmioty oraz produkty spożywcze o bardzo intensywnych zapachach. Kiedy wszystkie się ze sobą zaczną łączyć, jest to bardzo nieprzyjemne. Dlatego, warto zdecydować się na zakup odświeżacza o bardziej intensywnym zapachu. Nada wnętrzu pojazdu nie tylko bardzo przyjemnego zapachu, ale także skutecznie zwalczy brzydkie aromaty. Wysokiej jakości odświeżacze samochodowe wyposażone są w specjalne filtry węglowe. Są one odpowiedzialne za pochłanianie najbardziej nieprzyjemnych aromatów. 

♦ Biuro – dopasowanie odpowiedniej kompozycji zapachowej w miejscach biurowych może skutkować zwiększeniem sprzedaży oferowanego produktu lub usługi. Z tego względu stosowany odświeżacz powinien mieć świeży, lecz delikatny zapach. Dobrym wyborem jest zastosowanie elektrycznych odświeżaczy, które są bardzo dyskretne.

♦ Dom – wybór odpowiedniego odświeżacza zależy od tego, w jakim pomieszczeniu ma się on znajdować. W salonie dobrze sprawdzi się model wyposażony w czujnik ruchu. W przypadku kuchni, która jest najbardziej przepełniona aromatycznymi zapachami, dobrze sprawdzi się odświeżacz w aerozolu. Podobnie jest w przypadku łazienki, chociaż w miejscu tym często zamieszczane są także produkty w żelu, czy też modele z patyczkami. 

♦ Pokój – jest to pomieszczenie, w którym spędzamy największą ilość czasu, ucząc się lub pracując, dlatego wybierając odświeżacz, warto brać ten, o bardziej delikatnym zapachu. Dobrze sprawdzą się modele żelowe oraz elektryczne. 

Odświeżacze powietrza w dobrych cenach

Zakup odświeżacza powietrza jest bardzo dobrą inwestycją. Produkt powinien znajdować się w każdym domu. Jego koszt nie jest wygórowany. Modele zasilane prądem elektrycznym kosztują ok. 20 zł. Nieco droższe okazują się urządzenia wolnostojące. Wynika to z tego względu, że są bardziej funkcjonalne. Często wyposażone są w czujniki ruchu, regulację intensywności oraz czasu emisji zapachowej bryzy. Ich cena waha się zwykle od 20 zł do 40 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić odświeżacz powietrza?

W Twoim domu unosi się nieprzyjemny zapach, za parę godzin spodziewasz się gości, jednak nie masz już czasu, aby jechać na zakupy? Nie martw się. We własnym domu możesz bez większego problemu wykonać odświeżacz powietrza. Możesz go przygotować przy pomocy sody oczyszczonej oraz ulubionego olejku eterycznego. Wystarczy, że do niewielkiego pojemnika dodamy kilka łyżeczek sody oczyszczonej, a następnie ok. 15 – 20 kropli olejku i dokładnie wymieszamy. Najlepiej będzie, jeżeli pojemnik, w którym znajduje się zapach, przykryjemy ażurową przykrywką, np. tkaniną lub lnianym materiałem. Kiedy wykonamy wszystkie wymienione czynności, nasz odświeżacz powietrza będzie gotowy. 

 

P2: Jak działa elektryczny odświeżacz powietrza?

Działanie elektrycznego odświeżacza powietrza jest bardzo proste. Zazwyczaj produkt składa się z obudowy oraz ampułki zawierającej olejek zapachowy. Wystarczy, że delikatnie odkręcimy korek znajdujący się na buteleczce, a następnie zamocujemy wkład zapachowy w dyfuzorze. Zmontowany odświeżacz należy umieścić w najbliższym gniazdku kontaktowym. Od pierwszych chwil po podłączeniu, z wnętrza urządzenia, stopniowo będą wydobywały się niewielkie ilości substancji zapachowej. Ustawiając częstotliwość natężenia zapachu, woń będzie uwalniać się przez ok. 50 dni. W celu przedłużenia żywotności urządzenia, od czasu do czasu możemy go zresetować, odłączając go na ok. godzinę od źródła prądu.

P3: Jak ustawić odświeżacz powietrza?

Odświeżacz powietrza jest urządzeniem służącym do niwelowania nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach. W przypadku produktu istotna jest nie tylko forma, czy wygląd, ale także prawidłowe rozmieszczenie w domu. Najlepiej stosować go w miejscach, gdzie bardzo często występują brzydkie zapachy, np. w toaletach, ale również tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu (salon, pokój dzienny). Jeżeli zakupione przez nas urządzenie ma klasyczny, prosty, mało wyróżniający się wygląd, warto postawić je w mało widocznym miejscu, jeżeli jednak zakupiliśmy bardziej oryginalny produkt, który swoim wyglądem przypomina ozdobę na kominek, czy regał, możemy go postawić w bardziej widocznym miejscu. Wybierając usytuowanie urządzenia w pokoju, zwróćmy uwagę także na to, aby było położone blisko miejsca, w którym najczęściej przebywamy. Nie warto montować odświeżacza w kącie, czy też za szafką lub kanapą, ponieważ nie będziemy czuć zapachu, jaki się z niego ulatnia.

 

P4: Jak odświeżyć powietrze w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem najbardziej narażonym na powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Z tego względu wiele osób zastanawia się, w jaki sposób prawidłowo odświeżyć miejsce, aby osoby przebywające w nim nie czuły się niekomfortowo. Wiele osób poleca korzystanie ze specjalnych urządzeń umożliwiających odświeżenie powietrza. Zasilane są energią elektryczną lub bateriami. Wiele z nich wyposażonych jest w czujniki ruchu, dzięki czemu odświeżacz uruchamia się w momencie wykrycia ruchu. Oprócz tego możliwe są także funkcje regulacji intensywności zapachu, okresu czasu, w którym następuje odświeżenie i wiele innych. Na rynku możemy zakupić także odświeżacze w aerozolach. Ich atutem jest to, że możemy je stosować w momencie, kiedy wystąpi taka potrzeba.

 

P5: Jak używać odświeżacza powietrza z patyczkami.?

W sklepach mamy dostęp do różnego rodzaju odświeżaczy powietrza. Przybierają one różne formy oraz kształt. Możemy zakupić odświeżacze do kontaktu, w aerozolu, czy też modele wolnostojące, np. z patyczkami. Funkcjonowanie ich, a w szczególności produktów wolnostojących jest bardzo proste. Odświeżacz powietrza z patyczkami dostępny jest w większości sklepów i supermarketów. Składa się ze słoiczka oraz kilku patyczków, które po rozpakowaniu należy włożyć do naczynia. Tak przygotowany odświeżacz wystarczy postawić w wybranym przez nas miejscu i gotowe. Patyczki, które znajdują się w słoiczku, wypełnionym danym zapachem z czasem pochłaniają płyn, emitując go w formie zapachu po całym pomieszczeniu.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Joanna

October 15, 2021 at 1:38 pm

Ja polecam zajrzeć na stronę Stadler Form, kupiłam odswieżacz i jest super 🙂 Można też mieć odświeżacz z nawilżaczem powietrza

Odpowiadać
Iza

January 14, 2022 at 10:29 am

a masz jakiś konkretny model? słyszałam, że to dobre sprzęty

Odpowiadać