Ranking 6 najlepszych odkurzaczy do popiołu w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Odkurzacz do popiołu – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Kominek to duże udogodnienie w salonie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nie tylko zapewnia ciepło, ale także tworzy przytulną atmosferę. Jednak palące się drwa pozostawiają trudny do wyczyszczenia popiół. W takiej sytuacji dobrze sprawdzi się odkurzacz Kaminer ODK005-20L. Jego maksymalna moc wynosi 1200 W, zasilany jest prądem o napięciu 230 V. Odkurzacz do popiołu jest bezworkowy i ma podwójny system filtracji powietrza. Gorący popiół pomoże Ci posprzątać model Kerch Multi VC2000. System filtracji jest odporny na wysoką temperaturę, do 60 stopni Celsjusza. Odkurzacz ma duży zasięg pracy wynoszący 3,5 m. Skutecznie usuwa popiół z kominka, ale także inne zanieczyszczenia w pomieszczeniu, kurz i piach.

6 najlepszych odkurzaczy do popiołu. Opinie w 2023 roku

 

Jeśli chcesz cieszyć się prawdziwym kominkiem w swoim domu, ale obawiasz się trudności ze sprzątaniem popiołu, warto zainwestować w dobry odkurzacz. Sprzęt powinien być wydajny, mocny i umożliwić dotarcie do każdego miejsca w palenisku. Dlatego przygotowaliśmy ranking odkurzaczy do popiołu, aby ułatwić Ci znalezienie modelu, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odkurzacz Kaminer jest bezworkowy i ma podwójny system filtrów HEPA. Rura ssąca ma 2 m długości, dzięki czemu można dotrzeć nią w każde miejsce. Pojemność komory wynosi 20 l. Zbiornik wykonano z wytrzymałej stali nierdzewnej. Odkurzacz sprawdza się do wielu zadań, do grillów, popiołu, a także na budowie.

Wady

Popiół z kominka trafia bezpośrednio na filtr materiałowy, co w efekcie prowadzi do szybkiego zapchania całego układu. Drobinki popiołu przyklejają się do filtra, przez co trzeba często czyścić cały przewód.

Podsumowanie

Jeśli szukasz funkcjonalnego odkurzacza, który pomoże Ci posprzątać popiół z kominka, ale przyda się także podczas remontu lub budowy, model Kaminer dobrze się sprawdzi. Ma długą rurę ssącą, która ułatwia dotarcie w trudno dostępne miejsca. Duża pojemność komory umożliwia długotrwałą pracę.

Drugi wybór

Zalety

Odkurzacz do popiołu Kerch ma maksymalną moc 2200 W. Specjalny odrzutnik zapobiega natychmiastowemu zapchaniu filtra popiołem. Zbiornik o pojemności 20 l jest żaroodporny, dzięki czemu można zbierać odkurzaczem nawet rozgrzany popiół. Przewód zasilający ma 3,5 m, a rura ssąca 2,5 m długości. Cztery koła ułatwiają przenoszenie.

Wady

Wymiana filtra w odkurzaczu Kerch jest kłopotliwa i powoduje zabrudzenie otoczenia, dlatego nie powinno się zmieniać go w pokoju. Przy regularnym użytkowaniu trzeba często czyścić urządzenie.

Podsumowanie

Kompaktowy odkurzacz do popiołu Kerch pozwoli Ci oczyścić nawet trudno dostępne miejsca, dzięki długiemu przewodowi oraz rurze ssącej. Żaroodporny pojemnik umożliwia wyczyszczenie kominka niemal natychmiast po wygaśnięciu płomienia. Odkurzacz ma cztery kółka, dzięki którym możesz go dowolnie przestawiać.

Rozważ też

Zalety

Zaletą odkurzacza do popiołu Karcher jest technologia filtracji, wykorzystująca osobny filtr do dużych zanieczyszczeń oraz płaski filtr falisty. Urządzenie umożliwia oczyszczanie nawet rozgrzanego popiołu, dzięki żaroodpornemu zbiornikowi. Przewód zasilający ma 4 m długości, co ułatwia dotarcie z odkurzaczem w każde miejsce.

Wady

Czyszczenie odkurzacza jest wymagające, zajmuje dużo czasu i powoduje osiadanie popiołu i kurzu na znajdujących się obok przedmiotach. Trzeba więc wykonać wszystkie czynności w garażu lub na zewnątrz.

Podsumowanie

Odkurzacz Karcher skutecznie oczyszcza kominek z popiołu, nawet kilka minut po wygaśnięciu płomienia. Technologia podwójnego filtra zapewnia dużą siłę ssania. Sprzęt można łatwo przenosić, dzięki wygodnemu uchwytowi oraz czterem kółkom. Długi przewód zasilający umożliwia dotarcie odkurzaczem w trudno dostępne miejsca.

 

Odkurzacz kominkowy

 

1. Odkurzacz do Popiołu Kaminer ODK005-20L 

 

Odkurzacz do popiołu Kaminer ODK005-20L sprawdzi się do czyszczenia kominków, grilla, a także podczas remontów i prac budowlanych. Urządzenie ma zbiornik o pojemności 20 l i nie wymaga zakładania worków. Silnik ma moc 1200 W, co zapewnia szybkie wyczyszczenie paleniska. Podwójny system filtrów HEPA pochłania pyły, zapobiegając ich wydostawaniu się na zewnątrz. Odkurzacz kominkowy jest lekki, waży mniej niż 5 kg i ma wymiary 42 cm x 32 cm, co ułatwia przenoszenie.

Oprócz funkcji ssącej odkurzacz ma także wbudowaną dmuchawę, co ułatwia sprzątanie trudno dostępnych miejsc. Długość rury i przewodu zasilającego wynosi 2 m. Urządzenie jest proste w montażu, a wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie. Siła ssąca wynosi 20 Kpa, a parametr przepływu powietrza to 35 l/s. Dzięki temu odkurzacz do popiołu Kaminer pracuje wydajnie i pozwala szybko oczyścić palenisko.

Konsumenci są zadowoleni z zakupu sprzętu Kaminer. Urządzenie jest łatwe w transporcie, można przenosić je w dowolne miejsce w pomieszczeniu i pozwala szybko oczyścić kominek. Dlatego użytkownicy określają model Kaminer jako dobry i tani odkurzacz do popiołu.

 

 

 

 

Odkurzacz do gorącego popiołu

 

2. Odkurzacz do Popiołu Kerch Multi VC2000

 

Jeśli lubisz wieczorem zapalić w kominku, ale nie chcesz zostawiać na noc popiołu w palenisku, dobrym wyborem będzie odkurzacz Kerch Multi VC2000. Umożliwia on posprzątanie jeszcze gorącego pyłu ze spalonych drew. Podwójny system filtracji może wytrzymać temperaturę do 60 stopni Celsjusza, zbiornik na odpady jest żaroodporny, podobnie jak wąż ssący. Odkurzacz do gorącego popiołu ułatwi sprzątanie kominka. Maksymalna moc urządzenia wynosi 2200 W, co zapewnia wydajną pracę sprzętu.

Zbiornik odkurzacza ma pojemność 20 l. Długi, 3,5-metrowy przewód zasilający w połączeniu z rurą ssącą o długości 2,5 m, umożliwia dotarcie nawet w odległe miejsca. Podwójny system filtracji zapobiega wydostawaniu się pyłu na zewnątrz. Odkurzacz kominkowy ma funkcję dmuchawy, co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń z rogów paleniska oraz funkcję odrzutnika, która zapobiega zapychaniu filtra w czasie pracy. Cztery koła ułatwiają przemieszczanie urządzenia.

Czytając opinie o odkurzaczach do popiołu Kerch, można zauważyć, że konsumenci polecają model VC2000. Sprzęt jest łatwy w obsłudze i wydajny. Długi przewód umożliwia dotarcie do każdego miejsca, a dodatkowe funkcje usprawniają sprzątanie.

 

 

 

 

Odkurzacz do popiołu Karcher

 

3. Odkurzacz Kominkowy Karcher AD 4 Premium

 

Każdy właściciel kominka będzie zadowolony z zakupu odkurzacza kominkowego Karcher AD 4 Premium. Sprzęt ma silnik o mocy 600 W, co zapewnia sprawne oczyszczenie paleniska. Pojemnik na popiół ma pojemność 17 l. Pył nie wydobywa się na zewnątrz urządzenia, dzięki zastosowaniu specjalnej technologii filtracji. W środku znajdują się dwa filtry, jeden to płaski filtr falisty, a drugi przeznaczony jest do dużych zanieczyszczeń. Odkurzacz do popiołu Karcher jest odporny na wysokie temperatury, wykonano go z materiału ognioodpornego oraz metalu.

Zagięta końcówka węża w urządzeniu umożliwia dotarcie w każde miejsce w palenisku. Dzięki temu efektywnie oczyścisz kominek z resztek popiołu. Wąż ssący ma długość 1,7 m. W obudowie umieszczono cztery kółka, co zwiększa komfort użytkowania, umożliwiając swobodne przenoszenie sprzętu. Pojemnik otwiera się i zamyka systemem „push & pull”, co ułatwia opróżnianie zbiornika z popiołu.

Osoby, które wybrały odkurzacz Karcher, chwalą produkt, ponieważ jest trwały, solidnie wykonany i estetyczny. Dobrze sprawdza się on do oczyszczania niedużych, domowych palenisk. Technologia podwójnej filtracji niweluje wydostawanie się pyłu na zewnątrz.

 

 

 

 

Odkurzacz kominkowy Parkside

 

4. Odkurzacz kominkowy Parkside 1200 W

 

Jeśli szukasz urządzenia, które pomoże Ci pozbyć się popiołu z każdego miejsca w palenisku, proponujemy zakup odkurzacza kominkowego Parkside 1200 W. Sprzęt ma dwupoziomowy system filtracji, który zapobiega wydostawaniu się pyłu z wnętrza urządzenia. Wskaźnik poziomu wypełnienia informuje, kiedy trzeba opróżnić zbiornik, którego pojemność wynosi 18 l. Odkurzacz kominkowy Parkside ma automatyczny hamulec bezpieczeństwa, który wyłącza urządzenie w przypadku braku zamontowanego filtra.

Dla łatwiejszego przenoszenia odkurzacz wyposażono w uchwyt oraz trzy kółka. Długość kabla zasilającego wynosi 5 m, dzięki czemu można łatwo dotrzeć do każdego miejsca w pomieszczeniu. Model Parkside ma moc zasysania 16,5 kPa i moc silnika 1200 W, sprawdzi się więc zarówno jako odkurzacz przemysłowy do popiołu, jak i urządzenie do domowego kominka. Metalowy wąż ssący ma długość 1,4 m i można wpiąć do niego przyłącze obracane o 360 stopni.

Konsumenci przeprowadzili test odkurzaczy do popiołu i wskazali model Parkside jako dobre i wydajne urządzenie. Sprzęt jest łatwy w przenoszeniu, a specjalne końcówki ułatwiają oczyszczanie paleniska.

 

 

 

 

Odkurzacz do popiołu i sadzy

 

5. Odkurzacz Kominkowy Dedra 1200W 18L, DED6595 

 

Zachęcamy do zapoznania się z odkurzaczem kominkowym Dedra DED6595, ponieważ jest to urządzenie o dużej mocy 1200 W, które ułatwi sprzątanie popiołu i sadzy z paleniska. Pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi 18 l. Parametr przepływu powietrza, zwany inaczej wydatkiem powietrza, wynosi 90 l/s. Sprzęt wyposażono w filtr HEPA, który skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia. Zbiornik jest żaroodporny, dlatego model Dedra sprawdzi się jako odkurzacz do popiołu i sadzy.

Rura ssąca ma długość 1 m, a przewód zasilający ma 4 m. Cały odkurzacz waży mniej niż 5 kg, można więc łatwo przenosić go w dowolne miejsce. Metalowe klamry utrzymują pokrywę na miejscu, a po wypełnieniu zbiornika, ułatwiają opróżnianie go. Odkurzacz dobrze sprawdza się do sprzątania wszelkich suchych zanieczyszczeń, może być wykorzystywany także podczas remontów i prac budowlanych.

Według konsumentów model Dedra to dobry odkurzacz do popiołu, który radzi sobie także z innymi rodzajami zanieczyszczeń. Żaroodporny zbiornik i końcówka rury ssącej ułatwia sprzątanie nawet rozgrzanego paleniska. Sprzęt jest lekki i łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

Odkurzacz do ciepłego popiołu

 

6. Odkurzacz do Popiołu Camry CR 7030

 

Wybierając odkurzacz do popiołu do swojego domu, warto zwrócić uwagę na model Camry CR 7030. Zbiornik w urządzeniu ma pojemność 25 l. Zastosowane w odkurzaczu filtry HEPA chronią silnik przed drobinkami zanieczyszczeń z paleniska. Moc urządzenia wynosi 2000 W, zasilane jest sieciowo. Długość przewodu wynosi 5 m, co ułatwia przemieszczanie się z urządzeniem po pomieszczeniu. Sprzęt może być wykorzystywany jako odkurzacz do popiołu z pieca na ekogroszek lub do zwykłego kominka opalanego drewnem.

Żaroodporny wąż zapewnia bezpieczne usunięcia popiołu nawet z rozgrzanego paleniska, do 50 stopni Celsjusza. Model Camry sprawdza się do oczyszczania zarówno małych, jak i dużych kominków. Odkurzacz do ciepłego popiołu zapewnia szybkie i efektywne pozbycie się gromadzących się pyłów. Aluminiowa rura o długości 20 cm ułatwia dotarcie również do rogów paleniska. Wygodny uchwyt pozwala przenosić sprzęt w każde miejsce.

Opinie osób, które zakupiły odkurzacz do popiołu Camry, są najczęściej pozytywne. W komentarzach konsumentów pojawiają się pochwały na temat skuteczności sprzętu, łatwości obsługi oraz możliwości sprzątania nawet ciepłego paleniska.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki odkurzacz do popiołu kupić?

 

Jeśli masz w domu kominek, z pewnością przyda Ci się specjalny odkurzacz, który umożliwi posprzątanie paleniska z popiołu i sadzy. Zwykłe urządzenie łatwo może się zatkać, co w rezultacie często prowadzi do wymiany sprzętu na nowy. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie zakup odkurzacza, przeznaczonego do suchych zanieczyszczeń, takich jak popiół, czy materiały budowlane. Nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć odpowiednie urządzenie, które dobrze sprawdzi się w Twoim domu. Znajdujące się w artykule porady ułatwią podjęcie decyzji zakupowej.

Odkurzacz kominkowy a separator

Wiele osób, zamiast zdecydować się na zakup odkurzacza kominkowego, wybiera specjalny separator. Nakłada się go na domowy odkurzacz, aby posprzątać popiół z paleniska. Takie rozwiązanie jest jednak mniej skuteczne niż specjalne sprzęty do kominka. Nie tylko nie odkurzą całego znajdującego się w palenisku popiołu, ale mogą także nie zapobiec zatykaniu się filtra. W efekcie separator może doprowadzić nawet do uszkodzenia silnika. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie wybór odkurzacza do popiołu, skonstruowanego w taki sposób, aby ułatwić oczyszczanie paleniska. Silnik urządzenia jest zabezpieczony przed pyłem i zanieczyszczeniami, a wnętrze sprzętu nierzadko dostosowane jest do sprzątania ciepłego jeszcze kominka.

 

Różne zastosowania odkurzaczy kominkowych

Podejmując decyzję, jaki jest najlepszy odkurzacz do popiołu, warto zastanowić się, czy dany model sprawdzi się także do innych zadań. Sprzęt dobrze radzi sobie z sypkimi, suchymi zanieczyszczeniami, dlatego często może być wykorzystywany na budowach i podczas remontów. Zwykły odkurzacz może łatwo się zatkać lub nawet zniszczyć podczas próby posprzątania pylastej zaprawy, czy suchego betonu. Materiały te przypominają pył z paleniska, dlatego do ich usunięcia dobrze sprawdzi się odkurzacz kominkowy. Sprzęt może być także wykorzystany do czyszczenia kotłów i kominków opalanych innym niż drewno materiałem. Odkurzacze kominkowe dobrze radzą sobie nie tylko z popiołem, ale także z sadzą.

 

Rodzaje odkurzaczy do popiołu

Najlepszy odkurzacz do popiołu to taki, który będzie służył przez wiele lat. Aby było to możliwe, trzeba regularnie czyścić sprzęt i dbać, aby filtry nie były zatkane. Wpływ na jakość i długość pracy odkurzacza kominkowego ma między innymi rodzaj urządzenia. Dzieli się je ze względu na rodzaj zbiornika, do którego trafiają zanieczyszczenia. Można więc znaleźć w sklepach odkurzacze:

♦ Z workami – przypominają odkurzacze domowe, mają jednak wzmocniony system filtracji. Mogą być wykorzystywane także do sprzątania innych niż palenisko miejsc. Zaletą odkurzaczy z workami jest łatwość czyszczenia, worek wystarczy wyjąć z obudowy i wyrzucić. Sprzęt nie jest jednak wytrzymały, ponieważ silnik nie jest wystarczająco dobrze chroniony przed zanieczyszczeniami.

♦  Bezworkowe – dobrze sprawdzają się do popiołu i innych pylących materiałów. Zapobiegają wydostawaniu się zanieczyszczeń na zewnątrz oraz do silnika, dzięki czemu urządzenie może służyć przez wiele lat. Pył trafia do specjalnego zbiornika, który po zapełnieniu należy opróżnić.

 

Moc odkurzacza do popiołu

Jeśli nie wiesz, jaki odkurzacz do popiołu wybrać, zwróć uwagę na jego moc. Im jest wyższa, tym lepiej sprzęt poradzi sobie z oczyszczaniem paleniska. W sklepach dostępne są modele o mocy od 400 W do nawet 2200 W. Słabsze urządzenia sprawdzą się do sprzątania niedużych kominków, w których zbiera się niewielka ilość popiołu. Jeśli jednak masz w salonie większe palenisko z dużą ilością trudno dostępnych miejsc, najlepiej wybrać model o mocy powyżej 1000 W. Dobrze sprawdzi się także do czyszczenia innych niż pył materiałów sypkich.

 

Pojemność zbiornika

Pojemność zbiornika w odkurzaczu bezworkowym decyduje o tym, jak długo może pracować urządzenie. Do małych kominków możesz wybrać model o pojemności poniżej 20 l. Większe palenisko wymaga pojemniejszego zbiornika. Jeśli nie dopasujesz odpowiednio rozmiaru pojemnika na popiół, może się zdarzyć, że podczas czyszczenia kominka niezbędne będzie opróżnienie odkurzacza przed dokończeniem pracy.

Wygoda użytkowania

Szukając odpowiedniego odkurzacza do popiołu, zwróć również uwagę na jego konstrukcję oraz, czy zapewnia wygodę użytkowania. Dla większego komfortu sprzęt powinien być wyposażony w uchwyt do przenoszenia. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie kółek. Na wygodę podczas użytkowania sprzętu wpływa także jego waga i rozmiar. Jeśli chcesz wykorzystać odkurzacz do sprzątania nie tylko kominka, ale także innych miejsc, warto wybrać lekki i poręczny model. Podejmując decyzję, upewnij się, czy wybrany przez Ciebie produkt ma wystarczająco długi przewód zasilający oraz rurę ssącą umożliwiającą dotarcie w każde, nawet bardzo trudno dostępne miejsce.

 

Odkurzacze do popiołu w dobrych cenach

Wybierając odkurzacz do popiołu, nie warto oszczędzać. W takim sprzęcie liczy się jakość wykonania oraz użyte materiały. Tylko dobre urządzenie zapewni Ci bezpieczne usunięcie popiołu i sadzy z paleniska, bez rozprzestrzeniania ich po całym pomieszczeniu. Wysokiej jakości filtry sprawią, że silnik będzie właściwie pracował przez wiele lat. Na cenę urządzenia wpływa jego pojemność, dodatkowe funkcje oraz rozmiar. Najtańsze modele kosztują od ok. 130 zł do ok. 170 zł. Mają nieduże rozmiary i są poręczne. Większe odkurzacze można znaleźć w cenie od ok. 200 zł do ok. 550 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić odkurzacz do popiołu?

Odkurzacz do popiołu można zrobić ze zwykłego urządzenia do sprzątania domu. Potrzebny będzie jedynie separator, który podłącza się do sprzętu. Po włączeniu odkurzacza separator będzie pełnił funkcję filtra, na którym zatrzymają się wszelkie zanieczyszczenia i drobinki popiołu z paleniska. Bez zabezpieczenia, do silnika dostałby się pył, niszcząc go. Dlatego, jeśli nie chcesz kupować specjalnego odkurzacza przeznaczonego do popiołu i sadzy, możesz poszukać w ofertach sklepów separatora. Zaletą urządzeń jest możliwość podłączenia ich do niemal każdego modelu odkurzacza domowego. Separator nie stanowi jednak idealnego zabezpieczenia silnika przed zniszczeniem, spowodowanym drobinami popiołu.  

 

P2: Jak czyścić odkurzacz kominkowy?

Nawet najlepszy odkurzacz kominkowy po pewnym czasie zatka się zbierającym się w środku popiołem. Dlatego trzeba regularnie czyścić urządzenie. Jeśli masz model odkurzacza z workiem, po zapełnieniu go, worek należy wyrzucić i zastąpić nowym. W przypadku sprzętu ze zbiornikiem o określonej pojemności trzeba opróżnić pojemnik, gdy wypełni się popiołem. Niektóre modele wyposażono we wskaźnik, który informuje o tym, kiedy należy wyczyścić odkurzacz. Aby wyciągnąć zbiornik, należy otworzyć obudowę odkurzacza. Najczęściej pojemnik umiejscowiony jest w taki sposób, aby łatwo można było go wyjąć. Warto także regularnie czyścić filtry. O tym, w jaki sposób i jak często to robić zwykle informuje producent w instrukcji obsługi lub dołączonej do opakowania informacji.

P3: Jak działa odkurzacz do popiołu?

Zasada działania odkurzacza do popiołu wyposażonego w wymienne worki jest bardzo podobna jak w przypadku urządzeń przeznaczonych do użytku domowego. Model ze zbiornikiem zapewnia lepszą ochronę silnika. Odkurzacz do popiołu różni się od tradycyjnego modelu tym, że jest przystosowany do zasysania popiołu i sadzy, bez osadzania ich na filtrze. Niektóre sprzęty są także żaroodporne, co oznacza, że umożliwiają czyszczenie ciepłego paleniska, które niedawno wygasło. Specjalne filtry w odkurzaczu do popiołu nie tylko zapobiegają przedostawaniu się pyłu do silnika, ale także eliminują wydostawanie się zanieczyszczeń do pomieszczenia. Ponadto specjalna, miękka rura ssąca ma końcówkę ułatwiającą dotarcie do każdego miejsca w palenisku.

 

P4: Gdzie kupić odkurzacz do popiołu?

Odkurzacz do popiołu można znaleźć w wielu sklepach. Urządzenia najlepiej szukać w marketach budowlanych oraz oferujących sprzęty elektroniczne. Bardzo duży wybór odkurzaczy do popiołu jest na stronach internetowych sklepów oraz na aukcjach. Szukając sprzętu online, można wybrać najlepszą ofertę dla siebie, w korzystnej cenie. Jeśli chcesz dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym, warto urządzeń poszukać w dziale z kominkami lub w miejscu, w którym oferowane są specjalistyczne sprzęty do domu i ogrodu. Przed dokonaniem wyboru możesz poprosić o pomoc pracownika marketu, który pomoże Ci dobrać parametry oraz rodzaj urządzenia do Twoich potrzeb. Niektórzy producenci mają także sklepu firmowe, w których oferują swoje produkty.  

 

P5: Ile kosztuje odkurzacz do popiołu?

Cena odkurzacza do popiołu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wpływa na nią wielkość produktu, jakość wykonania i wykorzystane materiały. Istotne są także dodatkowe funkcje, pojemność oraz dołączone akcesoria, na przykład dodatkowe filtry. Warto zdecydować się na zakup modelu znanej i cenionej firmy, aby mieć pewność, że sprzęt będzie prawidłowo funkcjonował przez wiele lat. Najtańsze odkurzacze do popiołu, które polecane są przez użytkowników, kosztują powyżej 100 zł. Ich cena waha się do 200 zł, ale są to trwałe i wydajne sprzęty o niedużych wymiarach. Za większe urządzenia trzeba zapłacić kilkaset złotych, profesjonalne urządzenia do użytku przemysłowego kosztują nawet powyżej 500 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ