Najlepszy wentylator sufitowy z oświetleniem

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Wentylatory sufitowe z oświetleniem – ranking

 

 

Westinghouse Bendan 72557

 

W upalne dni, warto mieć w pokoju wentylator, który przyniesie nam trochę ochłody. Urządzeniem, które możemy Państwu polecić jest Westinghouse Bendan 72557. Jest to bardzo wydajna maszyna montowana na suficie, która dodatkowo ma wbudowaną lampkę oświetleniową. Dzięki temu urządzenie może być używane przez cały rok, a nie tylko latem.

Rozpiętość łopatek w modelu wynosi aż 132 cm, co pozwala do stworzenia przyjemnego wiatru w dużym pokoju. Poza tym model posiada aż 5 skrzydeł, więc masz gwarancję wydajnej pracy. Urządzenie ma 2 kierunki obrotów i posiada aż 3 prędkości obrotowe, które możemy wybrać przy pomocy pilota. Pierwsza z nich generuje 86 obrotów na minutę, druga 124 obroty na minutę, a trzecia 175 obrotów na minutę. W zależności od powyższej wartości, maszyna pobiera 20 W, 35 W lub 60 W.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup prezentowanego sprzętu zauważyli znaczną poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu. Jak zauważają, prezentowany sprzęt jest nie tylko wydajny, ale również wytrzymały.


 

 

 

 

Westinghouse Flora Royale 78788

 

Szukając dobrego wentylatora, który nie tylko zapewni nam przyjemny, chłodny wiatr w pokoju, ale również go oświetli, polecamy zastanowić się nad Westinghouse Flora Royale 78788. Model jest bardzo elegancki i na pewno będzie się dobrze prezentować w nowoczesnym wnętrzu.

Sprzęt ma 6 łopatek, których rozpiętość wynosi 76 cm, co pozwala na generowanie dużej ilości wiatru. Elementy te są dwustronne i dostępne w kolorze srebrnym oraz białym. Wentylator ma jeden punkt świetlny, przystosowany do żarówki o maksymalnej mocy 60 W. Śmigła mogą się obracać w 2 kierunkach oraz posiadają 3 prędkości, które możemy ustawić przy pomocy pilota znajdującego się w zestawie. Pierwszy tryb pracy pozwala na uzyskanie 120 obrotów na minutę, drugi – 180 obrotów na minutę, zaś trzeci – 240 obrotów na minutę. W zależności od intensywności pracy, urządzenie pobiera 27 W, 38 W lub 54 W.

Zdaniem konsumentów, prezentowane urządzenie jest bardzo trwałe i wytrzymałe. Świadczy o tym znak CE oraz niemiecki certyfikat jakości. Właśnie dlatego w opinii konsumentów ten wentylator ścienny z oświetleniem w dobrej cenie to maszyna warta zakupu.


 

 

 

 

Westinghouse Kingston

 

Kupując wentylator z oświetleniem, warto zastanowić się nad Westinghouse Kingston. Urządzenie cechuje się eleganckim designem, który bardzo dobrze dopasuje się do nowoczesnego oraz elegancko urządzonego wnętrza. Dużym atutem są 3 niewielkie lampy, które rozpraszają światło na całe pomieszczenie.

Rozpiętość 5 łopatek wynosi aż 105 m, co sprawia, że sprzęt dobrze się sprawdzi w dużym pokoju. Model został wykonany z wysokiej jakości aluminium, które nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jest odporne na uszkodzenie. Nie musisz się też obawiać rdzy lub korozji. Produkt ma dwustronne łopatki, które mają 3 stopnie prędkości: 110 obrotów na minutę, 160 obrotów na minutę i 210 obrotów na minutę. Do tego aparatura do zasilania potrzebuje 3 żarówek halogenowych. Pracę modelu reguluje wiszący łańcuszek.

Wielu konsumentów doceniło dobre wykonanie modelu oraz elegancką prezencję. Dzięki obecności lampy, model może być używany zarówno latem, jak i w inne pory roku, gdzie służy tylko jako źródło światła.


 

 

 

Jaki wentylator sufitowy z oświetleniem wybrać?

 

Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniu może doprowadzić do powstawania na ścianach pleśni lub niszczenia sprzętów elektronicznych. Z tego powodu warto zainwestować w najlepsze wentylatory sufitowe z oświetleniem, które uchronią nas nie tylko przed wilgocią, ale i zbyt wysoką temperaturą. Wciąż wiele osób nie wie, jak zakupić odpowiedni produkt i często wybiera sprzęty o wątpliwej jakości. Dzięki lekturze naszego poradnika zakup takiego sprzętu nie będzie stanowił już problemu.

 

 

Najlepszy wentylator sufitowy z oświetleniem w 2024 roku powinien być dostosowany do wymiarów naszego pomieszczenia. Niestety, jeśli kupimy zbyt mały model, nie będzie on w stanie wygenerować dostatecznie dużej ilości wiatru, przez co nie odczujemy nawet jego obecności. Analogicznie, wybór zbyt mocnego urządzenia, doprowadzi do wyziębienia pokoju, co również wiąże się z dyskomfortem. Do niewielkich pokoi polecamy sprzęty o rozpiętości łopat 80 cm, średniej wielkości pokoje (około 20 cm2) powinny posiadać wentylator o średnicy 100 cm.

Latem urządzenie często pracuje przez cały dzień, dlatego koniecznie sprawdź, jaki jest poziom generowanego hałasu. Jeśli zakupisz zbyt głośny model, jego praca będzie Ci przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu. Z tego względu zalecamy wybór wiatraków, których dźwięk pracy nie przekracza 50 dB.

Warto również zadbać o to, aby dołączone do zestawu oświetlenie było komfortowe. Coraz częstszym rozwiązaniem jest inwestycja w produkty z lampkami LED, bowiem generują przyjemne światło, które nie podrażnia wzroku, a do tego LED-y są mniej energochłonne niż klasyczne żarówki.

Aby mieć gwarancję wydajnej pracy modelu, koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na moc oraz obroty silnika. Dobre sprzęty powinny mieć moc od 15 W do 20 W. W przeciwnym wypadku, siła pracy będzie zbyt mała, by pomóc nam w walce z upałem i wilgocią. W przypadku obrotów silnika, zalecamy wybór produktów, które są w stanie wygenerować od 2500 do 3000 obrotów w ciągu minuty.

Poniżej przygotowaliśmy niewielkie zestawienie, w którym dokładnie opisaliśmy trzy ciekawe modele.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ