Najlepsza lampa ścienna na baterie

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

 

Lampy ścienne na baterie – Ranking

 

 

IKEA BLAVIK

 

IKEA BLAVIK to LED-owa lampa ścienna zasilania bateriami. Produkt przeznaczony jest do montażu w łazience. Ten model nadaje idealne dodatkowe oświetlenie podczas golenia czy też nakładania makijażu.

Montaż produktu nie wymaga wiercenia. Możemy go zamontować za pomocą przyssawki, samoprzylepnego tyłu albo wkrętów. Ta lampa ścienna na baterie w dobrej cenie ma regulowane ramię, więc strumień światła można skierować w każdą żądaną stronę. Co więcej, za sprawą wyłącznika czasowego (15 min) w łatwy sposób możemy zaoszczędzić baterię. Lampa produkowana jest 3 wariantach kolorystycznych: białym, czerwonym i niebieskim. Oprócz tego jest też wersja z wbudowanym lusterkiem. Aby korzystać z produktu należy dokupić 3 baterie.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup tego oświetlenia uważają, że był to bardzo dobry wybór, ponieważ lampa wykonana jest z materiałów nierdzewnych. Dlatego też produkt umiejscowiony w łazience, gdzie jest dużo wilgoci, nie będzie korodować. Poza tym konsumentom podoba się prosty design, który pasuje do każdego stylu. Przyjemny dla oka jest też strumień światła w ciepłej, białej barwie, który nie męczy oczu. Jest to lampa energooszczędna, ponieważ oświetlenie LEDowe zużywa mniej energii niż tradycyjne.


 

 

 

 

IKEA STOTTA

 

Godnym polecenia produktem jest IKEA STOTTA. Jest to zarówno lampa sufitowa, jak i ścienna. Poza tym jest zasilana bateriami, co sprawia, że oświetlenie można zamontować gdziekolwiek.

Produkt włącza i wyłącza się samoczynnie, ponieważ światło aktywowane jest przez czujnik ruchu. Co więcej, oświetlenie LED wystarcza na 25 razy dłużej niż żarówki tradycyjne. Tego typu światło zużywa do 85% mniej energii. Produkt jest w głównym stopniu przeznaczony do instalacji w spiżarni, szafach czy pralni. Gwarantuje on jasne światło, które nie męczy naszych oczu. Średnica lampy to 20 cm, a wysokość – 3,2 cm. Aby lampa mogła działać trzeba do niej dokupić 4 baterie.

Na temat produktu Internauci wydają same pozytywne komentarze. Twierdzą, że jego wykonanie jest solidne. Poza tym uniwersalny, biały kolor sprawia, że model można dopasować do każdego miejsca w domu. Pozytywnie oceniany jest fakt, że aby produkt mógł świecić, nie trzeba wciskać żadnego przycisku. Reaguje na ruch, a jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, gdy np. mamy mokre lub zajęte czymś ręce.


 

 

 

Jaką lampę ścienną na baterie wybrać?

 

Oświetlenie domów jednorodzinnych i mieszkań podkreśla stylistykę wnętrz oraz sprawia, że wygodnie możemy wykonywać wszystkie czynności w domu po zapadnięciu zmroku. W pomieszczeniach przeważnie mamy oświetlenie główne, jednak warto pomyśleć również o dodatkowym, ściennym źródle światła. Jeśli nie wiesz, czym się kierować przy wyborze takiego sprzętu i jakie są najlepsze lampy ścienne na baterie, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

 

 

Dostępne w sprzedaży punkty oświetleniowe przeznaczone na ścianę zwiększają walory wizualne danego pomieszczenia, a także tworzą przyjemną atmosferę i sprawiają, że wypoczynek jest przyjemny. Do niedawna tego typu oświetlenie zdobiło jedynie ogrody i tarasy. Dziś coraz częściej decydujemy się na jego montaż również wewnątrz domów.

Szukając oświetlenia musimy zdecydować, jaką rolę ma spełniać lampa ścienna. Czy ma być to punkt świetlny, który będzie dodatkowym źródłem światła, czy jednak będzie tylko elementem ozdobnym. Jeśli natomiast ma spełniać obie funkcję, trzeba szukać modelu, który daje dużo światła i jednocześnie ma estetyczny oraz atrakcyjny design. Trzeba jednak pamiętać, że produkty ścienne w większości stanowią uzupełnienie głównego oświetlenia.

Pomieszczenie, w którym chcemy zamontować punkt oświetleniowy też jest ważnym czynnikiem decydującym o wyborze lampy. Jeśli ma ona być zainstalowana w salonie, to światło nie musi być zbyt jasne i mocne. Natomiast sytuacja jest zupełnie odwrotna, gdy szukamy produktu do łazienki czy przedpokoju. Z reguły w tych pomieszczeniach lampa ścienna jest głównym oświetleniem. Z kolei w sypialni źródło światła powinno być dyskretne. Szukając produktu do pokoju dziecięcego trzeba pamiętać o tym, aby nie drażnił oczu. W kuchni też nie potrzebujemy intensywnego światła.

Produkty ścienne można wykonać z różnych materiałów. Możemy wyróżnić: szkło, tworzywa sztuczne, metal, papier, a nawet drewno. Papierowe produkty jednak są najmniej wytrzymałe. W sprzedaży dostępne są również specjalne lampy wykonane z metali szlachetnych i minerałów spełniające jedynie funkcję dekoracyjną.

Wybierając kolor produktu należy pamiętać, że najlepsza lampa ścienna na baterie w 2024 roku powinna pasować do całego wystroju wnętrza, gdyż często głównym jej celem jest funkcja dekoracyjna. Jeśli kolorystyka będzie ciemna, to światło będzie w ciemnej tonacji i sprawi, że nastrój stanie się przygnębiający. Dobrym rozwiązaniem jest wybór jasnych odcieni, gdyż są to barwy neutralne, pasujące do każdego wystroju. Co więcej, dobrze rozświetlają one pomieszczenie. Najczęściej sprzedają się produkty w pastelowych kolorach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ