Nagrzewnica gazowa – przewodnik zakupowy, ranking i test
Znalezienie odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza nagrzewnica gazowa, wcale nie jest łatwe. Wszystko dlatego, że na rynku dostępnych jest wiele sprzętów. Nie każdy ma czas, aby czytać opinie na temat ich wszystkich. Z pomocą przychodzi nasz ranking powstały po zapoznaniu się z wieloma opisami urządzeń i komentarzami Internautów. Z przeprowadzonej przez nas analizy wynika, że jedną z najlepszych nagrzewnic gazowych jest Dedra Ded9945 z wygodnym uchwytem do przenoszenia. Sprzęt w przypadku nagłego braku zasilania bezpiecznie się wyłącza. Metalowa obudowa nie jest podatna na uszkodzenia. Kolejną godną polecenia nagrzewnicą gazową jest GEKO 20KW G80411. Ma ona cyfrowy wyświetlacz, z którego można odczytać temperaturę pracy.
Tabela porównawcza
6 najlepszych nagrzewnic gazowych. Opinie w 2024 roku
Ten ranking nagrzewnic gazowych powstał z myślą o wszystkich osobach, które zastanawiają się, jaki sprzęt wybrać, aby być w pełni zadowolonym z jego użytkowania. W naszym propozycjach są urządzenia, które zyskały najwięcej dobrych ocen od konsumentów.
Nagrzewnica gazowa z odprowadzaniem spalin
- 1. Nagrzewnica olejowa Dedra Ded9945
- 2. GEKO Nagrzewnica gazowa z reduktorem i termostatem 20KW G80411
- 3. Nagrzewnica Gazowa Powietrza Sonniger Rapid LR024 25/21 kW
- 4. Nagrzewnica Gazowa z Termostatem Kraft&Dele Professional 20kW
- 5. Stanley Nagrzewnica Gazowa z Regulacją 19,8/24,9/28,4kW – ST 100V-GFA-E
- 6. Nagrzewnica Gazowa Master BLP 11 M
- Przewodnik zakupowy – Jaką nagrzewnicę gazową kupić?
- FAQ
1. Nagrzewnica olejowa Dedra Ded9945
Nagrzewnica gazowa z odprowadzaniem spalin Dedra Ded9945 to wydajne urządzenie, które gwarantuje dopływ ciepłego powietrza w miejscach, gdzie jest to potrzebne. Urządzenie jest polecane do zamkniętych pomieszczeń, takich jak: Warsztaty, hale produkcyjne czy szklarnie. Sprzęt znajdzie zastosowanie w obiektach, w których prowadzone są prace budowlane.
Nagrzewnica gazowa ma moc cieplną 30 kW do 50 kW i jest zasilania z sieci elektrycznej 230 V. Przepływ powietrza wynosi 500 m3/h. Maksymalne zużycie gazu jest na poziomie 3,6 kg/h. Na sprzęcie znajduje się wyłącznik bezpieczeństwa. Nagrzewnica jest bezpiecznie wyłączana w przypadku braku zasilania (brak ryzyka wystąpienia poważnej awarii).
Konsumenci są zgodni co do tego, że Dedra Ded9945 to dobra nagrzewnica gazowa, w którą warto zainwestować. Wytwarza ona czyste i ciepłe powietrze. Za zakupem urządzenia przemawia efektywność jego działania. W zestawie są kółka, wąż gazowy i reduktor.
Nagrzewnica gazowa z termostatem
2. GEKO Nagrzewnica gazowa z reduktorem i termostatem 20KW G80411
Jeśli interesuje Cię nagrzewnica gazowa z termostatem, polecamy Twojej uwadze model GEKO 20KW G80411. Jest on polecany do zastosowania w halach produkcyjnych, magazynach, a także innych miejscach. Urządzenie jest dostępne w zestawie z reduktorem ciśnienia i gumowym wężem o długości 155 cm.
Moc nagrzewnicy gazowej wynosi 20 kW. Przepływ powietrza to 500 m3/h, a ciśnienie gazu – 0,3 bar. Sprzęt można podłączyć do 5 lub 11 kg butli propan/butan. Użytkownik ma możliwość regulacji temperatury w zakresie od 5 st. C. do 55 st. C. Model ma termostat zapewniający bezpieczną pracę. Na cyfrowym wyświetlaczu pokazywana jest temperatura grzania i pomieszczenia.
Nagrzewnica gazowa z reduktorem i termostatem GEKO 20KW G80411 ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, które odcina dopływ gazu. W rezultacie nie ma obawy o to, że dojdzie do awarii sprzętu i konieczna będzie jego kosztowna naprawa. To jedna z głównych zalet docenianych przez użytkowników.
Nagrzewnica gazowa ścienna
3. Nagrzewnica Gazowa Powietrza Sonniger Rapid LR024 25/21 kW
Sonniger Rapid LR024 25/21 kW to dobrej jakości nagrzewnica gazowa z zamkniętą komorą spalania. Jej maksymalna moc grzewcza wynosi 25 kW, a minimalna – 21 kW. Waga produktu jest równa 68 kg. W urządzeniu zastosowano innowacyjną konstrukcję palnika PREMIX, co pozwoliło osiągnąć lepszą wydajność, a jednocześnie ograniczyć emisję szkodliwych substancji.
Prezentowana ścienna nagrzewnica gazowa znajdzie zastosowanie w wielu miejscach: Sklepach, szklarniach, biurach, piwnicach i pomieszczeniach użytkowych. Urządzenie jest wykorzystane w rolnictwie i budownictwie. Sprzęt jest przystosowany do montażu pionowego i poziomego. Obudowa jest wykonana z dobrej jakości materiału i ma prostą konstrukcję.
Osoby, które miały okazję korzystać z tego sprzętu zapewniają, że działa on efektywnie i jest bezpieczny w użytkowaniu. Zaletą jest to, że nagrzewnicę gazową można ustawić w różny sposób i tym samym dopasować do konkretnego pomieszczenia.
Nagrzewnica gazowa Kraft&Dele z termostatem
4. Nagrzewnica Gazowa z Termostatem Kraft&Dele Professional 20kW
Kraft&Dele Professional 20kW to dobra i tania nagrzewnica gazowa przystosowana do używania w miejscach, w których zapewniona jest prawidłowa wentylacja. Sprzęt znajduje zastosowanie w domach, magazynach, domkach letniskowych, w dziedzinie budownictwa i rolnictwa. Urządzenie nie wymaga instalacji, a do pracy potrzebuje gazu propan-butan.
Nagrzewnica gazowa ma wbudowany termostat. Użytkownik może regulować temperaturę, a przejrzysty wyświetlacz ułatwia jej ustawienie. Odpowiednio zaprojektowana komora spalania zapewnia wysoki poziom wydajności. Wymiary urządzenia to: 39 cm x 24 cm x 32 cm. Przepływ powietrza to maksymalnie 500 m3/h. Sprzęt ma wytrzymałą, metalową obudowę. Czujnik zaniku płomienia i funkcja automatycznego odcięcia dopływu gazu gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.
Ta nagrzewnica gazowa Kraft&Dele z termostatem jest zrobiona z wysokiej jakości materiałów, o czym zapewniają zadowoleni z użytkowania konsumenci. Sprzęt jest dostępny w zestawie z reduktorem gazu z wbudowanym zaworem bezpieczeństwa. Skutecznie chroni on przed powstaniem wysokiego ciśnienia.
Nagrzewnica gazowa Stanley
5. Stanley Nagrzewnica Gazowa z Regulacją 19,8/24,9/28,4kW – ST 100V-GFA-E
Po przeczytaniu wielu komentarzy można przyznać, że opinie o nagrzewnicach gazowych marki Stanley są bardzo dobre. Wśród często polecanych modeli znajduje się Stanley ST 100V-GFA-E. Ma on moc 28,4 kW, która w razie potrzeby podlega regulacji. Przepływ powietrza wynosi 680 m3/h, a zużycie paliwa to 2 kg/h. Urządzenie waży 10,3 kg i ma wygodny uchwyt, więc łatwo się je przenosi. Wymiary sprzętu to: 68 cm x 28 cm.
Nagrzewnica gazowa Stanley jest przystosowana do ogrzewania większych pomieszczeń i używania na otwartej przestrzeni. Sprzęt współpracuje z gazem propan-butan. Nagrzewnica ma zapłon piezoelektryczny, który gwarantuje szybkie uzyskanie płomienia. Metalowa obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Użytkownicy doceniają to, że sprzęt można ustawić pod różnym kątem i tym samym skierować strumień powietrza w odpowiednim kierunku. Atutem jest też wysoka wydajność urządzenia. Produkt jest sprzedawany w zestawie z wężem i reduktorem.
Nagrzewnica gazowa Master
6. Nagrzewnica Gazowa Master BLP 11 M
W tym zestawieniu musiała znaleźć się nagrzewnica gazowa Master BLP 11 M dostosowana do używania w pomieszczeniach z zapewnioną dobrą wentylacją. Ze sprzętu można korzystać np. w szklarniach czy halach produkcyjnych. Nagrzewnica jest zasilana gazem propan-butan, a jej wydajność to 10,5 kW.
Przeprowadzony test nagrzewnic gazowych pokazał, że opisywany model działa efektywnie. Jest on też solidnie zrobiony i nawet intensywne użytkowanie nie wpływa znacząco na jego wygląd. Sprzęt ma wytrzymałą konstrukcję, jego obudowa jest pokryta trwałym lakierem, a dodatkowo się nie nagrzewa. Bezpieczeństwo pracy zapewnia silnik z wyłącznikiem termicznym.
Osoby, które zdecydowały się kupić nagrzewnicę gazową Master BLP 11 M, są zadowolone z efektywności jej pracy. Nie bez znaczenia jest to, że urządzenie jest łatwe w obsłudze i poręczne. Wygodny uchwyt na podstawie umożliwia wygodne przenoszenie.
Przewodnik zakupowy – Jaką nagrzewnicę gazową kupić?
Nagrzewnice gazowe to wydajne urządzenia, które można kupić w przystępnej cenie. Nie dziwi więc to, że sporo konsumentów jest zainteresowanych inwestycją w taki sprzęt. Ilość modeli na rynku jest jednak duża, co nie ułatwia podjęcia decyzji. Nie każdy też wie, na co powinno się zwracać uwagę podczas zakupów i z myślą o takich osobach stworzyliśmy ten poradnik. Odpowiadamy w nim na pytanie, jaką nagrzewnicę gazową wybrać.
Moc urządzenia
Jedna z najważniejszych kwestii, którą należy mieć na uwadze podczas kupowania sprzętu, jest jego moc. Ogólnie można przyjąć, że urządzenie o mocy grzewczej 1 kW jest dostosowane do pomieszczeń o powierzchni 10 m2. Aby dobrać urządzenie idealnie do potrzeb, można skorzystać także ze wzoru na obliczenie wymaganej mocy cieplnej: V x ΔT x K = kcal/h. V to objętość pomieszczenia, które chcemy ogrzać, ΔT oznacza wymagany przyrost temperatury w st. C., a K to współczynnik izolacji cieplnej. W Internecie można też znaleźć darmowe kalkulatory online, które mogą ułatwić nam dobranie sprzętu. Warto wiedzieć też, że część nagrzewnic gazowych daje możliwość regulacji mocy grzewczej, co jest przydatną funkcją.
Termostat i wentylator
Najlepsza nagrzewnica gazowa ma wysokiej jakości termostat, czyli element, dzięki któremu możliwe jest utrzymanie określonej temperatury. Termostat znacznie ułatwia pracę ze sprzętem i pozwala go dostosować w zależności od potrzeb. Dzięki niemu nie trzeba się obawiać, że temperatura w pomieszczeniu będzie za wysoka lub za niska. Dodatkowo termostat pozwala zmniejszyć zużycie gazu. Ważnym elementem jest też sprawnie działający wentylator gwarantujący równomierne rozprowadzanie ciepłego powietrza.
Jakość wykonania
Myśląc o tym, jaka jest najlepsza nagrzewnica gazowa, zapewne w naszej głowie pojawi się myśl dotycząca jakości wykonania. Ma ona duży wpływ na czas bezawaryjnego użytkowania urządzenia. W związku z tym wybierając nagrzewnicę gazową, należy zwrócić uwagę na jej wykonanie. Popularne są modele z metalową obudową. Często element ten jest pokryty dodatkowo wysokiej jakości lakierem, który nie tylko nie odpryskuje i zapewnia estetyczny wygląd, ale też stanowi dodatkową ochronę. Metalowa obudowa dobrze chroni wewnętrzny mechanizm. Sporo dostępnych na rynku sprzętów ma tak zrobioną obudowę, że nie nagrzewa się ona mocno w trakcie pracy. Tym samym nie trzeba co chwilę wyłączać nagrzewnicy z obawy przed jej przegrzaniem.
Bezpieczeństwo użytkowania
Wybierając nagrzewnicę gazową należy wziąć pod uwagę nie tylko efektywność jej działania czy jakość wykonania, ale też bezpieczeństwo użytkowania. Warto inwestować w urządzenia, które mają np. czujnik zaniku płomienia. Dobrze, jeśli nagrzewnica gazowa ma też funkcję automatycznego odcięcia dopływu gazu. Te rozwiązania zapewniają większe bezpieczeństwo pracy.
Modele stacjonarne i przenośne
Warto wiedzieć, że w sklepach budowlanych dostępne są nie tylko standardowe nagrzewnice przenośne, ale też modele stacjonarne przeznaczone np. do montażu w pionie i w poziomie. Jeśli nie mamy zamiaru korzystać z urządzenia w różnych miejscach, model stacjonarny może okazać się dobrym wyborem. Jeśli jednak mamy zamiar kupić mobilną nagrzewnicę gazową, przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy się upewnić, czy jej przenoszenie jest proste. Dobry sprzęt powinien mieć odpowiednio duży i wyprofilowany uchwyt. Zazwyczaj nagrzewnice gazowe nie mają u podstawy obrotowych kółek, te elementy można spotkać w modelach olejowych.
Przeznaczenie – gdzie można używać nagrzewnic gazowych?
Nagrzewnice gazowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach, więc często określa się je mianem uniwersalnych. Producent dokładnie wskazuje, gdzie dany model znajdzie zastosowanie. Nagrzewnic gazowych można używać na halach sportowych, w warsztatach i magazynach. Często wykorzystuje się je także w przypadku imprez organizowanych pod namiotem, kiedy temperatura na zewnątrz jest niska. Nagrzewnice gazowe znajdują też zastosowanie na placach budowy.
Nagrzewnice gazowe w dobrych cenach
Nagrzewnicę gazową o dobrych parametrach można kupić już za mniej niż 500 zł. Urządzenia z funkcją regulacji temperatury pracy zwykle kosztują ok. 1000 zł lub więcej. Jeśli zależy nam na dużym i wydajnym sprzęcie, musimy być przygotowani na zdecydowanie większy wydatek. Za nagrzewnicę o dużej mocy trzeba zapłacić nawet 7000 zł.
FAQ
P1: Nagrzewnica gazowa – jak działa?
Zasady działania nagrzewnicy gazowej nie są skomplikowane. Jej praca polega na ogrzewaniu powietrza, które przez nią przepływa. Taki sprzęt jest zasilany gazem propan-butan. Spalanie może zachodzić w otwartej lub zamkniętej komorze spalania. Nagrzewnice gazowe znajdują zastosowanie w różnych miejscach. Z takiego sprzętu można skorzystać np. na halach sportowych, w magazynach, halach produkcyjnych czy budowach. Czasami urządzenia tego typu są wykorzystywane w przypadku awarii lub modernizacji instalacji centralnego ogrzewania. Trzeba zawsze dokładnie czytać opis producenta, aby upewnić się, w jakich miejscach można bezpiecznie korzystać z nagrzewnicy.
P2: Nagrzewnica olejowa czy gazowa?
Na rynku dostępne są nie tylko nagrzewnica gazowe, ale też elektryczne i olejowe. W związku z tym pojawia się pytanie, jaki sprzęt wybrać. Aby na nie odpowiedzieć, trzeba być przede wszystkim świadomym potrzeb i tego, gdzie chcemy korzystać ze sprzętu. Modele elektryczne są mniej wydajne i tym samym mało popularne. Zdecydowanie większą efektywność działania gwarantują nagrzewnice gazowe. Dodatkowo ich zaletą jest stosunkowo mała cena i niskie koszty eksploatacji. Modele gazowe mają kompaktowe wymiary, więc wygodnie się z nich korzysta. Można je swobodnie przenosić. Nagrzewnice tego typu są wykorzystywane do ogrzewania np. budynków. Z uwagi na to, że mają prostą konstrukcję, ich konserwacja nie jest niczym skomplikowanym. Nagrzewnice olejowe są przystosowane do ogrzewania dużych pomieszczeń i wyróżnia je największa spośród wszystkich urządzeń efektywność działania.
P3: Jak podłączyć nagrzewnicę gazową?
Podłączenie nagrzewnicy gazowej może wydawać się skomplikowane. Ważne jest to, aby postępować zgodnie ze wskazówkami podanymi przez producenta w instrukcji. Podłączenie wykonuje się w takiej kolejności, że na początku instaluje się reduktor z zaworem bezpieczeństwa, a następnie przewód gazu. Gumowa uszczelka, o ile z takiej korzystamy, powinna znajdować się między reduktorem a butlą gazową. Kolejnym krokiem jest podłączenie przewodu gazu do gniazda, otworzenie zaworu butli gazowej i sprawdzenie jej szczelności.
P4: Nagrzewnica gazowa – ile kW?
Przy zakupie nagrzewnicy gazowej należy zwrócić szczególną uwagę na jej parametry, od których to zależy efektywność jej działania. Jedna z najbardziej istotnych informacji dotyczy mocy urządzenia. Pojawia się więc pytanie, ile kW powinna mieć nagrzewnica gazowa. Z ogólnego przelicznika wynika, że 1 kW mocy grzewczej odpowiada 10 m2 pomieszczenia. Istnieje też wzór do obliczenia wymaganej mocy cieplnej: V x ΔT x K = kcal/h. V to objętość pomieszczenia, które chcemy ogrzać w m3, ΔT oznacza wymagany przyrost temperatury w st. C., a K to współczynnik izolacji cieplnej.
P5: Jak uruchomić nagrzewnicę gazową?
Wszystkie dokładne informacje dotyczące tego, jak podłączyć nagrzewnicę gazową znajdują się w instrukcji, więc warto przed pierwszym użyciem się z nią zapoznać. Po podłączeniu sprzętu do gniazdka, przyłączeniu przewodu gazowego i odkręcenia zaworu z dopływem gazu, urządzenie jest przygotowane do rozpoczęcia pracy. Uruchomienie nagrzewnicy może się nieco różnić w zależności od modelu. Zwykle jednak należy ustawić włącznik w odpowiedniej pozycji i nacisnąć przycisk dopływu gazu. Później nacisnąć iskrownik i poczekać, aż palnik się zapali. Jeżeli palnik się nie zapali, należy chwilę odczekać i powtórzyć czynność.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ