Ranking 9 najlepszych nagrzewnic elektrycznych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

 

Nagrzewnica elektryczna – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

W sezonie jesiennym oraz zimowym osoby pracujące we własnych, przydomowych warsztatach poszukują urządzeń, zapewniających ciepło podczas pracy. Wielu z nich decyduje się na zakup nagrzewnic elektrycznych. Godny polecenia jest model Master B 3 ECA MA-4615.105. Jest to urządzenie przenośne. Nie wytwarza spalin ani wilgoci, dlatego jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Produkt ma wbudowany termostat pomieszczeniowy. Istnieje także możliwość regulacji ciepła 4-stopniowym przełącznikiem. Konsumenci często decydują się na zakup nagrzewnicy elektrycznej Warmtec EWS-9. Produkt ten jest łatwy w obsłudze, można go przenosić i jest bezpieczny dla zdrowia człowieka. Nadaje się do ciągłego nagrzewania pomieszczeń. Podłączany jest za pomocą wtyczki siłowej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Nagrzewnica jest stałym źródłem ciepła. Nie powoduje zużycia tlenu. Nie emituje szkodliwych dla zdrowia spalin ani nie sprzyja powstawaniu wilgoci. Urządzenie jest przenośne. Charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach sklepowych, w domach, piwnicach, stolarniach, różnych magazynach. Produkt często wykorzystywany jest przez malarzy, tynkarzy oraz instalatorów urządzeń sanitarnych.

Wady

Wygląd urządzenia nie wszystkim konsumentom przypada do gustu. Uważają oni, że nagrzewnica bardzo rzuca się w oczy.

Podsumowanie

Produkt w sprzedaży dostępny jest w kolorze żółtym. Urządzenie jest przenośne. Jego wymiary wynoszą: Szerokość 26 cm, długość 26 cm, wysokość 41 cm. Urządzenie waży 5,3 kg. Zakres temperatury wynosi od +5 st. C do +35 st.C.

Drugi wybór

Zalety

Produkt przeznaczony jest do ogrzewania mniejszych powierzchni, takich jak garaże, warsztaty, domki letniskowe, szklarnie, pomieszczenia magazynowe oraz małe hale produkcyjne. Jego konstrukcja sprawia, że może być stosowany jako główne źródło ciepła oraz dodatkowo jako urządzenie dogrzewające. Nagrzewnica ma wbudowany przełącznik umożliwiający regulację mocy.

Wady

Obudowa nagrzewnicy ma czarny kolor. Osiadający kurz jest bardzo widoczny. Dodatkowo zamontowana w przedniej części kratka utrudnia czyszczenie.

Podsumowanie

Moc grzewcza prezentowanego urządzenia wynosi 4,5/9 kW. Istnieje możliwość regulacji temperatury w zakresie od 5 st. C do 35 st. C. Wymiary modelu wynoszą: Wysokość - 43 cm, szerokość - 30 cm, Głębokość - 39 cm. Jego waga to 10 kg.

Rozważ też

Zalety

Nagrzewnica elektryczna przeznaczona jest do ogrzewania dużych obiektów handlowych, przemysłowych, magazynów oraz warsztatów. Dmuchawa, w którą wyposażono urządzenie gwarantuje wysoką prędkość przepływu powietrza, jednocześnie zapewniając bardzo wydajną pracę. Model wyposażono w wielokierunkowy uchwyt, przy pomocy którego mamy możliwość montażu naściennego.

Wady

Produkt przystosowany jest do montażu naściennego. Użytkownicy, którzy nigdy nie mieli do czynienia z instalacją tego typu urządzeń mają problem z wykonaniem tej czynności.

Podsumowanie

Produkt w sprzedaży dostępny jest w kolorze białym. Jego wymiary wynoszą: Szerokość 38,6 cm, wysokość 36 cm, głębokość 63 cm. Jego waga to 13,8 kg. Przeznaczony jest on do montażu naściennego. Moc grzewcza modelu wynosi 12 000 W.

 

 

9 najlepszych nagrzewnic elektrycznych. Opinie w 2024 roku 

 

Dla osób poszukujących urządzenia przeznaczonego do nagrzewania pomieszczeń przydatny będzie ranking nagrzewnic elektrycznych. W zestawieniu znajdują się wszystkie modele, które cieszą się najlepszymi opiniami wśród kupujących. W zamieszczonych na stronach internetowych komentarzach możemy przeczytać, że urządzenia te są bardzo wydajne i funkcjonalne, oraz charakteryzują się wysoką jakością wykonania. 

 

Nagrzewnica elektryczna 3 kW

 

1. Nagrzewnica Elektryczna Master B 3 ECA MA-4615.105

 

Nagrzewnica elektryczna 3 kW to model o wymiarach: Szerokość – 26 cm, długość – 26 cm, wysokość – 41 cm. Jego waga wynosi 5,3 kg. Dzięki temu możemy go samodzielnie przenosić w różne miejsca. Produkt w sprzedaży dostępny jest w kolorze żółtym. Stosowany jest w pomieszczeniach zamkniętych.

Konsumenci chętnie decydują się na zakup tego produktu, wykorzystując go w rolnictwie, budownictwie, a także sprzedaży detalicznej. Wiele osób kupuje nagrzewnice do domów, garażów oraz pomieszczeń gospodarczych. Często wykorzystywana jest także przez malarzy, hydraulików, tynkarzy oraz płytkarzy.

Model cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na to, że podczas pracy nie emituje głośnych dźwięków. Producent dał użytkownikom możliwość regulacji poziomu intensywności ogrzewania, wyposażając urządzenie w czterostopniowy przełącznik. Zakres możliwej do ustawienia temperatury mieści się w przedziale od + 5 st. C do + 35 st. C.

 

 

 

 

Nagrzewnica elektryczna 9 kW

 

2. Nagrzewnice Elektryczne Warmtec EWS-9

 

Nagrzewnica elektryczna 9 kW Warmtec EWS-9 może w bardzo efektywny sposób ogrzać pomieszczenie bez względu na panujące w nim warunki. Model jest bezpieczny w użytkowaniu. Osoby początkujące, które po raz pierwszy używają nagrzewnicy, nie powinny mieć większego problemu z obsługą.

Wymiary modelu wynoszą: Wysokość – 43 cm, szerokość – 30 cm, Głębokość – 39 cm. Jego waga to 10 kg. Można go z łatwością przenosić w różne miejsca. Może być wykorzystywany do ogrzewania takich miejsc, jak: Garaże, warsztaty, domki letniskowe, szklarnie, pomieszczenia magazynowe, socjalne, sklepy oraz małe hale produkcyjne.

Wielu konsumentów decyduje się na zakup tego urządzenia do pomieszczeń w trakcie prac budowlanych oraz wykończeniowych. Według nich jest to dobra nagrzewnica elektryczna. Jest bardzo wydajna, łatwa w obsłudze, a w trakcie pracy nie emituje drażniących i głośnych dźwięków, które mogłyby rozpraszać pracowników. 

 

 

 

 

Nagrzewnica elektryczna ścienna

 

3. Elektryczna Nagrzewnica Dimplex CFH 120

 

W przypadku dużych hal produkcyjnych, warsztatów oraz magazynów dobrze sprawdzi się ścienna nagrzewnica elektryczna. Jej wymiary wynoszą: Szerokość 38,6 cm, wysokość 36 cm, głębokość 63 cm, a waga to 13,8 kg. Dzięki wielokierunkowym uchwytowi mamy możliwość łatwego oraz bardzo sprawnego montażu. 

Opinie o nagrzewnicach elektrycznych Dimplex CFH 120 są bardzo pozytywne. Wiele osób docenia funkcjonalność. Można nimi m.in. zdalnie sterować przy pomocy specjalnego pilota, dołączonego do zestawu. Produkt pokryty jest bardzo wytrzymałą oraz odporną na urazy mechaniczne obudową.

Producent zapewnia długą żywotność modelu. Dzięki temu można go bezproblemowo używać w miejscach, gdzie wymagane jest ciągłe oraz długotrwałe ogrzewanie pomieszczeń. Dodatkowo nagrzewnicę wyposażono w bardzo wydajną dmuchawę, która umożliwia wysoką prędkość przepływu powietrza, co w połączeniu z mocą grzewczą wynoszącą 12 000 W, gwarantuje wydajną pracę systemu.

 

 

 

 

Nagrzewnica elektryczna 230 V

 

4. Nagrzewnica Elektryczna Hecht 3422

 

Nagrzewnica elektryczna 230 V Hecht 3422 przeznaczona jest do nagrzewania jako dodatkowy grzejnik dobrze izolowanych pomieszczeń, których wielkość nie przekracza 20 m sześciennych. Całkowite wymiary modelu wynoszą 21 cm x 16 cm x 21,1 cm. Jego waga to 1,7 kg. 

Nagrzewnicę wyposażono w grzałkę ceramiczną, gwarantującą bardzo dobre oraz szybkie nagrzewanie pomieszczeń. Jej moc, w zależności od własnych preferencji możemy ustawić na 25 W, 1000 W oraz 2000 W. Kiedy ustawimy moc w wysokości 25 W, uruchomimy jedynie wentylator.

Większa część użytkowników uważa, że jest to dobra i tania nagrzewnica elektryczna. Tak pozytywną opinię możemy zawdzięczać prostej obsłudze oraz wysokiej jakości grzewczej. Dodatkowo model jest bardzo kompaktowy. Materiały, użyte do jego budowy są bardzo wytrzymałe oraz odporne na urazy mechaniczne. Dzięki specjalnej rączce możemy go z łatwością przenosić w różne miejsca.

 

 

 

 

Nagrzewnica elektryczna Master

 

5. Nagrzewnica Elektryczna Nadmuchowa Master B5 EPB

 

Nagrzewnica elektryczna Master zapewnia użytkownikowi stałe źródło ciepła. Urządzenie jest przenośne. Jego wymiary wynoszą: Szerokość – 36 cm, długość – 31 cm, wysokość – 38 cm, a waga – 6,4 kg. Taki rozmiar sprawia, że nikt nie powinien mieć większego problemu z przenoszeniem produktu w różne miejsca.

Test nagrzewnic elektrycznych wykazał, że do prawidłowego funkcjonowania urządzenia wymagana jest instalacja „4-bitowa” (3P+PE – trzy fazy + uziemienie). Ponadto urządzenie spełnia nowe standardy instalacji stosowanych w budownictwie (zastosowanie wtyczki tablicowej 5-bolcowej). Podczas pracy nie wytwarza spalin ani nieprzyjemnego zapachu.

Konsumenci chętnie decydują się na zakup tego produktu ze względu na jego trwałość oraz wytrzymałość. Konstrukcja produktu jest bardzo mocna oraz trwała. Jest odporna na urazy mechaniczne. Elementy grzejne wykonano ze stali nierdzewnej, dlatego mamy zagwarantowaną nie tylko możliwość szybkiego ogrzewania, ale także długoletnią trwałość oraz bezawaryjność.

 

 

 

 

Nagrzewnica elektryczna z termostatem

 

6. Nagrzewnica Elektryczna z Termostatem Inelco Dania 15 kW

 

Nagrzewnica elektryczna z termostatem w sprzedaży dostępna jest w kolorze czerwonym. Jest to urządzenie przenośne. Konstrukcja oraz wykonanie jest bardzo trwałe. Stosunkowo niewielkie rozmiary oraz waga sprawiają, że można go w łatwy sposób przenosić w różne miejsca.

Nagrzewnica elektryczna podczas pracy jest bardzo cicha, dlatego nie musimy się obawiać, że urządzenie będzie zagłuszać spokój oraz rozpraszać naszą koncentrację podczas wykonywania różnych zajęć. Moc grzewcza produktu wynosi 7,5/15 kW. Wymaga on zasilania elektrycznego o mocy 400 V. Urządzenie nie wytwarza szkodliwych dla zdrowia człowieka spalin.

Model wyposażono w termostat. Dzięki temu mamy możliwość płynnej regulacji maksymalnej temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo w jego skład wchodzą także zabezpieczenia chroniące przed przegrzaniem się urządzenia. Konsumenci, wybierając odpowiedni produkt zwracają uwagę także na uchwyty, które znacznie ułatwiają przenoszenie nagrzewnicy.

 

 

 

 

7. VTS Euroheat Volcano VR1

 

Aparat grzewczy VTS Euroheat Volcano VR1 to nasza pierwsza propozycja. Ma on obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego. Urządzenie wyróżnia się nowoczesnym designem. Zastosowano tutaj wymiennik ciepła o wysokiej wydajność, a więc jest to ekonomiczne rozwiązanie do ogrzewania obiektów o średniej i dużej powierzchni. Jego wydajność wynosi 5500 m3/h, a moc grzewcza 10-30 kW.

Urządzenie posiada wentylator siłowy, którego łopatki charakteryzują się cichą pracą. Jednocześnie gwarantuje to dużą wydajność ogrzewania, przy równoczesnym niskim zużyciu prądu. Przeznaczony jest do stosowania w takich miejscach jak: warsztaty, hale, sklepy, obiekty sportowe, szklarnie i wiele innych placówek. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

W zestawie znajduje się konsola montażowa (obrót urządzenia możliwy jest w zakresie od 0 do 120 stopni). Ta najlepsza nagrzewnica elektryczna zyskała wiele pozytywnych ocen użytkowników.

Przede wszystkim wysoko oceniono jej wydajność, ale również łatwy i szybki montaż, co ma ogromne znaczenie, gdy nagrzewnica potrzebna jest na tzw. „wczoraj” – malujemy ściany i potrzebujemy szybkiego suszenia.

Nagrzewnica elektryczna VTS Euroheat Volcano VR1 to urządzenie, które nadaje się do stosowania w obiektach o średniej i dużej kubaturze. Jego moc grzewcza mieści się w zakresie od 5 kW do 30 kW.
Zalety

Cicha praca: Sprzęt bardzo cicho pracuje, dlatego z pewnością nie będzie przeszkadzać osobom przebywającym w pomieszczeniu. Wpływa na to przede wszystkim odpowiednie wyprofilowanie łopatek i właściwe ustawienie części obrotowych.

Skutecznie eliminuje problem niedogrzania: Konsumenci pracujący w warsztacie, hurtowni lub na hali produkcyjnej przekonują, że produkt pozwala wyeliminować problem niedogrzania obiektu. Z jego pomocą wykonywanie swoich obowiązków jest łatwiejsze, gdyż nie odczuwa się tak intensywnie chłodu.

Estetyczny wygląd: Urządzenie może stać w widocznym miejscu, ponieważ estetycznie wygląda. Nagrzewnica ma obudowę wykonaną z materiałów odpornych na uszkodzenia i korozję, jak również na działanie wysokiej temperatury.

Efektywne działanie: Sprzęt zapewnia optymalny zasięg strumienia ciepłego powietrza. Jest ono wydmuchiwane w 4 kierunkach i szybko rozchodzi się po pomieszczeniu.

Łatwy montaż: Nagrzewnicę można zamontować w pozycji pionowej lub poziomej. Lekka konstrukcja ułatwia ustawienie sprzętu tak, aby nikomu nie przeszkadzał.

 

Wady

Wpływa na rachunki za prąd: To produkt elektryczny, więc może znacząco wpływać na wysokość rachunków za prąd.

 

 

 

 

8. Dedra DED9925

 

Dedra DED9925 to nagrzewnica elektryczna przeznaczona do ogrzewania pomieszczeń o małym i średnim metrażu. Solidna, metalowa obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także korozję. Urządzenie estetycznie się prezentuje nawet w przypadku codziennego użytkowania. Warto dodać, że sprzęt ma wbudowany termostat oraz czujnik temperatury. Przepływ powietrza w tym przypadku wynosi 1292 m3/h.

Ponieważ nagrzewnica jest wyposażona w regulator mocy możemy samodzielnie zadecydować o poziomie efektywności działania. Produkt jest przystosowany do ciągłej pracy przez wiele godzin. To model elektryczny, więc nie emituje spalin, ani nieprzyjemnego zapachu, a ponadto nie pobiera tlenu. Urządzenie marki Dedra stoi stabilnie na każdym podłożu, na co mają wpływ metalowe, odpowiednio wyprofilowane nóżki.

Nagrzewnica jest chwalona głównie za możliwość szybkiego ogrzania pomieszczenia, przez co przebywanie w nim i praca stają się bardziej komfortowe. Element grzewczy produktu został wykonany ze stali nierdzewnej. To powoduje, że sprzęt doskonale sprawdza się przez długi czas.

Urządzenie Dedra DED9925 ma moc maksymalną wynoszącą 15 kW. Produkt jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak: piwnice, garaże, magazyny, lokale usługowe oraz mieszkalne.

 

Zalety

Bezpieczna w użytkowaniu: Nagrzewnica została wyposażona w kilka zabezpieczeń, m.in. przed przegrzaniem. Oznacza to, że można ją bezpiecznie użytkować i nie obawiać się choćby o poważną awarię sprzętu.

Nadaje się do pracy ciągłej: Urządzenie zostało przystosowane do pracy ciągłej, dlatego nie musimy go wyłączać co kilka godzin. To bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza w przypadku, gdy produkt stosuje się w celu ogrzania mieszkania.

Łatwa w transporcie: Na obudowie znajdują się praktyczne uchwyty, które ułatwiają transport nagrzewnicy lub jej przenoszenie w inne miejsce.

Funkcjonalność: Sprzęt nie tylko ogrzewa pomieszczenie, ale też pełni funkcję wentylatora. Ponieważ produkt ma termostat nie następuje nagły spadek lub wzrost temperatury.

 

Wady

Za dużo waży: Według części użytkowników urządzenie mimo wszystko za dużo waży. Nie wyposażono go w kółka, więc niezbyt silne osoby mogą mieć problem np. z ustawieniem produktu.

 

 

 

9. Hecht 3330

 

Urządzenie Hecht 3330 można z powodzeniem użytkować w przydomowym garażu, niewielkim warsztacie lub w pomieszczeniu gospodarczym. Z jego pomocą uda nam się szybko ogrzać dany obiekt, aby zwiększyć komfort przebywania w nim. Produkt ma wymiary: 33,5 cm x 33,5 cm x 41,5 cm. Ponieważ nie jest on zbyt duży z pewnością nikomu nie będzie przeszkadzać (nawet po ustawieniu w pokoju o niewielkim metrażu).

Sprzęt ma obudowę w kolorze czarnym i elegancko się prezentuje. Z tego względu możemy go bez przeszkód postawić w widocznym miejscu. Nagrzewnica doskonale sprawdza się jako zapasowe źródło ciepła, np. gdy grzejniki nie działają tak efektywnie, jak powinny. Co ważne, urządzenie pracuje cicho i nie emituje spalin.

Jednym z atutów modelu Hecht 3330 jest bezpieczeństwo użytkowania. Produkt został przystosowany do wielogodzinnej pracy, dlatego nie należy się obawiać, że niespodziewanie się przegrzeje. Poza tym działanie nagrzewnicy możemy dostosować do własnych preferencji poprzez wybranie jednego z trzech dostępnych poziomów mocy.

Produkt Hecht 3330 dobrze sprawdza się w pomieszczeniach o powierzchni do 40 m3. Urządzenie ma moc 3 kW.

 

Zalety

Łatwe przenoszenie: Sprzęt ma kompaktowe wymiary i jest lekki (waży ok. 6,6 kg). Poza tym ma on dobrze wyprofilowany uchwyt. Z tego względu w razie potrzeby z łatwością przeniesiemy nagrzewnicę w inne miejsce.

Wbudowany termostat: Z uwagi na termostat urządzenie pozwala na utrzymanie w pomieszczeniu temperatury na tym samym poziomie przez wiele godzin.

Bezpiecznik termiczny: Nagrzewnica jest wyposażona w bezpiecznik termiczny, dlatego nie musimy się obawiać, że ulegnie awarii podczas długotrwałej pracy. Takie rozwiązanie zwiększa też bezpieczeństwo osób użytkujących sprzęt.

 

Wady

Nieodpowiednia do dużych pomieszczeń: Działanie nagrzewnicy może okazać się niezbyt efektywne, jeśli ustawimy ją w pomieszczeniu o bardzo dużej powierzchni.

Nie do końca praktyczne: Urządzenie wymaga podłączenia do gniazdka, dlatego nie możemy użytkować go w miejscach bez dostępu do prądu.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką nagrzewnicę elektryczną kupić?

 

Do szybkiego oraz skutecznego ogrzewania warsztatów, garaży, magazynów oraz hal produkcyjnych konsumenci często wykorzystują nagrzewnice. Wiele osób, które po raz pierwszy decyduje się na zakup tego urządzenia, nie wie, na co zwracać uwagę podczas wyboru. W odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza nagrzewnica elektryczna, sporządziliśmy znajdujący się poniżej poradnik. Mamy nadzieję, że po jego przeczytaniu nie będziesz miał wątpliwości dotyczących wyboru odpowiedniego urządzenia.

Rodzaje nagrzewnic

Zastanawiając się, jaką nagrzewnicę elektryczną wybrać zacznij od znalezienia informacji dotyczących wszystkich dostępnych produktów służących do nagrzewania zamkniętych powierzchni. Obecnie producenci oferują nam nagrzewnice:

Elektryczne – modele zasilane są przy pomocy energii elektrycznej. Prosta budowa oraz łatwa obsługa sprawia, że są one tanim sprzętem grzewczym. Modele wyposażone są zwykle w wentylator, który wydmuchuje nagrzewane przez specjalne grzałki powietrze. Nagrzewnice zasilane prądem elektrycznym są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Podczas pracy nie emitują spalin, dlatego nie musimy się obawiać przed zatruciem dwutlenkiem węgla, który tworzy się w wyniku procesu spalania. Jest to bardzo istotny aspekt, ponieważ dzięki takiemu zastosowaniu urządzenie może być wykorzystywane w miejscach, gdzie przebywa spora liczba osób, np. hala produkcyjna.

Gazowe – mogą wytworzyć ciepłe oraz czyste powietrze. Istotne jest jednak to, że użytkownik powinien zapewnić odpowiedni dopływ powietrza. Takie postępowanie umożliwi prawidłowe spalanie. Cały proces ogrzewania powietrza zachodzi w otwartej komorze. Wentylator zasysa zimne powietrze, które następnie jest ogrzewane oraz wydmuchiwane. Konstrukcja oraz szeroki zakres mocy urządzeń sprawia, że mogą być one użytkowane w biurach oraz halach produkcyjnych. 

Olejowe – modele, które do wytwarzania ciepła wymagają stałego dopływu oleju. Ciecz wytryskiwania jest poprzez dyszę paliwową do komory spalania. Przepływające przez urządzenie powietrze jest ogrzewane, a następnie przy pomocy wentylatora transportowane na zewnątrz. Produkty napędzane na olej są bardzo wydajne. Po upływie od kilku do kilkunastu minut mogą ogrzać pomieszczenie. Urządzenia zasilane są zwykle olejem opałowym lub ropą. Nagrzewnice olejowe dzielimy na:

♦ Odprowadzające spaliny (wymiennikowe) – wyposażone są w zamkniętą komorę spalania i odprowadzanie spalin, dzięki czemu szkodliwe substancje są oddzielane od ogrzewającego się powietrza. Spaliny odprowadzane są kominem na zewnątrz, a rozgrzane powietrze do pomieszczenia.

♦ Nieodprowadzające spaliny (bezwymiennikowe) – w przypadku urządzeń tego typu nagrzane powietrze łączy się ze spalinami. Z tego względu nie zaleca się stosowania ich w zamkniętych pomieszczeniach.

 

Moc urządzenia

Najlepsza nagrzewnica elektryczna dobrze oraz szybko ogrzeje pomieszczenie, w którym ją usytuowano. Im większa moc urządzenia, tym większą powierzchnię może ogrzać. Przykładowo do pomieszczenia w mieszkaniu nie jest wymagany duży model. Wystarczy urządzenie o mocy 500 – 2 000 W, aby nagrzać 20 m sześciennych pomieszczenia. Duże hale produkcyjne wymagają nieco większych urządzeń o mocy ok. 12 000 W.

Montaż

Obecnie mamy dostęp do dwóch rodzajów nagrzewnic: Wolnostojące oraz przeznaczone do montażu naściennego. Wybór odpowiedniego modelu zależy od osobistych preferencji kupującego. Dlatego przed zakupem, warto zastanowić się, gdzie chcemy umiejscowić urządzenie..

 

Nagrzewnica elektryczna w dobrych cenach

Ceny dostępnych nagrzewnic elektrycznych są bardzo różnorodne. Wartość danego urządzenia zależy głównie od jego mocy, która powinna być dostosowana do wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Najtańsze modele możemy kupić od 100 zł do 500 zł. Ich moc wynosi zwykle od 500 W do 3 000 W. Najdroższe są modele przeznaczone na duże hale produkcyjne. Ich cena może wynosić od 800 zł do nawet 3000 zł. Są to jednak bardzo trwałe produkty o mocy ok. 8 000 – 12 000 W.

 

 

FAQ

 

P1: Ile prądu zużywa nagrzewnica elektryczna?

Zużycie prądu przez nagrzewnicę elektryczną zależy od mocy urządzenia. Im większa moc, tym więcej prądu zostanie wykorzystane do jej pracy. Na rynku najczęściej spotykane są modele o mocy od 1 000 W do 2 000 W. W ich przypadku zużycie prądu będzie wynosiło ok. 1 – 2 kWh. W przypadku urządzeń o wyższej mocy ilość energii elektrycznej potrzebnej do działania jest znacznie większa. Przykładowo model o mocy 12 000 W zużywa 12 kWh energii elektrycznej, a nagrzewnica o mocy 15 000 W – 15 kWh. Podczas 10-godzinnej pracy urządzenie może zużyć nawet 150 kWh.

 

P2: Gdzie kupić nagrzewnicę elektryczną?

Nagrzewnicę elektryczną możemy zakupić w sklepach budowlanych. Dla osób, które nie mają dużo czasu lub po prostu nie lubią dokonywać zakupów w sklepach stacjonarnych, wartym polecenia jest dokonywanie zakupów przez Internet. Na wielu portalach aukcyjnych mamy możliwość zakupu nowych urządzeń, a kiedy chcemy zaoszczędzić część gotówki, warto zastanowić się nad zakupem modelu używanego. Wielu sprzedawców oferuje produkty w bardzo dobrym stanie po okazjonalnych cenach. Wybór produktów z drugiej ręki jest szczególnie polecany dla osób, dla których nagrzewnica elektryczna jest jedynie tymczasowym rozwiązaniem, np. w celu ogrzania remontowanych pomieszczeń, w których nie ma ogrzewania centralnego.

P3: Jaka nagrzewnica elektryczna sprawdzi się do garażu?

Decydując się na zakup nagrzewnicy elektrycznej do garażu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo kluczowych aspektów. Jednym z nich jest moc urządzenia. Powinna być ona dostosowana do wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje. Przykładowo, jeśli garaż ma 30 m sześciennych, to powinna wystarczyć mocy 1 500 W. W przypadku większych garaży przeznaczonych np. do serwisowania aut warto kupić modele o mocy ok. 8 000 W. Kolejnym równie istotnym aspektem podczas wyboru odpowiedniego urządzenia jest zdecydowanie, gdzie chcemy, aby się znajdowało. Jeżeli ma być umieszczone na ścianie, warto zakupić model, który ma specjalne uchwyty ułatwiające montaż. 

 

P4: Jaką moc mają nagrzewnice elektryczne?

Wybierając nagrzewnicę elektryczną powinniśmy zwrócić uwagę na moc urządzenia. Im jest ona większa, tym pomieszczenie, które może ogrzać, może być większe. Jednak warto pamiętać również o tym, że modele o wyższej mocy często są znacznie droższe. Dlatego, jeżeli zdecydujemy się na zakup urządzenia do ogrzania pomieszczeń mieszkalnych, piwnic lub małych warsztatów nie musimy decydować się na zakup modeli o wysokiej mocy. Do ogrzania pomieszczenia o wielkości 15 – 30 m sześciennych, zdecydowanie wystarczy nagrzewnica o mocy ok. 500 – 2 000 W. W przypadku wyposażenia dużych hal produkcyjnych warto zaopatrzyć się w model o nieco większych parametrach (10 000 – 15 000 W).

 

P5: Jak działa nagrzewnica elektryczna?

Działanie nagrzewnic elektrycznych nie jest skomplikowanym procesem. Urządzenia te zwykle wyposażone są w specjalne wentylatory. Przy pomocy tego elementu dochodzi do przepływu powietrza wewnątrz. Powietrze, które dociera z zewnątrz, zostaje poddane procesowi ogrzewania. Jest to możliwe dzięki znajdującej się w środkowej części nagrzewnicy elektrycznej specjalnej grzałki. Następnie pod wpływem ruchów wentylatora powietrze przechodzi na wylot urządzenia. Wydostające się powietrze jest nagrzane oraz wolne od wszelkiego rodzaju niebezpiecznych dla zdrowia ludzi spalin. Aby urządzenie dobrze spełniało swoją rolę, pomieszczenie musi być szczelnie zamknięte. W innym przypadku proces ogrzewania może nie być tak efektywny oraz będzie dłużej trwać.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ