Ranking 5 najlepszych mat grzewczych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

 

Maty grzewcze – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Klientów szukających dobrej maty grzewczej zapraszamy na naszą stronę. Po przeprowadzeniu dokładnej analizy opinii wydawanych przez konsumentów, którzy zdążyli już zrobić zakupy w tym segmencie rynku, udało nam się wyłonić dwa najlepsze produkty tego typu w 2023 roku. Pierwszym jest DEVImat 150T 140F0447 i to na nim się skupimy. To model podłogowy, który został wyposażony w ułatwiającą montaż warstwę samoprzylepną. Takie rozwiązanie sprawia, że można go zamontować samodzielnie. Ma on wystarczającą moc jednostkową, by można było zastosować go jako główne źródło ogrzewania w domu. Ponadto nadaje się do montażu pod różne typy podłogi, w tym także kamienne. Jesteśmy świadomi, że nie wszystkim ta mata może przypaść do gustu. Jeśli nie przekonuje Cię ona lub nie możesz jej znaleźć, zachęcamy do zapoznania się z drugim najlepszym produktem, a jest nim STI A6. To mata grzewcza do samochodu, która nie tylko zapewni optymalny poziom grzania, ale także pozytywnie wpłynie na komfort jazdy.

5 najlepszych mat grzewczych. Opinie w 2023 roku

 

Mata grzewcza przeznaczona jest do podłogowego ogrzewania różnych pomieszczeń w domu, także kuchni, czy łazienki. Można ją zastosować nie tylko w nowopowstającym mieszkaniu, ale także tym istniejącym i zamontować podczas renowacji starej podłogi. Jeżeli szukasz obecnie tego typu produktów, sprawdź przygotowany przez nas ranking mat grzewczych. Dzięki niemu dowiesz się, na jakie modele dostępne na rynku zwrócić uwagę.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Matę można stosować jako główne źródło ogrzewania pokoju. Przylepna warstwa na całej długości produktu pozwala na stabilne zamocowanie. Kabel z ekranem pozwala na łatwą obsługę urządzenia. Sprzęt można zainstalować samodzielnie, bez pomocy fachowca.

Wady

Mata nie ma czujnika temperatury podłogi, co nieco utrudnia jej używanie. Nie ma również termostatu pokojowego. Kable grzewcze są klejone, co uważane jest za awaryjną metodę.

Podsumowanie

Sprzęt nadaje się do powierzchni wilgotnych. Ponieważ mata jest bardzo cienka, sprawdzi się idealnie pod posadzkami, zwiększając ich grubość jedynie o 12 mm. Montowanie maty jest mniej czasochłonne przez użycie w konstrukcji dwużyłowego kabla.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest bardzo łatwy w montażu, ponieważ dopasowuje się go do siedzenia za pomocą gumowych podwiązek. Użycie tego modelu pozytywnie wpływa na komfort jazdy, nawet gdy podróżujemy przez kilka godzin. Mata jest wyprofilowana w taki sposób, aby zapewnić mięśniom odpoczynek. Całość jest miła w dotyku i antypoślizgowa.

Wady

Skóra nie oddycha w styczności z poliestrem, co może wywoływać dość nieprzyjemny efekt. Możemy mocno się pocić, nawet gdy podróżujemy zimą.

Podsumowanie

Model ma dwa stopnie regulacji ciepła, co znacznie poprawia komfort jego użytkowania. Mata jest zasilana gniazdem z zapalniczki, nie potrzeba więc dodatkowych kabli zasilających, aby ją podłączyć. Używanie produktu znacznie podnosi komfort jazdy.

Rozważ też

Zalety

Raychem T2 Quicknet jest matą, która szybko ogrzeje podłogi z dość słabą izolacją. Samoprzylepna warstwa pomaga w montażu produktu. Mata może posłużyć jako główne źródło ogrzewania pomieszczeń o dość dużej powierzchni. Model można montować w warstwie kleju do płytek. Pozwala on na dużą oszczędność energii.

Wady

Maty nie można zamontować samodzielnie, ponieważ jej instalacja jest dość skomplikowana. Potrzeba do tego specjalnej ekipy, a to wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Podsumowanie

Model będzie najbardziej efektywny, kiedy użyjemy do jego instalacji dodatkowych płyt. Mata może być montowana w warstwie wylewki. Produkt sprawdzi się dobrze w łazience, jak i kuchni czy salonie.

 

1. DEVImat 150T 300W 2m2 dł.4m 140F0447

 

DEVImat 150T 140F0447 to podłogowa mata grzewcza z jednostronnym zasilaniem. Na całej szerokości maty znajduje się samoprzylepna warstwa, z pomocą której produkt można przymocować do podłoża. Jego jednostkowa moc wynosi 150W/m2, a zatem można wykorzystać go nawet jako główne źródło ogrzewania w pokoju.

Ten model maty znajdzie zastosowanie przy ogrzewaniu podłogi kamiennej. Według jego producenta, sprawdzi się on także przy dogrzewaniu posadzki, będzie więc odpowiadał za tzw. efekt ciepłej podłogi. Jego wymiary wynoszą: długość – 4 m, szerokość – 0,48 m, grubość – 3,5 mm. Do produktu dołączony jest kabel dwużyłowy z ekranem, a powierzchnia grzewcza w tym przypadku wynosi 2 m2.

Z opinii konsumentów, którzy zakupili tę matę wynika, że jest to model godny polecenia głównie ze względu na niezawodność działania oraz łatwość montażu. Jest to produkt elektryczny, dlatego można go samodzielnie ułożyć na posadzce (choć do prądu powinien podłączyć go doświadczony elektryk).

DEVImat 150T 140F0447 to mata grzewcza o mocy równej 300 W. Produkt ma następujące wymiary: długość – 4 m, szerokość – 0,48 m i grubość – 3,5 mm.

 

Zalety

Certyfikat CE: Z informacji podanych przez producenta wynika, że mata ma certyfikat CE. Oznacza to, że model został wykonany z dobrej jakości materiałów, a użytkowanie produktu jest w pełni bezpieczne.

Folia samoprzylepna: Prezentowana mata została pokryta na całej powierzchni folią samoprzylepną. Umożliwia ona łatwy montaż produktu (chroni przed pofałdowaniem).

Gwarancja: Solidne wykonanie produktu potwierdza długoletnia gwarancja oferowana przez producenta (20 lat). Osoba, która zdecyduje się na zakup tej maty może mieć pewność, że sprzęt będzie należycie spełniał swoje zadanie.

Niewielka grubość: Produkt jest stosunkowo cienki, dlatego można go kłaść bezpośrednio pod posadzką. W efekcie instalacja systemu grzewczego jest łatwiejsza i zajmuje mniej czasu. Zdaniem konsumentów stanowi to ogromny atut modelu.

Bezpieczeństwo: Mata nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji. Dodatkowo materiał wykorzystany do produkcji DEVImat 150T 140F0447 nie jest łatwopalny, co minimalizuje ryzyko pożaru.

 

Wady

Opakowanie: Pojedyncze osoby wskazują, że opakowanie, w którym umieszczono sprzęt, nie jest solidnie wykonane. Trzeba więc uważać podczas transportowania produktu.

 

 

 

 

2. Samochodowa mata grzewcza na siedzenie 12V STI A6

 

STI A6 na pewno zwróci Twoją uwagę, jeśli interesuje Cię dobra i tania mata grzewcza. To produkt przeznaczony do użytku w samochodzie. Za sprawą gumowych podwiązek bardzo dobrze dopasowuje się do siedzenia i poprawia komfort jazdy, nawet podczas wielogodzinnej podróży. Posiada on dodatkowo ergonomiczne wyprofilowania, podgrzewane jest zarówno jego siedzisko, jak i oparcie.

Mata została wykonana z poliestru, który jest przyjemny w dotyku i antypoślizgowy. Ponadto jest on łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ wystarczy przetarcie go wilgotną ściereczką. Jej środek to z kolei miękka i wygodna pianka. Wymiary produktu wynoszą: 100 cm x 47 cm x 2 cm.

Konsumenci doceniają opisywaną matę grzewczą za dwa stopnie regulacji ciepła, dzięki którym poziom grzania można dostosować do swoich preferencji. Jest ona zasilana z gniazda zapalniczki, dlatego nie powinno być problemów z jej działaniem podczas jazdy samochodem. Ponadto skutecznie uprzyjemnia ona jazdę autem.

STI A6 to bardzo dobra mata grzewcza do 100 zł. Produkt znajdzie zastosowanie w samochodzie. Moc grzania można ustawić na 34 W lub 48 W. Wymiary modelu to: 100 cm x 50 cm.

 

Zalety

Wykonanie: Mata została solidnie wykonana – na jej powierzchni nie widać odstających nitek ani niedokładnych przeszyć. Materiał wykorzystany do produkcji modelu jest miękki w dotyku, dzięki czemu użytkownik ma zagwarantowany komfort.

Montaż: Na uwagę zasługuje bardzo prosty montaż produktu. W zasadzie trzeba poświęcić jedynie kilka minut, aby zainstalować matę na siedzeniu samochodowym. Z tą czynnością poradzi sobie każdy.

Bezpieczeństwo: Jedną z najważniejszych kwestii podczas użytkowania mat grzewczych jest bezpieczeństwo. Model STI A6 wyposażono w termostat i bezpiecznik. Nie musimy się martwić o to, że sprzęt przegrzeje się, co mogłoby doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Design: Produkt będzie bez wątpienia pasował do każdego samochodu. Wiele osób potwierdza, że klasyczny design maty spodoba się sporej liczbie użytkowników.

 

Wady

Zakres regulacji: Niektóre osoby zaznaczają, że zakres regulacji temperatury grzania nie jest zbyt duży, co wpływa nieco na funkcjonalność sprzętu.

 

 

 

 

3. Raychem Mata Grzewcza T2Quicknet 3M2/480W

 

Produkt o nazwie Raychem T2Quicknet to mata, która idealnie nadaje się pod płytki lub kamień naturalny. Służy ona również do szybkiego nagrzewania, także podłóg o słabej izolacji. Posiada ona samoprzylepną warstwę ułatwiającą montaż oraz przewód zasilający o długości 5 m. To produkt o jednostkowej mocy 160W/m2 co oznacza, że może posłużyć jako główne źródło ogrzewania np. salonu.

Model ten ma grubość zaledwie 3 mm, a więc jego zastosowanie nie wpłynie na znaczące podniesienie się podłogi. Zastosowano tutaj system dwużyłowy, który umożliwia montaż zarówno w warstwie kleju do płytek, jak i wylewki w wielu różnych pomieszczeniach w domu (przykładowo pokoju dziecięcym, jadalni, a nawet kuchni).

Wydawane przez konsumentów opinie o matach grzewczych marki Raychem zazwyczaj są pozytywne. W przypadku tego modelu sytuacja wygląda podobnie, a dla wielu jego największą zaletą jest możliwość dużej oszczędności energii (do 65% w czasie fazy nagrzewania). Jest to możliwe do osiągnięcia przy położeniu produktu na specjalnych płytach.

Raychem T2Quicknet to mata grzewcza o mocy 480 W. Wymiary modelu są następujące: 0,5 m x 6 m. Długość przewodu zasilającego jest równa 5 m.

 

Zalety

Termostat: Kupując prezentowaną matę otrzymujemy w zestawie dotykowy termostat Green Leaf. Zdaniem wielu osób, dołączony do kompletu sprzęt jest dobrze wykonany, a dodatkowo jego obsługa nie stanowi problemu.

Wysoka jakość materiałów: Dzięki temu, że produkt wykonano z dobrych gatunkowo materiałów. Nie ma obaw o to, że sprzęt będzie często ulegał awariom, a użytkownik będzie zmuszony wydawać pieniądze na naprawy systemu grzewczego.

Efektywność: Zadowoleni z zakupu Internauci wskazują, że mata grzejna Raychem T2Quicknet jest efektywna – szybko nagrzewa pomieszczenie i długo utrzymuje wysoką temperaturę.

 

Wady

Folia samoprzylepna: W pojedynczych opiniach można przeczytać, że folia ma nie najlepsze właściwości samoprzylepne, co może nieco utrudniać instalację produktu.

 

 

 

 

4. Zamel Folia grzejna pod panele 3m2 MTC10000363

 

Zamel MTC10000363 jest matą grzewczą przeznaczoną do bezpośredniego montażu pod panele. Jej jednostkowa moc wynosi 80W/m2, z kolei moc znamionowa to 240 W. Cechuje ją jednożyłowe podłączenie z przewodami zasilającymi. Można ją z powodzeniem zastosować również w przypadku nawierzchni PVC.

Wymiary produktu wynoszą: długość – 6000 mm, szerokość – 500 mm, grubość – 0,4 mm. Natomiast jego powierzchnia wynosi 3 m2. Może on posłużyć jako źródło głównego lub dodatkowego ogrzewania nie tylko w domu, czy mieszkaniu, ale i różnego rodzaju budynkach użytku publicznego.

Jak twierdzą konsumenci, ta mata grzewcza jest godna uwagi głównie ze względu na możliwość wykorzystania jej w wielu różnych pomieszczeniach. Znajduje ona zastosowanie jako elektryczne ogrzewanie nawet w przypadku posiadania podłogi wykonanej z laminowanych paneli. Z pomocą tego produktu można skutecznie ogrzać wybrane przez siebie pomieszczenie lub cały dom, często nawet bez konieczności instalowania na ścianach grzejników.

Zamel MTC10000363 to folia grzewcza pod panele. Produkt ma moc 240 W. Długość modelu wynosi 6 m, a szerokość jest równa 0,5 m.

 

Zalety

Montaż: Większość osób, które zdecydowały się na zakup prezentowanej maty grzewczej, wskazuje, że jej montaż nie jest skomplikowany. Folia łatwo się rozwija.

Wytrzymałość: Z uwagi na to, że produkt wykonano z dobrej jakości materiałów, nie trzeba się martwić, że folia uszkodzi się w trakcie instalacji. Konsumenci zapewniają też, że model nie ulega awariom.

Wydajność: Mata grzewcza ma dużą moc, dzięki czemu stosunkowo szybko nagrzewa pomieszczenie. Produkt należycie spełnia swoje zadanie nawet w bardzo mroźne dni.

 

Wady

Do paneli laminowanych: Mata polecana jest szczególnie pod panele laminowane. W związku z tym nie jest to produkt uniwersalny. Jeśli będziemy chcieli zrobić ogrzewanie podłogowe w łazience, lepiej zdecydować się na inny model.

 

 

 

 

5. Warmup Mata Grzejna Spm1 150 W/M²

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć maty grzewczej, która zdobyła wiele pozytywnych ocen konsumentów. Mowa tutaj o modelu Warmup SPM1. Jest to produkt przeznaczony pod różnego rodzaju podłogi, co zwiększa możliwości jego zastosowania. Zaletą maty jest także solidne wykonanie.

Wymiary modelu są następujące: grubość – 1,8 mm, szerokość – 50 cm i długość – 100 cm. Produkt jest bardzo łatwy w instalacji. Wystarczy rozwinąć matę na powierzchni, a następnie przejść do wykończenia podłogi. Dużym atutem tego modelu jest bezpieczeństwo użytkowania potwierdzone licznymi certyfikatami. Warto również dodać, że kabel grzejny ma podwójny rdzeń grzewczy, co zmniejsza ryzyko awarii.

Publikowane w Internecie opinie na temat maty grzewczej Warmup SPM1 są w większości pozytywne. Osoby, które kupiły ten produkt twierdzą, że jest on starannie wykonany i łatwy w montażu. Na siatce znajduje się klej ułatwiający instalację.

Warmup SPM1 to mata grzewcza o mocy 150 W. Wymiary produktu są następujące: grubość – 1,8 mm, szerokość – 50 cm i długość – 100 cm.

 

Zalety

Certyfikaty: Prezentowana mata ma wiele certyfikatów np.: ASTA, czy CE. Stanowią one dowód na to, że użytkowanie modelu jest bezpieczne. Użytkownik nie musi się także martwić o przegrzanie podłogi.

Wykonanie: Produkt został solidnie wykonany, co zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii. Wszystkie użyte do produkcji materiały są bardzo dobrej jakości.

 

Wady

Opakowanie: Część osób wskazuje, że opakowanie produktu jest wątpliwej jakości. Należy mieć to na uwadze podczas transportowania modelu (może dojść do jego uszkodzenia).

Wydajność: W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że produkt jest mało wydajny, przez co czas nagrzewania nieco się wydłuża.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką matę grzewczą kupić ?

 

Mata grzewcza to po prostu siatka, która została przygotowana na bazie tworzywa sztucznego. Najczęściej to ona jest głównym elementem podłogowego ogrzewania i pozwala utrzymać optymalną temperaturę praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ponadto może ona okazać się znacznie wydajniejsza niż standardowy grzejnik. Wiemy, że wybór właściwego produktu może być bardzo trudny. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten poradnik. Podpowiadamy w nim, jaką matę grzewczą wybrać, aby spełniła Twoje oczekiwania oraz na co powinno się zwracać uwagę na zakupach.

Zalety maty grzewczej

Mata grzewcza stosowana jest jako główne lub dodatkowe źródło ogrzewania domu. Niektórzy twierdzą, że są one tylko zbędnym wydatkiem. Warto jednak zdać sobie sprawę, że takie rozwiązanie ma kilka istotnych zalet. Pierwszą z nich jest fakt, że matę możemy zamontować samodzielnie, ponieważ nie jest to skomplikowane. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić na wynajęciu fachowców. Ponadto w sklepach znajdziemy też produkty samoprzylepne, które są jeszcze łatwiejsze w montażu.

Maty grzewcze możemy z powodzeniem zamontować nie tylko w dopiero budowanym domu, ale również w tym już istniejącym. Są one nieco droższe niż zwykłe kable grzewcze, jednak oszczędności znajdziemy nie tylko w braku konieczności zatrudniania fachowca, ale również po dłuższym czasie użytkowania. Jako, że maty nie umieszcza się pod pralką, wanną, czy meblami, możemy też ograniczyć zużycie energii.

Ponadto są one produktem o niezbyt dużej grubości. Oznacza to, że można ułożyć je zarówno na starej podłodze (w warstwie klejowej zaprawy pod nową okładziną podłogową), jak i na gotowej wylewce. Powstałe dzięki niej grzanie podłogowe sprawia, że temperatura jest równomiernie rozkładana w całym pomieszczeniu, a komfort cieplny jest wyższy niż w przypadku zastosowania zwykłych kaloryferów.

 

Rodzaje mat grzewczych

Na rynku znajdziemy dwa podstawowe rodzaje mat grzewczych, a więc elektryczne i wodne. Te pierwsze są wyposażone w kable grzejne. Wydzielają one ciepło wtedy, gdy przechodzi przez nie prąd elektryczny. Zazwyczaj tego rodzaju matę możemy zamontować nawet samodzielnie, ponieważ jest ona od razu przygotowana przez producentów do zainstalowania. Trzeba tylko rozwinąć ją na podłodze w danym pomieszczeniu, przykleić za pomocą taśmy, a następnie ułożyć zaprawę i np. płytki. Kłopotliwe w jej przypadku może być jednak to, że do sieci taką matę powinien podłączyć doświadczony elektryk. Dzięki temu zachowamy odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Z kolei mata wodna zbudowana jest z rur i to przez nie przepływa woda. W niej znajdują się też urządzenia, które tę wodę podgrzewają oraz rozprowadzają po obszarze całej instalacji. Jest ona nieco droższa niż mata elektryczna, jednak pozwala na dość duże oszczędności. Jej zakup po pewnym czasie może nam się zwrócić, ponieważ do ogrzania domu nie będziemy potrzebować zwiększenia zużycia energii elektrycznej.

 

Moc

Moc maty grzewczej jest niezwykle istotna, ponieważ wartość tego parametru przekłada się na skuteczność oraz wydajność całego systemu ogrzewania podłogowego zastosowanego w naszym domu. Dostępne na rynku produkty mają moc od 70 W/m2 do nawet 300W/m2. Te o wartości 150W/m2 można z powodzeniem wykorzystać jako ogrzewanie główne (np. w salonie) i pod grubsze płytki. Jeśli mata ma trafić pod powierzchnię wykonaną z terakoty lub naturalnego kamienia, należałoby wybrać taką z większą mocą, np. 200W/m2.

Te o mocy 300W/m2 są przeznaczone do użytkowania na zewnątrz, np. na parkingu. Ich cechą charakterystyczną jest wzmocniona budowa, dzięki której są one odporne na warunki atmosferyczne.

 

Pomieszczenie

W zależności od tego, gdzie chcemy umieścić zakupioną matę grzewczą, będzie ona miała różną moc oraz rozmiary. Do łazienki, jako ogrzewanie dodatkowe umieszczone pod kafelkami, zalecane są produkty 160W/m2. Idealnie nadają się one również do innych pomieszczeń, jako główne źródło ogrzewania.

Maty 100W/m2 sprawdzą się jako ogrzewanie wspomagające, czyli tzw. efekt ciepłej podłogi. Można je także umieścić pod kafelkami, jako główne źródło ogrzewania domu energooszczędnego. Mata 70W/m2 idealnie nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach z panelami lub parkietem.

Podczas podejmowania decyzji, jaka jest najlepsza mata grzewcza, musimy pamiętać, że zapotrzebowanie na ciepło w każdym pomieszczeniu w domu jest inne. Powinniśmy także przemyśleć, w jaki sposób zakupiony produkt rozmieścimy. To dotyczy w szczególności łazienki, ponieważ takiej maty nie trzeba układać np. bezpośrednio pod pralką i wanną. To sprawi, że nie będziemy niepotrzebnie tracić energii.

 

Inne maty grzewcz

Warto zauważyć, że na rynku dostępne są też inne ciekawe produkty, nie tylko do pomieszczeń w domu czy w biurze. Szczególną popularnością, zwłaszcza zimą, cieszą się maty do samochodu. Szybko ogrzeją nasze zmarznięte nogi. Wybierając taki sprzęt zwróćmy uwagę na to, aby rozmiarowo pasował do wnętrza auta. Poza tym właściciele zwierząt mogą zakupić maty grzewcze do terrarium, klatki czy innych miejsc, w których żyje ich podopieczny.

 

Sposób wykończenia podłogi

Idąc na zakupy musimy wiedzieć, jak została wykończona podłoga w każdym pomieszczeniu, w którym ma znaleźć się mata grzewcza. Dzięki temu znacznie łatwiej i szybciej znajdziemy produkty, które będą odpowiednie. Wśród dostępnych w sklepach rodzajów możemy pod tym względem wyróżnić maty pod panele, terakotę, kamień naturalny oraz płytki.

Sterowanie

Jeżeli chodzi o sterowanie, maty grzewcze możemy podzielić na trzy różne typy. Pierwszym z nich są produkty z termostatem bez programatora. W ich przypadku dostosowanie temperatury oraz samej pracy urządzenia odbywa się całkowicie bez naszego udziału.

Drugi typ to maty z termostatem z programatorem. Wybierając taki produkt mamy możliwość zaplanowania, kiedy ma on działać i ogrzewać pokój. Takie rozwiązanie umożliwia nam również określenie temperatury.

Ostatnim rodzajem są produkty z termostatem z samouczącym się programatorem. To bardziej zaawansowane technologiczne rozwiązanie. Tego typu mata potrafi dostosować swoje działanie do naszych oczekiwań. To sprawia, że cały system regulowany jest znacznie sprawniej. Wiele osób uważa, że to właśnie taka jest najlepszą matą grzewczą.

 

Rozstaw mat

Idąc na zakupy warto sobie uświadomić, że jedna duża mata grzewcza nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Niekiedy nie będzie ona potrzebna na całej powierzchni pomieszczenia, zwłaszcza w łazience, gdzie stoi pralka i inne urządzenia. W takim przypadku powinniśmy zdecydować się na maty mniejsze, dzięki czemu odpowiednio rozplanujemy, gdzie posadzka musi być ciepła, a gdzie nie. W sklepach są produkty o różnej szerokości (od 50 cm do ponad 100 cm) i długości (od 1 m do ponad 20 m). Dzięki temu z łatwością znajdziemy matę, która będzie idealnie pasować do powierzchni pomieszczenia, gdzie chcemy ją umieścić.

Mówiąc o rozmiarze maty warto też wspomnieć o jej grubości. Standardowo są to 3 mm. Oznacza to, że nasza podłoga mimo wszystko nie podwyższy się znacząco, jeśli będziemy chcieli zastosować ogrzewanie podłogowe.

 

Maty grzewcze w dobrych cenach

W zależności od mocy, rozmiaru, czy samego producenta, maty grzewcze będą się między sobą różnić ceną. Najtańsze produkty kosztują ok. 70-100 zł i będą to modele o dość niewielkich rozmiarach oraz mocy. Maty kosztujące mniej więcej 400-600 zł są znacznie większe, często są one też wyposażone m.in. w programowalny regulator temperatury.

Z kolei cena najdroższych produktów tego typu może przekraczać 2000 zł. Mają one duże rozmiary i wiele różnych funkcji, takich jak kontrola zużycia energii, czy też ekran dotykowy ułatwiający ich obsługę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ