Ranking 6 najlepszych kurtyn powietrznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 10.05.21

 

Kurtyna powietrzna – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Nie musisz samodzielnie analizować opinii wydawanych przez konsumentów czy trendów zakupowych, aby przekonać się, jaka kurtyna powietrzna jest obecnie najlepsza. Zrobiliśmy to za Ciebie, w ten sposób powstał poniższy ranking popularnych urządzeń. Znalazł się w nim m.in. sprzęt Kanwod Bryzos 2 kW, odpowiedni do domu, sklepu, lokalu gastronomicznego, a także domku letniskowego. Moc kurtyny wynosi 2000 W, można nią sterować za pomocą pilota. Wyposażono ją w 7-dniowy programator oraz niezbędne zabezpieczenia. Sprawdź także urządzenie Noveen HC 2100, dające możliwość samodzielnej regulacji temperatury wydmuchiwanego strumienia powietrza. To model o mocy 2000 W, który jest łatwy w montażu i obsłudze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt można obsługiwać za pomocą pilota lub poprzez panel przy wyświetlaczu. Pracę można zaprogramować na cały tydzień. Kurtyna ma 2-stopniową regulację mocy, jak również wszystkie niezbędne zabezpieczenia.

Wady

Część posiadaczy urządzenia uważa, że wyświetlacz nie jest do końca czytelny. Jest on podświetlany na niebiesko i czasami trudno z niego odczytać pokazywane informacje, zwłaszcza z większej odległości.

Podsumowanie

Kurtyna ma moc 2000 W i została dobrze przystosowana do pracy ciągłej. To dobry wybór do domu, domku letniskowego, sklepu czy lokalu gastronomicznego. Sprzęt wygląda elegancko, jest solidny i sprawdza się w każdym pomieszczeniu, które wymaga dogrzania.

Drugi wybór

Zalety

Kurtyna pozwala na wybór temperatury wydmuchiwanego strumienia powietrza, może być on zimny, ciepły lub gorący. To oznacza, że urządzenie sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Do zestawu dołączono pilot pozwalający na wygodną obsługę urządzenia.

Wady

Pojawiają się komentarze, że sprzęt nie prezentuje się stylowo. Niektórzy konsumenci twierdzą, że jest to kurtyna o prostym designie i wpływa negatywnie na wystrój pomieszczenia.

Podsumowanie

Maksymalna moc urządzenia wynosi 2000 W. Wyposażono je w 8-godzinny timer, wyświetlacz LCD, a także funkcję Swing (oscylacyjny ruch łopatek). Montaż sprzętu nie jest trudny, do zestawu dołączono potrzebne elementy. Kurtyna nadaje się do użytku w biurze, sklepie, a nawet w domu.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie można zaprogramować, aby samo włączyło się o określonej godzinie, ponieważ wyposażono je w timer do 7,5 godziny. Do sterowania kurtyną można wykorzystywać pilot, który znajduje się w zestawie. Sprzęt nie jest hałaśliwy.

Wady

Obsługa kurtyny za pomocą panelu przy wyświetlaczu nie jest komfortowa. Wszystko przez to, że przyciski są małe, to samo dotyczy umieszczonych przy nich oznaczeń.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 2000 W i jest odpowiedni zarówno do domu, jak i sklepu. Zimą zapobiega on nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia, a latem zatrzymuje gorący strumień powietrza z zewnątrz, razem z zanieczyszczeniami i owadami. Urządzenie pozwala na regulację temperatury w zakresie 10 - 49 st. C.

 

 

6 najlepszych kurtyn powietrznych. Opinie w 2021 roku

 

Ranking kurtyn powietrznych to zestawienie, w którym opisaliśmy popularne urządzenia, chętnie wybierane przez konsumentów. Za sprawą umieszczonych poniżej informacji dowiesz się, na które urządzenia warto zwrócić szczególną uwagę. Wśród nich są zarówno sprzęty chłodzące, jak i takie z wbudowaną nagrzewnicą.

 

Kurtyna powietrzna z nagrzewnicą

 

1. Kurtyna Powietrzna, Grzejnik Elektryczny 2 kW Kanwod Bryzos 

 

Kanwod Bryzos 2 kW to kurtyna powietrzna z nagrzewnicą, która nadaje się do ogrzewania małych i średniej wielkości pomieszczeń. Moc urządzenia wynosi 2000 W. Znajduje ono zastosowanie zarówno w domach, jak i: Sklepach, domkach letniskowych, lokalach gastronomicznych oraz warsztatach. Sprzęt można obsługiwać na dwa sposoby: Bezpośrednio poprzez wyświetlacz LED lub przy użyciu bezprzewodowego pilota.

Prezentowana kurtyna powietrzna ma wymiary: 54 cm x 20 cm x 12 cm. Została wyposażona w 2-stopniową regulację mocy (1000 W i 2000 W), a także praktyczny, tygodniowy programator. Sprzęt jest bezpieczny w użyciu, na co wpływa zastosowane zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Osoby, które kupiły urządzenie uważają, że była to bardzo dobra decyzja. Kurtyna ładnie się prezentuje i ma solidną obudowę, w dodatku automatycznie dogrzewa pomieszczenie, kiedy temperatura spadnie poniżej 5 st. C. Sprzęt jest odpowiednio przystosowany do pracy ciągłej.

 

 

 

 

Kurtyna powietrzna elektryczna

 

2. Kurtyna Powietrzna z Pilotem Noveen HC 2100 

 

Urządzenie Noveen HC 2100 ma moc 2000 W i nadaje się do użytku w domach, sklepach oraz biurach. To elektryczna kurtyna powietrzna, która pozwala na samodzielny dobór temperatury wydmuchiwanego powietrza (do wyboru są trzy poziomy: Zimny, ciepły i gorący). Ma ona ceramiczny element grzejny PTC.

Sprzęt wyposażono w wyświetlacz LCD, ale można go obsługiwać także za pomocą dołączonego do kompletu pilota. Wymiary urządzenia to: 61 cm x 13 cm x 21 cm, waży ono ok. 3,8 kg. Test kurtyn powietrznych pokazał, że opisywany model można zamontować nad dowolnymi drzwiami, nie powinien okazać się za mały i niewystarczająco skuteczny.

Kupujący zgodnie twierdzą, że to dobra i tania kurtyna powietrzna, która sprawdza się nie tylko zimą, ale również latem. Wynika to z tego, że sami ustawiamy temperaturę nawiewu powietrza, strumień może być zimny, ciepły lub gorący. Poza tym montaż sprzętu nie jest czasochłonny, w zestawie są wszystkie potrzebne do tego elementy.

 

 

 

 

Kurtyna powietrzna z nagrzewnicą elektryczną

 

3. Kurtyna Powietrzna Optimum KP 1000

 

Kurtyna powietrzna Optimum KP 1000 jest przeznaczona do montażu nad drzwiami. Jej maksymalna moc wynosi 2000 W, ale w razie potrzeby możemy ustawić niższy poziom, 1000 W. Urządzenie jest wyposażone w zegar, dlatego możemy zaprogramować je w taki sposób, aby automatycznie wyłączyło się o określonej godzinie.

Latem sprzęt zapobiega przedostawaniu się gorącego powietrza do wnętrza, a zimą zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia. To kurtyna powietrzna z nagrzewnicą elektryczną, która daje możliwość regulacji temperatury w zakresie od 10 st. C do 49 st. C. Wymiary modelu to: 61,5 cm x 19,8 cm x 11,8 cm.

Zalety sprzętu, o których często wspominają konsumenci publikujący opinie o kurtynach powietrznych to: Możliwość sterowania bezprzewodowym pilotem, cicha praca oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem. Urządzenie nie tylko ułatwia utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz budynku, ale też skutecznie zatrzymuje owady, pył i inne zanieczyszczenia.

 

 

 

 

Kurtyna powietrzna chłodząca

 

4. VTS Kurtyna Zimna Wing C150 Silnik EC 180W 1-4-2801-0062

 

VTS Wing C150 Silnik EC 180W 1-4-2801-0062 to chłodząca kurtyna powietrzna z wydajnym wentylatorem poprzecznym. Jej moc wynosi 180 W, jest przystosowana do montażu przy drzwiach, których maksymalna szerokość to 1,5 m, a wysokość 4 m. Sprzęt jest polecany m.in. do przychodni, sklepów, hal magazynowych, budynków użyteczności publicznej oraz aptek.

Urządzenie ma wymiary: 21 cm x 158,2 cm x 46,5 cm. Można je zamontować nie tylko w poziomie, ale i pionie. Ta kurtyna powietrzna VTS została zaprojektowana w taki sposób, aby nie generowała bardzo dużego hałasu. Ma ona wytrzymałą, odporną na uszkodzenia obudowę.

Sprzęt został doceniony przez kupujących za efektywne działanie, a także elegancki design, swoim kształtem przypomina on skrzydło szybowca. Ponadto obsługa kurtyny nie jest kłopotliwa, można do niej dokupić praktyczny sterownik naścienny.

 

 

 

 

Kurtyna powietrzna wodna

 

5. Kurtyna Powietrzna Nagrzewnica Wodna Ferono FK90W 

 

Model Ferono FK90W to wodna kurtyna powietrzna, którą można sterować manualnie za pomocą przycisków na przednim panelu lub bezprzewodowym pilotem o zasięgu 8 m (dołączony do zestawu). Sprzęt jest przystosowany do montażu na wysokości do 3 m nad podłogą. To powoduje, że dobrze sprawdza się na halach produkcyjnych, w centrach handlowych oraz magazynach.

Urządzenie ma wymiary: 90 cm x 33,3 cm x 28 cm. Jego moc wynosi 160 W, a poziom głośności nie przekracza 55 dB. Sprzęt pozwala na regulację kąta ustawienia strumienicy, aby przez cały rok pracował efektywnie.

Recenzje konsumentów świadczą o tym, że to dobra kurtyna powietrzna, którą można bez trudu zamontować. Zimą zapewnia ona ochronę przed mroźnym powietrzem, a latem zatrzymuje gorący strumień razem z zanieczyszczeniami i owadami. Urządzenie zostało docenione również za stylowy design.

 

 

 

 

Kurtyna powietrzna zimna

 

6. Kurtyna Powietrzna Noveen HC3200 

 

Sprzęt Noveen HC3200 powinien spodobać się osobom, którym potrzebna jest zimna kurtyna powietrzna. To model o mocy 2000 W, który nie generuje dużego hałasu podczas pracy. Urządzeniem można sterować przy użyciu pilota lub manualnie, przyciskami umieszczonymi przy wyświetlaczu LED.

24-godzinny timer sprawia, że kurtynę można zaprogramować, żeby wyłączyła się automatycznie o określonej porze. To dobry wybór nie tylko do domu, ale i do biura czy sklepu. Sprzęt pasuje do większości drzwi, jego wymiary to: 54 cm x 18,6 cm x 12,5 cm.

Dlaczego urządzenie znalazło się w rankingu? Zdaniem konsumentów działa ono niezawodnie, a ponadto jest łatwe w obsłudze i montażu. W wielu komentarzach na temat kurtyny można też znaleźć informację o tym, że wygląda ona stylowo i nie wpływa negatywnie na wystrój pomieszczenia.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kurtynę powietrzną kupić?

 

O tym, jaka jest najlepsza kurtyna powietrzna dowiesz się z poradnika. Zachęcamy do zapoznania się z nim osoby, które zastanawiają się, czy tego typu urządzenie jest im rzeczywiście potrzebne. W tej części artykułu wyjaśniamy, co należy uwzględnić, aby zakupiony sprzęt okazał się skuteczny w działaniu.

Ciepła czy zimna?

Aby podjąć decyzję, jaką kurtynę powietrzną wybrać, najpierw trzeba się zastanowić, który sprzęt bardziej nas interesuje: Ciepły czy zimny? Urządzenie z ciepłym nawiewem jest wyposażone w nagrzewnicę, za sprawą której wydmuchiwany strumień powietrza jest ogrzewany. Takie urządzenia dobrze sprawdzają się przy wejściu do budynku, gdyż w mroźne dni zapobiegają wychłodzeniu pomieszczenia na skutek częstego otwierania drzwi. Do wyboru mamy kurtyny z nagrzewnicą:

Wodną – regulacja temperatury odbywa się na tzw. elemencie wykonawczym, może być nim elektrozawór. Urządzenia te zasysają powietrze, a następnie wydmuchują je już podgrzane lub schłodzone. Wodna nagrzewnica jest podłączona do obiegu wody CO.

Elektryczną – może być ona 1- lub 2-stopniowa. Moc działania sprzętu można regulować, a za ogrzewanie wydmuchiwanego strumienia powietrza odpowiadają elektryczne grzałki.

Zimna kurtyna powietrzna nie ma nagrzewnicy, co oznacza, że nie daje możliwości korzystania z funkcji podgrzewania strumienia powietrza. To sprzęty znajdujące zastosowanie m.in. przy wejściu do chłodni i podobnych pomieszczeń.

 

Montaż

Zanim kupimy kurtynę powietrzną, upewnijmy się, że jest przystosowana do montażu w wybranym przez nas miejscu. Nie powinno to być trudne, ponieważ producenci zwykle podają istotne informacje, np. maksymalną wysokość instalacji sprzętu czy szerokość otworu drzwiowego. Należy pamiętać, że tylko dobrze dopasowane urządzenie będzie działało efektywnie.

 

Wymiary

Pod względem wymiarów dostępne na rynku sprzęty są do siebie podobne. Tak jak już zostało wspomniane, najlepsza kurtyna powietrzna jest dobrze dopasowana do otworu drzwiowego, przy którym ma być zamontowana. Uważa się, że szerokość kratki nawiewnej urządzenia ma być taka sama lub nieco większa od szerokości wejścia. Tylko wtedy uda się uzyskać barierę skutecznie chroniącą pomieszczenie przed stratami chłodu lub ciepła.

 

Moc

Moc kurtyn powietrznych przeważnie mieści się w zakresie od ok. 150 W do 2000 W (choć w ofercie niektórych producentów można znaleźć też mocniejsze modele). Od tego parametru zależy, czy urządzenie będzie wystarczająco efektywnie działać w danym miejscu. Bardzo często kurtyny powietrzne mają opcję regulacji mocy, dlatego sami możemy decydować o sposobie ich działania, zależnie od okoliczności (temperatury na zewnątrz, prędkości wiatru itp.).

 

Dostępne funkcje

Poza regulacją mocy, kurtyna powietrzna może mieć też inne, równie przydatne funkcje. To np. automatyczne dogrzewanie pomieszczenia w sytuacji, gdy panująca w nim temperatura spadnie poniżej 5 st. C (zapobiega to jego nadmiernemu wychłodzeniu). Coraz częściej tego typu sprzęty są wyposażone w programator, pozwalający na ich ustawienie, aby włączały się i wyłączały o określonej godzinie. Urządzenia z nagrzewnicą pozwalają na swobodną regulację temperatury w określonym zakresie, żeby w pomieszczeniu nie było za gorąco lub nieprzyjemnie chłodno. Ponieważ manualne sterowanie kurtyną, która jest zawieszona kilka metrów nad podłogą może być nieco kłopotliwe, warto sprawdzić, czy do zestawu został dołączony pilot. Jeśli tak, będziemy mogli zmieniać ustawienia i to bez potrzeby sięgania do umieszczonych na obudowie przycisków.

Bezpieczeństwo użytkowania

Sprzęt, taki jak kurtyna powietrzna jest bezpieczny w użytkowaniu, pod warunkiem, że jest wyposażony w kilka istotnych zabezpieczeń. To m.in. ochrona przed przegrzaniem oraz termostat. Sprawia on, że urządzenie uruchamia się tylko wtedy, kiedy rzeczywiście jest to konieczne (co wpływa też na niższe rachunki za zużycie energii elektrycznej).

 

Wygląd

Mimo że wygląd urządzenia nie ma żadnego wpływu na efektywność jego pracy, także ma stosunkowo duże znaczenie. Kurtyna powietrzna jest montowana w widocznym miejscu, dlatego nie powinna mieć negatywnego wpływu na wystrój pomieszczenia i to niezależnie od tego, czy jest używana w domu, biurze, czy restauracji. Obecnie w sklepach znajdziemy tak dużo różnorodnych modeli, że z pewnością uda nam się wybrać taki, który będzie dobrze pasować do miejsca, w którym zostanie zamontowany.

 

Kurtyny powietrzne w dobrych cenach

Jak dużo kosztuje kurtyna powietrzna? Na to wpływa producent, moc urządzenia, jego budowa i dostępne funkcje. Do wyboru mamy zarówno bardzo tanie sprzęty, za które zapłacimy 100 – 300 zł, jak i znacznie droższe. Zakup niektórych kurtyn, w szczególności tych produkowanych przez znane marki, niekiedy wiąże się z wydatkiem ponad 1000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest kurtyna powietrzna?

Kurtyna powietrzna to urządzenie montowane nad drzwiami lub obok nich. Przeważnie w skład konstrukcji tego typu sprzętu wchodzi pracujący na obiegowym powietrzu wentylator, a także wymiennik ciepła. Kurtyny powietrzne stosuje się po to, aby stworzyć barierę powietrzną w otworze drzwiowym. Oddziela ona powietrzną strefę wewnętrzną od tej zewnętrznej, która różni się temperaturą, i nie dopuszcza do ich przenikania się. Urządzenia te nie wymagają czasochłonnej konserwacji, należy przede wszystkim regularnie je czyścić i odkurzać. Biorąc pod uwagę temperaturę nawiewanego powietrza, wyróżnia się sprzęty ciepłe oraz zimne.

 

P2: Co daje kurtyna powietrzna?

Sprzęt, taki jak kurtyna powietrzna montuje się przede wszystkim w celu oszczędności. Urządzenie pozwala na ograniczenie strat ciepła podczas otwierania drzwi, a to wpływa na mniejsze koszty ogrzewania budynku. Taki efekt zapewniają modele ciepłe. Kurtyny zimne zapobiegają napływowi ciepłego powietrza do wnętrza, dlatego dobrze sprawdzają się m.in. przy wejściu do chłodni. Osoby, które zdecydowały się na montaż tego typu sprzętu uważają, że zapobiega on przeciągom. Kurtyna powietrzna sprawdza się także jako zabezpieczenie przed dymem papierosowym, pyłami i innymi zanieczyszczeniami, a nawet przed owadami. Aby jej działanie rzeczywiście okazało się skuteczne, konieczny jest dobór właściwego modelu o odpowiednich parametrach.

P3: Kurtyna powietrzna – jak działa?

Kurtyna powietrzna zapobiega przedostawaniu się zimnego lub ciepłego strumienia powietrza do wnętrza. Przeważnie trafia on przez kratkę wlotową do umieszczonego wewnątrz obudowy wentylatora, a następnie jest wypuszczany na zewnątrz w stronę otworu drzwiowego. Bardzo często kurtyny powietrzne są wyposażone w wymiennik ciepła, który ogrzewa lub schładza powietrze. Jeśli urządzenie jest zamontowane poziomo nad drzwiami, wówczas struga jest wyrzucana z góry w kierunku dolnej części skrzydła. Sprzęty zainstalowane pionowo kierują strumień z jednego do drugiego boku otworu drzwiowego.

 

P4: Kurtyna powietrzna – kiedy?

Kurtyny powietrzne są montowane m.in. przy wejściach do budynku i mają na celu zapobieganie nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia (w szczególności zimą). Dzięki temu obniżają się koszty ogrzewania domu, firmy czy innego obiektu, w którym zainstalowano sprzęt. Kurtyna znajduje zastosowanie również przy wejściu do chłodni. Zatrzymuje ona ciepły strumień powietrza, dlatego na podłodze nie powstają zlodowacenia, które mogłyby być niebezpieczne dla osób pracujących w tym miejscu. O montażu urządzenia warto pomyśleć także wtedy, gdy chcemy oddzielić strefę dla osób palących od strefy dla niepalących. Za sprawą kurtyny do minimum zmniejsza się ryzyko, że zapach dymu papierosowego będzie wyczuwalny w całym budynku. To dobre rozwiązanie m.in. w restauracjach, pubach oraz firmach.

 

P5: Czy kurtyna powietrzna ogrzeje pomieszczenie?

Przeważnie kurtyna powietrzna nie służy do ogrzewania pomieszczenia, a jedynie do zapobiegania jego nadmiernemu wychłodzeniu lub nagrzaniu. Niemniej jednak na rynku dostępne są sprzęty, które zostały dodatkowo wyposażone w nagrzewnicę. Takie urządzenia mogą sprawdzić się jako efektywne źródło ciepła, zwłaszcza w małym lub średniej wielkości pomieszczeniu. Kurtyna powietrzna z nagrzewnicą to dobre rozwiązanie zarówno do domu, jak i wielu innych miejsc. Znajduje ona zastosowanie w: Domkach letniskowych, sklepach, lokalach handlowych, pomieszczeniach socjalnych, lokalach gastronomicznych, jak również warsztatach. Nagrzewnica może być wodna (podłącza się ją do obiegu wody CO) lub elektryczna, wyposażona w grzałki.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 KOMENTARZY
Inline Feedbacks
View all comments