Grzejniki gazowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.04.24

Grzejnik gazowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących urządzenia, które będzie dodatkowym źródłem ciepła. Jest on alternatywą dla grzejników elektrycznych. Są to zwykle piecyki przenośne, a więc funkcjonalne, ponieważ można dogrzewać nimi pomieszczenia, które w danej chwili tego wymagają. Dlatego też cieszą się one popularnością wśród odbiorców. Chcemy przybliżyć Wam kilka modeli tych niezwykle praktycznych w każdym gospodarstwie domowym urządzeń, a osoby sceptycznie nastawione do takiej formy ogrzewania przekonać, że są one bezpieczne, gdyż posiadają zabezpieczenia, które minimalizują ryzyko wypadku podczas użytkowania. Bardzo dobrym produktem jest grzejnik gazowy Master 440 CR. Jest on wyposażony w zapłon piezoelektryczny, posiada kontrolkę płomienia, czujnik wychyleniowy, a przede wszystkim czujnik poziomu tlenu. Jeśli tylko wystąpi nieprawidłowość w pracy grzejnika, czujniki te natychmiast odcinają dopływ gazu. Podobne rozwiązania zastosowano w grzejniku gazowym Volteno VO0286. Ten ogrzewacz także posiada czujnik stężenia dwutlenku węgla. Są to piecyki przenośne, z kółeczkami do łatwego przesuwania. Ich cena jest bardzo atrakcyjna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zabezpieczenia, które minimalizują ryzyko wypadku – zapłon piezoelektryczny, wyłącznik wychyleniowy, kontrolka płomienia, czujnik poziomu tlenu; estetyczna obudowa; kółka ułatwiające przesuwanie; regulacja mocy; wysoka wydajność; lekka konstrukcja; łatwość obsługi; funkcjonalność; certyfikaty bezpieczeństwa; przystępna cena.

Wady

Grzejnik emituje spaliny do pomieszczenia, w którym pracuje, musi być więc ono dobrze wentylowane.

Podsumowanie

Ten grzejnik cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów. Bardzo dobrze sprawdza się w ogrzewaniu lub dogrzewaniu domów, piwnic, garaży, sklepów, magazynów. Polecany jest także do dogrzewania remontowanych pomieszczeń. Jeśli korzysta się z piecyka zgodnie z instrukcją obsługi, jest on całkowicie bezpieczny dla użytkownika.

Drugi wybór

Zalety

Zapłon piezoelektryczny i czujnik stężenia dwutlenku węgla sprawiają, że jest to bardzo bezpieczne urządzenie; wysoka wydajność; kółka ułatwiające przemieszczanie; regulacja mocy; funkcjonalność; łatwość obsługi; wysokiej jakości materiały użyte w konstrukcji; estetyczna obudowa; niewielka cena.

Wady

Piecyk nie posiada zabezpieczenia odcinającego dopływ gazu w przypadku przewrócenia; emituje spaliny do pomieszczenia, w którym się znajduje – należy pamiętać o dobrej wentylacji!

Podsumowanie

Ten grzejnik gazowy ma bardzo pochlebne opinie wśród nabywców. Używają go do dogrzewania pomieszczeń gospodarczych i mniej używanych pomieszczeń mieszkalnych, garaży i piwnic .Piecyk ten wart jest polecenia, ponieważ to produkt dobrej jakości w niskiej cenie.

Rozważ też

Zalety

Zapłon piezoelektryczny, czujniki FFD i ODS oraz czujnik wychyleniowy zapewniają bezpieczeństwo na wysokim poziomie; skuteczne ogrzanie powierzchni do 25m2; regulacja mocy grzania; funkcjonalność (kółeczka i uchwyty ułatwiające przesuwanie grzejnika); przystępna cena; estetyczny wygląd.

Wady

Emisja spalin w ogrzewanym pomieszczeniu – konieczna wentylacja, pomimo czujnika poziomu spalin!

Podsumowanie

Jest to bezpieczny, wydajny i funkcjonalny ogrzewacz pomieszczeń. Jego cena jest bardzo przystępna – nie odbiega od ceny innych grzejników tej klasy. Ten grzejnik skutecznie ogrzeje dość duży pokój, garaż albo pomieszczenie gospodarcze. Jeżeli użytkuje się go zgodnie z instrukcją, jest bezpiecznym rozwiązaniem ogrzewania w pomieszczeniach, gdzie nie ma innego źródła ciepła.

 

 

Najlepsze grzejniki gazowe w 2024 roku

 

Prezentujemy kilka modeli przenośnych grzejników gazowych, aby ułatwić Wam porównanie ich parametrów. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Wam wybrać produkt najbardziej odpowiadający Waszym potrzebom.

 

Nasze zalecenia

 

Master 440 CR

 

Grzejnik gazowy Master 440 CR to przenośne urządzenie służące do dogrzewania pomieszczeń. Piecyk wyposażony jest w panel ceramiczny oraz zapłon piezoelektryczny, tzn. zapala się od iskry elektrycznej. Ponadto wyposażony jest w zabezpieczenia – wyłącznik wychyleniowy i kontrolkę płomienia. Czujnik poziomu tlenu wyłącza dopływ paliwa, jeśli stężenie dwutlenku węgla jest w pomieszczeniu zbyt wysokie.

Grzejnik posiada 3-stopniową regulację mocy. Jego konstrukcja jest lekka, a zarazem bardzo wytrzymała. W podstawie zamocowane są kółeczka w celu ułatwienia przemieszczania.

Grzejnik gazowy Master 440 CR spełnia normy obowiązujące w Unii Europejskiej dotyczące urządzeń spalających paliwa gazowe. Produkt objęty jest 12-miesięczną gwarancją. W komplecie sprzedawany jest wąż i reduktor. Klienci bardzo dobrze oceniają ten piecyk gazowy. W ich opinii jest wydajny, bezpieczny i prezentuje się bardzo estetycznie.


 

 

 

 

Volteno VO0286

 

Grzejnik gazowy Volteno VO0286 to urządzenie wolno stojące z kółkami zainstalowanymi w podstawie. Grzejnik ten wyposażony jest w zapłon piezoelektryczny, więc do włączenia go nie jest potrzebne zewnętrzne źródło ognia.

Piecyk zasilany jest gazem propan-butan i posiada 3-stopniową regulację mocy. Volteno VO0286 wyprodukowany jest z materiałów wysokiej jakości i jego eksploatacja jest bezpieczna. W urządzenie wbudowany jest czujnik stężenia dwutlenku węgla. Czujnik ten wyłącza dopływ gazu, jeśli stężenie CO2 przekracza w pomieszczeniu 18 procent, a grzejnik automatycznie się wyłącza.

W wyposażeniu znajduje się wąż i reduktor. Produkt ten posiada 24-miesięczną gwarancję. Klienci uważają, że Volteno VO0286 to dobry i tani grzejnik gazowy. Jest estetycznie wykonany, a jego konstrukcja jest solidna i bezpieczna.


 

 

 

 

Skiva POK-03

 

Grzejnik gazowy Skiva POK-03 to przenośny ogrzewacz, w którym elementem grzejnym są 3 płytki ceramiczne. Skiva POK-03 wyposażony jest w zapłon piezoelektryczny i 3-stopniową regulację mocy. Piecyk ten skutecznie ogrzewa pomieszczenia o powierzchni do 25 m2. Piec posiada zabezpieczenie FFD odcinające dopływ gazu, jeżeli zgaśnie płomień, ODS wyłączające urządzenie w przypadku zbyt dużego stężenia spalin oraz czujnik wychyleniowy. Dla komfortu użytkowania w grzejniku tym zamontowano kółka i uchwyty. Jest to produkt włoski. Producent zapewnia 24-miesięczną gwarancję.

Ranking grzejników gazowych umiejscawia ten model na wysokiej pozycji, z uwagi na bezpieczeństwo użytkowania i łatwość obsługi. Klienci, którzy posiadają grzejnik gazowy Skiva POK-03, uważają, że jest on wydajny, funkcjonalny, a ponadto ma estetyczny wygląd i niewysoką cenę.


 

 

 

 

Skiva POI-08

 

Grzejnik gazowy Skiva POI-08 to ogrzewacz z płytką ceramiczną jako elementem grzewczym, do zamocowania na butlę z gazem. Urządzenie wykonane jest ze stali i posiada uniwersalny uchwyt umożliwiający montaż na dowolnej butli gazowej. Promiennik posiada płynną regulację mocy grzania oraz zabezpieczenie ODS odcinające dopływ gazu przy zbyt dużym stężeniu spalin.

Urządzenie to może skutecznie ogrzać dużą powierzchnię – do 31 m2. Należy zwrócić uwagę, aby butla z gazem była ustawiona stabilnie, gdyż od tego zależy bezpieczeństwo użytkowania. Produkt ten objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Grzejnik gazowy Skiva POI-08, w opinii klientów, jest bardzo skuteczny w ogrzaniu pomieszczenia. Jego zaletą są niewielkie rozmiary, które umożliwiają ustawienie go w dowolnym miejscu.


 

 

 

 

TMC Camilla 3100

 

Grzejnik gazowy TMC Camilla 3100 to bardzo wydajne urządzenie, które ogrzewa powierzchnię do 34 m2. Posiada ono stalową obudowę z uchwytami po bokach. W podstawie zamocowano kółeczka do łatwego przesuwania piecyka. W tym grzejniku zastosowano technologię katalityczną, dzięki której piecyk może pracować bez przerwy przez długi czas, a ciepło rozchodzi się równomiernie. Katalizator eliminuje także zapach spalanego gazu.

Grzejnik posiada regulację mocy grzania, zapłon piezoelektryczny oraz szereg zabezpieczeń: wyłącznik wychyleniowy, system kontroli płomienia, a także system kontroli stężenia dwutlenku węgla. TMC Camilla 3100 to produkt włoski. Posiada 24-miesięczną gwarancję producenta.

Opinie o grzejnikach gazowych TMC Camilla 3100 są bardzo pozytywne. Uważane są za urządzenia wysokiej klasy – bardzo bezpieczne, komfortowe w obsłudze i użytkowaniu. Użytkownicy zaznaczają też, że ich obudowa posiada nowoczesną formę, dobrze prezentującą się we wnętrzu.


 

 

 

 

Jaki grzejnik gazowy kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Urządzenia zasilane gazem są powszechnie używane w gospodarstwach domowych. Niemal w każdym domu znajdziemy kuchenkę gazową, czy też popularną termę, czyli podgrzewacz do wody. W miejscach, gdzie nie ma możliwości przyłącza do sieci ciepłowniczej, instalowane są piece gazowe dwufunkcyjne, które ogrzewają wodę użytkową oraz wodę do centralnego ogrzewania.

Tam, gdzie nie dociera gazociąg, pozostaje ogrzewanie kominkiem lub palenie w piecach węglowych. Te ostatnie stają się już przeżytkiem zwłaszcza, że nagłośniony jest problem zatrucia powietrza (smog!). Natomiast ogrzewanie elektryczne, oprócz obciążenia instalacji, generuje wysokie koszty eksploatacji. Tutaj mogą być pomocne grzejniki gazowe zasilane gazem z butli. Nie mogą one stanowić podstawowego źródła ciepła, ale warto wyposażyć się w taki piecyk, na wypadek konieczności dogrzania niektórych pomieszczeń.

Jaki jest najlepszy grzejnik gazowy?

Grzejniki gazowe to wydajne urządzenia. Mogą one skutecznie ogrzać nawet duże pomieszczenie. Ich moc grzewcza najczęściej waha się pomiędzy 3, a 4,5 kW. Urządzenia te posiadają zwykle możliwość kilkustopniowej regulacji mocy grzania. Zużycie paliwa jest dość duże. Piecyki te spalają średnio około 300 gramów gazu w ciągu godziny, a więc butla 10-kilogramowa zapewnia ogrzewanie na około 30 godzin.

Butle napełnione są zwykle mieszanką propan-butan. Bardziej wydajne jest jednak ogrzewanie samym propanem. Ponadto propan nie wydziela nieprzyjemnego zapachu podczas spalania. Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze grzejnika gazowego są systemy bezpieczeństwa, w jakie jest on wyposażony. Należy zwrócić uwagę, czy piecyk posiada czujnik stężenia dwutlenku węgla!

Najlepszy grzejnik gazowy to grzejnik wyposażony w katalizator, który zapewnia całkowite spalanie paliwa. Dzięki temu podczas pracy grzejnika nie ma nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniu.

 

Jaki grzejnik gazowy wybrać?

W przypadku, gdy chcecie ogrzewać pomieszczenie, w którym stale przebywają ludzie, a grzejnik gazowy ma być jedynym źródłem ciepła, warto kupić grzejnik z odprowadzeniem spalin. Takie grzejniki oferuje np. firma Mora. Są to wysokiej jakości urządzenia, które instaluje się na ścianie. Są dwa sposoby montażu – z wyrzutem spalin do komina lub z wyrzutem przez ścianę.

Ten rodzaj grzejników jest bardzo bezpieczny i komfortowy w użyciu. W pomieszczeniu nie czuć zapachu spalonego gazu. Mają one estetyczny wygląd, który nie zaburza wystroju wnętrza. Jednakże grzejnik zamocowany jest na stałe i nie ma możliwości dowolnego przestawienia go w inne miejsce.

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest przenośny grzejnik gazowy. To urządzenia o lekkiej, stabilnej konstrukcji, wyposażone w kółeczka i uchwyty, aby łatwo można było je przesuwać. Zasilane są gazem z butli za pośrednictwem gumowego węża i reduktora ciśnienia. Te nowoczesne piecyki posiadają systemy zabezpieczeń radykalnie zmniejszające ryzyko wypadku podczas użytkowania:

czujnik poziomu tlenu – wyłącza dopływ gazu, gdy stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniu jest zbyt duże,

czujnik antyprzechyłowy (wychyleniowy) – wyłącza dopływ gazu w razie przewrócenia grzejnika,

kontrolka płomienia – odcina dopływ gazu, jeżeli zgaśnie płomień.

Piecyki te zwykle posiadają zapłon iskrowy (piezoelektryczny), to znaczy, że płomień zapala się za pomocą przycisku, bez konieczności używania zapałek lub zapalniczki. Nie ma więc ryzyka poparzenia, kiedy pojawi się płomień.

Przenośne grzejniki gazowe są niewielkie, więc nie zajmują dużo miejsca. Można je dowolnie przestawiać w zależności od potrzeb, a ciepło, które emitują równomiernie rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Urządzenia te nie mają systemu odprowadzenia spalin i emitują je do ogrzewanego wnętrza, dlatego też musi być ono dobrze wentylowane! Należy podkreślić, że są to grzejniki gazowe w dobrych cenach.

Sposobem na dogrzanie niewielkich pomieszczeń może być nieduży i niedrogi turystyczny grzejnik gazowy. Bardzo przydatny podczas chłodnych wakacyjnych wieczorów na kempingu, czy w domku letniskowym, może służyć jako dodatkowe źródło ciepła także w mieszkaniu. Można nim dogrzać niewielki pokój lub łazienkę. Takie piecyki ładowane są nabojami z gazem. Wystarczają one na około 3 godziny grzania.

Należy wspomnieć także o wadach ogrzewaczy gazowych. Podczas spalania gazu oprócz ciepła wytwarza się także dwutlenek węgla i woda. Powstająca wilgoć obecna jest w pomieszczeniu, a widoczna jest na szybach w postaci pary wodnej. Dwutlenek węgla może powodować uczucie zaduchu w pomieszczeniu. Dlatego przenośne piecyki nie mogą stanowić jedynego źródła ciepła w mieszkaniu, gdzie cały czas przebywają ludzie. Mogą służyć tylko do doraźnego dogrzewania. Urządzenia te świetnie nadają się do pomieszczeń przewiewnych, gdzie zapewniona jest dobra wentylacja, np. garaży, warsztatów, sklepów. Korzystanie z grzejników gazowych jest całkowicie bezpieczne, jeśli użytkuje się je zgodnie z instrukcją i ich przeznaczeniem.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ