Ranking 7 najlepszych ekogroszków w 2021

Ostatnio aktualizowane: 25.07.21

 

Ekogroszek – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Do ogrzewania domu lub budynku użytkowego, warto wykorzystać ekogroszek, ponieważ jest to bardziej ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego węgla. Jeśli szukasz odpowiedniego produktu dla siebie, może zainteresować Cię ekogroszek Pieklorz Skarbek Bobrek-Centrum. Materiał ma wysoką wartość opałową dochodzącą do 29,5 MJ/kg, co oznacza, że zapewnia duże ilości ciepła. Niska zawartość siarki sprawia, że produkt jest bezpieczny dla środowiska i domowników. Maksymalna zawartość popiołu to 8%, ekogroszek nie brudzi więc i nie zatyka przewodów kominowych i paleniska. Ciekawym wyborem jest także ekogroszek Prestige Platinum 29MJ. Zawartość siarki w tym produkcie to 0,4 – 0,8%, dzięki czemu nie szkodzi środowisku. Prestige Platinum dobrze sprawdza się w prawie każdym piecu.

7 najlepszych ekogroszków. Opinie w 2021 roku

 

W okresie jesienno-zimowym trzeba regularnie palić w piecu, aby ogrzać dom i zapewnić domownikom komfortowe ciepło. Jeżeli zależy Ci na ekologicznym zamienniku tradycyjnego węgla opałowego, dobrym wyborem będzie ekogroszek. Jeśli nie wiesz, jaki produkt będzie najlepszy do Twojego pieca, przygotowaliśmy ranking z polecanymi przez użytkowników materiałami opałowymi. Dobry ekogroszek pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, zapewniając ciepło w całym budynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Ekogroszek Pieklorz Skarbek ma dużą wartość opałową wynoszącą 28,0 - 29,5 MJ/kg, więc zapewnia ciepło niezależnie od temperatury na zewnątrz. Granulacja produktu to 8,0 - 25,0 mm. Zawartość popiołu w ekogroszku jest nieduża, wynosi 5 - 8%, a ilość siarki to 0,5%. Produkt jest więc bezpieczny dla środowiska i użytkowników.

Wady

Ekogroszek Pieklorz jest bardzo wilgotny, przed użyciem trzeba go odpowiednio wysuszyć, co często zajmuje kilka dni. Opakowanie, w którym sprzedawany jest produkt, nie zapewnia wystarczającej ochrony przed wilgocią.

Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrego materiału opałowego, ekogroszek Pieklorz Skarbek sprawdzi się w każdym budynku. Pakowany w workach o pojemności 25 kg wystarcza na długi czas. Wysoka wartość opałowa zapewnia ciepło, nawet podczas mroźnej zimy. Niska ilość popiołu umożliwia bezawaryjną pracę pieca, a nieduża zawartość siarki nie szkodzi środowisku.

Drugi wybór

Zalety

Zaletą ekogroszku Prestige jest wysoka kaloryczność, czyli wartość opałowa, która osiąga 29 MJ/kg. Produkt ma niską zawartość popiołu, 1,5 - 6%. Ekogroszek ma współczynnik spiekalności osiągający ok. 20 RI, dzięki czemu nie pozostawia dużej ilości zanieczyszczeń w palenisku. Jest wydajny i ekonomiczny.

Wady

Produkt ma wilgoć sięgającą 12%, przez co trudno się go rozpala. Zakupiony ekogroszek trzeba wysuszyć przed pierwszym użyciem. Opakowanie nie jest szczelne, w efekcie podczas dłuższego przechowywania w złych warunkach, dostaje się do środka wilgoć.

Podsumowanie

Warto wybrać ekogroszek Prestige, ponieważ ma dużą wartość opałową, która umożliwia ogrzanie budynków mieszkalnych i użytkowych. Niska zawartość popiołu oszczędza czas, ponieważ nie trzeba często czyścić paleniska. Nieduża zawartość siarki zapewnia bezpieczeństwo domownikom, chroni środowisko i zapobiega korozji na ścianach pieca.

Rozważ też

Zalety

Ekogroszek Wieczorek charakteryzuje się wysoką wartością opałową, 31,5%, dzięki czemu zapewnia dużo ciepła w budynku. Zawartość popiołu to tylko 2,76%, co w połączeniu ze współczynnikiem spiekalności wynoszącym 12 RI, zapobiega powstawaniu zanieczyszczeń w palenisku, które mogłyby zatkać przewody.

Wady

Ekogroszek Wieczorek ma dużą wilgotność, po zakupie trzeba go odpowiednio wysuszyć, aby nadawał się do użytku. Produkt jest także trudny do rozpalenia, a uzyskanie odpowiedniej temperatury zajmuje dużo czasu.

Podsumowanie

Do domu i budynku przemysłowego dobrze sprawdzi się ekogroszek Wieczorek, ponieważ ma wysoką kaloryczność. Zapewnia ona ciepło niezależnie od warunków panujących w otoczeniu. Zawartość popiołu na poziomie niższym niż 3% ułatwia palenie w piecu, ponieważ przewody nie są zatkane pozostałościami ekogroszku.

 

Ekogroszek skarbek

 

1. Ekogroszek Pieklorz Skarbek Bobrek-Centrum 

 

Do ogrzewania domów jednorodzinnych warto wybrać ekogroszek Pieklorz Skarbek Bobrek-Centrum. Sprzedawany jest w opakowaniach o pojemności 25 kg. Produkt ma wartość opałową wynoszącą 28,0 – 29,5 Mj/kg, dzięki czemu zapewnia dużą ilość ciepła. Ekogroszek Skarbek spala się równomiernie i ekonomicznie. Ciepło spalania produktu wynosi 30 – 32 MJ/kg. Materiał ma granulację 8,0 – 25,0 mm, która zapewnia wygodę użytkowania. W połączeniu z ilością pozostałego po spalaniu popiołu, 5 – 8%, ekogroszek zapewnia czystość i ochronę pieca.

Ekogroszek Pieklorz ma zawartość siarki poniżej 0,5%, co oznacza, że wykorzystanie tego materiału do opalania budynku pozwala ograniczyć emisję szkodliwych substancji. Ponadto produkt zmniejsza ilość powstałych kwasów, które niszczą powierzchnię pieca, powodując korozję. Ekogroszek jest wydajny i bezpieczny. Produkt został sprawdzony przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla.

Konsumenci, którzy wybrali ekogroszek Skarbek, są zadowoleni z zakupu. Produkt jest wydajny, pozwala ogrzać nawet duży budynek mieszkalny. Mała ilość popiołu ogranicza potrzebę częstego sprzątania pieca. Produkt nie spieka się i ma niską zawartość siarki.

 

 

 

 

Ekogroszek Prestige

 

2. Ekogroszek Wyroby Węglowe Prestige Platinum 29MJ

 

Jeśli szukasz materiału opałowego dobrej jakości, zachęcamy do zakupu wyrobu węglowego, ekogroszku Prestige Platinum 29MJ. Jego maksymalna wartość opałowa wynosi 29 MJ/kg, zapewnia więc dużą ilość ciepła. Nieduża zawartość popiołu, 1,5 – 6%, wraz z niskim współczynnikiem spiekalności na poziomie 0-25 RI zapewniają prawie bezobsługowe spalanie. Produkt nie pozostawia zanieczyszczeń w palenisku ani nie powoduje korozji na ścianach pieca. Ekogroszek Prestige zawiera mało siarki, od 0,4% do 0,8%.

Produkt jest ekonomiczny, spala się równomiernie. Ekogroszek sprawdza się w niemal każdym rodzaju kotła, również w modelach 4. i 5. klasy. Materiał opałowy jest jednolity, wszystkie ziarna są płukane. Surowiec I gatunku zapewnia dużą ilość ciepła, przy niskim współczynniku spiekania i drobnych pozostałościach popiołu. Ekogroszek sprawdzi się zarówno w małych domach jednorodzinnych, jak również w większych budynkach mieszkalnych.

Opinie o ekogroszkach Prestige, wystawione przez użytkowników, są pozytywne. Produkt jest wydajny i zapewnia dużo ciepła. Materiał nie pozostawia dużej ilości spieczonych ziaren, a ilość emitowanej siarki jest na niskim poziomie.

 

 

 

 

Węgiel Ekogroszek

 

3. Ekogroszek Wieczorek Bio-Pol 31,5MJ

 

Warto zastanowić się nad zakupem ekogroszku Wieczorek Bio-Pol 31,5MJ, ponieważ jest to wydajny materiał o dużej wartości opałowej. Może ona wynosić nawet 31,5 MJ/kg, a ciepło spalania osiąga 32 – 33 MJ/kg. W efekcie ekogroszek zapewnia dużo ciepła, nawet w większych budynkach mieszkalnych. Ilość popiołu pozostałego po procesie spalania jest niewielka, wynosi 2,76%. W połączeniu ze współczynnikiem spiekalności na poziomie 12 RI węgiel ekogroszek Wieczorek nie pozostawia dużej ilości zanieczyszczeń, które po wypaleniu materiału mogłyby zalegać w palenisku.

Produkt ma zawartość siarki poniżej 0,29%, dzięki czemu ogranicza się emisję szkodliwych substancji i nie przyczynia się do powstawania korozji na ścianach pieca. Ekogroszek sprzedawany jest w 25-kilogramowych, szczelnych opakowaniach. W efekcie materiał jest dobrze chroniony przed wilgocią z zewnątrz. Test ekogroszków wykazał, że Wieczorek jest wydajny i ekonomiczny.

Osoby, które wykorzystują tani ekogroszek Wieczorek w swoich domach, są zadowolone z wyboru tego produktu. Materiał nie spieka się oraz nie pozostawia dużej ilości popiołu. Niska zawartość siarki zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

 

Ekogroszek Workowany

 

4. Ekogroszek Workowany PanGroszek RED 29 MJ/kg 

 

Niezależnie, czy potrzebujesz materiału opałowego do domu, czy do firmy, dobrym rozwiązaniem będzie ekogroszek workowany PanGroszek RED o wartości opałowej wynoszącej 29 MJ/kg. Produkt zapewnia dużo ciepła, niezależnie od powierzchni ogrzewanego budynku. Granulacja materiału to 10 – 25 mm, jest więc wygodny w użytkowaniu. Ekogroszek nie spieka się, jego współczynnik wynosi 0 RI. W efekcie produkt jest wydajny i ekonomiczny, a niska zawartość popiołu wynosząca do 3% zapewnia wysoki komfort użytkowania. Pieca nie trzeba często czyścić, wystarczy co jakiś czas zmieść drobny osad w palenisku. 

Ekogroszek workowany sprzedawany jest opakowaniu o pojemności 25 kg. Zamówienie u producenta obejmuje całą paletę, dzięki czemu masz zapas materiału opałowego na długi czas. Zawartość siarki w ekogroszku to 0,3%, materiał jest więc bezpieczny i pomaga ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Wilgotność produktu wynosi 6 – 11%.

Konsumenci są zadowoleni z wyboru produktu PanGroszek, ponieważ ekogroszek workowany sprzedawany jest w szczelnych opakowaniach. Dzięki temu materiał pozostaje suchy i gotowy do użycia. Produkt zapewnia dużo ciepła i jest wydajny.

 

 

 

 

Ekogroszek Sztygar

 

5. Ekogroszek Sztygar Ultra 28-26 MJ/kg 

 

Wysokiej jakości ekogroszek Sztygar Ultra o wartości opałowej wynoszącej do 28 MJ/kg, spełni wymagania każdego użytkownika. Granulacja produktu to 5 – 25 mm, a zawartość popiołu osiąga maksymalnie 7%. W efekcie materiał pali się równomiernie i nie pozostawia dużej ilości osadu. Dzięki temu nie trzeba codziennie czyścić pieca z sadzy i popiołu. Ekogroszek Sztygar ma zawartość siarki na poziomie maksymalnie 0,6%, więc jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla domowników.

Produkt pakowany jest w worki o pojemności 25 kg. W skład zestawu wchodzi 40 opakowań, dzięki czemu wystarcza go na długi czas. Wilgotność ekogroszku wynosi maksymalnie 10%, dzięki czemu łatwo się pali i zapewnia dużo ciepła. Produkt został przebadany laboratoryjnie, co potwierdziło jakość materiału. Ekogroszek Sztygar ma współczynnik spiekania wynoszący 0 RI. Nie zatyka więc przewodów w piecu i jest wydajny.

Użytkownicy chętnie wybierają produkt Sztygar ze względu na jego wydajność i jakość. Materiał opałowy nie wydziela szkodliwych substancji, ma małą zawartość popiołu i niski współczynnik spiekania, dlatego uwzględnia go ranking ekogroszków. Odpowiednia granulacja ułatwia użytkowanie.

 

 

 

 

Ekogroszek Tauron

 

6. Węgiel Ekogroszek Jaret Plus Tauron 1000kg WORKI20

 

Wybierając materiał opałowy, warto zdecydować się na taki produkt, który oprócz dużej ilości dostarczanego ciepła, pomoże także zadbać o piec. Taki jest węgiel ekogroszek Jaret Plus Tauron 1000kg WORKI20. Wartość opałowa produktu wynosi 24 – 26 MJ/kg, zapewnia więc odpowiednią ilość ciepła, aby ogrzać dom jednorodzinny. Ekogroszek Tauron ma zawartość popiołu 8- 10% i spiekalność na poziomie 14 – 20 RI. W efekcie produkty spalania nie zatykają przewodów kominowych i pieca, dzięki czemu urządzenia grzewcze pracują bezawaryjnie. 

Granulacja produktu wynosi 6 – 25 mm, a zawartość siarki to ok. 1%. Dzięki temu ekogroszek Tauron spala się równomiernie i nie wpływa negatywnie na czystość powietrza. Materiał pakowany jest w workach o pojemności 20 kg. Jeden zestaw składa się z 50 opakowań, co daje 1000 kg ekogroszku. Dzięki temu przez długi czas nie musisz pamiętać o uzupełnianiu zapasów.

Opinie konsumentów na temat ekogroszku Tauron są najczęściej pozytywne. Produkt jest wydajny i dobrze ogrzewa budynki mieszkalne. Niska zawartość siarki zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

 

Ekogroszek Czarna Perła

 

7. KTK Ekogroszek Czarna Perła 24GJ 1015kg 

 

Polecamy zakup ekogroszku KTK Czarna Perła o wartości opałowej 23 – 24 GJ/t. Produkt powstaje z czystego węgla kamiennego, co zapewnia dużą wydajność i efektywność grzania. Ekogroszek łatwo się rozpala i szybko osiąga wysoką temperaturę. Dobrze sprawdzi się do ogrzewania domów jednorodzinnych i budynków użytkowych. Zawartość popiołu w produkcie wynosi mniej niż 10%. Ekogroszek Czarna Perła ma współczynnik spiekalności 0 RI, jest więc ekonomiczny i bezpieczny dla urządzeń grzewczych.

Zawartość siarki w produkcie to 0,3%, ekogroszek nie jest więc szkodliwy dla środowiska i nie wpływa negatywnie na zdrowie domowników. Materiał pakowany jest w worki o pojemności 20 lub 25 kg, a jedna paleta zawiera 1000 kg produktu. Granulacja ekogroszku Czarna Perła to 10 – 25 mm. Produkt zapewnia dużo ciepła, niezależnie od panującej na zewnątrz temperatury. Dobry i tani ekogroszek to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które szukają wysokiej jakości materiału w rozsądnej cenie. 

Właściciele domów mieszkalnych, którzy zdecydowali się na ekogroszek Czarna Perła, polecają go innym użytkownikom. Produkt jest wydajny, wykonano go z wysokiej jakości węgla kamiennego. Zapewnia dużo ciepła i nie pozostawia uciążliwego osadu na urządzeniach grzewczych.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki ekogroszek kupić?

 

Ekogroszek dobrze sprawdza się do ogrzewania zarówno budynków mieszkalnych, jak i użytkowych. Materiał opałowy powinien być jednak odpowiednio dobrany do parametrów i rodzaju pieca oraz potrzeb użytkownika. Dzięki temu produkt zapewni dużo ciepła, minimalizując ryzyko awarii urządzeń grzewczych i nie wymagając od domowników nieustannego czyszczenia przewodów kominowych i paleniska. Nasz przewodnik pomoże Ci znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki jest najlepszy ekogroszek oraz wskaże kilka istotnych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu.

Parametry ekogroszku

Wybierając ekogroszek, trzeba odpowiednio dobrać jego parametry do swoich potrzeb. Najważniejsze informacje o materiale opałowym, na które należy zwrócić uwagę to:

♦ Wartość opałowa — zwana również kalorycznością, podawana w MJ/kg. Oznacza ilość energii, jaką można uzyskać z kilograma spalanego paliwa. Im wyższa wartość opałowa, tym więcej ciepła możesz uzyskać z takiej samej ilości ekogroszku, w porównaniu do materiału o niższej kaloryczności. Wartość ta powinna wynosić od 25 KJ/kg do nawet 30 KJ/kg, ponieważ możliwe jest wtedy ogrzewanie całego budynku w każdych warunkach, bez konieczności zużywania dużych ilości ekogroszku. Warto jednak pamiętać, że wartość opałowa nie jest tym samym, co ciepło spalania, czasem podawane przez producenta na opakowaniu. Wybierając materiał opałowy dla siebie, warto wybrać ekogroszek premium, czyli produkt wysokiej jakości, ze sprawdzonego źródła.

♦ Zawartość popiołu — parametr często podawany przez producenta, oznacza ilość popiołu pozostałą po spalaniu. Im mniejsza wartość, tym lepszy materiał, ponieważ w palenisku nie zostają zanieczyszczenia, które mogą zatkać przewody i prowadzić do awarii. Zawartość popiołu w dobrym ekogroszku nie powinna przekraczać 10%.

♦ Zawartość siarki — podczas spalania do atmosfery przedostają się szkodliwe związki chemiczne, jednym z nich jest siarka. Aby zadbać o środowisko, ale także swoje zdrowie oraz uchronić piec przed korozją, warto wybrać produkt o niskiej zawartości siarki. Najlepszy ekogroszek ma poniżej 1% tego pierwiastka. 

♦ Spiekalność — współczynnik spiekalności określa jakość i przebieg procesu spalania. Parametr dla ekogroszku powinien wynosić poniżej 20 RI, im mniejszy, tym lepszy. Oznacza on, ile spieków pozostaje po procesie spalania, które wytwarzają duże ilości popiołu i mogą zatkać przewody urządzenia grzewczego.

♦ Wilgotność — poziom wilgotności ekogroszku wpływa na jego szybkość spalania i łatwe powstawanie płomienia. Parametr ten powinien być jak najniższy, najlepiej poniżej 10%.

 

Sposób pakowania

Zastanawiając się, jaki ekogroszek wybrać, warto zdecydować wcześniej, gdzie będzie on przechowywany i odpowiednio dobrać sposób jego pakowania. Materiał opałowy można kupić luzem, w określonej przez siebie ilości lub workowany. Ekogroszek w gotowych opakowaniach, zwykle o pojemności 20 kg lub 25 kg, dostępny jest na gotowych paletach lub pojedynczo. Decydując się na zakup materiału luzem, trzeba pamiętać, aby przechowywać go w odpowiednich warunkach i zabezpieczyć przed wilgocią. Ekogroszek workowany jest chroniony przed wodą, dzięki foliowemu opakowaniu i szczelnemu zamknięciu. 

Ceny ekogroszku

Ekogroszki w dobrych cenach dostępne są zarówno stacjonarnie, jak również przez Internet. Warto poszukać materiału opałowego od sprawdzonego producenta, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i domownikom oraz ustrzec urządzenia grzewcze przed awarią. Koszt zakupu ekogroszku zależy od jego parametrów oraz sposobu pakowania. Workowane produkty zwykle sprzedawane są w dużych ilościach, szczególnie w sklepach online. Jedna paleta obejmuje zwykle kilkadziesiąt opakowań, w których łącznie znajduje się ok. 1000 kg ekogroszku. Cena takiego zestawu może wynosić od ok. 800 zł do ok. 1000 zł.  

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek wytwarzany jest z węgla kamiennego, ma jednak kilka cech, które odróżniają go od tradycyjnego materiału opałowego. Przede wszystkim ma inną granulację oraz ma niższy stopień spiekalności. W efekcie spala się niemal do końca, nie pozostawiając dużych, nienaruszonych przez ogień ziaren w palenisku. Ekogroszek ma także niższą zawartość siarki, dzięki czemu jest mniej szkodliwy dla środowiska niż tradycyjny węgiel. Niska zawartość popiołu i nieduża wilgotność wpływają również na to, że materiał ten nie zatyka przewodów w piecu. Dzięki temu ogrzewanie budynku jest łatwiejsze i bardziej komfortowe niż w przypadku węgla. 

 

P2: Ile kosztuje ekogroszek?

Ceny ekogroszku zależą od wielu czynników, przede wszystkim od jego parametrów, zawartości popiołu i siarki, wartości opałowej i współczynnika spiekalności. Koszt zakupu może również dotyczyć różnej jednostki, na przykład 1 kilograma, opakowania lub 1 tony. Najczęściej spotykany jest ekogroszek workowany. Zwykle pakowany jest w worki o pojemności od 20 kg do 25 kg. Sprzedawcy mogą oferować pojedyncze opakowania lub całe palety, w których znajduje się kilkadziesiąt worków ekogroszku. Najczęściej jedno zamówienie obejmuje około 1000 kg materiału opałowego. Cena za taką ilość ekogroszku może wynosić od 800 zł do nawet 1100 zł, w zależności od jakości oferowanego produktu.  

P3: Gdzie można kupić dobry ekogroszek?

Szukając ekogroszku do ogrzewania domu, większość konsumentów chce wybrać produkt wysokiej jakości. Materiały opałowe można znaleźć w marketach budowlanych lub bezpośrednio u producentów i dystrybutorów. Warto sprawdzić sklepy online i aukcje internetowe, ponieważ wiele ekogroszków wysokiej jakości oferowanych jest właśnie w Internecie. Decydując się na zakup danego produktu, ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z różnymi parametrami i współczynnikami oraz dowiedzieć się, co sądzą o nim inni konsumenci. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie ekogroszek nie będzie niebezpieczny dla środowiska i domowników, a także, że nie spowoduje awarii urządzeń grzewczych.  

 

P4: Dlaczego ekogroszek się spieka?

Każdy węgiel jest podatny na spiekanie się w procesie spalania. Również ekogroszek, który z niego powstaje, jest podatny na powstawanie spieków. Producenci podają zawsze współczynnik spiekalności, który w produkcie dobrej jakości powinien wynosić mniej niż 20 RI. Wyróżnia się dwa rodzaje spieków: koksowe oraz żużlowe. Drugi typ tworzy się z popiołu powstałego po spaleniu ekogroszku i powstaje na skutek za wysokiej temperatury. Spieki koksowe to wynik silnych podmuchów powietrza wewnątrz pieca. Kiedy ekogroszek się spieka, spada jego wydajność i ilość powstałego ciepła. Jest to spowodowane tym, że spieki palą się wolniej niż normalne ziarna i tworzą więcej popiołu, co wymaga od użytkownika częstego czyszczenia paleniska.  

 

P5: Jak suszyć ekogroszek?

Ekogroszek sprzedawany luzem, a czasem również materiał workowany, może mieć za dużą wilgotność, a przez to nie nadawać się do użytku. Aby można było palić nim w piecu, trzeba go odpowiednio wysuszyć. Przede wszystkim należy otworzyć worek, w którym znajduje się ekogroszek i wyjąć całą zawartość opakowania. Materiał powinien być suszony dokładnie, najlepiej niedużymi partiami. Dzięki temu zawsze będziesz mieć gotowy do użytku ekogroszek. Rozłóż go na płaskiej powierzchni i regularnie przerzucaj, aby wysechł z każdej strony. Materiał trzeba nie tylko dobrze wysuszyć, ale również odpowiednio zabezpieczyć, aby wilgoć nie pojawiła się ponownie. Najlepiej użyć do tego folii, a pod spód opakowania z ekogroszkiem włożyć tekturę, która pochłonie wodę.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ