Opinie o Overmax Camspot 4.8

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Obrotowa kamera Wi-Fi jest odporna na działanie zmiennych warunków pogodowych. Obudowa odznacza się wytrzymałością i bardzo dobrą szczelnością. Urządzenie można łatwo podłączyć do innych sprzętów przy wykorzystaniu łączności bezprzewodowej, co jest komfortowym rozwiązaniem. Kamera ma automatyczną detekcję ruchu. Oznacza to, że model jest uruchamiany, kiedy w pobliżu zostanie wykryty ruch.

 

Najważniejsze wady:

Zdaniem części użytkowników funkcja nagrywania nocą mogłaby być nieco lepiej dopracowana. Nie każdego zadowoli jakość obrazu rejestrowanego przez tę kamerę przy słabym oświetleniu lub jego całkowitym braku.

 

Werdykt: 9.4/10

Urządzenie nagrywa obraz w jakości 1280×720 pikseli, obiektyw ma światło f/2.8. Kąt widzenia w poziomie wynosi 350 stopni. Wideo może być zapisywane na komputerowym dysku, serwerze FTP albo wysłane na adres mailowy. W rezultacie nie trzeba się martwić o to, że pojemność pamięci kamery okaże się niewystarczająca. 

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odporność na czynniki zewnętrzne

Model ma obudowę w klasie szczelności IP66, co daje pewność, że wewnętrzny mechanizm jest dobrze chroniony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć czy pył. Ustawiając kamerę na zewnątrz budynku nie ma ryzyka, że szybko ulegnie ona awarii. Sprzęt działa sprawnie niezależnie od warunków pogodowych, co potwierdził test Overmax Camspot 4.8. Nawet kiedy intensywnie pada albo jest bardzo chłodno, kamera dobrze rejestruje obraz i się nie zacina. Warto wspomnieć też, że na powierzchni obudowy nie pojawiają się zarysowania, co również świadczy o wysokiej jakości jej wykonania.

Parowanie z telefonem

Pozytywne opinie o Overmax Camspot 4.8 wskazują, że kamerę można łatwo sparować z telefonem. Sprzęt jest przystosowany do obsługi systemów mobilnych, takich jak: Android, Windows CE i iOS. Konfiguracja urządzenia przebiega bez problemów. Wszystkie istotne informacje na jej temat można znaleźć w instrukcji. Zarówno oprogramowanie na komputer, jak i podgląd na urządzeniach mobilnych są darmowe. Istotna z punktu widzenia kupujących jest też przystępna cena Overmax Camspot 4.8. Stanowi ona dodatkową zachętę do inwestycji w ten sprzęt.

 

Elementy zestawu

W opakowaniu znajduje się nie tylko kamera, ale też antena i zasilacz. Zestaw obejmuje akcesoria montażowe, w tym uchwyt ścienny umożliwiający solidnie przytwierdzenie sprzętu do określonej powierzchni. Do kompletu dołączono też kabel Ethernet, który przyda się w trakcie konfiguracji kamery. Każdy z elementów jest wykonany z najwyższą starannością. Jak widać, zestaw obejmuje wszystko, co niezbędne do prawidłowego użytkowania urządzenia. Nie ma żadnych ukrytych kosztów, które kupujący musiałby ponieść.

 

Tryb nocny i detekcja ruchów

Kamera może rejestrować obraz nie tylko w dzień, ale też w nocy. Jest to możliwe dzięki 22 diodom IR LED gwarantującym widoczność obiektów znajdujących się do 15 m od urządzenia. Dodatkowo model ma detektor ruchu, czyli rejestrowanie wideo rozpoczyna się wtedy, kiedy procesor wykryje w pobliżu ruch. Kamera ma specjalny system, który zapobiega wywoływaniu fałszywych alarmów.

 

Design

Dla kupujących znaczenie ma też prosty design urządzenia. Zamontowana kamera wygląda dobrze na każdym budynku. Jest niewielka, więc nie zwraca zbyt dużej uwagi innych osób. Na białej obudowie nie pojawiają się zarysowania. Uchwyt montażowy jest dobrze wyprofilowany, a co najważniejsze stabilny. Montaż urządzenia zajmuje niewiele czasu i nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ