Opinie o Kratki Zuzia

Ostatnio aktualizowane: 15.06.24

 

Najważniejsze zalety:

Kominek zdobywa dobre recenzje kupujących, bo działa efektywnie, a przy tym oryginalnie się prezentuje. Jest zrobiony z szarego żeliwa klasy 200, które jest odporne na działanie wysokiej temperatury i na długo zachowuje początkowy wygląd. Kominek gwarantuje efektywne grzanie, a przy tym jest bezpieczny w użytkowaniu. Ma m.in. płotek zabezpieczający przed wypadaniem drewna.

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego kominka przyznają, że pojemnik na popiół wprawdzie jest stosunkowo duży, ale przy tym płytki. W rezultacie szybko się napełnia. Jeśli często pali się w kominku, trzeba regularnie usuwać niego popiół, co jak wiadomo, jest czasochłonne.

 

Werdykt: 9.4/10

Konsumenci wystawiający opinie o Kratki Zuzia w większości są zadowoleni z zakupu tego kominka, twierdzą, że gwarantuje on efektywne grzanie, a przy tym ładnie prezentuje się w salonie. Wysoka jakość wykonania modelu jest potwierdzona 5-letnią gwarancją udzielaną przez producenta.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Informacje ogólne

Moc nominalna kominka wynosi 16 kW. Sprawność cieplna jest oceniania na 70%. Temperatura spalin to ok. 300 st. C. Model ma czopuch, którego średnica wynosi 200 m. Maksymalna długość polan to 500 m. Rekomendowana powierzchnia grzewcza wynosi od 120 do 160 m2. Materiał wykonania produktu to żeliwo klasy 200. Model ma wymiary: szerokość – 65,2 cm, wysokość – 81 cm i głębokość – 44,2 cm. W kominku można palić drewnem liściastym, brykietem, a nawet węglem brunatnym. 

Efektywność grzania na wysokim poziomie

W kominku są gęsto rozmieszczone radiatory, które gwarantują maksymalne wykorzystanie generowanego przez nie ciepła. Dodatkowo ścianki paleniska są zrobione z dobrego gatunkowo żeliwa. Mają one grubość równą 8 mm. Wysoki czopuch zapewnia większą powierzchnię wymiany ciepła między gorącymi spalinami a pomieszczeniem, w którym znajduje się kominek. Elementem budowy modelu jest też deflektor, który wydłuża drogę spalin, dzięki czemu w domu dłużej jest ciepło. Użytkownik może też ręcznie regulować ciąg komina, a wszystko za sprawą wbudowanego szybra. Jest to proste i znacznie poprawia wydajność pracy całego wkładu. Kontrolę nad procesem spalania zapewnia przesuwka popielnika.

 

Gwarancja bezpieczeństwa użytkowania

Przeprowadzając test Kratki Zuzia, można dojść do wniosku, że korzystanie z kominka jest bezpieczne. Producent zadbał o to, aby tak było, montując m.in. front zrobiony z ceramiki żaroodpornej. Materiał ten wytrzymuje temperaturę do 660 st. C. Dodatkowo kominek ma ozdobny płotek, który skutecznie chroni przed wypadaniem drewna. Zapewnia to nie tylko większe bezpieczeństwo, ale też pomaga w utrzymaniu czystości blisko kominka.

 

Wygoda użytkowania

Z kominka wygodnie się korzysta, czego dowodem są opinie użytkowników wystawiane na jego temat. Praktycznym rozwiązaniem jest szuflada na popiół. Ma ona ruchomy ruszt, więc jej opróżnianie jest wygodne. Na uwagę zasługuje też system czystej szyby, dzięki któremu osadzanie się nieczystości na jej powierzchni jest znacznie ograniczone. Kominek ma system zimnej klamki, więc ryzyko poparzenia dłoni jest znacznie mniejsze. Klamkę można zdjąć podczas palenia, aby się mocno nie nagrzała.

 

Wykonanie

Produkt jest zrobiony z mocnego żeliwa, materiału odpornego na zniekształcenia i działanie wysokiej temperatury. Kominek jest objęty 5-letnią gwarancją producenta. Cena Kratki Zuzia wynosi niecałe 2000 zł. Zakup tego modelu to inwestycja na wiele lat. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ